Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tote tha plironeis ston proto logariasmo KANONIKO ΠΑΓΙΟ για 30 ημέρες και όχι αναλογικό ,όπως οι άλλες εταιρίες. Στην ουσία 2πλό πάγιο στο πρώτο λογαριασμό! Τα ίδια Παντελάκη μου, δηλαδή.....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τις δύο ώρες ισχύει όντως... Τώρα πριν λίγο το έκλεισα, επειδή έφτασα το 2ωρο και πήρα την COSMOTE και μου είπανε ότι η υπηρεσία είναι μεν απεριόριστης διάρκειας, αλλά η COSMOTE έχει βάλει ανώτατο όριο ομιλίας 2ώρες . Δηλαδή και στις συνδέσεις συμβολαίου μπορείς να μιλήσεις μέχρι 2 ώρες και μετά σε κόβει...

ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!! :w00t:

Όχι βέβαια πως θα χρειαστώ το 2ωρο γενικά, αλλά λέμε τώρα. Ξέρει κανείς αν ισχύει αυτό και στις άλλες εταιρίες;

Xenobius
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την καινούρια CosmoΚΑΡΤΑ δεν την έχω ξεσκίσει ακόμα, άντε μέχρι 30' κλήση το έχω φτάσει! Το στρώνω ακόμα! Είμαι στο ροντάρισμα! Αλλά την CU με χρήση των CU a lot τον καιρό που έδιναν 50 ώρες για 30 ημέρες, εκεί είχα ξεπεράσει τις 2ώρες και 30λεπτά κλήσης.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Άουτσ, πως καταφέρνεται..

Σε εμάς έκλεισε σε 02:00:00 ώρες επίσης.. Κ ήμασταν 4 άτομα συνδιάλεξης.. κ πάλι κουραστήκαμε !!

 

Πάντως χωρίς handfree, δεν πρέπει να ειναι κ ότι καλύτερο ;)

Link to comment
Share on other sites

χμ....μηπως μας δουλευουν?? Επεσε σημερα στα χερια μου Cosmoκαρτα με 0.1 Εuro/κληση και ειπα να το ξεσκισω!:O:D

εμ...ελα ομως που κοβοταν η γραμμη καθε 8,5 λεπτα της ωρας:(...κοπηκε 5 φορες:mad:, παντα ανα 8,5 λεπτα...ωσπου τσατιστηκα και δεν ξαναπηρα!:p

Συνεβη σε κανεναν αλλον?

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

χμ....μηπως μας δουλευουν?? Επεσε σημερα στα χερια μου Cosmoκαρτα με 0.1 Εuro/κληση και ειπα να το ξεσκισω!:O:D

εμ...ελα ομως που κοβοταν η γραμμη καθε 8,5 λεπτα της ωρας:(...κοπηκε 5 φορες:mad:, παντα ανα 8,5 λεπτα...ωσπου τσατιστηκα και δεν ξαναπηρα!:p

Συνεβη σε κανεναν αλλον?

Μάλλον δεν είχες καλό δίκτυο και έτυχε... Πάντως είναι πρώτη φορά που όποτε μου κλείνει η γραμμή λόγω δικτύου , κλαίγομαι...---> "Πάλι θα χρεωθώ???"

Ψάξε το αυτό με τα 8,5 λεπτά, ρώτα την COSMOTE μπας και έχουν κάνει κι άλλη π@*&στιά...

Πες μας μετά...

Xenobius
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω πως όλοι είναι για τα μπάζα. Η κοσμοτέ κάνει απατεωνιές σας κ αυτές που αναφέρετε πιο πάνω. Κ εγώ προχθές μετέτρεψα το κινητό μου σε σύνδεση κοσμότε από κάρτα μήπως και γλιτώσω κανένα φράγκο. Η ΤΙΜ κάνει προσφορές καλές αλλά... κανένας δεν έχει ΤΙΜ . Η Vodafone έχει κάνει καλή προσφορά με την χρυσή κάρτα ομιλίας και ας είναι μόνο για Vodafone. Και τώρα κάτι καινούριο έκανε και στις συνδέσεις. Η Q τέλος έχει φτηνό μήνυμα, φτηνές κάρτες, χρέωση ανά δευτερόλεπτο, αλλά δεν έχει σήμα πουθενά, χρεώνει όλους τους υπόλοιπους στο μέγιστο και έχει και απαίσια γυναικία φωνή όταν δεν έχει σήμα. ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ!!
Link to comment
Share on other sites

