Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι:

εχω μια ψηφιακη sony DSC W1 και θελω να παρω καινουργιες(επαναφορτιζομενες) μπαταριες...υπαρχει καποιο προβλημα αν οι μπαταριες που παρω δεν ειναι sony?θα φορτιζουν κανονικα με τον φορτιστη sony που εχω?

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι:

εχω μια ψηφιακη sony DSC W1 και θελω να παρω καινουργιες(επαναφορτιζομενες) μπαταριες...υπαρχει καποιο προβλημα αν οι μπαταριες που παρω δεν ειναι sony?θα φορτιζουν κανονικα με τον φορτιστη sony που εχω?

Κανονικοτατα!! κι εγω αυτο εχω κανει ;) (για μπαταριες ΑΑ)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα. Όπως είπα και πριν αγόρασα την Casio Exilim EX-S770. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ την έχω βάλει στη βάση να φορτίσει και το λαμπάκι θα έπρεπε να είναι κόκκινο ως ένδειξη φόρτισης, αυτό αναβοσβήνει. Το άφησα έτσι για πολλές ώρες (κοντά στις 22 είναι τωρα) αλλά καμία αλλαγή. Μετά από αναζήτηση στο Ίντερνετ βρήκα αυτό από το επίσημο site της Casio:

 

When I put my camera on the cradle, why does the charge light- - -

A) Not come on? Answer: Battery missing or AC Adaptor not plugged in.

B) Blink red? Answer: Battery defective.

C) Never turn green? Answer: Battery defective.

 

Το θέμα είναι ότι την αγόρασα από ένα κατάστημα του ebay (Αγγλία). Έχει όλα τα χαρτιά μέσα. Πιστεύετε ότι θα πετύχω τίποτα αν απευθυνθώ στην ελληνική Casio; :worry:

 

Βασικα για δες εαν την εχεις τοποθετησει σωστα την μπαταρια,μετα απευθυνσου στην ελληνικη αντιπροσωπεια(ελμη systems στην οδο πατησιων,κοντα στην πλατεια κολιατσου..)αν και δεν νομιζω να σου αναγνωρισουν εγγυηση και τελος εαν δεν πετυχει τιποτα,αγορασε μια μπαταρια(~50ευρω νομιζω)

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Κανονικοτατα!! κι εγω αυτο εχω κανει ;) (για μπαταριες ΑΑ)

 

πηγα στον γερμανο αλλα δεν βρηκα αυτες που ηθελα(Size AA,2100 MaH,1.2V)...ουτε e-shop πρεπει να τις εχει...

αυτες κανουν?:rolleyes: δεν λεει αν εναι 1.2V...:worry: η GP θεωρειται καλη μαρκα ή μπα?

κανουν αν παρω με περισσοτερα ή λιγοτερα MaH?

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

πηγα στον γερμανο αλλα δεν βρηκα αυτες που ηθελα(Size AA,2100 MaH,1.2V)...ουτε e-shop πρεπει να τις εχει...

αυτες κανουν?:rolleyes: δεν λεει αν εναι 1.2V...:worry: η GP θεωρειται καλη μαρκα ή μπα?

κανουν αν παρω με περισσοτερα ή λιγοτερα MaH?

Gp εχω κι εγω και τις εχω παρει απο γερμανο.βεβαια πανε χρονια απο τοτε..αλλα στο λινκ που μου εδωσες βλεπω οτι αυτες οι μπαταριες σου κανουν.αμα θελεις να με ακουσεις παρε και εναν φορτιστη usb για να τις φορτιζεις εκει τις μπαταριες και να τις χρησιμοποιεις αμεσα.Στα (+) ειναι οτι φορτιζεις μπαταρια παρα πολυ γρηγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Gp εχω κι εγω και τις εχω παρει απο γερμανο.βεβαια πανε χρονια απο τοτε..αλλα στο λινκ που μου εδωσες βλεπω οτι αυτες οι μπαταριες σου κανουν.αμα θελεις να με ακουσεις παρε και εναν φορτιστη usb για να τις φορτιζεις εκει τις μπαταριες και να τις χρησιμοποιεις αμεσα.Στα (+) ειναι οτι φορτιζεις μπαταρια παρα πολυ γρηγορα.

