Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θέλουμε να είμαστε αντικειμενικοί, είναι σίγουρα καλύτερη η ποιότητα ήχου με EFR σε σχέση με FR. Το AMR είναι καλύτερο από FR αλλά αφορά μόνο κινητά 3ης γενιάς και, ακόμα και αυτοί που τα έχουν προτιμούν να τα έχουν κλειδωμένα σε 2,5G. Αλλά όσο και αν το θέλουμε, το βλέπω χλωμό να δώσει EFR η κοσμοτέ...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Νέα τιμολογια GPRS. Δεν μπορει vodafone και ΤΙΜ να δίνουν 1GB & 3GB αντιστοιχα και το μεγαλύτερο πακέτο της Cosmote να είναι....120ΜΒ :lol:

 

1GB με 60ευρώ μου αρκεί για αρχή :)

Link to comment
Share on other sites

Νέα τιμολογια GPRS. Δεν μπορει vodafone και ΤΙΜ να δίνουν 1GB & 3GB αντιστοιχα και το μεγαλύτερο πακέτο της Cosmote να είναι....120ΜΒ :lol:

 

1GB με 60ευρώ μου αρκεί για αρχή :)

 

Αυτό έχει ήδη γίνει με τα Data Pack, το πακέτο που λες έχει το ίδιο πάγιο αλλά 1GB

"We don’t see things as they are, we see things as we are."
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Nosferatu, προσωπικά με vodafone 3G και το Nokia N70 έχω το κινητό μου συνεχώς σε 3G/2G αυτόματη λειτουργία και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα τουλάχιστον από τα Χριστούγεννα! Σιγά σιγά ακόμα και φίλοι μου που το είχαν κλειδωμένο στο 2G το γυρνούν στο 3G γιατί βλέπουν ότι πλέον το handover γίνεται τελείως απροβλημάτιστα!

 

ΥΓ: Κατά την άποψή μου καιρός ήταν να λειτουργεί σωστά το handover.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πολυκατάλαβα...εγω τα πακέτα που βλέπω ειναι:

 

COSMOTEData Pack basic (με 0,5 MB ΔΩΡΕΑΝ όγκο μετάδοσης δεδομένων)

COSMOTE Data Pack10 (με 10 MB ΔΩΡΕΑΝ όγκο μετάδοσης δεδομένων)

COSMOTE Data Pack 40 (με 40 MB ΔΩΡΕΑΝ όγκο μετάδοσης δεδομένων)

COSMOTE Data Pack 120 (με 120 MB ΔΩΡΕΑΝ όγκο μετάδοσης δεδομένων)

To τελευταίο ειναι με πάγιο 60 ευρω.

 

Εχει αλλάξει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως πιστεύω ότι θα :-) μπει το EFR στην cosmote...Απλά είναι θέμα μιας επένδυσης καλής.Βασικά η όλη υπόθεση με το FR είναι ενοχλητική στην περίπτωση του 3g.η μετάπτωση από 3g->2g είναι ΠΟΛΥ ΑΙΣΘΗΤΗ :( :cry: Πέφτει πολύ η ποιότητα του ήχου.Ενώ στο 3g ο ήχος είναι κρυστάλλινος στο 2g είναι μέτριος(όχι κακός απαραίτητα) και η διαφορά είναι ΕΝΤΟΝΗ:!:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως πιστεύω ότι μπει το EFR στην cosmote

Εννοείς ότι πρέπει να μπει ή ότι θα μπει? Το ρωτάω γιατι κάτι λείπει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια υπηρεσία (ακόμα τουλάχιστον) από την κοσμοτέ. Προς το παρόν μόνο με τιμ.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Δεν πολυκατάλαβα...εγω τα πακέτα που βλέπω ειναι:

 

COSMOTEData Pack basic (με 0,5 MB ΔΩΡΕΑΝ όγκο μετάδοσης δεδομένων)

COSMOTE Data Pack10 (με 10 MB ΔΩΡΕΑΝ όγκο μετάδοσης δεδομένων)

COSMOTE Data Pack 40 (με 40 MB ΔΩΡΕΑΝ όγκο μετάδοσης δεδομένων)

COSMOTE Data Pack 120 (με 120 MB ΔΩΡΕΑΝ όγκο μετάδοσης δεδομένων)

To τελευταίο ειναι με πάγιο 60 ευρω.

 

Εχει αλλάξει κάτι;

Και εγώ αυτά ξέρω. Με τη διαφορά ότι το 120 είναι €74 (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ).