Guest asteraki
exw idi cosmokarta kai an parw mia kainouria karta whats up tin valw se allo tilefwno kai kalesw to kanoniko moy noumero (cosmokarta), tha mporw na exw bonus eiserxomenwn?lew na to kanw kai kathe fora na to afinw anoikto kai na grafei 2 wres mexri na kleisei mono tou.etsi tha gemisei kai i alli karta apo tis eiserxomenes.to exei dokimasei kaneis?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αστεράκι, μην την πατήσεις όπως εγώ!! Οι ανθρωποι είναι πολύ διαβασμένοι. Ναι μεν θα έχεις bonus εισερχομένων, όμως αυτό έχει όριο 10 λεπτών ανά κλήση. για να έχεις bonus εισερχομένων κλήσεων, θα πρέπει να έχεις μιλήσει τουλάχιστον 10 λετπτά (ανά μήνα πάντα) Από τα 10 λεπτά και μετά, σε κάθε κλήση ομιλίας πιστώνεσαι ένα cent ανα λεπτό με ανώτατο όριο τα 10 λεπτά (10 cents). Έτσι, είτε μιλήσεις 2 ώρες, είτε μιλήσεις 20 λεπτά, 10 cents θα πάρεις. Δεν συμφέρει αν βάλεις πως κάθε κλήση χρεώνεται 12 cents (μαζί με Φ.Π.Α.)

 

Φίλε GeoGlx, πως έκανες συνακρώαση αφού καλόυσες απο καρτοκινητή? Εγώ που προσπάθησα, δεν γινόταν και από την cosmote μου είπαν πως δεν γίνεται στην καρτοκινητή να κάνεις συνδιάλεξη!!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω πως όλοι είναι για τα μπάζα. Η κοσμοτέ κάνει απατεωνιές σας κ αυτές που αναφέρετε πιο πάνω. Κ εγώ προχθές μετέτρεψα το κινητό μου σε σύνδεση κοσμότε από κάρτα μήπως και γλιτώσω κανένα φράγκο. Η ΤΙΜ κάνει προσφορές καλές αλλά... κανένας δεν έχει ΤΙΜ . Η Vodafone έχει κάνει καλή προσφορά με την χρυσή κάρτα ομιλίας και ας είναι μόνο για Vodafone. Και τώρα κάτι καινούριο έκανε και στις συνδέσεις. Η Q τέλος έχει φτηνό μήνυμα, φτηνές κάρτες, χρέωση ανά δευτερόλεπτο, αλλά δεν έχει σήμα πουθενά, χρεώνει όλους τους υπόλοιπους στο μέγιστο και έχει και απαίσια γυναικία φωνή όταν δεν έχει σήμα. ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ!!

Εταιρικό πακέτο COSMOTE... Αν έχεις κάποιον με εταιρία, ψάξε το... Συμφέρει...

Xenobius
Link to comment
Share on other sites

Φίλε GeoGlx, πως έκανες συνακρώαση αφού καλόυσες απο καρτοκινητή? Εγώ που προσπάθησα, δεν γινόταν και από την cosmote μου είπαν πως δεν γίνεται στην καρτοκινητή να κάνεις συνδιάλεξη!!

 

Άσε, το έκανα κ αυτό.. Αλλά έβαλε τον άλλον σε αναμονή η δεν έκανα κάτι καλά..

Αλλά για την δικιά μας συνδιάλεξη.. ήταν λόγο των 2 ακουστικών που είχαν τα handsfree των κινητώ μας κ έτσι είχαμε κ οι 2 ακουστηκά κ 1 μικρόφωνο σε κάθε γραμμή!

Αν ήταν κ με ανοιχτή ακρόαση.. σύγουρα θα είχαμε παραποάνω!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία σχετικά με το 3G.Τώρα που είναι δωρεάν η χρήση του μέχρι 15/9,οι βιντεοκήσεις που κάνουμε αφαιρούνται απο τα δωρεάν λεπτά ομιλίας του προνομιακού προγράμματος που βρισκόμαστε;

