Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατά έναν περίεργο τρόπο, θα σου πω πως η συγκεκριμένη φωτογραφική της Samsung είναι όντως καλή επιλογή και ίσως υπερβολικά φθηνή.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κατά έναν περίεργο τρόπο, θα σου πω πως η συγκεκριμένη φωτογραφική της Samsung είναι όντως καλή επιλογή και ίσως υπερβολικά φθηνή.

 

Πολύ καλή τιμή όντως...

Γνωρίζεις αν υποστηρίζει Ελληνικά στο μενού και με ποια άλλη θα μπορούσες να τη συγκρίνει σε αυτή τη κατηγορία;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κατά έναν περίεργο τρόπο, θα σου πω πως η συγκεκριμένη φωτογραφική της Samsung είναι όντως καλή επιλογή και ίσως υπερβολικά φθηνή.

 

Λέω αύριο να πάω να την αγοράσω, θα σας πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λέω αύριο να πάω να την αγοράσω, θα σας πω εντυπώσεις.

 

Κύριοι, η μηχανή για τα 54 ευρώ που κοστίζει, είναι αστέρι. Δεν είναι καμιά φθηνή και ελεεινή, είναι εξαιρετική για λεφτά της. Για τον καθημερινό χρήστη είναι επαρκέστατη.

 

http://i1284.photobucket.com/albums/a577/b21models/43rd%20scale%20Audi%20Model%20cars/SAM_0106_zps77d6b835.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια !

Ψαχνω για μια ψηφιακη γυρω στα 120 ευρω.

Ειναι μια κατηγορια που γινεται πολεμος. Απειρα μοντελα με τα καλα τους και τα κακα τους.

Ψαχνω ψαχνω και τελικα δεν καταληγω.

Ποια ψηφιακη θεωρειτε οτι ειναι η καλυτερη σ'αυτα τα λεφτα ? Value for money που λεμε και στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους!!!

 

Με αφορμη την παρουσιαση της νεας nikon d5200 θα ηθελα να ρωτησω... Υπαρχουν μοντελα που περιμενουμε συντομα σε dslr & mirroless?

Εχω διαβασει κατι για nikon 7100 εχουμε κατι χειροπιαστο?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν υπάρχει ανακοίνωση για την D7100 ακόμα, αν και είναι μοντέλο που ακούγεται από τα τέλη του 2011, λογικά μέσα στο 2013 ίσως κυκλοφορήσει.
Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγω οσα διαβαζω ειναι μονο φημες...

 

Ειχα μια συζητηση χτες μ ενα παιδι που ασχολειται με τη φωτογραφια.. Τον ρωταγα βασικα επειδη σε καποιο διαστημα, μαλλον, θα παρω την πρωτη μου dslr. Μου λεγε λοιπον οτι αν εχω ενα μπατζετ πχ 1000ε δεν αξιζει να τα δωσω ολα για το σωμα, τη στιγμη που μεγαλο ρολο παιζουν οι φακοι.

Οποτε λεω με το μπατζετ αυτο να καλυψω σωμα + 1 ή 2 φακους.

 

Εχουμε γνωμες για τη nikon d5200? απ ο,τι βλεπω δεν εχει ερθει ακομα σε μαγαζια τυπου plaisio (αν και δε θα παρω απο κει οταν ειναι, θα παω σε adorama ή katerelo ) οποτε δεν εχει κυκλοφορησει ευρεως, στη χωρα μας.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σωστό κι αυτό αλλά μη ξεχνάς ότι όλα τα ηλεκτρονικά συστήματα της μηχανής είναι στο σώμα. Επίσης ένα φακός ξεκινάει από καμια 70αρια ευρω και φτάνει εκατοντάδες ή ακόμα και χιλιάδες ευρω. Δεν είναι απαραίτητο να πάρεις και τους 2 φακούς μαζί με τι μηχανή, ξεκινάς πρώτα με σώμα και ένα φακό για γενική χρήση, όσους περιορισμούς κι αν έχει. Επίσης μπορείς να πάρεις DSLR Kit δλδ σώμα και φακό μαζί. Γύρω στο 700-800αρη έχει η D5200 Kit και έχει σε αρκετα καταστήματα κατα πλειοψηφία "φωτογραφικά" αλλά και σε plaisio για το Kit πάντα και σκέτο σώμα στα "φωτογραφικά" μόνο(Κατερέλος κλπ).Στο site της Nikon, ούτε καν στο Ιαπωνικό δε αναφέρει την D7100.

