Jump to content

Nέος υπολογιστής / Αναβάθμιση: Σύνθεση, προτάσεις, αγορές, ερωτήσεις


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τίποτα μη δώσεις λεφτά για ένα πεθαμένο socket (AM3+) και επεξεργαστή 3ετίας, ειδικά 200€ για μητρική που δεν πρόκειται να πάρει νεότερο cpu. Αν πας σε AMD θα πας σε Socket FM2+ με τους σύγχρονους kaveri ή godavari επεξεργαστές και μητρική με A88X chipset, που είναι κορυφαία vfm

Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις τόσο πολύ για AMD και έχεις την δυνατότητα χρηματικά, κοίτα για τον 8370 που είναι release 9/2014
Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις τόσο πολύ για AMD και έχεις την δυνατότητα χρηματικά, κοίτα για τον 8370 που είναι release 9/2014

Ούτε γι αστείο, εκτός οτι πάλι μιλάμε για ένα πεθαμένο socket, ο 8370 δεν αξίζει καν τα λεφτά του, οι intel στα ιδια λεφτά ειναι πολύ καλύτεροι. Αν πας σε AMD θα πας στους σύγχρονους που ανέφερα παραπάνω, οτιδήποτε παλιότερο σε AM3+ είναι πεταμένα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε γι αστείο, εκτός οτι πάλι μιλάμε για ένα πεθαμένο socket, ο 8370 δεν αξίζει καν τα λεφτά του, οι intel στα ιδια λεφτά ειναι πολύ καλύτεροι. Αν πας σε AMD θα πας στους σύγχρονους που ανέφερα παραπάνω, οτιδήποτε παλιότερο σε AM3+ είναι πεταμένα λεφτά.

 

μην λετε μεγαλα λογια!

πως το λες πεθαμενο σοκετ?

απο την αποψει αναβαθμισης?

δεν τραβαει?

δηλαδη το να βαλεις ακομα και εναν 8350 με μια 7870 καρτα γραφικων και 16 γκικα ραμ ,σημαινει πως το μηχανημα θα ειναι για πεταμα?

η μηπως εννοεις πως δεν θα μπορεσεις να τον αναβαθμισεις στο μελλον?

εδω εγω εχω ακομα το 955 sta 3.6 και μια 7870, και 8 γκιγκα ραμ και παιζει μεχρι far cry 4 και call of duty advanced warfare.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

μην λετε μεγαλα λογια!

πως το λες πεθαμενο σοκετ?

απο την αποψει αναβαθμισης?

δεν τραβαει?

δηλαδη το να βαλεις ακομα και εναν 8350 με μια 7870 καρτα γραφικων και 16 γκικα ραμ ,σημαινει πως το μηχανημα θα ειναι για πεταμα?

η μηπως εννοεις πως δεν θα μπορεσεις να τον αναβαθμισεις στο μελλον?

εδω εγω εχω ακομα το 955 sta 3.6 και μια 7870, και 8 γκιγκα ραμ και παιζει μεχρι far cry 4 και call of duty advanced warfare.

Το socket δεν πρόκειται να πάρει νεότερο επεξεργαστη. Είναι πεθαμένο, δεν αξίζει καμία επένδυση σ ένα socket και σε παλιάς τεχνολογίας επεξεργαστές. Επεξεργαστές όπως ο 8350 κι ο 8370 είναι παλιοί και εκτός ανταγωνισμού για τα λεφτά τους. Οι Intel κι οι σύγχρονοι AMD με λιγότερα λεφτά έχουν καλύτερες επιδόσεις καλύτερη αξιοπιστία καλύτερη κατανάλωση και μεγαλύτερη αντοχή σε overclocking. Εφόσον πάει να επενδύσει σε νέα μητρική και επεξεργαστή, θα πάει φυσικά σε σύγχρονο hardware με δυνατότητες αναβάθμισης στο μέλλον, κι οχι σε παρωχημένο hardware παλιάς τεχνολογίας που κοστίζει κι ακριβότερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι ψάχνει ο καθένας.

Αν έχεις ήδη κάποιο παλιό hardware πχ με AM2+ μητρική και ψάχνεις αναβάθμιση με λίγα λεφτά, τότε απλα αγοράζεις έναν πιο καινούριο μεταχειρισμένο cpu από ebay και είσαι άρχοντας.