Επίσης επειδή έχω το 6680 και δεν έχει μετρητή των βιντεοκλήσεων,αλλά τις συμπεριλαμβάνει στις κλήσεις ομιλίας,πως θα μπορώ να υπολογίζω τον πραγματικό χρόνο ομιλίας που έχω μιλήσει και πως θα ξέρω πόσα λεπτά μεταφέρονται στον επόμενο μήνα απο αυτά που δεν έχω μιλήσει;Υπάρχει καμία αλλη μέθοδος απο τον υπολογισμό που θα πρέπει να κάνω μόνη μου;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που την τρίτη έκανα το καρτοκινητό μου σύνδεση, ο υπάλληλος στο μαγαζί του κορυδαλλού μου εξήγησε πως μου αντιστοιχεί χρόνος περίπου 45-50 λεπτά και αυτό είμαι λίγο μετά τα μισά του μήνα. Προφανώς έχουν εντολή να ενημερώνουν άρα έπεσες σε ζώο υπάλληλο!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν ήμουν σε καρτοκινητό μπορούσα να κάνω συνακρόαση. Ξέρει κανείς πως λειτουργεί το μπόνους εισερχόμενων κλήσεων? Δηλαδη έχω την δυνατότητα να καλέσω ένα καρτοκινητό κοσμοτέ για άπειρη ώρα δωρεάν για όσες μέρες και όσες φορές θέλω, πόσα λεφτά θα επιστραφούν στο καρτοκινητό το μήνα?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν ήμουν σε καρτοκινητό μπορούσα να κάνω συνακρόαση. Ξέρει κανείς πως λειτουργεί το μπόνους εισερχόμενων κλήσεων? Δηλαδη έχω την δυνατότητα να καλέσω ένα καρτοκινητό κοσμοτέ για άπειρη ώρα δωρεάν για όσες μέρες και όσες φορές θέλω, πόσα λεφτά θα επιστραφούν στο καρτοκινητό το μήνα?

Στο bonus εισερχομένων υπάρχει μέγιστος χρόνος 10 λεπτών

Δηλαδή ακόμα και 1 ώρα να μιλήσεις 10 cents θα κερδίσει ο άλλος ( και εσύ θα πληρώσεις 12)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλαξω την Cosmokarta σε συνδεση και συγκεκριμενα στο Cosmote60 κρατοντας τον ιδιο αριθμο.

Επιδοτηση για νεα συκευη θα παρω?, και ποσα περιπου ευρω θα ειναι?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Επιδότηση θα πάρεις κανονικά, την ίδια με αν έκανες νεα σύνδεση, μπορείς να πας σε ένα κατάστημα οτε ή γερμανός κ.τ.λ για την διαδικασία.

Προσοχή θέλει να μην έχεις μονάδες γιατί δεν θα σου επιστρέψουν το ποσό στο λογαριασμό σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις πολλές δεκάλεπτες κλήσεις, ο άλλος θα κερδίζει συνέχεια δεκάλεπτα?

Ακριβώς όπως τα λές.

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε παιδιά εγώ που έκανα μια σύνδεση Cosmote 120 στις 26 Απριλίου πόσο free έχω στην πραγματικότητα;;;Δεν έχω 2 ώρες όσο λέει το συμβόλαιο!!!;;;

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ενημερωτικά πρεπει να ξέρουμε ότι το Bonus εισερχομένων δεν ισχύει όταν η κλήση γίνεται από το εξωτερικό ( ή μέσω εναλακτικών που χρησιμοποιούν γραμμές εξωτερικού)
Link to comment
Share on other sites

Καπου στα 110 ευρω ειναι για νεες συνδεσεις...

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία σχετικά με το 3G.Τώρα που είναι δωρεάν η χρήση του μέχρι 15/9,οι βιντεοκήσεις που κάνουμε αφαιρούνται απο τα δωρεάν λεπτά ομιλίας του προνομιακού προγράμματος που βρισκόμαστε;

Επίσης επειδή έχω το 6680 και δεν έχει μετρητή των βιντεοκλήσεων,αλλά τις συμπεριλαμβάνει στις κλήσεις ομιλίας,πως θα μπορώ να υπολογίζω τον πραγματικό χρόνο ομιλίας που έχω μιλήσει και πως θα ξέρω πόσα λεπτά μεταφέρονται στον επόμενο μήνα απο αυτά που δεν έχω μιλήσει;Υπάρχει καμία αλλη μέθοδος απο τον υπολογισμό που θα πρέπει να κάνω μόνη μου;

;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

θα δεις τον πρωτο λογαριασμο σου ποια ειναι η ημερομηνια εκδοσης του και απο εκεινη την μερα θα εχεις δωρεαν χρονο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...