Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα τωωρα τελευταια η κοσμοτε μου παρουσιαζει προβλημα ενω το κινητο δειχνει οτι εχει σημα μου αναφερει οτι το δικτυο δεν ειναι διαθεσιμο οταν παω να παρω τηλεφωνο!!!

 

Το ότι δείχνει ότι πιάνει σήμα, αυτό σημαίνει μόνο ότι έχεις δυνατότητα πρόσβασης στο δίκτυο.

 

Το ότι δεν μπορείς να πάρεις τηλέφωνο δεν έχει σχέση. Απλά εκείνη τη στιγμή η χωρητικότητα ήταν full, οπότε δεν μπορούσες να πάρεις εσύ. Αυτό λόγω των πολλών συνδρομητών! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι άραγε, πέρα από το να βγάζουν δελτία τύπου, καθε τρεις και λιγο, δεν θα μπορούσαν να αυξησουν την χωρητικότητα για ποιοτικοτερες υπηρεσίες ....; :mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ελπίζω να είμαι στην σωστή ενότητα για την ερώτησή μου..

Έχω αναβάθμιση στην γραμμή μου. Εκτός από Γερμανό και Οτε shop, μπορώ να την πάρω από άλλο κατάστημα? Πχ Κωτσόβολο? Γνωρίζει κανείς?

Ευχαριστώ!

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

θελω να κανω παραπονα σχετικα με το 13838 την εξυπηρετηση της Cosmote.

δεν ξερω αν ενοχλει και αλλους αλλα οποτε καλεσω για καποια ενημερωση σχετικα με το προγραμμα μου ειμαι αναγκασμενος να ακουσω ολο το ηχογραφημενο μηνυμα με ολες τις υπηρεσιες της Cosmote,να βγει ο αυτοματος με την κοπελα,να επαναλαβω 2-3φορες το προβλημα μου και στο τελος να συνδεθω με εκπροσωπο επιτελους ο οποιος για μια απλη πληροφορια πρεπει να πει το οοολοοο το < ποιημα του > να του δωσω το τηλεφωνο μου,στοιχεια,ονοματεπωνυμο για μια απλη πληροφορια.

Δηλαδη μια απλη πληροφορια πρεπει να διαθεσω 5λεπτα απο τον χρονο μου καθε φορα.

Επιπλεον στο τελος με ρωτανε και επιπελον προσωπικα στοιχεια ΑΣΧΕΤΑ, οπως αν εχω email?????? και αν εχω σταθερο και internet απο καποιο παροχο?????!!!!!

αν ικανοποιηθηκα και διαφορες αλλες μ...... ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!!

Τι ειδους εξυπηρετηση ειναι αυτη COSMOTE με τοσες ασχετες πληροφοριες σχετικα με ενα απλο αιτημα μου.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα,

 

την πατησα σαν χαζος! Τον Αυγουστο ημουν διακοπες και δεν σπαταλουσα πολυ χρονο σερφαροντας κτλπ για να το ψαξω περισσοτερο αποτι θαπρεπε οπως καθε αλλη φορα.

 

ΕΙμαι 6 χρονια στην Κοσμοτε και εχω και το στικακι ιντερνετ ον δε γκο 1 γιγα...

 

Ποτε δεν ξεπερασα το οριο και τον Αυγουστο ειδα την διαφημιση που ελεγε απεριοριστο. Τελευταια μερα σαν χαζος κατεβασα καποια τορρεντ.

 

Το αποτελεσμα? μου ηρθε 850 ευρω λογαριασμος πριν λιγες ημερες. Τελικα το απεριοριστα ηταν 30 γιγα οχι Απεριοριστα...

 

Παραπλανηθηκα απο την διαφημιση η οποια στην Τιβι τουλαχιστον δεν ξερω αν εγραφε 3 γιγα...και στο ιντερνετ επρεπε να κλικαρεις καπου ωστε να σε παραπεμψει σε ενα πι ντι εφ νομιζω που τελικα λεει 3 γιγα...

 

Το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ μπορω να πληρωσω τοσα...

 

Τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι δυστυχώς, μιας και τους καλύπτει η Πολιτική Oρθής Xρήσης του PDF...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

πως μπλεκεται με τετοια στικακια? δεν ξερω ουτε εναν να μην την εχει πατησει. ουτε εναν ομως.

εχουν βγαλει τζαμπα εκατ ποιος ξερει ποσα. και ολοι οι φιλοι μου και οι φιλες μου ειδικα που εχουν στικακια εχουν δωσει απο μια 500αρα ο καθενας και μετα το εκοψαν.

αυτα τα "απεριοριστα" πρεπει οπωσδηποτε να δεις τα ψηλα γραμματα. το μονο που θα μπορεσεις να κανεις ειναι να το κανεις με δοσεις γτ τα εχεις χρησιμοποιησει δεν ειναι ο λογαριασμος μουφικος οποτε δικαιολογια δν εχεις.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Το έγραφε ξεκάθαρα ότι είναι 3 γιγα.