Δε μπορώ να σου πω από ποιότητα στις φώτο για την 5200 αλλά φαντάζομαι πρέπει να είναι αρκετά αξιόλογη και ειδικά για κάποιον νέο στις DSLR, ίσως και γω αυτή να αγόραζα αν ήθελα DSLR ή τουλάχιστον θα ήταν από τις υποψήφιες. Από αυτά που μου έχουν πει άνθρωποι του χώρου η τιμές αυτές και άνω είναι που πρεπεί να κοιτάς για D-SLR.

http://www.skroutz.gr/s/2651914/Nikon-D5200-18-55mm-VR-Kit.html

http://www.skroutz.gr/s/2651852/Nikon-D5200-Body.html

Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα παιζει σημαντικο ρολο το σωμα :) Απλα τη στιγμη που προκειται για πρωτη μηχανη, ερασιτεχνικη χρηση, και δινεις ενα σεβαστο ποσο χωρις να πηγαινεις στη φθηνοτερη που υπαρχει, νομιζω εισαι οκ. Βεβαια το ψαχνω πολυ το θεμα γιατι μεχρι πριν λιγο καιρο ημουν τελειως ασχετη, τωρα μαθαινω.

Μιλησα για 2 φασκους γιατι χρησιμοποιω αρκετα ζουμ στις φωτογραφιες μου οποτε ισως να κοιταγα για ενα κιτ που να εχει κι εναν 55-200 ας πουμε. Αν και το ιδανικο θα ταν να χα εναν μονο φακο μαζι μου, εναν 18-250 :)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα παιζει σημαντικο ρολο το σωμα :) Απλα τη στιγμη που προκειται για πρωτη μηχανη, ερασιτεχνικη χρηση, και δινεις ενα σεβαστο ποσο χωρις να πηγαινεις στη φθηνοτερη που υπαρχει, νομιζω εισαι οκ. Βεβαια το ψαχνω πολυ το θεμα γιατι μεχρι πριν λιγο καιρο ημουν τελειως ασχετη, τωρα μαθαινω.

Μιλησα για 2 φασκους γιατι χρησιμοποιω αρκετα ζουμ στις φωτογραφιες μου οποτε ισως να κοιταγα για ενα κιτ που να εχει κι εναν 55-200 ας πουμε. Αν και το ιδανικο θα ταν να χα εναν μονο φακο μαζι μου, εναν 18-250 :)

Καλησπερα

 

Να σου πω και εγω τη γνωμη μου :)

 

Θεωρω ελαφρως υπερβολη να πας στην D5200 ή οποιαδήποτε άλλη με τιμη 700-800 μονο το σωμα εφοσον εισαι ερασιτεχνης και νεα στο χωρο των SLR.Η προσωπικη μου αποψη ειναι να βρεις ενα αξιολογο σωμα σε τιμη 500-600 (ή αν εισαι τυχερη κατι καλο σε μεταχειρισμενο) και μετα να επενδυσεις σε φακους.Απο την αλλη μια καλη επιλογη ειναι αυτο που λες, να βρεις ενα πακετακι με σωμα και δυο φακους ή εναν μεγαλο για καθε χρηση.

Αν θελεις και μερικες προτασεις θα σε προτεινα να πας σε κατι σαν αυτο

 

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=227_264&products_id=17625

 

φουλ εξτρα για αρχη:)

 

Θα μπορουσες βεβαια να πας στο 5100 σωμα και να παρεις εναν τηλεφακο 18-200 αλλα αναγκαστικα λογω τιμων θα επρεπε να πας σε εναν τυπου tamron και το συνολικο πακετο τιμης θα εβγαινε σε τιμη πανω κατω οπως το παραπανω πακετο οποτε δε συμφερει δεδομενου οτι οι φακοι εκει ειναι nikkor:)

 

Αργοτερα αν δεις οτι δε σε φτανουν τα mm παιρνεις και εναν 70-300.Οι 18-300 ειναι αρκετα ακριβοι!