Πάντως όντως είναι απαράδεκτα. Οι άλλες εταιρίες στις ίδιες τιμές δίνουν GB. Πάντως σύντομα θα δώσουν (όλοι) και πρόγραμμα με απεριόριστο όγκο.

Link to comment
Share on other sites

Και η Voda έχει TV στο κινητό... (μόνο σε 3G)
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Παντως το θεμα με την μη ενεργοποιηση και λειτουργια του EFR της cosmote εδω και τοσα χρονια το θεωρω απαραδεκτο για την εταιρια που εδω και χρονια ειναι συνεχως 1η απο συνδρομητες,φημιζεται για το σημα της πανελλαδικα,διαθετει τις περισσοτερες κεραιες σε ολοκληρη την Ελλαδα κτλ..Προσωπικη μου αποψη ειναι να μην εχω σημα παντου αλλα να ακουγομαι και να με ακουνε καθαρα και κρυσταλλινα.(ΤΙΜ,vodafone).Ας ελπισουμε οτι και η cosmote θα παρει θεση στο θεμα αυτο. :!:

 

Υ.Γ. Το EFR των ΤΙΜ και vodafone αποδιδει πολυ καλα πραγματικα,αλλα θεωρω λιγο καλυτερο και ποιοτικοτερο αυτο της vodafone.Νομιζω οτι ηταν η πρωτη εταιρια στην Ελλαδα που το ενεργοποιησε...Αν κανω λαθος,διορθωστε με.

Link to comment
Share on other sites

Στις 28/4 πειρα απο το καταστημα της Cosmote στο Ηράκλειο της Κρήτης (το ΜΟΝΑΔΙΚΟ το τονιζω official καταστημα στο Ηρακλειο) το Nokia Ν70 μου αλλα μου παρουσιασε καποια προβληματα και λογο αργειας το πηγα την Τριτη και μου ειπαν οτι θα μου το αντικαταστήσουν και επειδή εχει εξαντληθει το μοντέλο θα το εφερναν την επομενη μερα εεε αν ειδατε εσεις κινητο ειδα και εγω. ΑΚΟΜΑ να το φερουν και παω και ρωταω και μου λενε ε καποια στιγμη θα ερθει. :mad:

Εχουν παρει τα λεφτα και τωρα εχουν ησυχασει αλλα αν σε 2 μερουλες δεν εχει ερθει θα με ακουσετε:mad:

Ηματον πια γι΄αυτο παει η εταιρεια απο το κακο στο χειροτερο.

Παιδια σας εχει τυχει παρομοια περιπτωση?:(

Link to comment
Share on other sites

1ον η Cosmote έχει ελάχιστα καταστήματα πανελλαδικά οπότε είναι λογικό να έχει μόνο στο Ηράκλειο.

 

2ον αφού το Ν70 έχει εξαντληθεί και περιμένουν πάλι παραλλαβή στο κατάστημα, τι άλλο θα μπορούσαν να κάνουν; θα προτιμούσες να σου πουν να μη σου το αντικαταστήσουν αλλά να σου επισκευάσουν το ίδιο;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Παντως το θεμα με την μη ενεργοποιηση και λειτουργια του EFR της cosmote εδω και τοσα χρονια το θεωρω απαραδεκτο για την εταιρια που εδω και χρονια ειναι συνεχως 1η απο συνδρομητες,φημιζεται για το σημα της πανελλαδικα,διαθετει τις περισσοτερες κεραιες σε ολοκληρη την Ελλαδα κτλ..Προσωπικη μου αποψη ειναι να μην εχω σημα παντου αλλα να ακουγομαι και να με ακουνε καθαρα και κρυσταλλινα.(ΤΙΜ,vodafone).Ας ελπισουμε οτι και η cosmote θα παρει θεση στο θεμα αυτο. :!:

 

Υ.Γ. Το EFR των ΤΙΜ και vodafone αποδιδει πολυ καλα πραγματικα,αλλα θεωρω λιγο καλυτερο και ποιοτικοτερο αυτο της vodafone.Νομιζω οτι ηταν η πρωτη εταιρια στην Ελλαδα που το ενεργοποιησε...Αν κανω λαθος,διορθωστε με.

Εγω πάλι νομίζω οτι της τιμ λειτουργεί ποιό ποιοτικά!Κατά τ άλλα συμφωνώ με τα παραπάνω που αναφέρονται με μια διαφορά, προτιμώ να υπάρχει κάλυψη παντού!!!!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Kai egw lew oti tis TIM einai poio kalo...