Αν πάλι πας για καινούριο σύστημα,εξαρτάται πόσα θες να δώσεις. Μπορείς να βρεις μεταχειρισμένο σετ μητρική+cpu που να φτιάξεις σύστημα πολύ φτηνά και ας μην είναι και το τελευταίο της αγοράς ή αν θες να πας σε εντελώς καινούρια πράγματα να χαλάσεις αρκετά παραπάνω λεφτά.

 

Μην γελιόμαστε.

Πάνω κάτω, ίδια δουλειά θα γίνεται και με τα 2. Άντε να καις λίγο λιγότερο ρεύμα με την πιο καινούρια cpu.

Και εγώ με AMD 955 είμαι και παίζω άνετα όλα τα τελευταία 3D games.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανώς, αλλά το να επενδύσεις τώρα σε νέο σύστημα με AM3+ είναι πεταμένα λεφτά, γτ με τα ίδια λεφτά φτιάχνεις καλύτερο σύστημα με intel. Κατά τη γνώμη μου να πάει σε FM2+ εφόσον φτιάχνει νέο σύστημα, νέα τεχνολογία, και κορυφαίες επιδόσεις για τα λεφτά τους.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ.Εχω μια ερωτηση.Εχω τον Intel core 2 quad q6600 (ναι ξερω παλιος) και θελω να τον κανω overclock.Εχω την gigabyte g31m-es2l.Και εχω καλο cooler.Η ερωτηση μου ειναι:στα ποσα GHz μπορω να φτασω χωρις overvoltage αν ξερει καποιος.
Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα μη δώσεις λεφτά για ένα πεθαμένο socket (AM3+) και επεξεργαστή 3ετίας, ειδικά 200€ για μητρική που δεν πρόκειται να πάρει νεότερο cpu. Αν πας σε AMD θα πας σε Socket FM2+ με τους σύγχρονους kaveri ή godavari επεξεργαστές και μητρική με A88X chipset, που είναι κορυφαία vfm

 

 

Αυτό φίλε Σταυρό πώς σού φαίνεται;

http://www.e-shop.gr/mitriki-asus-crossblade-ranger-retail-p-PER.524369

 

http://www.e-shop.gr/cpu-amd-a10-7870k-390ghz-box-p-PER.559680

 

http://www.e-shop.gr/ram-crucial-bls2cp4g3d1609ds1s00-ballistix-sport-8gb-2x4gb-ddr3-pc3-12800-1600mhz-dual-kit-p-PER.554345

 

http://www.e-shop.gr/ssd-samsung-mz-75e120b-eu-850-evo-series-120gb-25-sata3-p-PER.306097

 

http://www.e-shop.gr/coolermaster-rr-gmm4-16pk-r1-geminii-m4-p-PER.806771

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..!!

 

Βρίσκομαι ειλικρινά σε ένα αδιέξοδο, ακούω προτάσεις για συνθέσεις desktop και πάω να καταλήξω κάπου αλλά τελικά μπερδεύομαι ακόμη περισσότερο. Δεν θα σας αναφέρω τις συνθέσεις που με πρότειναν φίλοι και γνωστοί για να μην σας επηρεάσω, απλώς θα σας ζητήσω να μου δώσετε κάποιες ολοκληρωμένες προτάσεις για συνθέσεις και θα σας πω ποιες είναι οι ανάγκες μου.

 

Θέλω ένα σταθερό PC για χρήση γραφείου, είμαι πολιτικός μηχανικός και θέλω ένα μηχάνημα για να δουλεύω με αξιοπρέπεια σχεδιαστικά προγράμματα, όπως είναι το autocad και άλλα παρεμφερή. Οπότε θέλω ως στάνταρ έναν καλό επεξεργαστή σειράς i5 (4ης γενιάς και άνω), μνήμη RAM 16GB, έναν δίσκο SSD και ο σκληρός ας είναι στα 500GB.

 

Για την πλήρη σύνθεση του κουτιού και μόνο (τα υπόλοιπα περιφεριακά όπως οθόνη, πληκτρολόγια, ποντίκι και ηχεία, υπάρχουν, μόνο πύργο θέλω) μπορώ να διαθέσω 800-840 ευρώ. Η αγορά θέλω να γίνει από το visionstudio.gr ή το eshop.gr

 

περιμένω τις προτάσεις σας... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..!!