 

Καθαρά δικό σου λάθος είναι.

 

Και για να το πάρουμε κι αλλιώς το θέμα, εσύ δηλαδή ότι βλέπεις στην τηλεόραση πας και το κάνεις χωρίς ελέγχο πρώτα?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη καποιος που θα το παρατησε ανοιχτο και εφτασε τα 100 γιγα πχ και του ζητησουν 100 000 ευρω τι θα γινει?

 

Θα τον πανε φυλακη?

 

Η διαφημιση τους ειναι ακρως παραπλανητικη

 

Γιατι δεν ενημερωνουν οτι εχουμε ξεπερασει το οριο?

 

Γιατι δεν στο μπλοκαρουν?

 

Με βλεπω να τους λεω να το κοψουν και να με πανε στα δικαστηρια...ελεος δηλαδη...

 

Τοσους μηνες που τοχα και δεν το χρησιμοποιουσα δεν μετρανε...

Link to comment
Share on other sites

Το έγραφε ξεκάθαρα ότι είναι 3 γιγα.

 

Καθαρά δικό σου λάθος είναι.

 

Και για να το πάρουμε κι αλλιώς το θέμα, εσύ δηλαδή ότι βλέπεις στην τηλεόραση πας και το κάνεις χωρίς ελέγχο πρώτα?

 

Που το εγραφε ξεκαθαρα?

 

Στο σαιτ τους αν πας εχει τεραστια γραμματα ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ και καπου πιο χαμηλα πρεπει να κλικαρεις για να σου ανοιξει details που αναφερει 3 γιγα.

 

Με λιγα λογια μου δικαιλογεις το διαφημιστικο Τρικ τους? Σε ρωταω αν ερχοταν 100 000 ευρω θα με βαζανε φυλακη?

 

Στην τηλεοραση που ελεγε 3 γιγα? Γιατι μαλλον πρεπει να παρω μικροσκοπιο και να διαβασω τα μικρα γραμματα...

 

Απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ...

 

Το ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ειναι απλα το ονομα του πακετου...ΟΚ και εγω θα ανοιξω καντινα και θα λεω ΔΩΡΕΑΝ σαντουιτσ και κοκα κολα. Μολις παρουν ολοι θα τους πω ΔΩΡΕΑΝ δεν σημαινει ΔΩΡΕΑΝ απλα ετσι ονομασα το πακετο σαντουιτς κοκα κολα. Δωστε 1000 ευρω ο καθενας?

 

Ρε θα τρελλαθουμε μου φενεται...Μαρεσει που τα διακαιολογεις...

Link to comment
Share on other sites

τα απεριόριστα ποτέ δεν είναι..απεριόριστα. παράδειγμα για τα δωρεάν λεπτά προς την ίδια εταιρεία, όλοι λένε απεριόριστα, ενώ είναι 1500.

 

τους καλύπτει η Πολιτική Oρθής Xρήσης του PDF...

 

δυστυχώς έτσι είναι...και πάντα τα ψιλά γράμματα είναι που πρέπει να προσέχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη καποιος που θα το παρατησε ανοιχτο και εφτασε τα 100 γιγα πχ και του ζητησουν 100 000 ευρω τι θα γινει?

 

Θα τον πανε φυλακη?

 

Η διαφημιση τους ειναι ακρως παραπλανητικη

 

Γιατι δεν ενημερωνουν οτι εχουμε ξεπερασει το οριο?

 

Γιατι δεν στο μπλοκαρουν?

 

Με βλεπω να τους λεω να το κοψουν και να με πανε στα δικαστηρια...ελεος δηλαδη...

 

Τοσους μηνες που τοχα και δεν το χρησιμοποιουσα δεν μετρανε...

 

 

Και να το ξέχναγες ανοιχτό πάλι δικό σου φταίξιμο είναι. Εδώ έκανα σύνδεση στην wind και στις οδηγίες του router έλεγε ότι αν έχεις adsl με ογκοχρέωση να το κλείνεις το router...

 

Τώρα στο θέμα με τα στικάκια τα απεριόριστα ήταν αλλιώς για τα κινητά και αλλιώς για τα στικάκια. Στις διαφημίσεις πάντα λένε με παχιά γράμματα αυτό που θέλουν και με μικρά τους όρους ή σε παραπέμπουν στο site. Χώρια ότι λένε για πολιτική ορθής χρήσης και εξηγούν τι εννοούν...

