Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εισερχόμενες νομίζω ότι γίνεται μόνο για ολες, στις εξερχόμενες έχει διαχωρισμό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γ7νεται τίποτα με την Φραγή.

Κάθε τόσο αλλάζουν την χώρα και το πρόθεμα.

Η επιδιωξη τους είναι να τους καλέσεις εσύ για να χρεωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δέχτηκα κλήση από το Μπουρούντι και εγώ! Εννοείται πως δεν το σήκωσα. Βάρεσε για 5 δευτερόλεπτα και το έκλεισαν.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το σηκώνω πάντα και πολές φορές προλαβαίνω να τους χρεώσω.

Να ξέρεις ότι η επιδίωξη τους είναι να μην προλάβεις να το σηκώσεις για να μην χρεωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το σηκώνω πάντα και πολές φορές προλαβαίνω να τους χρεώσω.

Να ξέρεις ότι η επιδίωξη τους είναι να μην προλάβεις να το σηκώσεις για να μην χρεωθούν.

Αααα δεν το ήξερα αυτό!Από εδώ και πέρα θα το σηκώνω και πιό γρήγορα από ότι στην γυναίκα μου που μυρίζει παντόφλα αν αργήσω να απαντήσω!:lol::lol::lol:

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε χώρα εκτός ΕΕ. Γνωρίζω για το κόστος κλήσεων. Εδώ αναφέρομαι σε υπηρεσίες εξυπηρέτησης πελατών, όχι σε κάποια προσωπική κλήση μου.

 

Το ότι κάλεσες κινητό δεν το πρόσεξες;

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε, ο αριθμος που γραφεις ειναι σαν να παιρνεις κανονικο κινητο.

 

Το ότι κάλεσες κινητό δεν το πρόσεξες;

 

Ο αριθμός που κάλεσα είναι ο αριθμός που η cosmote έστειλε με μήνυμα στο κινητό μου, ως εξυπηρέτηση πελατών, για ΟΣΟ βρίσκομαι σε roaming. Αν καλούσα το σπίτι μου στην Ελλάδα δε θα μου φαινόταν παράλογη η χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός που κάλεσα είναι ο αριθμός που η cosmote έστειλε με μήνυμα στο κινητό μου, ως εξυπηρέτηση πελατών, για ΟΣΟ βρίσκομαι σε roaming. Αν καλούσα το σπίτι μου στην Ελλάδα δε θα μου φαινόταν παράλογη η χρέωση.

 

Περιμενες να έχει εξυπηρέτηση πελατών στη χωρα που πηγες;Πάλι Ελλαδα κάλεσες και φαίνεται απο το νούμερο που σου έστειλαν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γίνεται με το Fritzbox και τις δύο εφαρμογές της avm, my fritz app και fritz fon. Το my fritz χρειάζεται για την επιλογή VPN που έχει
Link to comment
Share on other sites

μεσω της εφαρμογης της Κοσμοτε θα προσφαιρη δωρεαν απεριοριστο Ιντερνετ από Black Friday εως και την Cyber Monday Όταν θελουν μας τα δεινουν!
Link to comment
Share on other sites

Περιμενες να έχει εξυπηρέτηση πελατών στη χωρα που πηγες;Πάλι Ελλαδα κάλεσες και φαίνεται απο το νούμερο που σου έστειλαν.

 

Αυτό που περίμενα είναι να έχω εξυπηρέτηση σε λογικό κόστος, από μια υπηρεσία που στέλνεται στο τηλέφωνό μου και με καλεί να τη χρησιμοποιήσω για να καλύψω ανάγκες που μπορεί να προκύψουν, όταν βρίσκομαι στο εξωτερικό.