 

εχει καμια διαφορα να φορτιζεις τις μπαρατιες με φορτιστη usb και οχι με τον φορτιστη της sony?:worry:

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

εχει καμια διαφορα να φορτιζεις τις μπαρατιες με φορτιστη usb και οχι με τον φορτιστη της sony?:worry:

Φορτιζουν ποιο γρηγορα.γι'αυτο το λεω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικα για δες εαν την εχεις τοποθετησει σωστα την μπαταρια,μετα απευθυνσου στην ελληνικη αντιπροσωπεια(ελμη systems στην οδο πατησιων,κοντα στην πλατεια κολιατσου..)αν και δεν νομιζω να σου αναγνωρισουν εγγυηση και τελος εαν δεν πετυχει τιποτα,αγορασε μια μπαταρια(~50ευρω νομιζω)

 

Τελικά έστειλα e-mail στον πωλητή (κατάστημα) και μου είπε πως σίγουρα είναι λάθος του κατασκευαστή (CASIO) που έβαλε ελλατωματική μπαταρία στο κουτί. Παρόλα αυτά θα παραγγείλουν αυτοί μια μπαταρία από την CASIO και θα μου τη στείλουν! :D Γι αυτό έχουν 380000+ positive feedback... :)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω καρτα μνημης για την canon a360..διοτι θα παω ταξιδι και πιστευω πως η 1γιγα δε φτανει..ποια να παρω με 2γιγα?να προσεξω ταχυτητα η να παρω μια φτηνη (kingston-sandisk) που εχει με 10 ευρω?

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?offset=20&category=%C5%C9%C4%C9%CA%C5%D3%2520%CC%CD%C7%CC%C5%D3&category2=SECURE%2520DIGITAL

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω καρτα μνημης για την canon a360..διοτι θα παω ταξιδι και πιστευω πως η 1γιγα δε φτανει..ποια να παρω με 2γιγα?να προσεξω ταχυτητα η να παρω μια φτηνη (kingston-sandisk) που εχει με 10 ευρω?

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?offset=20&category=%C5%C9%C4%C9%CA%C5%D3%2520%CC%CD%C7%CC%C5%D3&category2=SECURE%2520DIGITAL

Γιατι εχεις την εντυπωση οτι η sandisc ειναι χαλια?? εγω εχω μια sd 2gb εδω και 2χρονια και δουλευει μια χαρα.επισης και στο κινητο μου την ιδια μαρκα εχω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα πουθενα οτι ειναι χαλια :)

λαθος καταλαβες..(μαλλον απευθυνεσε για το αλλο τοπικ :p οπου και παλι δεν ειπα κατι τετοιο)

κι εγω εχω μονο καλες εμπειριες απο 2sandisk στα κινητα που ειχα..:)

απλα ειδα διαφορες κοντα στα 10 ευρω ..και επειδη δεν γνωριζω τι διαφορα μπορει να εχουν γι αυτο ρωτησα..

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ DSC-W300 Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ 13,6ΜΡ . ΑΡΑΓΕ ΑΠΟ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΤΙ ΛΕΕΙ ? ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ή ΦΩΤΟ ?

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ Fujifilm FinePix S 8100 fd ΤΙ ΛΕΤΕ ?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ DSC-W300 Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ 13,6ΜΡ . ΑΡΑΓΕ ΑΠΟ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΤΙ ΛΕΕΙ ? ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ή ΦΩΤΟ ?

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ Fujifilm FinePix S 8100 fd ΤΙ ΛΕΤΕ ?

 

Φίλε πλάκα κάνεις; Το Google δεν το ξέρεις; Αν γράψεις DSC-W300 στο Google θα σου βγάλει τα πάντα για την μηχανή! Ορίστε:

http://www.dpreview.com/news/0802/08022501sonyw300.asp

Πάντως γενικά η άποψη που κυριαρχεί είναι "μακριά από τα υπερβολικά πολλά Megapixels". Είναι περίπλοκο το θέμα αλλά είναι αρκετά σωστή άποψη.