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλησπερα & σ ευχαριστω κι εσενα που μου απαντας.

Σχετικα με τους φακους σκεφτομαι καποια πραγματα, και προβληματιζομαι περισσοτερο ισως απο το τι σωμα να διαλεξω..

Μου φαινεται πιο πρακτικο να εχω εναν φακο που να τα "κανει ολα" , απο το να κουβαλω 2 και να τους αλλαζω. Οσες φορες τραβαω φωτογραφιες μια βγαζω με αρκετο ζουμ & αμεσως μετα μπορει να μη βαλω καθολου... Περα απο το θεμα της ευκολιας, σκεφτομαι & την φθορα που θα δημιουργειται απο τις συχνες αλλαγες.. Στα κιτ φυσικα λογω κοστους δε βαζουν τετοιους φακους, κυριαρχουν επιλογες οπως 18-55 & 55-200 ή 18-105, απ οσο βλεπω. Κι εδω τιθεται και το θεμα της μαρκας... Διαλεγεις ενα τετοιο κιτ του οποιου ο/οι φακος/οι ειναι nikon ή πας σε ξεχωριστο φακο(ζουμ), πχ sigma (γιατι οικονομικα δεν αντεχεις τους αντιστοιχους της nikon) ;; Απο θεμα ποιοτητας δηλ. Αξιζει ν απορριψεις τους nikon & ο πρωτος σου φακος να ναι sigma ή tamron ?

 

Νωριτερα μιλωντας με εναν φιλο μου ελεγε οτι τη στιγμη που χει τοσο καλη αναλυση η μηχανη, ακομα και τα 200mm ειναι υπερβολη, γιατι αν θελω μπορω να cropαρω τις φωτο εστιαζοντας στο επιθυμητο σημειο..

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλησπερα & σ ευχαριστω κι εσενα που μου απαντας.

Σχετικα με τους φακους σκεφτομαι καποια πραγματα, και προβληματιζομαι περισσοτερο ισως απο το τι σωμα να διαλεξω..

Μου φαινεται πιο πρακτικο να εχω εναν φακο που να τα "κανει ολα" , απο το να κουβαλω 2 και να τους αλλαζω. Οσες φορες τραβαω φωτογραφιες μια βγαζω με αρκετο ζουμ & αμεσως μετα μπορει να μη βαλω καθολου... Περα απο το θεμα της ευκολιας, σκεφτομαι & την φθορα που θα δημιουργειται απο τις συχνες αλλαγες.. Στα κιτ φυσικα λογω κοστους δε βαζουν τετοιους φακους, κυριαρχουν επιλογες οπως 18-55 & 55-200 ή 18-105, απ οσο βλεπω. Κι εδω τιθεται και το θεμα της μαρκας... Διαλεγεις ενα τετοιο κιτ του οποιου ο/οι φακος/οι ειναι nikon ή πας σε ξεχωριστο φακο(ζουμ), πχ sigma (γιατι οικονομικα δεν αντεχεις τους αντιστοιχους της nikon) ;; Απο θεμα ποιοτητας δηλ. Αξιζει ν απορριψεις τους nikon & ο πρωτος σου φακος να ναι sigma ή tamron ?

 

Νωριτερα μιλωντας με εναν φιλο μου ελεγε οτι τη στιγμη που χει τοσο καλη αναλυση η μηχανη, ακομα και τα 200mm ειναι υπερβολη, γιατι αν θελω μπορω να cropαρω τις φωτο εστιαζοντας στο επιθυμητο σημειο..

Καλησπερα και παλι!

 

Συμφωνω οτι ειναι πρακτικοτερο να εχεις εναν φακο για καθε χρηση αλλα αυτο εξαρταται και απο σενα καθως και με το ειδος φωτογραφησης που θελεις να ασχοληθεις.Με εναν 18-200 mm γενικα θα καλυπτεις ενα μεγαλο μερος των αναγκων σου αλλα οχι πληρως.Ισχυει αυτο που λες οτι η συχνη εναλλαγη φακων μπορει να προκαλεσει φθορες κλπ αλλα δυστυχως δεν υπαρχει 100% ενας φακος για καθε χρηση.Μη ξεχνας οτι ακομα και επαγγελματιες φωτογραφοι κουβαλανε μαζι τους τσαντες με 3 και 4 φακους μεσα πολλες φορες.