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ και εγω θα ανοιξω καντινα και θα λεω ΔΩΡΕΑΝ σαντουιτσ και κοκα κολα. Μολις παρουν ολοι θα τους πω ΔΩΡΕΑΝ δεν σημαινει ΔΩΡΕΑΝ απλα ετσι ονομασα το πακετο σαντουιτς κοκα κολα. Δωστε 1000 ευρω ο καθενας?

 

Ρε θα τρελλαθουμε μου φενεται...Μαρεσει που τα διακαιολογεις...

 

Κορυφαιο σχολιο, λυθηκα στο γελιο:lol::lol: στο θεμα μας τωρα. Οι επιλογες σου ειναι δυο η μια να τους πεις θελω διακοπη και να κανεις διακανονισμο με τα χρηματα και η δευτερη να πας σε ενα δικηγορο αλλα δεν ξερω αν σε συμφερει οικονομικα.. Α δεν θα ηταν κακο να επικοινωνισεις με την ΕΕΤΤ πιστευω να ειναι η καλυτερη λυση

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ο,τι ήταν να γίνει έγινε. Tο μόνο που ίσως μπορείς να κάνεις είναι να ζητήσεις κάποιον διακανονισμό...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια μερα σαν χαζος κατεβασα καποια τορρεντ.

Το αποτελεσμα? μου ηρθε 850 ευρω λογαριασμος πριν λιγες ημερες. Τελικα το απεριοριστα ηταν 30 γιγα οχι Απεριοριστα...

 

Οντως, είναι το όνομα του πακέτου, και ισχύει η πολιτική ορθής χρήσης (όπως πχ με τα απεριόριστα SMS ή κλήσεις, λενε 1500 SMS, λεπτά ομιλίας κλπ). Δύσκολα τα πράγματα, δεν θα ήμουν αισιόδοξος... ο διακανονισμός ίσως είναι η καλύτερη.

Καλή συνέχεια πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά, έκανε λάθος ο άνθρωπος... μην του πάρουμε και το κεφάλι.

Κάνε εκεί μια αίτηση να αμφισβητήσεις τη χρέωση και αν δεν γίνει τίποτα, ζήτησε ένα διακανονισμό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά, έκανε λάθος ο άνθρωπος... μην του πάρουμε και το κεφάλι.

Κάνε εκεί μια αίτηση να αμφισβητήσεις τη χρέωση και αν δεν γίνει τίποτα, ζήτησε ένα διακανονισμό.

 

εμεις γτ να του παρουμε το κεφαλι? απο εμας θα τα παρει. απλα το συμπερασμα ειναι οτι οταν ακουει απεριοριστα ποτε δεν ειναι απεριοριστα και εκει πονταρουν οι εταιρειες. απλα βαζουν κατω και τα ψιλα γραμματα και πλουτιζουν.

αν ηταν σωστες θα ελεγαν free 30 giga και δεν θα την πατουσε ουτε το παιδι εδω ουτε κανενας αλλος. γτ μην μου πειτε οτι ειναι ο μοναδικος?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

εμεις γτ να του παρουμε το κεφαλι? απο εμας θα τα παρει. απλα το συμπερασμα ειναι οτι οταν ακουει απεριοριστα ποτε δεν ειναι απεριοριστα και εκει πονταρουν οι εταιρειες. απλα βαζουν κατω και τα ψιλα γραμματα και πλουτιζουν.

αν ηταν σωστες θα ελεγαν free 30 giga και δεν θα την πατουσε ουτε το παιδι εδω ουτε κανενας αλλος. γτ μην μου πειτε οτι ειναι ο μοναδικος?

Εντάξει, αυτό εννοώ. Το λέω γιατί κάποιοι είπαν ότι "είναι δικό σου λάθος" κλπ

.Ε, ναι, δικό του λάθος είναι, αλλά εντάξει, δεν σκότωσε και κανέναν...Άκου 850 ευρώ!:X:cry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μιλαε με το συνηγορο του πολιτη- καταναλωτη.εκει εχει δικηγορους οι οποιοι σε συμβουλευουν τι να κανεις κ μαλλον θα κανουν αγωγη στη εταιρεια εκ μερους σου για παραπλανητικη διαφημιση.μπορει να ζητησουν συμβιβασμο κ να μην πληρωσεις τιποτα ή να καταβαλεις μικροτερο ποσο.νομιζω ειναι δωρεαν οι διαδικασιες που γινονται απο αυτους.

Πρεπει να ειχα διαβασει παλιοτερα για παραπλησιο θεμα με την διαφημιση "σημα καμπανα". Οπου καποιος συνδρομητης βρισκομενος σε καποιο απο τα 12νησα χρεωνοταν roaming ενω επρεπε να πιανει σε εκεινο το μερος.κινηθηκε με τον τροπο που περιεγραψα κ νομιζω συμβιβαστηκε η εταιρεια κ αναγκαστικε να κοψει κ τη διαφιμηση ως παραπλανητικη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...