 

Όσο για την Fuji που λες, είναι υπέροχη μηχανή αλλά... είναι τελείως άλλη φάση! Περισσότερα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πλάκα κάνεις; Το Google δεν το ξέρεις; Αν γράψεις DSC-W300 στο Google θα σου βγάλει τα πάντα για την μηχανή! Ορίστε:

http://www.dpreview.com/news/0802/08022501sonyw300.asp

Πάντως γενικά η άποψη που κυριαρχεί είναι "μακριά από τα υπερβολικά πολλά Megapixels". Είναι περίπλοκο το θέμα αλλά είναι αρκετά σωστή άποψη.

 

Όσο για την Fuji που λες, είναι υπέροχη μηχανή αλλά... είναι τελείως άλλη φάση! Περισσότερα εδώ.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση , αλλά πέστα όλα ντε !

 

Τι εννοείς « αλλά... είναι τελείως άλλη φάση! » . Αν ξέρεις κάτι ξομολόγα το !

 

Σχετικά με το « περισσότερα εδώ » αναφέρεσαι στην S8100 ή στην F100 ? Εγώ βασικά κοιτάω πιο πολύ την δεύτερη λόγω όγκου μια και την χρησιμοποιώ τακτικά και την έχω και μέσα στο αυτοκίνητο .

 

Δεν λέω αστέρι και η S8100 αλλά too mutch ..

 

Όσο για το Google φυσικά και το ξέρω αλλά είπα μπας και βρεθεί κανείς εδώ δικός μας και έχει κάποια από αυτά τα μοντέλα και πει κάτι παραπάνω . Thats it .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση , αλλά πέστα όλα ντε !

 

Τι εννοείς « αλλά... είναι τελείως άλλη φάση! » . Αν ξέρεις κάτι ξομολόγα το !

 

Σχετικά με το « περισσότερα εδώ » αναφέρεσαι στην S8100 ή στην F100 ? Εγώ βασικά κοιτάω πιο πολύ την δεύτερη λόγω όγκου μια και την χρησιμοποιώ τακτικά και την έχω και μέσα στο αυτοκίνητο .

 

Δεν λέω αστέρι και η S8100 αλλά too mutch ..

 

Όσο για το Google φυσικά και το ξέρω αλλά είπα μπας και βρεθεί κανείς εδώ δικός μας και έχει κάποια από αυτά τα μοντέλα και πει κάτι παραπάνω . Thats it .

 

Σχετικά με το "περισσότερα εδώ", σου έδωσα απλά ένα link για να δεις τα τεχνικά χαρακτηριστικά της και να τα μελετήσεις. Τώρα όσον αφορά το "άλλη φάση", δε μπορείς να τις συγκρίνεις βάσει του μεγέθους τους αφού είναι τελείως διαφορετική κατηγορία. Η μια είναι DSLR και η άλλη είναι μια απλή Compact μηχανή όπως αυτές που έχει όλος ο κόσμος! Οπότε πρώτα πρέπει να αποφασίσεις τι θέλεις (DSLR ή Compact) και μετά αφού αποφασίσεις, μπορούμε να συζητήσουμε συγκρίνοντας μοντέλα της ίδιας κατηγορίας και όχι διαφορετικής. Είναι σαν να ρωτάς "ποιο είναι καλύτερο, το Fiat Punto ή το Audi A6;"! Το ένα είναι μικρό πόλης και το άλλο είναι μαούνα ταξιδιάρικο! Μπορείς να είσαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο; Δε μπορείς!

 

Στη διάθεσή σου. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

 

Παιδια θα ηθελα να με βοηθησετε να διαλεξω....ειμαι μεταξυ 2 Dslr (αν το λεω σωστα) φωτογραφικων μηχανων, την CANON EOS 400D με το κιτ του φακου EF-S 18-55 και την SONY A200, ποια απο τις 2 προτεινεται?

