Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι φίλε μου θα έκανα μια γραπτή καταγγελία στον πάροχο με κοινοποίηση στην ΑΔΑΕ, αναφέροντας συγκεκριμένα στοιχεία και ζητώντας μια επίσημη εξήγηση γιατί έγινε... όχι οτι θα πάρεις κάποια ουσιαστική απάντηση, αλλά να βάλουν μπρος να διορθώσουν τίποτα γιατί αν δεν το πούμε εμείς είναι σαν να μην έγινε.

http://www.adae.gr/adae/index.html

Κανονικά κάπως έτσι πρέπει να γίνει , αλλά είπα ότι εάν ξανασυμβεί να το προχωρήσω το ζήτημα γιατί το πιο πιθανό είναι να μου πούνε ότι δεν έχουνε πρόβλημα αυτοί σαν Cosmote και ότι έχει η TIM , οπότε θα με πηγαίνουνε σαν μπαλάκι δεξιά αριστερά….

Μέχρι ώρας δεν έχει ξανασυμβεί αυτό πάντως και έτσι σκέφτομαι απλά να το αφήσω το ζήτημα , εκτός και αν ξανασυμβεί το ίδιο… Ο φίλος που μιλούσα πάντως επικοινώνησε και αυτός με το Customer Care της TIM και καταγράψανε το συμβάν πλήρως , τι ώρα έγινε και με ποιόν αριθμό κινητού μίλαγε εκείνη την στιγμή και του είπανε ότι θα το μεταβιβάσουνε το πρόβλημα στον τεχνικό τομέα τους και ότι θα τον ενημερώσουνε…

Μέχρι ώρας πάντως δεν τον έχουνε ενημερώσει ακόμα για το πώς έγινε αυτό και αν φταίνε αυτοί…

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Με TIM παντως παρομοιο περιστατικο εχει συμβει και στους κουμπαρους μου και μαλιστα 2 φορες σε διαστημα ενος μηνος (πριν 5 μηνες)
Link to comment
Share on other sites

δεν θα το αξιολογουσα παραπανω απο οσο θα επρεπε... και φυσικα ουτε καν λογος για επισημες εξηγησεις κλπ κλπ. Η ασυρματη τεχνολογια, οπως και να το κανουμε παντα θα εχει αδυναμιες...

 

Τετοια περιστατικα πετυχα ουκ ολιγες φορες σε Vodafone UK... Ξαφνικα εκει που μιλουσα, μπαινουν στην γραμμη και αλλοι 2 κινεζοι!!! και κατι τετοια ομορφα... Στο Ericsson μου, μολις συνεβαινε αυτο εβγαζε το σημα με το τριγωνακι νομιζω που σημαινε lost cipher η κατι τετοιο.

 

Δεν συντρεχει κανενας λογος ανυσηχιας... τυχαια περιστατικα, μαλλον προσωρινες ανωμαλιες δικτυου και τιποτα παραπανω...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει μόνο σε σταθερό, οχι κατά τη διάρκεια της κλήσης, αλλά μόλις σήκωσα το ακουστικό.

Κι εσύ openopen γιατί δεν τους πιάνεις την κουβέντα? :D

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει μόνο σε σταθερό, οχι κατά τη διάρκεια της κλήσης, αλλά μόλις σήκωσα το ακουστικό.

Κι εσύ openopen γιατί δεν τους πιάνεις την κουβέντα? :D

Πηγα να πιασω την κουβεντα στην κοπελα που μπλεχτηκε η γραμμη της την δευτερη φορα , αλλα ή μου το εκλεισε ή εγινε απεμπλοκη της γραμμης :lol:

 

ΥΓ: Ειχε και ωραια φωνη ρε γμτ :lol: :lol:

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει mycosmosview over 3G (δηλαδή ειδικές υπηρεσίες τρίτης γενιάς για μη i-mode συσκευές);;;

 

 

ναι, υπάρχει. Αν μπεις στο MyCosmosView με κάποια από τις "κανονικές" συσκευές 3G που δίνει τώρα η cosmote (Nokia 6630, 6680, SE Z800) ή με αυτές που έδινε παλιότερα (Z1010, Ν 7600 κλπ) εμφανίζεται "περιοχή"-κατηγορία 3G Video Streaming.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία: Έχω εδώ και τρία χρόνια ένα καρτοκινητό COSMOKAPTA και τώρα θέλω να το κάνω σύνδεση σε COSMOTE με συμβόλαιο. Δικαιούμαι κανονική επιδότηση σαν να έκανα καινούργια σύνδεση ή δεν θα πάρω καινούργια συσκευή. Έχω μπερδευτεί. Άλλοι λένε ναι και άλλοι όχι, τι είναι αλήθεια απ'αυτά και τι όχι; :( :( :worry: :wacko: :cry: :confused:
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω με κάθε νέο συμβόλαιο ή αναννέωση για ένα χρόνο δικαιούσαι επιδότησης. Για σιγουριά όμως μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιο κατάστημα της Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με καρτοκινητό! όχι με συμβόλαιο. απλά θέλω να το κάνω συμβόλαιο. Ο Γερμανός μου είπε ότι μπορώ να έχω επιδότηση. Άρα εκεί θα πάω...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δικαιούσαι επιδότηση!

