Jump to content

Nέος υπολογιστής / Αναβάθμιση: Σύνθεση, προτάσεις, αγορές, ερωτήσεις


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πιανουν :/ Και δεν εχω επιγνωση του τι κυκλοφορει στην αγορα αυτη τη στιγμη.Για αυτο ζηταω να μου προτεινετε δυνατα χαρακτηριστικα που να σηκωνουν τον i7

 

θα χρειαστείς επεξεργαστή, μητρική, μνήμες, τροφοδοτικό, κάρτα γραφικών, σκληρούς? αν θυμάμαι είπες για μπάτζετ 1000 ευρώ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα χρειαστείς επεξεργαστή, μητρική, μνήμες, τροφοδοτικό, κάρτα γραφικών, σκληρούς? αν θυμάμαι είπες για μπάτζετ 1000 ευρώ? :)

 

Ναι! Απλα θελω να κρατησει, να σηκωνει τον i7 και να κανει και για gaming.

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Απλα θελω να κρατησει, να σηκωνει τον i7 και να κανει και για gaming.

 

τι socket θέλεις να είναι ο i7? 1150 ή 1151? η σειρά 1151 είναι η καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα προσθέτατε, ή θα αλλάζατε, στο παρακάτω σύστημα; Έχω ήδη στην κατοχή μου ssd απο το laptop και λόγω budget ξεχωριστή GPU θα έρθει αργότερα.

http://imgur.com/PCIepLZ

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Τι θα προσθέτατε, ή θα αλλάζατε, στο παρακάτω σύστημα; Έχω ήδη στην κατοχή μου ssd απο το laptop και λόγω budget ξεχωριστή GPU θα έρθει αργότερα.

http://imgur.com/PCIepLZ

 

Γνώμη μου,βάλε κάτι σε intel για να έχεις και περιθώρια αναβάθμισης.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου,βάλε κάτι σε intel για να έχεις και περιθώρια αναβάθμισης.

Αλλιώς οι AMD δεν παίρνουν αναβάθμιση;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου,βάλε κάτι σε intel για να έχεις και περιθώρια αναβάθμισης.

 

Λόγω της απουσίας gpu θέλω η ενσωματωμένη στον επεξεργαστή να είναι αρκετά καλή. Η Intel δεν έχει κάτι ανάλογο.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς οι AMD δεν παίρνουν αναβάθμιση;;

 

οι amd παρατάει αυτές τις πλατφόρμες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aν η μητρική σου είναι αυτή http://www.msi.com/product/mb/865PE_Neo2P_Platinum_Edition.html#hero-overview τότε σίγουρα δεν είναι 775 σοκετ αλλά 478, επισης είσαι σίγουρος ότι φοράει τον πεντιουμ 630;;;

Κατέβασε ένα δωρεάν προγραμματάκι το http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html cpu-z και πόσταρε σε screenshots τι σου λέει για επεξεργαστή και μητρική!

 

αυτο να υποθεσω πηγαινε για το δικο μου post.

εχω την version 3 που εχει lga 775. παντα συμφωνα με το cpu-z

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιααα, μεσα στην εβδομαδα μου ερχεται το λαπτοπακι dell inspiron 5558 θελω να του βαλω εναν ssd. Σκεφτομαι για εναν Samsung evo 850 στα 250gb τι λετε? Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιααα, μεσα στην εβδομαδα μου ερχεται το λαπτοπακι dell inspiron 5558 θελω να του βαλω εναν ssd. Σκεφτομαι για εναν Samsung evo 850 στα 240gb τι λετε?

 

Τσίμπα το τώρα που τον έχει προσφορά το eshop.

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπα το τώρα που τον έχει προσφορά το eshop.

 

ναι ναι :D:D μολις το ειδα :lol: και σκεφτομουν ολο και κατι θα βαλουν απο ssd και τσουππ. Ανταπτορα για τον hdd απο που να παρω? ειδα εχει τον πλαισιο εναν στα 20€

