Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως δεν μου το στέλνει το δεύτερο σκέλος....Μόνο ότι ξεπέρασα το 80%.

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Στο κανονικό σου πρόγραμμα για το κινητό σου , περιλαμβάνεται κάποιο ποσό free MB για ιντερνετ ?

 

Οχι δεν εχω καποιο πακετο ουτε μπαίνω απο το κινητο στο ιντερνετ. Το 20αρι το εχω για pc+tablet. Μεχρι και αυτη την ωρα δεν εχει γινει καμια μείωση. Ειμαι πλεον στα 5gb+.

 

Από fbook CC:

 

http://f.cl.ly/items/1A322V2N3C0l0R0Z0804/Screenshot%202013-06-13%20at%205.19.11%20PM.png

 

Mου κανει τρομερη εντύπωση παντως :O εκτος αν λενε οτι υπαρχει οριο για να μην μπουκώσει το δικτυο τους.

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα έπαιρναν όλοι το φθηνότερο και θα την έβγαζαν με τα εξτρα τσάμπα ( αλλά πιο χαμηλής ταχύτητας ) GB.

 

Αλήθεια, πόσο αργό είναι τώρα που έχεις ξεπεράσει το όριο ?

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

http://f.cl.ly/items/093z0p2U0n250H0U3T0y/Screenshot%202013-06-14%20at%2012.10.59%20AM.png

 

τι εννοεις θα επαιρναν το φτηνοτερο ? νομιζω αφορα μονο το πακετο των 20GB

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν ισχύει και για τα υπόλοιπα ?

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν ισχύει και για τα υπόλοιπα ?

 

Ti να σου πω φιλε μου δεν εχω ιδεα, ισως να δοκιμασεις να εξαντλησεις τα GB σου οταν πλησιαζει η ανανεωση και να δεις αν σου ερθει το ιδιο SMS. Παντως και στο τηλεφωνο αλλα και στο CC τους στο Facebook μου ειπαν το ιδιο πραγμα οτι δεν υπαρχει δηλαδη καμια χρεωση απλα μειωνεται η ταχυτητα. Οταν τους ρωτησα να μαθω το ποσοστο μειωσης και το ποτε γινεται αυτη η μειωση δεν πηρα καμια ουσιαστικη απαντηση.

 

Ελπιζω πραγματι να μην προκυψει καποια επιπλεον χρεωση και να τρεχω, ειμαι ηδη στα 7.4GB παραπανω και το υπολοιπο μου ανανεωνεται στις 17/06. Υποθετω ειμαι καλυμενος απο το SMS που εστειλαν.

Link to comment
Share on other sites

Λογικο μου φαινεται γιατι οπως βλεπω στον τιμοκαταλογο της Cosmote το πακετο που εχει (20 GB) ειναι απεριοριστο αλλα "Εφαρμόζεται Πολιτική Ορθής Χρήσης" ενω στα αλλα πληρωνεις επιπλεον ανα MB μολις ξεπερασεις το quota.

 

Link: http://bit.ly/16lvD9I

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Τα πενηντα ευρω το μηνα ειναι το ταβανι σου.δεν πληρωνεις οσα και να κανεις παραπανω απλα σε περιπτωσεις που το δικτυο ανεβαζει μεγαλο ογκο δεδομενων στην περιοχη σου απο τους χρηστες τοτε μειωνει την ταχυτητα προσβασης σου ωστε να καλυψουν ολους τους χρηστες!
:)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ, αφότου προσθέσω χρόνο σε ένα Whats'Up μου (Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας - μέσω χρήσης του 697 100 1314 από σταθερό τηλέφωνο ...), να ενεργοποιήσω/επιλέξω πακέτο (πχ SMS100) μέσω internet ή μέσω άλλης/δεύτερης κάρτας μου σε αυτό το WhatsUp;

 

πχ έχω αγοράσει χρόνο για την κάρτα1 (μέσω internet) και θέλω να της ενεργοποιήσω το SMS100 πακέτο για τον τρέχον μήνα. Υπάρχει τρόπος να το κάνω και αυτό μέσω internet ή με χρήση άλλης 2ης κάρτας/κινητού μου (πάντα από τον ίδιο παροχέα - Cosmote εδώ);