 

Βρίσκομαι ειλικρινά σε ένα αδιέξοδο, ακούω προτάσεις για συνθέσεις desktop και πάω να καταλήξω κάπου αλλά τελικά μπερδεύομαι ακόμη περισσότερο. Δεν θα σας αναφέρω τις συνθέσεις που με πρότειναν φίλοι και γνωστοί για να μην σας επηρεάσω, απλώς θα σας ζητήσω να μου δώσετε κάποιες ολοκληρωμένες προτάσεις για συνθέσεις και θα σας πω ποιες είναι οι ανάγκες μου.

 

Θέλω ένα σταθερό PC για χρήση γραφείου, είμαι πολιτικός μηχανικός και θέλω ένα μηχάνημα για να δουλεύω με αξιοπρέπεια σχεδιαστικά προγράμματα, όπως είναι το autocad και άλλα παρεμφερή. Οπότε θέλω ως στάνταρ έναν καλό επεξεργαστή σειράς i5 (4ης γενιάς και άνω), μνήμη RAM 16GB, έναν δίσκο SSD και ο σκληρός ας είναι στα 500GB.

 

Για την πλήρη σύνθεση του κουτιού και μόνο (τα υπόλοιπα περιφεριακά όπως οθόνη, πληκτρολόγια, ποντίκι και ηχεία, υπάρχουν, μόνο πύργο θέλω) μπορώ να διαθέσω 800-840 ευρώ. Η αγορά θέλω να γίνει από το visionstudio.gr ή το eshop.gr

 

περιμένω τις προτάσεις σας... :)

 

μακρυά από το visionstudio. ου μπλέξεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..!!

 

Βρίσκομαι ειλικρινά σε ένα αδιέξοδο, ακούω προτάσεις για συνθέσεις desktop και πάω να καταλήξω κάπου αλλά τελικά μπερδεύομαι ακόμη περισσότερο. Δεν θα σας αναφέρω τις συνθέσεις που με πρότειναν φίλοι και γνωστοί για να μην σας επηρεάσω, απλώς θα σας ζητήσω να μου δώσετε κάποιες ολοκληρωμένες προτάσεις για συνθέσεις και θα σας πω ποιες είναι οι ανάγκες μου.

 

Θέλω ένα σταθερό PC για χρήση γραφείου, είμαι πολιτικός μηχανικός και θέλω ένα μηχάνημα για να δουλεύω με αξιοπρέπεια σχεδιαστικά προγράμματα, όπως είναι το autocad και άλλα παρεμφερή. Οπότε θέλω ως στάνταρ έναν καλό επεξεργαστή σειράς i5 (4ης γενιάς και άνω), μνήμη RAM 16GB, έναν δίσκο SSD και ο σκληρός ας είναι στα 500GB.

 

Για την πλήρη σύνθεση του κουτιού και μόνο (τα υπόλοιπα περιφεριακά όπως οθόνη, πληκτρολόγια, ποντίκι και ηχεία, υπάρχουν, μόνο πύργο θέλω) μπορώ να διαθέσω 800-840 ευρώ. Η αγορά θέλω να γίνει από το visionstudio.gr ή το eshop.gr

 

περιμένω τις προτάσεις σας... :)

 

Σου έστειλα και pm δες στο pcsteps θα σου προτεινει λύση ο Αγγελος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...θα ηθελα την βοήθεια σας..θελω εναν υπολογιστη για προγραμματισμο κυριως android studio netbeans θελω να τρεχει καλα χορις προβλημα..λοιπον εχω κουτι fulltower hdd 500gb και nvidia 730gt 2gb και τροφοδοτικο 550w ειναι σχετικα καινουρια οποτε θελω cpu ram matherboard διαθετω max 350€ τι μου προτινετε? ποιος θα ηταν ο καλητερος συνδυασμός ?/ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...θα ηθελα την βοήθεια σας..θελω εναν υπολογιστη για προγραμματισμο κυριως android studio netbeans θελω να τρεχει καλα χορις προβλημα..λοιπον εχω κουτι fulltower hdd 500gb και nvidia 730gt 2gb και τροφοδοτικο 550w ειναι σχετικα καινουρια οποτε θελω cpu ram matherboard διαθετω max 350€ τι μου προτινετε? ποιος θα ηταν ο καλητερος συνδυασμός ?/ευχαριστω πολυ
Χρειάζεσαι μεγάλη και γρήγορη RAM κυρίως

RAM KINGSTON HX318C10F/8 8GB DDR3 1866MHZ HYPERX FURY

CPU AMD ATHLON X4 860K

Μητρική ASUS A88XM-PLUS

Σύνολο 225€ περίπου, οπότε παίρνεις κι έναν SSD 240GB (Samsung Evo 850 κατά προτίμηση) που θα σου κάνει το μηχάνημα σφαιράτο και θα φορτώνεις και το Emulator του Android Studio πάρα πολύ πιο γρήγορα.

