Jump to content

Περί... Cosmote γενικά

Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώντας το συγκεκριμμένο νούμερο απλά διαπίστωσα ότι ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται. Οπότε μένει η απορία πως είναι δυνατόν να χρεώθηκε....

Τελικά βγήκε ακρη;

Edited by zerokill
[sIGPIC][/sIGPIC]

• Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα

¨Εκανα ανανεωση στην cosmote με απεριόριστα data.

Μπορώ να πάρω extra sim για να την βάλω σε ένα 4g router και να έχω internet στο εξοχικό?

τι χρέωση έχει και αν υπάρχει ετήσια δέσμαυση!

Αν γνωρίζει κάποιος ευχαριστώ εν των προτέρων

sotiris

Μπορείς με χρέωση 3.02€ τον μήνα. Αν θέλεις να κανεις και κλησεις από εκείνη τη κάρτα, το κόστος αυξάνεται στα 25€ τον μήνα. Δεν έχει δέσμευση η MultiSIM ή η Extra sim.

• 5 weeks later...

Καλημερα σε ολους!

Απο χθες το βραδυ δε μορω να κανω πουθενα κληση ουτε να δεχτω.

Εχω lg g7 thinq με καρτα, εχω μοναδες, κ οταν καποιος παει να με παρει καλει 1 δευτερολεπτο κ μετα λεει οτι ειμαι κατηλημενος, αλλα σε μενα δε χτυπαει ουτε μηνυμα ερχεται αργοτερα.

Επισης δε μπορω να κανω καμια κληση πουθενα, οταν καλω απλα στεκει βουβο το κινητο,καμια αντιδραση.

Ταχω τσεκαρει ολα , internet μια χαρα. Επανεκιννηση εκανα , safe mode δοκιμασα τιποτα, καμια φραγη δεν εχω ενεργοποιημενη εννοειται.

Ολα αυτα με cosmote. Αλλοι γυρω μου με cosmote μια χαρα

ΤΙ παιζει????????????? (εκτιμομενος χρονος αναμονης στο 13888 ειναι 1 ωρα κ 50 λεπτα αυτη τη στιγμη, δε μιλησα ακομα μαζι τους)

Edited by mallllias

Δοκίμασες την κάρτα sim σε άλλο τηλέφωνο;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

1 minute ago, user_one said:

οχι ,μονο αυτο δεν εκανα .σε μενα την αναγνωριζει κανονικα παντως.. μονο με viber μπορω να καλεσω η να με καλεσουν

Στείλε στο messenger της Cosmote, μήπως εκεί εξυπηρετήσουν ταχύτερα.

Powered by WIND

55 minutes ago, user_one said:

το δοκιμασα, ανταλλαξα καρτες με 2 ατομα..

Ουτε η καρτα μου δουλευει σε αυτους 

αλλα ουτε κ η καρτες αυτων δουλευουν στο κινητο μου!!!

δε καταλαβαινω

Δηλαδή μπορεί να φταίει ταυτόχρονα και το κινητό και η κάρτα; 

Λίγο απίθανο. 

Powered by WIND

17 minutes ago, p_k said:

Δηλαδή μπορεί να φταίει ταυτόχρονα και το κινητό και η κάρτα; 

Λίγο απίθανο. 

η καρτα μου δε δουλευει σε αλλους

αλλα ουτε κ η καρτες αυτων δε δουλευουν στο κινητο μου.

internet ομως εχω,δλδ οταν ανοιγω το κινητο βαζω κανονικα το pin της καρτας κ ολα λειτουργουν μια χαρα ...εκτος τις κλησεις

Καλησπέρα, κι εγω έχω το ίδιο πρόβλημα με cosmote (συμβόλαιο) και  lg g7, μίλησα με 13888, τα ελέγξαμε όλα και δεν βγάλαμε άκρη και δήλωσαν βλάβη, λειτουργούν όλα εκτός εισερχομένων και εξρχομένων κλήσεων από εχθές το πρωί.

έχει βγάλει κανείς άκρη?

Άλλο παλι και τούτο...

Δεν λειτουργεί δηλαδή η βασική υπηρεσία του τηλεπικοινωνιακού παρόχου. 

Μήπως γίνεται αναβάθμιση στην περιοχή σου; 

Powered by WIND

Παράξενη σύμπτωση και των 2 φίλων που έχουν πρόβλημα η μάρκα της συσκευής. Με VoLTE έπαιζαν πιο πριν;

• The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned
  • 5 weeks later...

Καλησπέρα, ζητώ συγγνώμη αν η ερώτηση μου δεν είναι γι' αυτό το θέμα αλλά δεν βρήκα κάποιο άλλο. Έχω Cosmtoe One μπήκα να ενεργοποιήσω το 1GB για 7 ημέρες από την εφαρμογή της Whats up δεν υπάρχει πουθενά εδώ και μήνες. Πρόσφατα μου ήρθε μήνυμα για υπενθύμιση για το 1GB και έλεγε να μπω από την εφαρμογή My Cosmote. Μπήκα αλλά δεν το βρίσκω πουθενά. Ξέρει κανείς κάτι?

57 minutes ago, Petros_android said:

Καλησπέρα, ζητώ συγγνώμη αν η ερώτηση μου δεν είναι γι' αυτό το θέμα αλλά δεν βρήκα κάποιο άλλο. Έχω Cosmtoe One μπήκα να ενεργοποιήσω το 1GB για 7 ημέρες από την εφαρμογή της Whats up δεν υπάρχει πουθενά εδώ και μήνες. Πρόσφατα μου ήρθε μήνυμα για υπενθύμιση για το 1GB και έλεγε να μπω από την εφαρμογή My Cosmote. Μπήκα αλλά δεν το βρίσκω πουθενά. Ξέρει κανείς κάτι?