 

Αν θελεις πχ τοπια σου χρειαζεται ενας αρκετα ευρυς φακος οπως πχ ενας 10-24 mm, οχι οτι με τον 18-55 θα εχεις προβλημα αλλα εκει βλεπεις τη διαφορα.Για φωτογραφηση μακρινων αντικειμενων κλπ θα χρειαστεις εναν τηλεφακο.Για μακροφωτογραφηση εναν macro.Δεν γινεται να υπαρχει ενας για ολα.Το cropαρισμα δεν εχει καμια σχεση με το αληθινο ζουμ ενος καλου τηλεφακου.Αλλωστε αν ηταν τοσο απλο δεν θα υπηρχαν φακοι με 400 ή 500 mm ή ακομα και μεγαλυτεροι οι οποιοι μπορουν να κοστισουν χιλιαδες ευρω.Απλως μην επαναπαυεσαι στα megapixel και μην κολλας να παρεις το καλυτερο μοντελο της αγορας.Παρε μια αξιολογη να μαθεις και επενδυσε σε φακους.

 

Θεωρω οτι ενας tamron ή sigma ειναι μια χαρα για αρχη και σιγουρα δεν χρειαζεται να δωσεις παρα πολλα για εναν nikkor.

 

το κιτ που γραφω πιο πανω πιστευω ειναι οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη

 

Κοιταξε και για μεταχειρισμενο σωμα, υπαρχουν πολλες αξιολογες επιλογες.

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι!

 

Συμφωνω οτι ειναι πρακτικοτερο να εχεις εναν φακο για καθε χρηση αλλα αυτο εξαρταται και απο σενα καθως και με το ειδος φωτογραφησης που θελεις να

...............

 

Αν θελεις πχ τοπια σου χρειαζεται ενας αρκετα ευρυς φακος οπως πχ ενας 10-24 mm, οχι οτι με τον 18-55 θα εχεις προβλημα αλλα εκει βλεπεις τη διαφορα.Για φωτογραφηση μακρινων αντικειμενων κλπ θα χρειαστεις εναν τηλεφακο.Για μακροφωτογραφηση εναν macro.Δεν γινεται να υπαρχει ενας για ολα.Το cropαρισμα δεν εχει καμια σχεση με το αληθινο ζουμ ενος καλου τηλεφακου.Αλλωστε αν ηταν τοσο απλο δεν θα υπηρχαν φακοι με 400 ή 500 mm ή ακομα και μεγαλυτεροι οι οποιοι μπορουν να κοστισουν χιλιαδες ευρω.Απλως μην επαναπαυεσαι στα megapixel και μην κολλας να παρεις το καλυτερο μοντελο της αγορας.Παρε μια αξιολογη να μαθεις και επενδυσε σε φακους.

 

Καλησπερα!

Στο ειδος μαλλον τα μπερδευουμε τα πραγματα...λιγο απ ολα θελω βασικα! Δηλ φωτογραφιες βγαζω στα ταξιδια, στο σπιτι, στο γηπεδο..(!) Τοπια, ζωα, τα σκυλια μου κυριως, στο σπιτι που κοιμουνται ή οταν τρεχουν στη θαλασσα, με τους φιλους ...

 

Αυτο που νομιζω βεβαια οτι ειναι το λογικο, ειναι να ξεκινησω με τον/τους φακο/ους που θα παρω τωρα & μετα απο κανα χρονο, βλεποντας πως θα χει παει το θεμα, να προσθεσω αν χρειαζεται, καποιον καινουριο. Δηλ. Ειναι αυτο το θεμα, οτι διαλεξω τωρα..μ αυτο θα πορευτω για μεγαλο διαστημα .

 

Για μεταχειρισμενη δεν ειμαι ζεστη, θα θελα να παρω κατι καινουριο, αφου , προς το παρων τουλαχιστον, μπορω :)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Στο ειδος μαλλον τα μπερδευουμε τα πραγματα...λιγο απ ολα θελω βασικα! Δηλ φωτογραφιες βγαζω στα ταξιδια, στο σπιτι, στο γηπεδο..(!) Τοπια, ζωα, τα σκυλια μου κυριως, στο σπιτι που κοιμουνται ή οταν τρεχουν στη θαλασσα, με τους φιλους ...