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

 

Παιδια θα ηθελα να με βοηθησετε να διαλεξω....ειμαι μεταξυ 2 Dslr (αν το λεω σωστα) φωτογραφικων μηχανων, την CANON EOS 400D με το κιτ του φακου EF-S 18-55 και την SONY A200, ποια απο τις 2 προτεινετε;

 

Η Sony μπήκε πρόσφατα στην αγορά των dslr εξαγοράζοντας την Konica-Minolta, για να αποκτήσει την τεχνογνωσία που της έλειπε στον τομέα της φωτογραφίας.Μπορεί στα ηλεκτρονικά να είναι καλή, αλλά εδώ δεν έχεις να κάνεις με παιχνιδομηχανές Playstation.Η απάντηση λοιπόν είναι πανεύκολη.Χωρίς κουβέντα CANON!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το "περισσότερα εδώ", σου έδωσα απλά ένα link για να δεις τα τεχνικά χαρακτηριστικά της και να τα μελετήσεις. Τώρα όσον αφορά το "άλλη φάση", δε μπορείς να τις συγκρίνεις βάσει του μεγέθους τους αφού είναι τελείως διαφορετική κατηγορία. Η μια είναι DSLR και η άλλη είναι μια απλή Compact μηχανή όπως αυτές που έχει όλος ο κόσμος! Οπότε πρώτα πρέπει να αποφασίσεις τι θέλεις (DSLR ή Compact) και μετά αφού αποφασίσεις, μπορούμε να συζητήσουμε συγκρίνοντας μοντέλα της ίδιας κατηγορίας και όχι διαφορετικής. Είναι σαν να ρωτάς "ποιο είναι καλύτερο, το Fiat Punto ή το Audi A6;"! Το ένα είναι μικρό πόλης και το άλλο είναι μαούνα ταξιδιάρικο! Μπορείς να είσαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο; Δε μπορείς!

 

Στη διάθεσή σου. :cool:

 

Όχι όχι παρεξήγησες !!

 

Φυσικά και τις εξέτασα και ξέρω την διαφορά των κατηγοριών τους .

Προτιμώ την Compact λόγω καθημερινής χρήσης και ανάγκης να υπάρχει στο αυτοκίνητο .

 

Απλά αναρωτήθηκα μήπως λέγοντας για την fuji «….άλλη φάση» ξέρεις κάτι παραπάνω για την F100 στην οποία είχα αναφερθεί σε προηγούμενη ημέρα .

 

Βασικά η χρήση της θα είναι περισσότερο σε κλειστούς χώρους και υπάρχει ανάγκη για ευρυγώνιο φακό 28mm και για δυνατότητα μεγάλου ZOOM στο PC για κόψε – ράψε , με την καλύτερη δυνατή ποιότητα , για τα δεδομένα της κατηγορίας εννοείτε (για να μην παρεξηγιόμαστε).

 

Τα έχω όμως λίγο χαμένα επειδή πολλοί λένε ότι τα πολλά ΜΡ δεν είναι πανάκεια και απ΄ ότι είδα και εδώ http://6mpixel.org/en/ μάλλον έχουν δίκιο .

 

Γι΄ αυτό δεν ξέρω αν πρέπει να καταλήξω στην F100 ή ίσως σε μία με λιγότερα ΜΡ αλλά με καλύτερη ποιότητα φώτο όπως λέγετε ότι έχει η Canon Digital IXUS 860 IS ή Sony DSC-W 170

 

Τι λες ????

 

Εκτός και αν προτείνεις κάποιο άλλο μοντέλο μέχρι τα 300€

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω μια Ψηφιακή SLR φωτογραφική μηχανή αλλά δεν ξέρω ποια να επιλέξω, μου αρέσουν περισσότερο της NIKON (D40, D40x, D80), αλλά και οι Canon είναι επίσης αρκετά καλές βέβαια με ποιο εμφανή πλαστικά μέρη.

 

Υπάρχει καμιά ισχυρή άποψη, ούτως ώστε να πάρω και καλή μηχανή αλλά και να μην δώσω αρκετά χρήματα ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

 

Εκτός και αν προτείνεις κάποιο άλλο μοντέλο μέχρι τα 300€

 

Γύρω στα 300(300 και κάτι ψιλά νομίζω) πάρε αυτή και τέλος.

http://www.europe-nikon.com/product/el_GR/products/broad/1448/overview.html

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο http://www.dpgr.gr και στο http://www.dpreview.com (έχει κατηγορία reviews στα αριστερά)
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η Sony μπήκε πρόσφατα στην αγορά των dslr εξαγοράζοντας την Konica-Minolta, για να αποκτήσει την τεχνογνωσία που της έλειπε στον τομέα της φωτογραφίας.Μπορεί στα ηλεκτρονικά να είναι καλή, αλλά εδώ δεν έχεις να κάνεις με παιχνιδομηχανές Playstation.Η απάντηση λοιπόν είναι πανεύκολη.Χωρίς κουβέντα CANON!;)

 

 

Ευχαριστω πολυ!!!!τελικα κατεληξα στην Canon EOS 400D!!!!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι παρεξήγησες !!

