Jump to content

Τι θα κάνατε σε περίπτωση πολέμου;


PrinceLights
 Κοινοποίηση

Φοβάμαι  

185 members have voted

  1. 1. Φοβάμαι



Recommended Posts

Γιατί βρε να είναι βλάκας ο άνθρωπος; Μια απορία, έναν προβληματισμό είχε και τον έθεσε.

Κουβέντα κάνουμε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 556
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το νήμα φτιάχτηκε το 2006 και αυτός που το έφτιαξε έχει πάνω από 5 χρόνια να μπει στο site ! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το νήμα φτιάχτηκε το 2006 και αυτός που το έφτιαξε έχει πάνω από 5 χρόνια να μπει στο site ! :lol:
μαλλον την εκανε και αυτος λωγο πολεμου:lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που ζούνε την μικροαστική ζωή τους μακριά από τα σύνορα με την γείτονα χωρά καλό θα είναι μην χλευάζουν την κατάσταση. Οι άνθρωποι στα νησιά και στην Θράκη καρδιοχτυπούν με αυτά που συμβαίνουν. Έχω φίλους και συνεργάτες σε αυτά τα μέρη και ζούνε ένα δράμα.

 

Όσο για αυτό το θέμα από ότι φαίνεται όπως πάει το πράγμα θα γίνει επίκαιρο και όσο και αν δεν το θέλουμε όλοι η ώρα της αναμέτρησης με τους γείτονες είναι αναπόφευκτη και το χειρότερο η Γερμάνια παίρνει τα δικά τους κομμάτια στα πάντα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα όμως η όλη φάση επηρεάζει όχι μόνο τους κατοίκους των εκεί περιοχών αλλα και την οικονομία μας.Ηδη στον τουρισμό έχουμε θέματα με παγωμένες τις προκρατήσεις και σε συνδιασμό με τον Κορονωιο υπάρχει θέμα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειμαι 17 χρονων μενω σε ενα χωριο κοντα στη θεσσαλονικη...πεστε οτι γινεται πολεμος....αξιζει να χασω ολη την ζωη μου ενω δεν εχω ουτε παιδια ουτε περιουσια να χασω?δεν εχω ζησει τιποτα μεχρι τωρα...(ειμαι υποστιριχτης της χουντας αν χρειαστει παω και πρωτη σειρα απλα κανω καποιες ερωτησεις,καποιος που ασχολειται με φιλοσοφια ας απαντησει.)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειμαι 17 χρονων μενω σε ενα χωριο κοντα στη θεσσαλονικη...πεστε οτι γινεται πολεμος....αξιζει να χασω ολη την ζωη μου ενω δεν εχω ουτε παιδια ουτε περιουσια να χασω?δεν εχω ζησει τιποτα μεχρι τωρα...(ειμαι υποστιριχτης της χουντας αν χρειαστει παω και πρωτη σειρα απλα κανω καποιες ερωτησεις,καποιος που ασχολειται με φιλοσοφια ας απαντησει.)
Δεν πρόκειται να γίνει πόλεμος μην ανησυχείς.

Μας δουλεύουν όλοι για να μην τολμάμε να σηκώσουμε κεφάλι και απαιτήσουμε μία καλύτερη ζωή.

Εάν γίνει πόλεμος θα πάρουμε τα όπλα και θα στραφούμε σε αυτούς μας έμπλεξαν σε αυτή την κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να γίνει πόλεμος μην ανησυχείς.

Μας δουλεύουν όλοι για να μην τολμάμε να σηκώσουμε κεφάλι και απαιτήσουμε μία καλύτερη ζωή.

Εάν γίνει πόλεμος θα πάρουμε τα όπλα και θα στραφούμε σε αυτούς μας έμπλεξαν σε αυτή την κατάσταση.

 

 

 

Εσυ τώρα ή θα μπουκάρεις Βερολίνο ή πάρεις την Πόλη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν θα γίνει πόλεμος είναι λάθος γιατί ήδη γίνεται πόλεμος. Ρωτήστε αν έχετε ανθρώπους στα νησιά και στον Έβρο πριν μιλήσετε.

 

Οι φίλοι μας οι Γερμανοί κάνουν την πάπια και αποδέχονται πάντα ότι κάνει ο αγαπημένους τους σουλτάνος. Οπότε για να επιτύχει ο υβριδικός πόλεμος που συμβαίνει τώρα είναι όσοι έχουν μπει μέσα στην χώρα να τους στείλουμε στην Γερμανία που έτσι και αλλιώς όλοι αυτοί εκεί θέλουν να πάνε. Να ακολουθήσουμε τα χνάρια του αγαπημένου τους σουλτάνου.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειμαι 17 χρονων μενω σε ενα χωριο κοντα στη θεσσαλονικη...πεστε οτι γινεται πολεμος....αξιζει να χασω ολη την ζωη μου ενω δεν εχω ουτε παιδια ουτε περιουσια να χασω?δεν εχω ζησει τιποτα μεχρι τωρα...(ειμαι υποστιριχτης της χουντας αν χρειαστει παω και πρωτη σειρα απλα κανω καποιες ερωτησεις,καποιος που ασχολειται με φιλοσοφια ας απαντησει.)

