Jump to content

Πιστωτική Κάρτα Wind Bonus American Express/VISA


emperor69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, είχα 8000 πόντους, έκανα την εξαργύρωση και μου προστέθηκαν άλλοι 10000 extra πόντοι, οπότε χτύπησα άλλα δύο. Μια χαρά είναι, το καλύτερο που δίνει η κάρτα σ' αυτή την κατηγορία.

 

 

 

Συγνώμη, κάτι δεν κατάλαβα. Με ποιό τρόπο προστέθηκαν οι +10000 πόντοι;;

(Εγώ έχω 8200 τώρα και έλεγα αν αξίζει να μαζέψω 20000 για να πάρω το αεροπορικό εισιτήριο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 323
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη, κάτι δεν κατάλαβα. Με ποιό τρόπο προστέθηκαν οι +10000 πόντοι;;

(Εγώ έχω 8200 τώρα και έλεγα αν αξίζει να μαζέψω 20000 για να πάρω το αεροπορικό εισιτήριο)

Τον τελευταίο καιρό σε αρκετούς κατόχους της κάρτας, όταν γίνεται κάποια χρέωση (ή εξαργύρωση που προϋποθέτει τη χρέωση των 2 ευρώ) προσθέτουν έξτρα πόντους! Δεν ξέρω το λόγο που γίνεται...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Έξτρα πόντοι προστίθεντε κάθε 3 μήνες από Συναλλαγές που δεν έχουν γίνει on-line π.χ εξόφληση λογαριασμών.

β) στην κάρτα American Express κάθε 3 μήνες σου βάζουν 50% Bonus πόντους.

Link to comment
Share on other sites

Mα εδώ μιλάμε για +10000 έξτρα πόντους... Κάτι άλλο θα είναι.

(εγώ έχω alpha visa - μήπως σας μπέρδεψα λόγω θέματος και ισχύει κάτι άλλο για την wind κάρτα...)

Link to comment
Share on other sites

Mα εδώ μιλάμε για +10000 έξτρα πόντους... Κάτι άλλο θα είναι.

(εγώ έχω alpha visa - μήπως σας μπέρδεψα λόγω θέματος και ισχύει κάτι άλλο για την wind κάρτα...)

Επίσης έξτρα πόντοι μπαίνουν από μεταφορά υπολοίπου , μάλιστα έτσι έχω μαζέψει πολλούς πόντους . Μεταφέρεις από μια άλλη κάρτα 3000 ευρώ και πέρνεις 6 μήνες άτοκα και 12.000 πόντους!!!

 

 

http://www.alphabonus.gr/Cards/BalanceTransfer.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω τελικά βρήκα ενα Nokia 5000 στο wind store Αγ. παντελεημων.

Γενικώς υπάρχει και πάλι στα καταστήματα απο 17/10.

Εκείνο που δεν μπορω να βρω είναι το θέμα που αφορά το συγκεκριμένο κινητό...

(Αθλιο το search του myphone.gr)

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα έλαβα λογαριασμό wind και ήταν τραγικός.

 

Πρέπει να πληρώσω 144 ευρώ για υπηρεσίες wap !

 

και το εξηγώ:

 

η χρέωση κάθε μήνα γινόταν κανονικά με την wind plus. επιδή όμως το τελευταίο μήνα η κάρτα είχε φτασει στο όριό της δε καταφέρανε να τραβηξουν τα λεφτα του λογαριασμού και έγινε ανάκληση της πληρωμής με πιστωτική κάρτα.

 

Εγώ αυτό δεν το ενημερώθηκα και έτσι χρεώθηκα όλες τις προσβάσεις στην υπηρεσία wap ολο το προηγούμενο διάστημα και έτσι έφτασα στα 144 ευρώ.

 

Βέβαια ισχυρίζονται ότι μπυ στείλαν sms, αλλα κάτι τέτοιο δεν έγινε.

 

Αυτά και ΜΑΚΡΙΑ απο την wind.....

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Μία φορά να μην πληρωθεί ο λογαριασμός από την κάρτα και γίνεται αυτομάτως ανάκληση... Πρέπει να το προσέχεις αυτό... Δυστυχώς...
Link to comment
Share on other sites

άσε τωρα το εμαθα, και να ειχα πχ μιλήσει τα λεφτα αυτα παει καλως, αλλα να τα αγορασω σε wap παει πολυ...

 

δηλ οκ θα τα πληρωσω, αλλα απο πελατης δεν εχει αλλο...