 

Φυσικά και τις εξέτασα και ξέρω την διαφορά των κατηγοριών τους .

Προτιμώ την Compact λόγω καθημερινής χρήσης και ανάγκης να υπάρχει στο αυτοκίνητο .

 

Απλά αναρωτήθηκα μήπως λέγοντας για την fuji «….άλλη φάση» ξέρεις κάτι παραπάνω για την F100 στην οποία είχα αναφερθεί σε προηγούμενη ημέρα .

 

Βασικά η χρήση της θα είναι περισσότερο σε κλειστούς χώρους και υπάρχει ανάγκη για ευρυγώνιο φακό 28mm και για δυνατότητα μεγάλου ZOOM στο PC για κόψε – ράψε , με την καλύτερη δυνατή ποιότητα , για τα δεδομένα της κατηγορίας εννοείτε (για να μην παρεξηγιόμαστε).

 

Τα έχω όμως λίγο χαμένα επειδή πολλοί λένε ότι τα πολλά ΜΡ δεν είναι πανάκεια και απ΄ ότι είδα και εδώ http://6mpixel.org/en/ μάλλον έχουν δίκιο .

 

Γι΄ αυτό δεν ξέρω αν πρέπει να καταλήξω στην F100 ή ίσως σε μία με λιγότερα ΜΡ αλλά με καλύτερη ποιότητα φώτο όπως λέγετε ότι έχει η Canon Digital IXUS 860 IS ή Sony DSC-W 170

 

Τι λες ????

 

Εκτός και αν προτείνεις κάποιο άλλο μοντέλο μέχρι τα 300€

 

Η IXUS 860 IS πιστεύω πως είναι ιδανική. Αν δεν έβαζες τον περιορισμό του φακού (28mm) θα είχα αρκετές να σου προτείνω και από άλλες εταιρίες αλλά για σένα είναι μονόδρομος η συγκεκριμένη. Είναι μηχανάρα, μη το σκέφτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το "περισσότερα εδώ", σου έδωσα απλά ένα link για να δεις τα τεχνικά χαρακτηριστικά της και να τα μελετήσεις. Τώρα όσον αφορά το "άλλη φάση", δε μπορείς να τις συγκρίνεις βάσει του μεγέθους τους αφού είναι τελείως διαφορετική κατηγορία. Η μια είναι DSLR και η άλλη είναι μια απλή Compact μηχανή όπως αυτές που έχει όλος ο κόσμος! Οπότε πρώτα πρέπει να αποφασίσεις τι θέλεις (DSLR ή Compact) και μετά αφού αποφασίσεις, μπορούμε να συζητήσουμε συγκρίνοντας μοντέλα της ίδιας κατηγορίας και όχι διαφορετικής. Είναι σαν να ρωτάς "ποιο είναι καλύτερο, το Fiat Punto ή το Audi A6;"! Το ένα είναι μικρό πόλης και το άλλο είναι μαούνα ταξιδιάρικο! Μπορείς να είσαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο; Δε μπορείς!

 

Στη διάθεσή σου. :cool:

 

Δεν είναι DSLR η Fuji S8100, compact είναι όπως την Sony DSC-W300, με πολύ ισχυρότερο φακό zoom μεν, αλλά καθαρόαιμη compact.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι DSLR η Fuji S8100, compact είναι όπως την Sony DSC-W300, με πολύ ισχυρότερο φακό zoom μεν, αλλά καθαρόαιμη compact.

 

Τώρα που το λες ……….. γι΄ αυτό την έχουν στην κατηγορία των compact τα διάφορα site .

Τώρα μιας και μπήκες και εσύ στο παιχνίδι δε λες και την άποψή σου σχετικά με τις ανωτέρω ( sony w170 – fuji F100 - Canon Digital IXUS 860 IS )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...