 

Βλάκας είσαι, όχι χουντικός. Γενικά να πας, αξίζει για να γλιτώσει η υπόλοιπη κοινωνία. Αρκετά ανεχτηκαμε τη χαμηλή νοημοσύνη. Στο καλό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειμαι 17 χρονων μενω σε ενα χωριο κοντα στη θεσσαλονικη...πεστε οτι γινεται πολεμος....αξιζει να χασω ολη την ζωη μου ενω δεν εχω ουτε παιδια ουτε περιουσια να χασω?δεν εχω ζησει τιποτα μεχρι τωρα...(ειμαι υποστιριχτης της χουντας αν χρειαστει παω και πρωτη σειρα απλα κανω καποιες ερωτησεις,καποιος που ασχολειται με φιλοσοφια ας απαντησει.)

17 ετών, δηλώνεις χουντικός.

Μάλιστα.

 

Πότε ήταν η χούντα ρε παιδιά???? 2002/2003???

Κάτι δεν έμαθα/έζησα σωστά....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέω να μην αντιμετωπίζουμε τους ανήλικους με τέτοια αυστηρότητα γιατί η συμπεριφορά ενός παιδιού είναι απόδειξη της παντελούς έλλειψης Ελευθερίας στην κοινωνία μας.

Ενα παιδί ποτέ δεν γεννιέται κακό αλλά αναγκάζεται να γίνει καλό ή κακό από τις επιδράσεις που δέχεται από το περιβάλλον.

Ο κάθε άνθρωπος δεν έχει καμία ευθύνη, γιατί έχει υποστεί πλύση εγκεφάλου από μικρό παιδί ανάλογα με το περιβάλλον που έχει μεγαλώσει, ειδικά αν μιλάμε για ανήλικους.

Link to comment
Share on other sites

Διακρίνω εμφυλιες διαμάχες στο φόρουμ πράγμα το οποίο επιθυμούν και για την Ελλάδα μας αυτοί που μας κυβερνούν ανεξάρτητα από ποιο κόμμα είναι. Από παλαιοτατους χρόνους σκοπός κάποιων είναι να καταστρέψουν την Ελλάδα και τους Έλληνες.Αυτό δεν πρόκειται να συμβεί ποτε(το έχει δείξει και η ιστορία) γιατί η Ελλάδα προστατευται από ανώτερες δυνάμεις και όπως έχουν πει παγκόσμιοι ηγέτες των γραμμάτων η Ελλάδα είναι το Φως του κόσμου. Γι αυτο καλό είναι να υπάρχει ομοψυχια και οργάνωση σε επίπεδο πρώτα γειτονιάς κα κατ επέκταση εθνικά και δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Μην είστε οι ίδιοι που λένε οτι δεν κολλάμε κορονοϊό επειδή το DNA του Έλληνα είναι διαφορετικό από του υπόλοιπου πληθυσμού και είμαστε "πιο γερό σκαρί" ..:blink:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

«Κάποιος που ασχολείται με φιλοσοφία ας απαντήσει»... Και μετά λέτε να μην κρίνουμε αυστηρά την νέα γενιά που στα 17 ψηφίζεις.. Η απάντηση βρίσκεται στο κρεβάτι του ψυχιάτρου πάντως

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://thesecretrealtruth.blogspot.com/2020/03/blog-post_889.html?m=1αυτο εννοούσα αν και κάποιοι καλοπροαιρετοι παρερμηνευσαν τα λεγόμενα μου.https://ellada.press/ektakto-xekinisan-epistrateyseis-seiron-pairnoyn-tilefona-neoysgia-na-paroysiastoyn-sta-tmimata/?fbclid=IwAR3QfFHLQMin_ZOeK-Qm_tlVmjluqjTjJjf7g0fnQnjye8GBL-0Jhzqatj8 Edited by stef
Link to comment
Share on other sites

https://thesecretrealtruth...ml?m=1αυτο εννοούσα αν και κάποιοι καλοπροαιρετοι παρερμηνευσαν τα λεγόμενα μου.https://ellada.press/ektak...8GBL-0Jhzqatj8

Test iq σε μικρή ηλικία. Καιάδας η λύση για να γλιτώσουμε από την βλακεία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτοι που λέτε βλάκες είναι οι στυλοβάτες της κοινωνίας μας και αυτοί οι οποίοι δουλεύουν σκληρά, αγόγγυστα και θυσιάζουν την προσωπική τους ευτυχία για το καλό της κοινωνίας.