 

Μία φορά να μην πληρωθεί ο λογαριασμός από την κάρτα και γίνεται αυτομάτως ανάκληση... Πρέπει να το προσέχεις αυτό... Δυστυχώς...
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα κι εγώ έτσι με την Wind...Μήνυμα για απενεργοποίηση του non-stop φυσικά και ΔΕΝ έλαβα...Ευτυχώς δεν ήταν η κύρια σύνδεσή μου(κι εγώ ποτέ ξανά δεν πρόκειται να επιστρέψω σ'αυτήν την.....εταιρία)και δε χρεώθηκα παρά μόνο 40 ευρώ...Φασαρία δεν έκανα,τα έδωσα,αλλά συνδρομητής τους ποτέ ξανά...Η αναξιοπιστία τους σε όλα τα θέματα δεν έχει όρια..Θέλω πολύ περισσότερη...αναξιοπιστία....Wind
Link to comment
Share on other sites

Ζητήστε να σας κάνουν πίστωση στον επόμενο λογαριασμό, έτσι την πάτησα και εγώ μια φορά, αλλά με ένα τηλεφώνημα στο 1260 όλα λύθηκαν.

 

Παρεμπιπτόντως, έχω παρατηρήσει πως πολλά καταστήματα Wind, όταν πληρώνεις έναν λογαριασμό ή ένα αγαθό με τη κάρτα Wind Bonus ή γενικά με τις κάρτες Bonus, αντί να τις περάσουν από το POS που είναι για τα Bonus, τις περνάνε από το απλό POS της Alpha Bank με αποτέλεσμα ή να καθυστερούν να μπουν οι πόντοι, ή να χάνονται...

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ζητήστε να σας κάνουν πίστωση στον επόμενο λογαριασμό, έτσι την πάτησα και εγώ μια φορά, αλλά με ένα τηλεφώνημα στο 1260 όλα λύθηκαν.

 

Παρεμπιπτόντως, έχω παρατηρήσει πως πολλά καταστήματα Wind, όταν πληρώνεις έναν λογαριασμό ή ένα αγαθό με τη κάρτα Wind Bonus ή γενικά με τις κάρτες Bonus, αντί να τις περάσουν από το POS που είναι για τα Bonus, τις περνάνε από το απλό POS της Alpha Bank με αποτέλεσμα ή να καθυστερούν να μπουν οι πόντοι, ή να χάνονται...

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό? :mad:

 

auto simvainei giati iparxoun 2 mixanakia.

ena gia agores proionton kai ena gia exoflisi logariasmwn.

to proto,oti perastei apo ekei,ta xrimata pigainoun ston logariasmo toy idioktiti tou katastimatos.

enw sto deytero pou einai gia exofliseis logariasmwn,pane stin wind.

tha itheles o epixeirimatias na eispraxei to poso toy logariasmou sou kai oxi h wind??

ipothetw pws oxi:happy:

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

auto simvainei giati iparxoun 2 mixanakia.

ena gia agores proionton kai ena gia exoflisi logariasmwn.

to proto,oti perastei apo ekei,ta xrimata pigainoun ston logariasmo toy idioktiti tou katastimatos.

enw sto deytero pou einai gia exofliseis logariasmwn,pane stin wind.

tha itheles o epixeirimatias na eispraxei to poso toy logariasmou sou kai oxi h wind??

ipothetw pws oxi:happy:

Το πώς θα εισπράξει η Wind και ο ιδιοκτήτης το καταστήματος τα χρήματα τους, με αφήνει παγερά αδιάφορο ως πελάτη, από τη στιγμή που οι οροί συνεργασίας με την Alpha Bank μεταξύ άλλων λένε πως:

 

4. Συλλογή Πόντων 1. Γενικά: Πόντοι χορηγούνται κάθε φορά που το Μέλος του Προγράμματος χρησιμοποιεί την Κάρτα του για να πληρώσει για Υπαγόμενες Συναλλαγές. Πόντοι θα χορηγούνται μόνο κατόπιν επιτυχούς ολοκλήρωσης της Υπαγόμενης Συναλλαγής. & 3. Υπαγόμενες Συναλλαγές: Στις Υπαγόμενες Συναλλαγές περιλαμβάνονται όλες οι αγορές με Κάρτα αξίας άνω των τεσσάρων (4) ευρώ συμπεριλαμβανομένων συναλλαγών εντός καταστημάτων, τηλεφωνικών αγορών, συναλλαγών μέσω διαδικτύου (internet) και συναλλαγές παγίων εντολών πληρωμών.

 

είναι υποχρεωμένοι να κόψουν τον κ**ο τους να βάλουν για όλες τις συναλλαγές με κάρτες Bonus, και αντίστοιχα τερματικά POS.

Link to comment
Share on other sites

είναι γνωστή η στάση της wind απέναντι στο θέμα των πόντων της μπόνους, γιαυτό και άλλωστε έχω προχωρήσει σε καταγγελίες που βρίσκονται σε εξέλιξη σχετικά με το θέμα αυτό (κατά της wind)
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τον τελευταίο καιρό σε αρκετούς κατόχους της κάρτας, όταν γίνεται κάποια χρέωση (ή εξαργύρωση που προϋποθέτει τη χρέωση των 2 ευρώ) προσθέτουν έξτρα πόντους! Δεν ξέρω το λόγο που γίνεται...

