Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ και εγώ :up:

 

Ας πάρουν από μια dual sim και εσύ επιλέγεις ότι θέλεις.

 

υ.γ ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί η συνέχιση των δωρεάν λεπτών για το 2011 από τις εταιρίες με ανανέωση 5 ευρώ.

το WHATS UP πηρε μεχρι 31/01/2011

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι θα γίνει μετά τι γεναρη με το what's up...

Εμείς στην οικογένεια έχουμε cosmote απεριόριστα 25 με τα οποία έχουμε 1500 λεπτά και μηνύματα σε όλη τη cosmote και 60 σε όλους τους άλλους... δεν ξέρω όμως μέχρι πότε ισχύει αυτή η προσφορά...

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά πήρα το καρτοσυμβόλαιο 25 μέσω cosmote site με 28% έκπτωση. Γύρω στα 20 τελική θα βγαίνει.

Για τα 1500 μου είπαν ότι εφόσον γράφτηκα στο πρόγραμμα πριν από 31/12 θα ισχύει για όλοτο 2011

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο παλι? μολις εβαλα καρτα και με ενημερωσαν με sms για την εν λογο υπηρεσια...

 

Την εχω ενεργοποιησει,σε ενημερωνουν ανα τακτα χρονικα διαστηματα για διαφορες προσφορες που κανουν τα καταστηματα τους.........ειναι δωρεαν...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό τώρα όταν τρείς φίλοι μου προσπαθούν να μου στείλουν sms τους βγάζει αραιά και που "failed το deliver sms " (Ο ένας με nokia 5800, ο άλλος με blackberry και ο άλλος με ένα sony er. ) Το θέμα είναι ότι σε αυτόν με το ΒΒ άντε να γίνει μια φορά στις δυο βδομάδες και αν, το ίδιο και σε αυτόν με το nokia (όπου άμα δοκιμάσουν δευτερη φορά να το στείλουν έρχετε κανονικά) σε αυτόν όμως με το sony er. μπορεί να δοκιμάσει να το στείλει και 15 φορές και να μην γίνει τίποτε (ήμουν μαζί του και το δοκιμάζαμε). Εγώ έχω ένα nokia Ν900 με εταιρικό cosmote (οι φίλοι μου καρτοσυμβόλαιο). Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

ρώτησα σήμερα σε ένα γερμανό εάν θα φέρει και η κοσμοτέ αντίστοιχα κάποιο android smartphone (blade,joy) όπως τών άλλων εταιρειών αλλά δεν γνώριζε η κοπέλα να μου πει,

γνωρίζετε κάτι γενικότερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χθες πήραν τον πατέρα μου απο cosmote και του πρότειναν μια προσφορά για να φύγουμε απο vodafone που είμαστε και να πάμε εκεί μιας και λήγει και το συμβόλαιό μας τώρα. Η προσφορά περιλαμβάνει για 4 συνδέσεις δώρο το iPhone 4 (λογικά το 16gb αλλά δεν το διευκρίνησα), η πρώτη με 8 ώρες προς όλους, απεριόριστα μηνύματα και κλήσεις σε cosmote και σταθερά, η άλλη 2 ώρες προς όλους και απεριόριστα μηνύματα και κλήσεις σε cosmote και σταθερά, η άλλη 4 ώρες δωρεάν προς όλους, απεριόριστα μηνύματα και κλήσεις σε cosmote και σταθερά, και το τελευταίο είναι καρτοπρόγραμμα των 15 ευρώ με απεριόριστα μηνύματα και κλήσεις σε cosmote και σταθερά + κάτι λίγα λεπτά προς όλους νομίζω. Απο ότι έχω δεί είναι συμφέρουσα η προσφορά δεδομένου οτι σχεδόν όλοι οι γνωστοί μου έχουν και what's up και για εκεί θα έχω τα 1500 οπότε οι ώρες θα μου είναι υπέραρκετες (εγώ θα χρησιμοποιώ αυτό με τις 4 ώρες προς όλους). Από ποιότητα επικοινωνίας όμως τι λέει? Και τα συμβόλαια είναι σαν τα καρτοκινητά που όποτε θυμάται μπορείς να πάρεις?? Για δώστε μερικές πληροφορίες μην την πατίσω..!