 

Δεν κατάφερα να βρω online οδηγίες για το κατά πόσο κάτι τέτοιο είναι εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ, αφότου προσθέσω χρόνο σε ένα Whats'Up μου (Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας - μέσω χρήσης του 697 100 1314 από σταθερό τηλέφωνο ...), να ενεργοποιήσω/επιλέξω πακέτο (πχ SMS100) μέσω internet ή μέσω άλλης/δεύτερης κάρτας μου σε αυτό το WhatsUp;

 

πχ έχω αγοράσει χρόνο για την κάρτα1 (μέσω internet) και θέλω να της ενεργοποιήσω το SMS100 πακέτο για τον τρέχον μήνα. Υπάρχει τρόπος να το κάνω και αυτό μέσω internet ή με χρήση άλλης 2ης κάρτας/κινητού μου (πάντα από τον ίδιο παροχέα - Cosmote εδώ);

 

Δεν κατάφερα να βρω online οδηγίες για το κατά πόσο κάτι τέτοιο είναι εφικτό.

 

Μέσω του mycosmote δεν γίνεται. Σου δίνει τη δυνατότητα μόνο να βλέπεις ό,τι έχει μείνει από ενεργά πακέτα και το υπόλοιπο της κάρτας. Ούτε από άλλο κινητό δεν γίνεται. Ίσως γίνεται με κλήση στο 13838 αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας κυριοι..θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να βαλουμε ξανα ενα παλιο calling tune το οποιο το εχουμε αγορασει χρονια πριν και φυσικα να το βαλουμε ξανα χωρις να μας 'φαει' παλι τα ωραια μας €..αν ξερει καποιος ας μου πει..σας ευχαριστω :D

 

(δεν ξερω αν υπαρχει ηδη τετοιο θεμα αλλα στην αναζητηση δεν μου εβγαλε κατι)

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν το είχες διαγράψει οριστικώς τότε καλώντας στο 14014 θα βρίσκεται ακόμα στην προσωπική σου λίστα και απλά θα χρειαστεί να το ορίσεις. Αν το είχες διαγράψει, τότε χρεώνεσαι 1,85 ευρώ για αγορά νέου κομματιού. Και στις 2 περιπτώσεις η κλήση στο 14014 κοστίζει και μάλιστα 0.82 ευρώ ανά λεπτό, οπότε προσοχή! :)
Link to comment
Share on other sites

Για χαρα παιδια εχω το Αlcatel One Touch X221L και δεν μπορω να το δουλεψω και να το κανω set up σε WIN8 . εχω δοκιμασει με compatability mode σε Win 7, Vista, XP SP3 αλλα ματαια.. καμια ιδεα; Στο site της Cosmote δεν βρηκα κατι που να λειτουργησε για την συσκευη μου.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά!:) Θέλω να βρω τον αριθμό κάποιου (που γνωρίζω το ονοματεπώνυμο του φυσικά). Το πρόβλημα μου είναι πως ο συγκεκριμένος ανήκει στο δίκτυο της Cosmote, μόνο που έχει καρτοκινητό. Υπάρχει κατάλογος με τα καρτοκινητά της Cosmote που να μην είναι απόρρητος; Εκεί είναι καταχωριμένος κάθε αριθμός που έχει δηλώσει πως θέλει να βρίσκετε στον κατάλογο ή υπάρχουν όλοι; Μπορώ να καλέσω σε κάποιον αριθμό (πχ 11888 ή 11831) για να μου δώσουν έναν αριθμό καρτοκινητού του δικτύου; Αναζητώντας θέματα με παρόμοιο περιεχόμενο στο φόρουμ μπερδεύτηκα πολύ (όντας ξανθιά:O), για αυτό εάν ξέρετε κάτι σχετικά με το θέμα, πείτε μου σας παρακαλώ!:) Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω πως πληρωνεις το ιντερνετ σε καρτοκινητο, για παραδειγμα ανανεωνεις την καρτα σου κατα 10 ευρω και απο εκει και περα μπορεις να χρησιμοποιησεις 10 ευρω ιντερνετ?κι αν τα δεκα ευρω τελειωσουν επειτα δεν μπορεις με κανενα τροπο να μπεις στο ιντερνετ?συγκεκριμενα ειχα κατα νου το κοσμοτε ιντερνετ ντει πας. Επισης τι προτεινεται γενικοτερα, εγω ας πουμε θελω να μιλαω στο βαιμπερ πολλες ωρες σχεδον καθημερινα δεν με απασχολει ομιλια και σμσ, τι συμβολαιο η καρτοκινητο προγραμμα ειναι καλυτερο?απο οποιαδηποτε εταιρια
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote με 5€ σου δίνει 500mb, αλλά αφού θες να το χρησιμοποιείς αρκετά, κοίτα προς F2G μεριά το οποίο με το ίδιο ποσό σου δίνει 1gb mobile internet.