 

Αυτο που νομιζω βεβαια οτι ειναι το λογικο, ειναι να ξεκινησω με τον/τους φακο/ους που θα παρω τωρα & μετα απο κανα χρονο, βλεποντας πως θα χει παει το θεμα, να προσθεσω αν χρειαζεται, καποιον καινουριο. Δηλ. Ειναι αυτο το θεμα, οτι διαλεξω τωρα..μ αυτο θα πορευτω για μεγαλο διαστημα .

 

Για μεταχειρισμενη δεν ειμαι ζεστη, θα θελα να παρω κατι καινουριο, αφου , προς το παρων τουλαχιστον, μπορω :)

Οπως τα περιγραφεις δε βρισκω το λογο να πας σε κατι πολυ ακριβο δεδομενου οτι αφενος δεν σου χρειαζεται αφετερου δε θα δεις καποια διαφορα εντονη.Ξεκινα λοιπον με κατι αξιολογο και στη πορεια αναβαθμιζεσαι.Το θεμα ειναι οτι αν ξεκινησεις με μια μαρκα φωτογραφικης οταν αργοτερα αναβαθμιστεις θα πρεπει να παρεις την ιδια μαρκα αν θελεις να κρατησεις τους φακους.Δηλαδη, πχ αλλος ο tamron 18-200 mm για την nikon και αλλος για τη sony.Εγω ως nikonακιας(:p) θα σου πω να πας σε αυτη μαρκα γιατι βγαζουν απο τις καλυτερες entry level ,και οχι μονο, SLR αυτο που χρειαζεσαι δηλαδη.

 

Αν θελεις να δωσεις κατι παραπανω για την 5200 δωστο αν και νομιζω οτι η 5100 σε καλυπτει και με το παραπανω.Αρκετα αξιολογες και οι 7000,5000,D90,3200.Αν και καπως παλιοτερες αλλα με τους καταλληλους φακους θα δεις τρομερα αποτελεσματα.

Αν θελεις εναν φακο για να μην αλλαζεις βρες σκετο σωμα καποια απο αυτες και εναν tamron 18-200.Μετα παιρνεις φιλτρα,τριποδα κλπ κλπ.Καλη τυχη:)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ!!!!

 

Λεω μαλιστα ν απευθυνθω σε καποιο καταστημα οπως το adorama ή τον katerelo , ειχα κανει ερωτησεις σε plaisio και public για τετοια θεματα και...εγω ηξερα περισσοτερα απ τους πωλητες.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αποψη για τη nikon s6300 ?

Στα 139 ευρω ειναι value for money ?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ!!!!

 

Λεω μαλιστα ν απευθυνθω σε καποιο καταστημα οπως το adorama ή τον katerelo , ειχα κανει ερωτησεις σε plaisio και public για τετοια θεματα και...εγω ηξερα περισσοτερα απ τους πωλητες.

 

Σχετικά με το adorama θα σου πρότεινα να πας εκεί και να μην κάνεις τηλεφωνική συνομιλία/συμφωνία. Γενικά είναι κάπως περίεργο (όχι κακό) αυτό το κατάστημα. Αν πας έχεις τα μετρητά μπορείς να πετύχεις τιμές σχεδόν απίθανες. Πρόσεξε σε ότι αγοράσεις η συσκευασία να είναι σφραγισμένη, διαφορετικά ζήτα να κόψουν κι άλλο από τη τιμή.

Με τις εγγυήσεις δε γνωρίζω τι μπορεί να ισχύει αλλά είμαι της άποψης πως αν πάρεις κάτι και αρχίσει να μπλέκεις με εγγυήσεις, είτε έχεις είτε δεν έχεις άστα να πάνε.

Ο Κατερέλος, εξ όσων έχω ακούσει μια και δεν έχω αγοράσει κάτι από αυτόν, είναι σε επίπεδο τιμών σα το adorama.

Ίσως λειτουργούν σε παράλληλη εισαγωγή.