 

EDIT: Ξέχασα να αναφέρω το βασικό! Ολα αυτά με 195 ευρώ σύνολο μαζί με ΦΠΑ ;)

Edited by JiMiS_13
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σίγουρα ξέχασαν να σου πουν, είναι οτι στην τιμη δεν περιλαμβανεται το τέλος κινητης τηλεφωνίας. http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=57560
Link to comment
Share on other sites

Πως ομως το λες με τόση σιγουριά? Είναι δηλαδή τελείως απίθανο να είναι σύνολο αυτή η τιμή που αναφέρει χωρίς τπτ επιπλέον? Βασικά πριν προβούμε στην αλλαγή θα μιλήσω και εγώ με αυτόν να διευκρινίσω κάποια πράματα γιατί του πατέρα μου μπορεί να του εχουν ξεφύγει λεπτομέρειες..
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα καλύτερα από ένα μαγαζί δες τα προγράμματα που σου είπαν, ρώτα τους πόσο βγαίνει σαν σύνολο και τέλος ρώτα τί επιδότηση παίρνεις για το κινητό που θες...

 

Από μαγαζί θα στα πουν όλα!

Μάγκες από σύρμα πολλοί!

Να ξέρεις δύσκολο να καλέσει η ίδια η COSMOTE συνήθως είναι "συνεργάτες"...

 

Αν από το μαγαζί σου πουν άλλες τιμές, μίλα πάλι στο τηλέφωνο κράτα το όνομα με αυτόν που μιλάς και την επωνυμία της εταιρίας! Πολλά γίνονται και δεν βγάζεις άκρη μετά...

Link to comment
Share on other sites

Πως ομως το λες με τόση σιγουριά? Είναι δηλαδή τελείως απίθανο να είναι σύνολο αυτή η τιμή που αναφέρει χωρίς τπτ επιπλέον? Βασικά πριν προβούμε στην αλλαγή θα μιλήσω και εγώ με αυτόν να διευκρινίσω κάποια πράματα γιατί του πατέρα μου μπορεί να του εχουν ξεφύγει λεπτομέρειες..

 

Το πάγειο + φπα είναι κάτι που δεν εξαρτάται απο το πόσο θα μιλάς κάθε μηνα, και είναι σταθερο. Το τέλος εξαρτάται απο το σύνολο παγειο+ επιπλέον χρονος που τυχον θα μιλησεις, δεν είναι κάτι σταθερο και νομιζω δεν είναι υποχρεωμένοι να στο αναφερουν

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Ολα αυτά θα ξεδιαλύνουν στην επόμενη επικοινωνία όπου και θα μιλήσω εγώ και θα ρωτήσω ότι πιθανόν να θέλει να μην αναφέρει αυτός. Θα σας ενημερώσω για νεότερα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σήμερα καθώς έτυχε να μου δώσει η μικρότερη μου αδελφή το κινητό της να φτιάξω κάτι παρατήρησα να συνομιλεί με έναν τύπο που από ότι είδα ούτε η ίδια γνώριζε, δεδομένου ότι της ζήτησε να συναντηθούν με έχει βάλει σε ανησυχείες...

Υπάρχει τρόπος να μάθω από τον αριθμό πληροφορίες? Όνομα τοποθεσία κάτι?

 

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

αν ο κάτοχος του αριθμού έχει ζητήσει να εμφανίζεται ο αριθμός του στους καταλόγους, τότε με μία κλήση στο 11888 ή με μια επίσκεψη εδώ θα μάθεις τα στοιχεία που θες. σε αντίθετη περίπτωση, το βλέπω χλωμό να βρεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σήμερα καθώς έτυχε να μου δώσει η μικρότερη μου αδελφή το κινητό της να φτιάξω κάτι παρατήρησα να συνομιλεί με έναν τύπο που από ότι είδα ούτε η ίδια γνώριζε, δεδομένου ότι της ζήτησε να συναντηθούν με έχει βάλει σε ανησυχείες...

Υπάρχει τρόπος να μάθω από τον αριθμό πληροφορίες? Όνομα τοποθεσία κάτι?

 

 

Ευχαριστώ!

