Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη και στο ανοιγμα καποιας σελιδας αφαιρουνται τα αντιστοιχα kb απο τον προπληρωμενο ογκο?Αρα δεν ισχυει το δωρεαν απεριοριστη πλοηγηση
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη και στο ανοιγμα καποιας σελιδας αφαιρουνται τα αντιστοιχα kb απο τον προπληρωμενο ογκο?Αρα δεν ισχυει το δωρεαν απεριοριστη πλοηγηση

ε ναι!

αν θες να παρεις το απεριοριστο εχει παγιο 99ευρω.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε και κατι αλλο, εβαλα την καρτα του πατερα μου που εχει συνδεση και τα πληρωνει η εταιρεια,(ΕΧΕΙ VODAFONE) κατεβασα ενα παιχνιδι 23ΜΒ σε sis μορφη! ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΤΙΜ! Αλλα μου ειπε ενα παιδι οτι οντως καταφερνε να κατεβασει οτι ηθελε, και εκανε παυση στα 990Κβ που κατεβαιναν και καθε επομενα 990κβ εκανε παυση,συνεχεια και μπορουσε να κατεβασει οτι θελει, αν δν εκανε παυση το κατεβασμα διεκοποταν λεγοντας σφαλμα.Εγινε σε s60 στο 6600. Τωρα ετσι μου ειπε! Δν ξερω!

Btw 23MB από Vodafone; Κρύψε από τώρα τις σκούπες από το σπίτι! :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος βρει κανενα καταστημα στην Αθηνα ας το αναφερει εδω, να παμε να κανουμε τη μεταφορα χωρις να φτασουμε στο εξωφρενικο ποσο των 40+ Ευρω :X
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει απεριοριστο.

Με το όριο των 20GB που του έχουν, ουσιαστικά απεριόριστο είναι.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου φαινονται πολυ λιγα για 100 Ευρω και σιγουρα δεν ειναι νον-στοπ. Αλλα αυτη η εταιρια ολα τα γιες-στοπ τα λεει νον-στοπ.
Link to comment
Share on other sites

Συμφερει για 2 λογους, οτι μπορεις να μπεις απο υπολογιστη και οτι μπορεις να κατεβασεις οτι θες, δν πιστευω να υπαρχουν περιορισμοι, αλλα απο την αλλη πλευρα αν δουμε την ταχυτητα θα ειναι πολυ κακη αν και νομιζω οτι δν ειναι μονο 9,6Κ, πιστευω η θα ειναι 24Κη 56Κ. Ε κανει καπως πιστευω , π.Χ. Κατεβασμα προγραμματων της ταξης του 1,2Μβ και για chat η να δω τα μαιλ. Παλιοτερα δοκιμαζα με csd και ηταν μια χαρα στο κινητο λιγο ποιο αργο απο το gprs. Παιδια 500λεπτα μια χαρα χρονος ειναι πιστευω ενα αρχειο των 39-45ΜΒ(με χαλια ποιοτητα) αναλογα με την ποιοτητα, ειναι καπως λιγα αν κ εμενα δν με χαλαει να δωσω το ποσο των 4,20ευρω.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει δν τα πληρωνει αυτος , τα χρεωνω στην εταιρια του! Μακαρι να ηταν η vοdafοne και να εβλεπε οτι ειναι χαζη η ογκοχρεωση, :D

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Συμφερει για 2 λογους, οτι μπορεις να μπεις απο υπολογιστη και οτι μπορεις να κατεβασεις οτι θες, δν πιστευω να υπαρχουν περιορισμοι, αλλα απο την αλλη πλευρα αν δουμε την ταχυτητα θα ειναι πολυ κακη αν και νομιζω οτι δν ειναι μονο 9,6Κ, πιστευω η θα ειναι 24Κη 56Κ. Ε κανει καπως πιστευω , π.Χ. Κατεβασμα προγραμματων της ταξης του 1,2Μβ και για chat η να δω τα μαιλ. Παλιοτερα δοκιμαζα με csd και ηταν μια χαρα στο κινητο λιγο ποιο αργο απο το gprs. Παιδια 500λεπτα μια χαρα χρονος ειναι πιστευω ενα αρχειο των 39-45ΜΒ(με χαλια ποιοτητα) αναλογα με την ποιοτητα, ειναι καπως λιγα αν κ εμενα δν με χαλαει να δωσω το ποσο των 4,20ευρω.