Η ενεργοποίηση του δώρου γίνεται εντός 1 ημέρας. Μήπως έχεις περάσει το χρονικό αυτό όριο?

17 minutes ago, MeddlingMageGR said:

Η ενεργοποίηση του δώρου γίνεται εντός 1 ημέρας. Μήπως έχεις περάσει το χρονικό αυτό όριο?

Αφού κανονικά το ενεργοποιεί όποτε θέλει ο καθένας. Το 1GB για το Cosmote One μπορούσε να το ενεργοποιήσει ο καθένας όποτε ήθελε. Έστειλα και μήνυμα στην Cosmote αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.

Στο έγραψα αυτό γιατί πηγαίνοντας να κάνω μια πληρωμή μου εμφάνισε το παρακάτω μήνυμα

IMG_20211022_015734.jpg

2 ώρες πριν, Petros_android said:

Έχω Cosmtoe One μπήκα να ενεργοποιήσω το 1GB για 7 ημέρες από την εφαρμογή της Whats up δεν υπάρχει πουθενά εδώ και μήνες.

Εδω και μηνες κι εμενα δεν υπαρχει πουθενα.

Το εβαζα καθε μηνα και τωρα δεν γινεται.Νομιζα οτι το ειχαν διακοψει και δεν το εψαξα καθολου αν συνεχιζει να ισχυει.

1 ώρα πριν, MeddlingMageGR said:

Στο έγραψα αυτό γιατί πηγαίνοντας να κάνω μια πληρωμή μου εμφάνισε το παρακάτω μήνυμα

IMG_20211022_015734.jpg

Αυτό είναι άλλο...εγώ μιλάω για το 1GB που δίνουν σε όσους είναι σε πρόγραμμα Cosmote One και έχουν πχ Whats up. Είναι 1GB για 7 ημέρες και το ενεργοποιείς όποτε θέλεις αρκεί να έχουν περάσει 30 μέρες από την τελευταία ενεργοποίηση.

@Avitor@Petros_android

Δείτε εδώ:

BHMA 1 : https://ibb.co/8NjhPMm
BHMA 2 https://ibb.co/k454sYY
BHMA 3 : https://ibb.co/pR3WD1r

Edited by pavlidisc

1 ώρα πριν, pavlidisc said:

Δεν λεμε οτι δεν μπορουμε να το βρουμε αλλα οτι δεν υπαρχει καθολου το πεδιο στο βημα δυο.Δεν υπαρχει εδω και μηνες τιποτα.

21 minutes ago, Avitor said:

Δεν λεμε οτι δεν μπορουμε να το βρουμε αλλα οτι δεν υπαρχει καθολου το πεδιο στο βημα δυο.Δεν υπαρχει εδω και μηνες τιποτα.

Και στο δικό μου πώς υπάρχει; 😏
Σημερινά είναι τα ScreenShots που βλέπεις.
Γιατί δεν επικοινωνείς με την Cosmote; Ίσως έχει υπάρξει κάποιο κόλλημα στο Cosmote One και δεν σου δίνει την επιλογή.

Από την εφαρμογή της Cosmote (όχι του What's Up) , σου δίνει την δυνατότητα ενεργοποίησης;
Εγώ μπορώ να τα ενεργοποιήσω ΚΑΙ μέσω της Cosmote εφαρμογής:

https://ibb.co/JygnKZX

Υ.Γ
"Το προνόμιο για Καρτοκινητά 1GB για 7 ημέρες ενεργοποιείται από τον πελάτη κατ’ ανώτατο όριο μία φορά/μήνα (30 ημέρες απο την τελευταια ενεργοποίηση του) από την εφαρμογή What’s Up, My COSMOTE App, My COSMOTE Web καθώς και μέσω του δικτύου καταστημάτων και κλήσης στο 13888"

Edited by pavlidisc

7 ώρες πριν, pavlidisc said:

Και στο δικό μου πώς υπάρχει; 😏
Σημερινά είναι τα ScreenShots που βλέπεις.
Γιατί δεν επικοινωνείς με την Cosmote; Ίσως έχει υπάρξει κάποιο κόλλημα στο Cosmote One και δεν σου δίνει την επιλογή.

Από την εφαρμογή της Cosmote (όχι του What's Up) , σου δίνει την δυνατότητα ενεργοποίησης;
Εγώ μπορώ να τα ενεργοποιήσω ΚΑΙ μέσω της Cosmote εφαρμογής:

https://ibb.co/JygnKZX

Υ.Γ
"Το προνόμιο για Καρτοκινητά 1GB για 7 ημέρες ενεργοποιείται από τον πελάτη κατ’ ανώτατο όριο μία φορά/μήνα (30 ημέρες απο την τελευταια ενεργοποίηση του) από την εφαρμογή What’s Up, My COSMOTE App, My COSMOTE Web καθώς και μέσω του δικτύου καταστημάτων και κλήσης στο 13888"

Δεν ξερω για ποιο λογο δεν το βγαζει σ'εμενα.Σε πιστευω οτι βγαζει προς Θεου δεν λεω οτι λες ψεματα.

Δεν την εχω την εφαρμογη της Cosmote στο κινητο μου.Μονο το whats up εχω.

Να μιλησω μαζι τους λες αν μπρουν να κανουν κατι για να φανει στην εφαρμογη?