 

σπάνια ζητάει κανένας να βάλει τα στοιχεία του στον τηλεφωνικό κατάλογο άρα απίθανο το βλέπω να το βρεις στον τηλεφωνικό κατάλογο. Συνήθως τα άτομα που έχουνε επαγγελματικό σκοπό το βάζουν στον κατάλογο. Μόνο με εισαγγελική παρέμβαση μπορείς να μάθεις. Κάτι που πιστεύω ότι δεν εύκολο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σήμερα καθώς έτυχε να μου δώσει η μικρότερη μου αδελφή το κινητό της να φτιάξω κάτι παρατήρησα να συνομιλεί με έναν τύπο που από ότι είδα ούτε η ίδια γνώριζε, δεδομένου ότι της ζήτησε να συναντηθούν με έχει βάλει σε ανησυχείες...

Υπάρχει τρόπος να μάθω από τον αριθμό πληροφορίες? Όνομα τοποθεσία κάτι?

 

 

Ευχαριστώ!

 

Μηπως να πεις στην μικρη σου αδερφη να μην μιλαει με αγνωστους;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να πεις στην μικρη σου αδερφη να μην μιλαει με αγνωστους;

 

 

+1.000.000.000. ! ! κάνε της μια κουβέντα σε πολύ χαλαρό και φιλικό ύφος και δώσε της να καταλάβει ότι μπορεί να κινδυνεύσει από τέτοιες συμπεριφορές.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

αν ο κάτοχος του αριθμού έχει ζητήσει να εμφανίζεται ο αριθμός του στους καταλόγους, τότε με μία κλήση στο 11888 ή με μια επίσκεψη εδώ θα μάθεις τα στοιχεία που θες. σε αντίθετη περίπτωση, το βλέπω χλωμό να βρεις κάτι.

 

Αυτό φαντάζομαι ισχύει μόνο για σταθερά τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

οχι πλεον υπαρχει ενας καταλογος για κινητα+σταθερα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το αν συμφέρει ή όχι 1 προσφορά εξαρτάται κυρίως απο τη χρήση που κάνεις. Αν δε χρειάζεστε τις 8 ώρες το μήνα, αν οι κλήσεις όλες είναι σε 1 εταιρία και σταθερά, αν τα τηλέφωνα που κάνετε δεν είναι πολλά τότε μπορεί να είναι καλύτερο να έχεις καρτοκινητά, ή πακέτο απεριόριστα προς σταθερά και 1 εταιρία, και να πληρώσεις τη συσκευή. Για λογάριασε πόσο πάει και μετά αποφάσισε. Τίποτα δεν είναι τσάμπα!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πρόσεξε το εξής:

Το "καρτοπρόγραμμα" (=καρτοσυμβόλαιο) σε καμία περίπτωση δεν παρέχει μηνύματα ( που ούτως ή άλλως δεν θα ήταν απεριόριστα, αλλά θεωρητικά απεριόριστα βάσει της πολιτικής ορθής χρήσης που ορίζει τον αριθμό σε 1500 ), όπως και δεν παρέχει "απεριόριστο" χρόνο προς σταθερά. Υπάρχει το πρόγραμμα απεριόριστα15 που παρέχει 1500 λεπτά & sms προς Cosmote που επίσης δεν παρέχει απεριόριστο χρόνο προς σταθερά ( αν θυμάμαι καλά, παρέχει 10 λεπτά προς κινητά και σταθερά άλλων εταιρειών ). Μάλλον κάποια παρεξήγηση έχει γίνει, κοιτάξτε το καλύτερα. Τέλος, να ξέρεις ότι αν δεν έχεις αριθμό what's up, ναι μεν μπορείς να καλείς w.u. αριθμούς με τα 1500 λεπτά που δίνονται, αλλά όταν θα σε καλούν τα w.u. θα χρεώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, δεν ξέρω τί γίνεται, αλλά το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω κι εγώ! έχει τύχει να στείλω και 10 φορές ένα μήνυμα και οι αναφορές να μένουν στην κατάσταση "εκκρεμεί"! Πήρα την κοσμοτέ τηλέφωνο και μου έλεγαν μήπως φταίει η συσκευή σας και τα λοιπά, αλλά αν έφτεγε η συσκευή δε θα έστελνε την μια και θα πήγαινε το μήνυμα και την άλλη θα έμενε στην αναμονή συν ότι και στις 2 περιπτώσεις το μήνυμα φεύγει απ'το κινητό και περιμένω την αναφορά! Προφανώς και είναι πρόβλημα του δικτύου! Δεν ξέρω τί γίνεται αλλά έχει καταντήσει αηδία το πράγμα... Δεν πιανω που δεν πιάνω σήμα πουθενά μεσα στο σπίτι, θα έχουμε κι αυτό τώρα;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...