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω αν μπορείτε να βοηθήσετε. Έχω μητρική την GIGABYTE GA-P55-UD3 και ram KINGSTON KHX1800C9D3K3/3GX DDR3 3GB (3X1GB) PC14400 1800MHZ HYPERX GENESIS TRIPLE CHANNEL KIT. Επειδή θέλω να αυξήσω τη μνήμη ram μπορείτε να προτείνετε κάποια να τη συνδυάσω με τις ήδη υπάρχουσες ;Θέλω να ξεκινήσω λίγο επεξεργασία video για αυτό ρωτάω..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πηρα εναν ssd sandisk plus 120gb και ενας φιλος μου περασε windows κτλ βαζω που λετε το HDsentinel και βλεπω health στα 28% και απο οτι ειδα ειχε πολλα bad blocks.Τωρα...πως μπορω να τα διορθωσω αυτα?? Υπαρχει κανενα προγραμα που να το τρεχω και να διωρθωνει τα bad blocks η ειναι θεμα εγκαταστασης windows,μπορει να διωρθωθει με καποιον τροπο η πρεπει να τον παω πισω??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πηρα εναν ssd sandisk plus 120gb και ενας φιλος μου περασε windows κτλ βαζω που λετε το HDsentinel και βλεπω health στα 28% και απο οτι ειδα ειχε πολλα bad blocks.Τωρα...πως μπορω να τα διορθωσω αυτα?? Υπαρχει κανενα προγραμα που να το τρεχω και να διωρθωνει τα bad blocks η ειναι θεμα εγκαταστασης windows,μπορει να διωρθωθει με καποιον τροπο η πρεπει να τον παω πισω??

 

Καινούριο τον πήρες;

Αν ναι το έστειλες πίσω χθες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο τον πήρες;

Αν ναι το έστειλες πίσω χθες.

 

Μεταχειρησμενο αλλα!! δεν τον ειχε χρησιμοποιησει καθολου ηταν στο κουτι του απηραχτος με εγγυηση.Υπαρχει προγραμα που διωρθονει τα bad blocks-sectors???

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρησμενο αλλα!! δεν τον ειχε χρησιμοποιησει καθολου ηταν στο κουτι του απηραχτος με εγγυηση.Υπαρχει προγραμα που διωρθονει τα bad blocks-sectors???

Δεν ξέρω,αλλά δε νομίζω να φτιάχνονται.

Αν έχει εγγύηση το στέλνεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,αλλά δε νομίζω να φτιάχνονται.

Αν έχει εγγύηση το στέλνεις.

 

Ok φιλε.θα δω τι θα κανω.Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/innovator-7-gamer-6700k-me-windows-10-p-PER.912166

Πως σας φαινεται αυτο εδω το συστηματακι ? Ειναι καπως ακριβο αλλα μου φαινεται πολυ τουμπανο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/innovator-7-gamer-6700k-me-windows-10-p-PER.912166

Πως σας φαινεται αυτο εδω το συστηματακι ? Ειναι καπως ακριβο αλλα μου φαινεται πολυ τουμπανο.

Προορίζεται για gaming ή για κάποια άλλη χρήση;

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου μου ζήτησε να τις βρώ ένα φτηνό laptop για να το δουλεύει στην σχολή φωτογραφία που πηγαίνει.

Bugdet 400-500 ευρώ,χρήση κυρίως επεξεργασία φωτογραφίας.

Έχετε καμία πρόταση;Δεν μας ενδιαφέρει να έχει Os.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ια τη δουλειά που το θέλει θα πρότεινα LENOVO G70-70 80HW007CPB που είναι και 17άρι (17,3 ιντσες) απλά εδώ είναι με FreeDos άρα κάποιος πρέπει να της εγκαταστήσει λειτουργικό και μετά θα σε πήγαινα στο Dell Inspiron 15 - 3543. Είναι 15,6 ιτνσες με i5-5200U/15.6/4GB/500GB/nVidia GT 820M 2GB. Μια χαρά θα της κάτσει. Σε κάθε περίπτωση να μην πάρει κάτι κάτω από i3 επεξεργαστή και σίγουρα με αυτόνομη κάρτα γραφικών! Η NVIDIA GT820M με 2GB RAM νομίζω είναι εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

ια τη δουλειά που το θέλει θα πρότεινα LENOVO G70-70 80HW007CPB που είναι και 17άρι (17,3 ιντσες) απλά εδώ είναι με FreeDos άρα κάποιος πρέπει να της εγκαταστήσει λειτουργικό και μετά θα σε πήγαινα στο Dell Inspiron 15 - 3543. Είναι 15,6 ιτνσες με i5-5200U/15.6/4GB/500GB/nVidia GT 820M 2GB. Μια χαρά θα της κάτσει. Σε κάθε περίπτωση να μην πάρει κάτι κάτω από i3 επεξεργαστή και σίγουρα με αυτόνομη κάρτα γραφικών! Η NVIDIA GT820M με 2GB RAM νομίζω είναι εντάξει.

 

Να σαι καλά φίλε.

Δεν μας ενδιαφέρει να έχει os έχουμε τα 7 γνήσια.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...