 

Σε πλαίσιο, public κ.λ.π. μπαίνουμε μόνο για να δούμε ή να αγοράσουμε, μόνο αφού έχουμε αποφασίσει τι θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου με "ανησυχησες" λιγο... Το θεμα της εγγυησης ξερω οτι πρεπει να το ψαξω, να ναι ελληνικη. Συσκευασια συγουρα σφραγισμενη, παιζει να πουλανε τιποτα μεταχειρισμενα/βιτρινας για καινουρια? Τα δυο καταστηματα αυτα μου τα χουν προτεινει καμποσοι και γενικα, ειδικα για τον κατερελο, ξερω οτι εχει καλο ονομα.

Δε θελω να κανω καποια συμφωνια απο το τηλ, οταν ειναι θα χω τα χρηματα μετρητα οποτε ελπιζω κι εγω να πετυχω ενα καλυτερο deal :)

 

Απο τιμες αυτα που εχω τσεκαρει, οντως ειναι στα ιδια επιπεδα.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου με "ανησυχησες" λιγο... Το θεμα της εγγυησης ξερω οτι πρεπει να το ψαξω, να ναι ελληνικη. Συσκευασια συγουρα σφραγισμενη, παιζει να πουλανε τιποτα μεταχειρισμενα/βιτρινας για καινουρια? Τα δυο καταστηματα αυτα μου τα χουν προτεινει καμποσοι και γενικα, ειδικα για τον κατερελο, ξερω οτι εχει καλο ονομα.

Δε θελω να κανω καποια συμφωνια απο το τηλ, οταν ειναι θα χω τα χρηματα μετρητα οποτε ελπιζω κι εγω να πετυχω ενα καλυτερο deal :)

 

Απο τιμες αυτα που εχω τσεκαρει, οντως ειναι στα ιδια επιπεδα.

Εχω την d3100 απο τον Αυγουστο και πραγματικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Πηρα το vr kit το οποιο περιλαμβανει το σωμα, τον φακο 18-55, τον τηλεφακο 55-200, τσαντα, τριποδο και δευτερη μπαταρια. πολυ καλη περιπτωση και θα σε υπερκαλυψει νομιζω. και μετα απο 1-2 χρονια (ισως και πολυ παραπανω) αγοραζεις καποιον φακο με μεγαλυτερες δυνατοτητες αν εχεις προχωρησει πολυ με την φωτογραφια.

η τιμουλα ειναι πολυ καλη και οι 12 ατοκες δοσεις ειναι επισης μια καλη διευκολυνση.

http://www.kotsovolos.gr/site/imaging/digital-cameras/dslr/102121-nikon-d3100vr-kit

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι σε σκέψη να αγοράσω μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή. Θέλω λίγο την γνώμη σας τι μάρκα να αγοράσω? Άλλη μου λένε AGFA, άλλη CANON,FUJIFILM , SONY.. Επίσης, τι πρέπει να προσέξω στα χαρακτηριστικά της πριν την αγοράσω? Αλλά μέχρι το πολύ 200 Ευρώ έχω στην διάθεσή μου. Αν μπορείτε προτείνεται μου και κάποιες που ξέρετε ότι είναι καλές. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι σε σκέψη να αγοράσω μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή. Θέλω λίγο την γνώμη σας τι μάρκα να αγοράσω? Άλλη μου λένε AGFA, άλλη CANON,FUJIFILM , SONY.. Επίσης, τι πρέπει να προσέξω στα χαρακτηριστικά της πριν την αγοράσω? Αλλά μέχρι το πολύ 200 Ευρώ έχω στην διάθεσή μου. Αν μπορείτε προτείνεται μου και κάποιες που ξέρετε ότι είναι καλές. Ευχαριστώ πολύ

 

θελεις τετοιο στυλ

https://www.skroutz.gr/s/2485547/Panasonic-Lumix-DMC-LZ20.html?from=catspan

 

στυλ dslr με μεγαλο ζουμ

 

η κομπακτ

 

https://www.skroutz.gr/s/5902/Panasonic-Lumix-DMC-TZ22.html

 

https://www.skroutz.gr/s/257846/Panasonic-Lumix-DMC-ZX3.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω μια sony cybershot 7,2mpχs επεσε νερο στην οθονη και δεν φαινεται κατι ενω παιρνει κανονικα φωτο...μπορω να κατι το οικονομικο...?χωρις αντικατασταση γιατι κοστιζει αρκετα
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...