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι μεγάλη και γρήγορη RAM κυρίως

RAM KINGSTON HX318C10F/8 8GB DDR3 1866MHZ HYPERX FURY

CPU AMD ATHLON X4 860K

Μητρική ASUS A88XM-PLUS

Σύνολο 225€ περίπου, οπότε παίρνεις κι έναν SSD 240GB (Samsung Evo 850 κατά προτίμηση) που θα σου κάνει το μηχάνημα σφαιράτο και θα φορτώνεις και το Emulator του Android Studio πάρα πολύ πιο γρήγορα.

 

ευχαριστω για την απάντηση..κατι σε ιντελ θα ηταν καλύτερα? γιατι οπως ειπα και πριν το θελω μονο για προγραμματισμο και δεν τους πολυ εμπιστευομαι τους amd προφανώς για να το προτεινεις κατι παραπανω θα ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια σύνθεση. Η χρήση του είναι κυρίως πλοήγηση και ταινίες και λίγο παιχνίδι τύπου wot, call of duty μέτρια πράγματα δηλαδή. Οι επεξεργαστές της amd είναι αξιόπιστοι γιατί ποτέ δεν είχα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το socket δεν πρόκειται να πάρει νεότερο επεξεργαστη. Είναι πεθαμένο, δεν αξίζει καμία επένδυση σ ένα socket και σε παλιάς τεχνολογίας επεξεργαστές. Επεξεργαστές όπως ο 8350 κι ο 8370 είναι παλιοί και εκτός ανταγωνισμού για τα λεφτά τους. Οι Intel κι οι σύγχρονοι AMD με λιγότερα λεφτά έχουν καλύτερες επιδόσεις καλύτερη αξιοπιστία καλύτερη κατανάλωση και μεγαλύτερη αντοχή σε overclocking. Εφόσον πάει να επενδύσει σε νέα μητρική και επεξεργαστή, θα πάει φυσικά σε σύγχρονο hardware με δυνατότητες αναβάθμισης στο μέλλον, κι οχι σε παρωχημένο hardware παλιάς τεχνολογίας που κοστίζει κι ακριβότερα ;)

 

Λες οτι το ΑΜ3+ ειναι για πεταμα και οτι δεν προκειται να παρει πιο νεο επεξεργαστη και προτεινεις να παρει επεξεργαστη σε FM2+?Το ξερεις οτι ουτε το FM2+ προκειται να δεχθει αλλη αναβαθμιση και οτι ο ισχυροτερος επεξεργαστης που δεχεται ειναι ο Athlon 860K?Ο συγκεκριμενος Athlon μαλιστα ειναι τερμα αδυναμος σε single core performance οπως επισης αδυναμος σε multithreaded performance?Ενας 8320 τον οποιο ανεβαζεις ευκολα στα 4.5Ghz με μια μητρικη των ~100€ οπως η Gigabyte 970A UD3P,ειναι κτηνος στο Multitasking(για καποιον που ασχολειται με επεξεργασια εικονας,ηχου ή οτιδηποτε αλλο απαιτει αρκετη επεξεργαστικη ισχυ) και μπορει επισης να ανταπεξελθει αριστα σε παιχνιδια με ισχυρες καρτες γραφικων τυπου 290/390/x-970-980 για καποιον που σκοπευει να ασχοληθει και με το gaiming.Με τον 860Κ τι απο ολα αυτα θα κανεις?