 

Alla oson afora gia tin kalipsi:

 

prin paw cosmote eixa vodafone, twra exw cosmote. Akouga gia tin Cosmote gia tin kalipsi oti einai i kaliteri ktl ktl ktl.. twra omws pou tin vlepw mporw na sou pw oti stous dromoys/perioxes/poleis pou kinoume einai sxedon idia i kalipsi. Aplws se merika xwria exei kalipsi KALYTERH apo tin vodafone (alla k i vodafone exei). Epishs se merika simeia pou den eixe i vodafone perimena na exei i cosmote.. epeidh einai kaliteri se kalipsi, alla mpa.. ta idia..

 

Gnomes einai aftes.. :) (ase pou an exw to kinito stin tseph moy se merika simeia se eswterikoys xwrous isa isa pou exei kalipsi kai otan to bgazw pigenei sto full, enw me tin vodafone (900ari) de ginotan afto)

 

Gnomes einai aftes..

 

Filika ;)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πρόταση

μπορουμε αφου μαζεψουμε αρκετες αποψεις να τα στειλουμε στο cc της Cosmote με mail !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Oxi ksereis ti mou tin dinei.

As mou poun kserete tha exoume paralabei ekeini tin imera oxi na mou lene den kserw simera tha erthei aurio isws mexri tin praskeui. kathe fora pou pernw na rwtisw o kathenas mou lei k'alla. Ase pou i eksupiretisi einai xalia.

Kala i Cosmote den tous exei kanei kana seminario pws na sumperiferonte stous pelates?

Tespa tha kanw ipomoni den mou emeine kai tpt allo.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούν να κοιτάξουν πότε θα έχουν διαθεσιμότητα; πιστεύω ότι μπορούν να ενημερωθούν για κάτι τέτοιο!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο ερχεται για τους χρηστες i-mode υπηρεσιες LiveTV και Video απο διαφορες εκπομπες της τηλεορασης οπως "στο παρα 5" απο το fashion tv "Model of the week" και "Look of the week". Για τους αλλους πελατες δεν ξερω τι θα γινει ελπιζω η σημερινη ανακοινωση για το wap να ειναι η αρχη στο να δει ξανα η cosnote τους πελατες non imode και το wap με νεες και καλες υπηρεσιες και πανω απο ολα προσιτες στην χρεωση.

Απο δοκιμη που εκανα ειδα οτι το LIVE TV δουλευει παρα πολυ καλα και με καθυστερηση 5" περιπου.

Ισχυει μονο για πελατες 3G και σε δικτυο 3G.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλα επειδή άκουσα περί "κρυστάλλινου" ήχου στη vodafone, εγώ που έχω Vodafone έχω να δώ κρυστάλλινο ήχο από τότε που έπιασα τελευταία φορά σήμα 3G...

Η ποιότητα τουλάχιστον σε εμένα σε περιβάλλον 2,5G είναι από χάλια έως τραγική (φυσικά στο 3G όντως έχω κρυστάλλίνο ήχο).

Ακόμα, έχω να πω ότι το handover γίνεται πλέον απροβλημάτιστα και στη vodafone.

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλα επειδή άκουσα περί "κρυστάλλινου" ήχου στη vodafone, εγώ που έχω Vodafone έχω να δώ κρυστάλλινο ήχο από τότε που έπιασα τελευταία φορά σήμα 3G...

Η ποιότητα τουλάχιστον σε εμένα σε περιβάλλον 2,5G είναι από χάλια έως τραγική (φυσικά στο 3G όντως έχω κρυστάλλίνο ήχο).

Ακόμα, έχω να πω ότι το handover γίνεται πλέον απροβλημάτιστα και στη vodafone.

 

 

Περίεργο. Είχα την εντύπωση οτι το 3G ήταν κακορυθμισμένο και είχε χειρότερο ήχο απο το 3G.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Είχα την εντύπωση οτι το 3G ήταν κακορυθμισμένο και είχε χειρότερο ήχο απο το 3G.

όχι,το 3g της vodafone έχει πολύ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ήχο από το αντίστοιχο 2g.Τα προβλήματα handover έχουν σταματήσει σε περιοχές που έχει πυκνώσει το δίκτυο;) Σε κάποιες επαρχιακές εμφανίζονται προβλήματα κάπου κάπου...

Μάλλον φταίει το link budget της vodafone,τι να πω...

 

Η cosmote τον τελευταίο καιρό έχει γίνει χειρότερη από ότι στο παρελθόν...Συμφωνώ με τον Sector,όταν παίρνω συνδρομητές cosmote τους ακούω σαν ρομποτ.Τι έγινε στο δίκτυο; Φοβάμαι για παρεμβολές:worry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...