Από την άλλη μεριά οι έξυπνοι είναι απολύτως απαραίτητοι γιατί αυτοί θα επινοήσουν τους μηχανισμούς όπου πάνω εκεί θα προσαρμοστούν οι βλάκες.

Με λίγα λόγια είμαστε όλοι απαραίτητοι για να μπορέσει η κοινωνία να λειτουργήσει σωστά.

Επίσης η δύναμη που έχουν λόγω μάζας οι μη έξυπνοι και επειδή καθοδηγούνται κυρίως από το ένστικτο, είναι αρκετή ώστε να προστατεύσουν την κοινωνία από την αλαζονεία των έξυπνων.

 

Το 1941 ο Λεμπέσης είχε γράψει ένα δοκίμιο πάνω σε αυτό το θέμα, το οποίο έχει χρησιμοποιηθεί πάρα πολύ μέχρι σήμερα και μάλιστα μας βοηθάει να καταλάβουμε το πώς λειτουργεί το ανθρώπινο είδος.

Είναι σε σκληρή καθαρεύουσα αλλά αυτοί που είναι ”έξυπνοι” θα το καταλάβουν.:lol:

 

http://users.uoa.gr/~nektar/arts/prose/evangelos_lempesis_idiots.htm

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε γεμίσει ανθρώπους που φοβούνται και τον ίσκιο τους αυτό είναι το πρόβλημα. Λειτουργώντας φοβηκά στις ορέξεις του κάθε Ερντογάν θα χάσουμε τα πάντα χωρίς να γίνει πόλεμος.

 

Το ότι θα συμβεί κάτι είναι δεδομένο όπως πάνε τα πράγματα όσο και αν δεν το θέλει κανείς μας.

 

Από την άλλη είτε είναι κάποιος αριστερός , είτε δεξιός, είτε χουντικός, είτε εξωγήινος αν μας την πέσουν οι Τούρκοι τα ίδια θα τραβήξουμε όλοι μαζί και να είστε σίγουροι ότι θα ξυπνήσει η παλικαριά και στους ποιο αδιάφορους όταν δουν ότι τα χάνουν όλα. Δυστυχώς ο Έλληνας πάντα έτσι ήταν μόνο όταν ήταν με την πλάτη στον τοίχο ενωνόταν.

 

Αυτό βιώνω από φίλους και συνεργάτες που μένουν στον Έβρο και στα ακριτικά νησιά του ανατολικού Αιγαίου. Τα ξέχασαν όλα αυτές τις δύσκολες μέρες και εννοώ τα πολιτικά και τις δήθεν ιδεολογίες που έχουν μόνο ως σκοπιμότητα να μας κρατάνε χώρια για να μπορούν να μας κοντρολάρουν.

 

Χαρακτηρισμούς σε μικρά παιδιά που δεν έχουν εμπειρία να κρίνουν δεν είναι καλό να ασκούμε παρά να προσπαθούμε να τους δώσουμε τα φώτα να καταλάβουν από μόνοι τους καθώς μεγαλώνουν το τι είναι σωστό και το τι λάθος. Το ποιο σημαντικό είναι να τους κάνουμε απολιτικοποιημένους χωρίς τις κομματικές γελοιογραφίες που βιώνουμε σήμερα από τον πολιτικό χώρο.

 

Ξέρω πολλούς που παρότι πίστευαν νεότεροι σε άλλες ιδεολογίες που μεταλλάχθηκαν και έγιναν σοβαροί και ενάρετοι άνθρωποι που πρώτα κυριεύει η λογική.

 

Τέτοιους ανθρώπους χρειαζόμαστε ώστε επιτέλους αυτοί που θα πάρουν την εξουσία στις επόμενες δεκαετίες να μεταμορφώσουν το κράτος σε ένα σοβαρό κράτος με πρόγραμμα και στόχους και όχι την καρικατούρα που ζούμε ιδιαίτερα στην διάρκεια της κρίσης που εκβιαζομαστε από παντού.

 

Ο Έλληνας κατάλαβε πλέον τα χρόνια της κρίσης ότι δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά στην ατζέντα που επιβάλει η Γερμανία ανεξαρτήτως το ποιος έχει την καρέκλα.

 

 

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δυστυχως ειμαστε ηδη σε εναν αγνωστο βιολογικο πολεμο που κανεις δεν ξερει ποσο θα κρατησει....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...