Έχω συνδεθεί στο ίντερνετ μέσω του κινητού με csd και η ταχύτητα δυστυχώς δεν ξεπερνάει τα 9,6... Αλλά και πάλι δεν πιστεύω ότι μπορεί να δηλωθεί ο αιρθμός αυτός για non stop. Στο λογαριασμό μου, οι κλήσεις προς τον αριθμό 6935601271 δεν μετρούσαν στον προπληρωμένο χρόνο αλλά είχαν τη χρέωση των κλήσεων δεδομένων...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ο πετρος εχει δικιο. το 6935601271 παει στην κατηγορια χρεωσης κλησεων FAX & DATA. Παντως, εγω παλαιοτερα εμπαινα με HSCSD, οχι πολυ καλυτερα, αλλα καλυτερα. Παντως, το CSD ειναι ξεπερασμενο τελειως πια.
Link to comment
Share on other sites

Παντως, εαν ηταν να κανει καποιος (λεμε τωρα) κινηση 20GB μεσω gint απο το κινητο του, η χρεωση θα ηταν κατι παραπανω απο 120,000 ευρα...lol?

 

Βρες μου εσυ νον στοπ που εχει στοπ στα 20GB.

 

Το να σχολιαζεις την ονομασια του πακετου και το marketing που του γινεται, το δεχομαι.Το βρισκω περιεργο ομως να σχολιαζεις αρνητικα την αποδοση χρηματων/ογκου που σε αυτο το προγραμα ειναι οφθαλμοφανες δεν υπαρχει αναλογο αυτη τη στιγμη.

 

Θα σου απαντησω με το εξης ερωτημα: βρες μου ποσο θα χρεωθεις για κινηση 20 GB στα αλλα δυο δυκτια και πες μου μετα την απαντηση.

 

 

Να βοηθησω λιγο: VMC 5 GB 99euro παγιο, 5120 ΜΒ free. επιπλεον χρεωση ανα kb: 0.0012 ευρω. Αρα ανα MB 1024 x 0.0012 = 1,2288 ευρω ανα προσθετο MB. Τωρα, εαν αναλογιστεις οτι απο τα 5GB μεχρι τα 20GB η διαφορα ειναι πολυ χοντρικα 15,000 MB, καταλαβαινουμε οτι ειναι περιπου 18.500,00 ευρω επιπλεον.

Και για να μην λεμε και αοριστα πραγματα, ποτε μα ποτε, σε υπηρεσιες δεδομενων μεσω GSM/UMTS δεν θα υπαρξει απεριοριστο χωρις υποσημειωση.Γιατι παραειναι ευκολο να γινει κακοβουλη χρηση, που θα καταστρεψει την αποδοση του δικτυου για τους αλλους συνδρομητες.

Link to comment
Share on other sites

Παντού είναι πανάκριβα.

Το κλασσικό πρόγραμμα που χρησιμοποιείται , το 80mb κοστίζει 35 ευρώ το μήνα.

Ας ρίξουν αυτό στο 20ευρω και ας αφήσουνε τα "νον-στοπ" μαϊμού, με 100 ευρώ, αν είναι δυνατόν.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Διαφημιστικό μήνυμα wap push των υπηρεσιών του ΑΝΤ1 σε συνεργασία με τη ΤΙΜ. Το ότι δεν φορτώνει έχει σχέση με τις ρυθμίσεις της συσκευής. Και σε μένα που έχω Vodafone στέλνουν συνέχεια να κατεβάσω ringtone της Έφης Θώδη ή της Θέλξης...:rolleyes:

 

Όσοι έχετε Vodafone καλέστε δωρεάν από το κινητό σας το 1288 και απενεργοποιήστε την "υπηρεσία αποστολής ενημερωτικών μηνυμάτων από τη Vodafone" πιέζοντας το πλήκρο 2.

Link to comment
Share on other sites

Ο πετρος εχει δικιο. το 6935601271 παει στην κατηγορια χρεωσης κλησεων FAX & DATA. Παντως, εγω παλαιοτερα εμπαινα με HSCSD, οχι πολυ καλυτερα, αλλα καλυτερα. Παντως, το CSD ειναι ξεπερασμενο τελειως πια.

 

Εγώ πάντως έχω ενεργοποιήσει το non-stop σε 2 νούμερα από φορητότητα ( 694 & 697) χωρίς κανένα πρόβλημα. Γιατί να μην ενεργοποιήται και στο 6935601271?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη σκεψη! Μπραβο σου που το σκεφτηκες! Θα ηταν μεγαλο bug αν το ειχαν αφησει ανοιχτο! :rolleyes:

Τελικα υπαρχει ομως τροπος να χρησιμοποιουμε με το laptop το Tim plus non stop ??

 

Off topic: Η νεα ΤΙΜ data card με 20GB ογκο τι παγιο εχει ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...