 

Οσο για το αλλο που γραφεις,οτι πιο νεο hardware αρα και πιο αξιοπιστο,στους επεξεργαστες δεν ισχυουν αυτα.Οι επεξεργαστες εχουν προσδοκιμο ζωης τουλαχιστον 10 χρονια,στην πραγματικοτητα αντεχουν πολυ περισσοτερο.Τεσπα καλο ειναι οταν προτεινουμε σε καποιον κατι το οποιο θα πληρωσει αρκετα,να ειμαστε σιγουροι.Φιλικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια σύνθεση. Η χρήση του είναι κυρίως πλοήγηση και ταινίες και λίγο παιχνίδι τύπου wot, call of duty μέτρια πράγματα δηλαδή. Οι επεξεργαστές της amd είναι αξιόπιστοι γιατί ποτέ δεν είχα. Ευχαριστώ

 

Το W.O.T. δεν είναι καθόλου μέτριο παιχνίδι από θέμα γραφικών. Για να παίξεις full θέλεις κάρτα γραφικών καλή όπως και επεξεργαστή.

 

Οσο αφορά τα COD, ποιά θέλεις να παίζεις μέτρια?

Μερικά παραδείγματα, για να παίξεις τα παρακάτω COD σε μέτρια ανάλυση, τα παρακάτω:

Call of Duty - Modern Warfare 3

OS: Windows XP / Windows Vista / Windows 7

Processor: Intel® Core 2 Duo E6600 or AMD Phenom X38750 processor or better

Memory: 16 GB free hard drive space / 2GB RAM

Video Card: Shader 3.0 or better 256 MB NVIDIA GeForce 8600GT or better

Sound Card: DirectX® 9.0C or later

 

Call of Duty: Black Ops II

Minimum System Requirements

OS: Windows Vista SP2 or Windows 7

CPU: Intel Core2 Duo E8200 2.66 GHz or AMD Phenom X3 8750 2.4 GHz

Memory: 2GB for 32-bit OS or 4GB for 64-bit OS

Video Card: Nvidia GeForce 8800GT 512 MB

 

Call of Duty: Ghosts

Minimum System Requirements

OS: Windows 7 64-Bit / Windows 8 64-Bit

CPU: Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHZ / AMD Phenom X3 8750 2.4 GHZ or better

RAM: 6 GB RAM

HDD: 40 GB HD space

Video: NVIDIA GeForce GTS 450 / ATI Radeon HD 5870 or better

Sound: DirectX Compatible Sound Card

DirectX: 11

Internet: Broadband Internet connection and Steam and Online Multiplayer

 

World Of Tanks

Recomended System Requirements

Operating system: Windows XP / Vista / 7 / 8 - 64-bit

Processor: Intel Core i5-3330

RAM: 4 GB

Video card: GeForce GTX660 (2GB) / Radeon HD 7850 2GB, DirectX 9.0c

Sound: Compatible with DirectX9.0c

Hard drive space: 30 GB

Internet Speed: 1024 Kbps or higher (for voice chat)

 

Μια μέτρια πρόταση από εμένα είναι η εξής:

Επεξεργαστής : AMD A10 7850K 3.7 GHZ 170€

Μητρική : ASUS A88XM-PLUS 86 €

Μνήμη: G SKILL F3 2400 C11D – 8 GB (2 x 4 GB) DDR3 2400 MHZ 65 €

Κάρτα Γραφικών: Asus Geforce GT740 2 GB DDR5 PCI-E 129 €

Τροφοδοτικό: Εως 650 Watt 60 €

Δίσκος: Όση χωρητικότητα θέλεις SATA3 , εκτός αν θέλεις SSD !! στο παράδειγμα WD 1 TiB περίπου 90 € (οχι SSD)

Όλα τα υπόλοιπα ανάλογα με τις απαιτήσεις σου (κουτί, dvd ) κτλπ. Είναι λίγο ακριβό περίπου 700 € αλλά θα σε βγάλει για αρκετά χρόνια.

:):):)

Edited by George_Kont

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστώ για την γνώμη σου βασικά επειδή χάλασε η μητρική στον υπολογιστή που είχα είπα να κάνω μια αναβαθμηση μητρική,επεξεργαστή και μνήμη. Είπα να δοκιμάσω amd για πρώτη φορα
Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστώ για την γνώμη σου βασικά επειδή χάλασε η μητρική στον υπολογιστή που είχα είπα να κάνω μια αναβαθμηση μητρική,επεξεργαστή και μνήμη. Είπα να δοκιμάσω amd για πρώτη φορα

 