 

Και εγώ αφού είχα κάνει 2 εξαργυρώσεις 5000 στην Wind βρέθηκα με πολλόυς παραπάνω πόντους. Δεν το πρόσεξα στις αποδείξεις, ούτε πόσοι ακριβώς έξτρα πόντοι μπήκαν, πότε και γιατί... απλά το συνδέω με το περιστατικό του Petros tG. Δεν είχα κάνει άλλη εξαργύρωση παρά μόνο στη Wind.

Δεν πρόκειται για τους +50% πόντων που δίνει η Wind AmEx κάθε 3μηνο και δε νομίζω να έτρεχε κάποια προσφορά έξτρα πόντων, το παρακολουθώ (πλην των αρχικών 5000π. της MC, των 400π για την έκδοση μέσω internet, 2000π για 1η αγορά γενικά, 1000π για 1η αγορά σε τερματικό Bonus)

Με 3 κάρτες και αρχική κάβα 5000 π. (το δωράκι της MC), έχω βρεθεί να έχω 39.000 π. με 2 εξαργυρώσεις των 5000 π. (-10000π.) μέσα σε 6-7 μήνες. Υπολογίζω ότι περίπου 20000 π. δεν δικαιολογούνται.

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο???

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Και φταίει η Wind που εσύ leasedline εχεις φουσκώσει την κάρτα?

Ελεος πια. Μήπως φταίει η Alpha Bank που θα σου βαλει και τοκου΅λογω υπερβαση οριου

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μα ο άνθρωπος είπε πως δεν έλαβε ενημέρωση για το ότι πλέον απενεργοποιήθηκε το plus non-stop,δεν κατηγόρησε την Wind επειδή φούσκωσε την κάρτα του!Κανονικά,έπρεπε να του στείλουν μήνυμα για την αυτόματη απενεργοποίηση..Ούτε σε μένα εστειλαν να ειδοποιήσουν σε ανάλογη περίπτωση όπως αναφέρω πιο πάνω...Φαίνεται ότι πλέον η Wind όλα τα θεωρεί.........αυτονόητα....Όπως λέει και στη διαφήμιση για την κάλυψη.... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά από τι βλέπω ισχύει ακόμα η προσφορά για τα 10sms και το κουτσουρεμένο έστω wind plus non stop αν πληρώνεις με πιστωτική. Η απορία μου είναι επειδή ο υπάλληλος που ρώτησα σήμερα στη wind ήταν πολύ άσχετος και δεν ήξερε αν κάνω αίτηση εκεί να βγάλω τη wind bonus visa και κάνω νέα σύνδεση παίρνω κάποια έξτρα επιδότητηση; (πχ στη vodafone έδιναν 50€ έξτρα αν εβγαζες και τη πιστωτική τους).

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει το -30ευρώ. Τουλάχιστον μέχρι πριν 1 μήνα που το αξιοποίησα.

εβγαλες επιτόπου κάρτα εκεί ή είχες και απλά τη χρησιμοποίησες;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα ταυτόχρονη έκδοση κάρτας με επιδότηση συσκευής.

Η διαδικασία κράτησε 1 μέρα. Αφού σου δώσουν το ok για την δυνατότητα έκδοσης της κάρτας (προϋπόθεση να τους δώσεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά), παίρνεις τη συσκευή που θες με 30 ευρώ έκπτωση.

Για το ποσό τώρα των 30 ευρώ "παίζει" λίγο. Στο Μαρούσι που είχα πάει στο κεντρικό μου είχαν πει 25 ευρώ. Στο Mall 30 ευρώ. Τελικά στο κατάστημα του Γέρακα όπου και πήγα τελικά, πήραν τηλέφωνο στα κεντρικά και τους επιβεβαίωσαν το 30άρι.

Την κάρτα βέβαια τη λαμβάνεις μετά από καιρό.

Link to comment
Share on other sites

με πηραν τηλ για να πληρωνωνται οι λογαριασμοι μεσω πιστωτικης wind american express απο την alpha μαζι με κατι προσφορες. ξερεις κανεις κατι??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω πηγα χθες για φορητοτητα και ζητησα και εκδοση καρτας ωστε να εχω εκπτωση στην επιδοτηση συσκευης.Αλλα μου ειπαν οτι την καταργησανε την καρτα και πλεον δεν την εκδιδουν.Γνωριζεται κατι σχετικα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω πηγα χθες για φορητοτητα και ζητησα και εκδοση καρτας ωστε να εχω εκπτωση στην επιδοτηση συσκευης.Αλλα μου ειπαν οτι την καταργησανε την καρτα και πλεον δεν την εκδιδουν.Γνωριζεται κατι σχετικα?

Bλακείες εγώ χθες έκανα αίτηση για τη Wind bonus Visa σε κατάστημα wind, αφού έχει κανονικά και στο site της alpha τα στοιχεία για τη κάρτα και τη δυνατότητα να κάνεις online αίτηση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...