Η διαδικασία είναι απλή, ανανέωνεις το χρόνο ομιλίας σου (π.χ με 10€) και στη συνέχεια αγοράζεις το πακέτο που σε ενδιαφέρει. Όταν τελειώσουν τα δεδομένα ή λήξει το πακέτο, αγοράζεις καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφερον το πακετο f2g τι θελει να πει ομως αυτο "Τα δωρεάν MB των Online Πακέτων δεν μπορούν να καταναλωθούν σε καθεστώς περιαγωγή. "
Link to comment
Share on other sites

Απλά μπαίνεις στο http://www.11888.gr και βάζεις το όνομα του

Αν είναι απόρρητο δεν θα στο πει κανένας.

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο, στο σπιτι εχω ασυρματο ιντερνετ, υπαρχει η δυνατοτητα οταν θα ειμαι σπιτι να χρησιμοποιω ιντερνετ μονο του σπιτιου χωρις να ξοδευω τα mb του πακετου?
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφερον το πακετο f2g τι θελει να πει ομως αυτο "Τα δωρεάν MB των Online Πακέτων δεν μπορούν να καταναλωθούν σε καθεστώς περιαγωγή. "

 

και κατι αλλο, στο σπιτι εχω ασυρματο ιντερνετ, υπαρχει η δυνατοτητα οταν θα ειμαι σπιτι να χρησιμοποιω ιντερνετ μονο του σπιτιου χωρις να ξοδευω τα mb του πακετου?

περιαγωγή είναι η χρήση του τηλεφώνου σου σε άλλο δικτυο κυρίως εκτός Ελλάδος.

Και βέβαια μπορείς να χρησιμοποιήσεις το δικτυο του σπιτιού σου, που έχει μεγαλύτερη ταχύτητα και είναι και δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ήξερα δεν μπορούσες να βρεις κινητά από αυτό...κάτι που επιβεβαιώθηκε μετά την προσπάθεια μου. Ούτε τον αριθμό που ψάχνω μπορώ να βρω ούτε άλλους αριθμούς κινητών που ξέρω πως δεν είναι απόρρητοι:( (ούτε καν ο δικός μου δεν εμφανίζεται στην αντίστοιχη αναζήτηση:p). Δεν πειράζει που δεν δούλεψε και πάλι ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σας:') Edited by glukouliko
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ήξερα δεν μπορούσες να βρεις κινητά από αυτό...κάτι που επιβεβαιώθηκε μετά την προσπάθεια μου. Ούτε τον αριθμό που ψάχνω μπορώ να βρω ούτε άλλους αριθμούς κινητών που ξέρω πως δεν είναι απόρρητοι:( (ούτε καν ο δικός μου δεν εμφανίζεται στην αντίστοιχη αναζήτηση:p). Δεν πειράζει που δεν δούλεψε και πάλι ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σας:')

Το μόνο που επιβεβαιώθηκε είναι ότι το κινητό σας είναι απόρρητο

Σας στέλνω το όνομα μου , με ΡΜ

Βάλτο στο 11888 και θα σου βγάλει τα κινητά μου ( όλα τα κινητά μου )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...