 

Έχω μετατρέψει 2 καρτοκινητά σε συμβόλαιο και έχω πάρει την επιδότηση που μου αναλογεί κανονικά, σαν να έκανα καινούργια σύνδεση.

 

Σου προτείνω να πας σε ένα OTESHOP. Κάνουν την μετατροπή επί τόπου (μπαίνεις με κάρτα, βγαίνεις με συμβόλαιο, στην κυριολεξία).

 

Φυσικά τα λεφτά που θα πάρεις εξαρτώνται από το πρόγραμμα που θα επιλέξεις :)

 

Υπάρχει ανάλογο thread εδώ και πολύ καιρό πάνω στο θέμα:

Φορητότητα και επιδότηση; ΓΙΝΕΤΑΙ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!! Μήπως ξέρετε αν η cosmote έχει βγάλει καμιά δωρεάν υπηρεσία 3G δικτύου όπως βίντεο κλήση, video streaming κι έτσι? Ακόμα, ξέρετε αν η περιήγηση στο internet είναι δωρεάν?
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σαν νεα συνδεση θεωρειται και παιρνεις επιδοτηση κανονικα αλλα μπαινεις σε παγια 1ου ετους.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει τύχει μία μέρα που ήμουνα στο Λονδίνο για διακοπές, μέσα στον ύπνο το πρωί να βάλω τρεις φορές λάθος το ΡΙΝ και να κλειδώσω την κάρτα...

Πήρα τηλέφωνο την Vodafone στην Ελλάδα από καρτοτηλέφωνο και μόνο με τα προσωπικά μου στοιχεία (ζήτησαν και ημ. γέννησης, διεύθυνση, τηλ. κτλ για επιβεβαίωση) μου έδωσαν το PUK και επειδή τους είπα ότι παίρνω από Αγγλία κάνανε και πιο γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Τζαμπατζής!!!!!

Άκου: Πάρε κινητό i-mode 3G (π.χ. το Nec N600i), βάλε κάρτα USIM COSMOTE (από το δίκτυο της COSMOTE) και θα έχεις:

-Δωρεάν πλοήγηση στο i-mode

-Δωρεάν e-mail

-Δωρεάν βιντεοκλήση

Μέχρι 15 Σεπτεμβρίου 2005 όλα αυτά.

Για περισσότερα μπες στην COSMOTE

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κυκλοφορεί και το Nec N600i στα καταστήμα της Cosmote.

Το αγόρασα σήμερα το απόγευμα (28-6-2005) από κατάστημα στη Στουρνάρη. Η τιμή που το πήρα ήταν 323€ (με χρήση της αναβάθμισης που είχα 125€ λόγω i-mode).

Λόγω δουλειάς δεν έχω προλάβει να δοκιμάσω κάτι άλλο εκτός από την κάμερα και αυτό για πολύ λίγο. Δεν νομίζω ότι σε νυχτερινή λήψη (το πήρα στις 20:00 το βράδυ) είναι πολύ καλή, θα έλεγα το αντίθετο.

Μετά την πρώτη φόρτιση που θα κάνω θα σας μεταφέρω τις εντπώσεις μου από το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Σε COSMOTE shop δίνουν επιδότηση όπως και στα Oteshops;

 

Cosmote... Oteshop... το ίδιο πράγμα είναι :)

 

Είναι απλό... πήγαινε στο μαγαζί και ρώτα τους πριν κάνεις οτιδήποτε. Εγώ για να είμαι σίγουρος ρώτησα και τις 2 φορές πριν κάνω κάτι.

 

Αν τυχόν πέσεις σε κανένα στριμμένο υπάλληλο και αρχίσει να σου λέει μαμακίες μη μασήσεις, πες του ότι ξέρεις ότι δικαιούσαι επιδότηση και πήγαινε σε άλλο μαγαζί :shifty:

 

Eυχαριστώ πολύ ρε παιδιά!!!!! Είστε μαμάτοι...

:lol: :O

Link to comment
Share on other sites

Τα αποκλειστικα καταστηματα κοσμοτε απο τα καταστηματα ΟΤΕ ειναι διαφορετικα. Εχουν αλλες τιμες για νεες συνδεσεις. Τα οτε ειναι λιγο πιο ακριβα συνηθως. Μπες στο http://www.ote-shop.gr και παρε ματι τιμες και μετα παρε τα καταστηματα της Κοσμοτε στο 800-11-89000 ή 801-11-89000 (αν κανω λαθος μπες στο http://www.cosmote.gr) να δεις τον αριθμο που εχουν και κανε συγκρισεις.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

με 530 ευρω χωρις συνδεση η με 360 στο κοσμοτε 60 δεν ειναι και η οικονομικοτερη λυση σε σχεση με ανταγωνισμο.Εδω το σαμσουνγκ ζ500 θα κανει γυρω στα 400 χωρις συνδεση και τα εχει ολα η με 570 παιρνει καποιος σαρπ 902.Νομιζω οτι δεν θα πουλησει η κοσμοτε πολλες συσκευες με αυτη την τιμη.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...