Σίγουρα πάντως όχι να πληρώνω 30€ για να περιμένω στο ακουστικό μου κάποιον την εξυπηρέτησης πελατών...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό το τηλέφωνο σου είχε;

Σε περιαγωγη,UK για την ακρίβεια,στα αυτοματα sms που στέλνει μολις προσγειωθείς ,γράφει

ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ KAΛEΣTE ΔΩPEAN ΣTO +306971001250 H EΠIΣKEΦΘEITE TO https://www.cosmote.gr/EURoaming. EΞYΠHPETHΣH ΠEΛATΩN +306971013888. AP.EKTAKTHΣ ANAΓKHΣ 112

 

"Λογικό" είναι το κόστος γιατι πλήρωσες χρηση χωρίς πακέτο ή περιαγωγη.

Επρεπε να έχεις τακτοποιήσει το ζητημα που σε απασχολούσε απο την Ελλάδα.

Σε ποια χώρα ήσουν;

 

Ολα τα sms που έρχονται είναι

EΠIKOINΩNEITE EΛEYΘEPA ΣTHN EE, ΣAN NA BPIΣKEΣTE ΣTHN EΛΛAΔA, EXONTAΣ ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ TA ΔΩPEAN MB, SMS KAI TO XPONO OMIΛIAΣ ΠPOΣ TPITA ΔIKTYA TOY ΠAKETOY ΣAΣ

KAI EΠIΠΛEON ΔEXEΣTE ΔΩPEAN EIΣEPXOMENEΣ KΛHΣEIΣ. EΞAIPOYNTAI TA ΦOITHTIKA ΠAKETA WHAT'S UP KAI TYXON ΔΩPEAN ΠAKETA ΠPOΩΘHTIKΩN ENEPΓEIΩN.

ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ KAΛEΣTE ΔΩPEAN ΣTO +306971001250 H EΠIΣKEΦΘEITE TO https://www.cosmote.gr/EURoaming. EΞYΠHPETHΣH ΠEΛATΩN +306971013888. AP.EKTAKTHΣ ANAΓKHΣ 112

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό το τηλέφωνο σου είχε;

Σε περιαγωγη,UK για την ακρίβεια,στα αυτοματα sms που στέλνει μολις προσγειωθείς ,γράφει

ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ KAΛEΣTE ΔΩPEAN ΣTO +306971001250 H EΠIΣKEΦΘEITE TO https://www.cosmote.gr/EURoaming. EΞYΠHPETHΣH ΠEΛATΩN +306971013888. AP.EKTAKTHΣ ANAΓKHΣ 112

 

"Λογικό" είναι το κόστος γιατι πλήρωσες χρηση χωρίς πακέτο ή περιαγωγη.

Επρεπε να έχεις τακτοποιήσει το ζητημα που σε απασχολούσε απο την Ελλάδα.

Σε ποια χώρα ήσουν;

 

Ολα τα sms που έρχονται είναι

EΠIKOINΩNEITE EΛEYΘEPA ΣTHN EE, ΣAN NA BPIΣKEΣTE ΣTHN EΛΛAΔA, EXONTAΣ ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ TA ΔΩPEAN MB, SMS KAI TO XPONO OMIΛIAΣ ΠPOΣ TPITA ΔIKTYA TOY ΠAKETOY ΣAΣ

KAI EΠIΠΛEON ΔEXEΣTE ΔΩPEAN EIΣEPXOMENEΣ KΛHΣEIΣ. EΞAIPOYNTAI TA ΦOITHTIKA ΠAKETA WHAT'S UP KAI TYXON ΔΩPEAN ΠAKETA ΠPOΩΘHTIKΩN ENEPΓEIΩN.

ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ KAΛEΣTE ΔΩPEAN ΣTO +306971001250 H EΠIΣKEΦΘEITE TO https://www.cosmote.gr/EURoaming. EΞYΠHPETHΣH ΠEΛATΩN +306971013888. AP.EKTAKTHΣ ANAΓKHΣ 112

 

Ναι, το τηλέφωνο επικοινωνίας με εξυπηρέτηση ήταν μόνο αυτό.

Όπως είπα και παραπάνω το κόστος είναι λογικό για κλήσεις, όχι όμως (προσωπική, επαγγελματική άποψη) για επικοινωνία με τον πάροχό σου.