Δωσε περισσοτερες πληροφοριες.Ποια οθονη εχεις και αν θα κρατησεις καποιο κομματι απο το παλιο συστημα.Αν εχεις σκοπο να κρατησεις κατι,δωσε πληροφοριες για το συγκεκριμενο κομματι.Η συνθεση που σου προτεινε ο φιλος πιο πανω ειναι τελειως ακυρη,APU το οποιο το πληρωνεις για τα ενσωματωμενα γραφικα που εχει + την 740 η οποια κοστιζει 130€ και ειναι σχεδον ισοδυναμη με την ενσωματωμενη καρτα γραφικων του APU.Με 138€ παιρνεις την 750 Ti η οποια ειναι πολυ πιο δυνατη και θα ειναι σε θεση να παιξει σε χαμηλες ρυθμισεις και κανα δυο πιο συγχρονα παιχνιδια.Επισης λες να παιζεις κανενα call of duty,πιο ακριβως?Το advanced warfare πχ ιδρωνε η R9 290 που εχω για να το παιξει,φαντασου με την 740 που σου προταθηκε.Δωσε περισσοτερες πληροφοριες για να σου κανω μια συνθεση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω σχετικα με αγορες απο eBay.Βρηκα εναν ssd samsung evo 250gb και με 5χρ εγγυηση και θελω να ρωτησω αν στην Ελλαδα καληπτει η samsung απο θεμα εγγυησης. Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

Δωσε περισσοτερες πληροφοριες.Ποια οθονη εχεις και αν θα κρατησεις καποιο κομματι απο το παλιο συστημα.Αν εχεις σκοπο να κρατησεις κατι,δωσε πληροφοριες για το συγκεκριμενο κομματι.Η συνθεση που σου προτεινε ο φιλος πιο πανω ειναι τελειως ακυρη,APU το οποιο το πληρωνεις για τα ενσωματωμενα γραφικα που εχει + την 740 η οποια κοστιζει 130€ και ειναι σχεδον ισοδυναμη με την ενσωματωμενη καρτα γραφικων του APU.Με 138€ παιρνεις την 750 Ti η οποια ειναι πολυ πιο δυνατη και θα ειναι σε θεση να παιξει σε χαμηλες ρυθμισεις και κανα δυο πιο συγχρονα παιχνιδια.Επισης λες να παιζεις κανενα call of duty,πιο ακριβως?Το advanced warfare πχ ιδρωνε η R9 290 που εχω για να το παιξει,φαντασου με την 740 που σου προταθηκε.Δωσε περισσοτερες πληροφοριες για να σου κανω μια συνθεση.

 

Ας μην πάρει κάρτα γραφικών τότε και ας πάει με την ενσωματωμένη μέχρι τέλους. Ποιον AMD του προτείνεις?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Δωσε περισσοτερες πληροφοριες.Ποια οθονη εχεις και αν θα κρατησεις καποιο κομματι απο το παλιο συστημα.Αν εχεις σκοπο να κρατησεις κατι,δωσε πληροφοριες για το συγκεκριμενο κομματι.Η συνθεση που σου προτεινε ο φιλος πιο πανω ειναι τελειως ακυρη,APU το οποιο το πληρωνεις για τα ενσωματωμενα γραφικα που εχει + την 740 η οποια κοστιζει 130€ και ειναι σχεδον ισοδυναμη με την ενσωματωμενη καρτα γραφικων του APU.Με 138€ παιρνεις την 750 Ti η οποια ειναι πολυ πιο δυνατη και θα ειναι σε θεση να παιξει σε χαμηλες ρυθμισεις και κανα δυο πιο συγχρονα παιχνιδια.Επισης λες να παιζεις κανενα call of duty,πιο ακριβως?Το advanced warfare πχ ιδρωνε η R9 290 που εχω για να το παιξει,φαντασου με την 740 που σου προταθηκε.Δωσε περισσοτερες πληροφοριες για να σου κανω μια συνθεση.

 

Συγνώμη άργησα να απαντήσω λόγω υποχρεώσεων. Λοιπόν η οθόνη είναι tv monitor samsung 24", τροφοδοτικό chieftec 550w, 2 δισκοι, κάρτα γραφικών sapphire radeon hd 4670 512mb. Αυτά σκέφτομαι να τα κρατήσω. Παιχνίδια που είπα είναι wot και cod black ops ll. Προτάσεις για intel ή amd δεν έχω πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

και γιατί να μην αγοράσει μια GTX960? που είναι και καινούργια σαν κάρτα γραφικών? ή ακόμα και μια GTX950:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...