Anyway... Ο λόγος του post είναι η ενημέρωση συνδρομητών που μελλοντικά ίσως έχουν παρόμοιες ανάγκες...

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ,από ένα wu , το μήνυμα "5GB" στο 1330 και έλαβα απάντηση πως "η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη στο πρόγραμμα σου" .Σωστά ως εδώ ,αφού δεν είχα ανανεώσει μετά τις 25/10.

Έλα όμως που στο καπάκι λαμβάνω μήνυμα περί ενεργοποίησης του CALL THEM ALL X-TENSION με χρέωση 2,52€ στην επόμενη ανανέωση.

 

Κι έτσι , αντί να πάρω τα 5 GB που δικαίως δεν πήρα , φορτώθηκα ένα πρόγραμμα που ουδόλως χρειάζομαι και δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω.

Άλλο και τούτο πάλι.

Μα ότι θέλουν κάνουν ;

Κι έτσι στην επόμενη ανανέωση πρέπει να βάλω 15€ για να μου μείνουν και για πρόγραμμα ή μεταφορά.

Μα πως έγινε η ενεργοποίηση αφού εγώ δεν ζήτησα κάτι τέτοιο ούτε με κλήση στο 1330 , ούτε με το μήνυμα "χ" στο 1330 ;

:angry::angry:

Edited by XF_66
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα.

 

 

 

Έχω σταθερό Cosmote (triple play) στο σπίτι με γραμμή τηλεφώνου Voip. Επειδή μιλάω σπάνια και έχω βαρεθεί να πληρώνω συσκευές/μπαταρίες κλπ χωρίς λόγο, σκέφτομαι αν γίνεται να παίρνω τις κλήσεις στα κινητά της οικογένειας. Μέσα και έξω απ το σπίτι. Υπάρχουν πολλά σχετικά προγράμματα sip phones στο Google play.

 

Θεωρώ πως μπορώ να πάρω το password από την Cosmote. Οι υπόλοιπες πληροφορίες είναι ορατές στο router μου (speedport).

 

Τι έχει κάνει κανείς; Πώς;

 

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Κωνσταντίνος.

 

Κάνε απλή προώθηση... *21*χχχχχχ# και #002# για διακοπή

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δε ξέρω που να το βάλω.

Στην εφαρμογή της κοσμοτε φαίνεται το σινεμά πακ που έχω βαλει αλλά δε Φαινεται ο λογαριασμός. Πρέπει να κάνω κάτι? Στο 13888 μου λένε δε βλέπουν τη σύνδεση στο όνομα μου ενώ την 3χω κάνει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει λογαριασμός θα σου εμφανιστεί στην εφαρμογή.
Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα απο την Κίνα το Mi Note 10 που υποστηρίζει τα παρακάτω δίκτυα:

 

Supported Network Bands

GSM: B2/B3/B5/B8

WCDMA: B1/B2/B4/B5/B6/B8/B19

FDD-LTE: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B18/B19/B20/B26

TDD-LTE: B38/B40

 

Θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω στο δίκτυο της comsote?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει και τις τρεις που χρησιμοποιούνται για 4g από τα ελληνικά δίκτυα
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα σταθερό που είναι σε όνομα που απεβίωσε,

το οποίο σταθερό θέλω επίσης να το φέρω στην cosmote,

μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ/πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα χρεώνεται την προώθηση ως κλήση από το σταθερό του προς το κινητό.... Φαντάζομαι δεν έχει απεριόριστα κινητά από το σταθερό... Εκτός αν το έχει βάλει στο COSMOTE one.
Link to comment
Share on other sites

Στη δουλεία που έβαλα 3CX αν βάλεις το κινητό σου στα στοιχεία του extension, κάνει όντως προώθηση, αλλά μετράει σαν εξερχόμενη. Οπότε θα χρεωθώ σίγουρα αν ξεπεράσει τα "δωρεάν" προς κινητά.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...