Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς είναι θέμα των εταιριών κινητής τηλεφωνίας,μάλλον έχουν κάποιο συγκεκριμένο όριο μεγέθους ΜΜΣ για upload.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε θα ρωτησω κατι που ισως φανει αυτονοητο αλλα ποτε δεν ξερεις!Μηπως ο αλλος δεν εχει ενεργοποιησει mms??

Σχετικα με το δικο μου προβλημα (μικρες εικονς στα mms)να πω οτι τελικα διορθωθηκε απο μονο του χθες βραδυ!Αρα λογικα ηταν θεμα tim οπως ειχα πει..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό νομίζω ρε παιδιά.

Οταν σ' αυτόν που στέλνεις MMS δεν έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία αντί για το μήνυμα του έρχεται link για internet.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου σήμερα πήρε το κινητό και του πρότεινα να εγκαταστήσει το My Phone Explorer για να κάνει την δουλειά του. Το κινητό είναι vodafone live. Διάβασα κάτι προηγούμενα πόστ όπου αναφέρεται ότι κατά την διάρκεια συγχρονισμού K800 Vodafone Live με το My Phone Explorer το κίνητο κόλλησε (και μάλιστα δεν ξεκολλούσε). Διάβασα δύο τέτοιες περιπτώσεις. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο πρόγραμμα ή είναι τυχαία γεγονότα. Εσείς (και ειδικότερα όσοι έχετε vodafone live) συσκευές χρησιμοποιείτε χωρίς πρόβλημα το My Phone Explorer;;; Επίσης με ποιον τρόπο συντονίζετε το κινητό (bluetooth ή USB).

 

Παρακάλω όποιος γνωρίζει κάτι να απαντήσει. Δεν θα ήθελα να πάρω τον φίλο μου στο λαιμό... (πρώτη μέρα το έχει ο άνθρωπος, μην του κολλήσει).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε θα ρωτησω κατι που ισως φανει αυτονοητο αλλα ποτε δεν ξερεις!Μηπως ο αλλος δεν εχει ενεργοποιησει mms??

Σχετικα με το δικο μου προβλημα (μικρες εικονς στα mms)να πω οτι τελικα διορθωθηκε απο μονο του χθες βραδυ!Αρα λογικα ηταν θεμα tim οπως ειχα πει..

 

 

Oxi einai energopoihmena ta MMS kai apo thn allh pleura, to 8ema dialeukan8hke, htan problhma ry8misewn . Basika gia kapoion periergo logo oi ry8miseis KSEry8misthkan apo mones tous :)

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου σήμερα πήρε το κινητό και του πρότεινα να εγκαταστήσει το My Phone Explorer για να κάνει την δουλειά του. Το κινητό είναι vodafone live. Διάβασα κάτι προηγούμενα πόστ όπου αναφέρεται ότι κατά την διάρκεια συγχρονισμού K800 Vodafone Live με το My Phone Explorer το κίνητο κόλλησε (και μάλιστα δεν ξεκολλούσε). Διάβασα δύο τέτοιες περιπτώσεις. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο πρόγραμμα ή είναι τυχαία γεγονότα. Εσείς (και ειδικότερα όσοι έχετε vodafone live) συσκευές χρησιμοποιείτε χωρίς πρόβλημα το My Phone Explorer;;; Επίσης με ποιον τρόπο συντονίζετε το κινητό (bluetooth ή USB).

 

Παρακάλω όποιος γνωρίζει κάτι να απαντήσει. Δεν θα ήθελα να πάρω τον φίλο μου στο λαιμό... (πρώτη μέρα το έχει ο άνθρωπος, μην του κολλήσει).

 

φιλε μου εγω δουλευω το my phone explorer με το k800i απροβληματιστα.

 

δεν μου εχει δημιουργησει το παραμικρο μεχρι στιγμης!

και ηταν στην αρχη VODAFONE LIVE ...απλα τωρα ειναι κανονικο:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ζαχαράκη ευχαριστώ!

 

off topic: Αν δεν κάνω λάθος παλία σύχναζες στα λιμέριά μας (p990)

 

ναι ηλια :)

 

αλλα τωρα εχω το HTCTyTN και το k800i σαν 2η συσκευη καθημερινης χρησης:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.Μήπως υπάρχει κανένα καλό site με προγράμματα για το κ800?

 

http://eseth.net/sonyericsson/

 

http://myforum.lasyk.net/forumdisplay.php?f=240

 

http://www.myk800.lasyk.net/

 

http://www.davinciteam.com/

 

http://www.esato.com/

 

ψαξε και συ λιγο και θα βρεις παρα πολλα αλλα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

8elw na parw kinito kai eimai anamesa sto k800i kai n73 poio apo ta 2 nomizete oti einai kalytero?

 

Και τα 2 μια χαρά κινητά είναι. Από σένα εξαρτάται. Από το τι θες ακριβώς από ένα κινητό.

Link to comment
Share on other sites

8elw na parw kinito kai eimai anamesa sto k800i kai n73 poio apo ta 2 nomizete oti einai kalytero?

 

Οι φωτογραφίες τη μέρα είναι εξίσου καλές και στα δύο.:)

Στη νυχτερινή φωτογράφηση λόγω xenon flash ο νικητής είναι με μεγάλη διαφορά το Κ800.;)

Οσον αφορά τη λήψη video όμως το σκηνικό αλλάζει υπέρ της Nokia.

Το κορυφαίο video mp4 του Ν73 με ανάλυση 352Χ288 στα 25 fps και bitrate πάνω από 800 kbps κερδίζει κατά κράτος το άθλιο και ούτε καν υποφερτό video 3gp του Κ800 στην απαράδεκτη (για high end μοντέλο του 2006) ανάλυση 176Χ144 με bitrate που μετά βίας φτάνει τα 128 kbps.:mad:

H επιλογή είναι δική σου.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα το κ800ι αν και μεονεκτει στο θεμα της βιντεοληψης,με το ν73 σε ολα τα αλλα ομως ειναι κορυφαιο, καλυτερο απο το ν73 για μενα....:D
Link to comment
Share on other sites

Φίλε geomich όλα πάνε ανάλογα με τις απαιτήσεις μας...πολύ καλή φωτογραφία το κ800 (τη νύχτα σαφώς ασύγκριτο),πολλές εφαρμογές για το ν73 λόγο λογισμικού,πάντως εξίσου δυνατά και τα δύο
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα μήπως ξέρει κανείς,στο κ800 που έχω η έκδοση λογισμικού είναι CXC1250210R1CB001060608,το update της συσκευής,μου λέει οτι είναι η νεότερη έκδοση αλλά δεν πείθομαι,έχει κανείς πιό καινούργια?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι η έκδοση του firmware, είναι Update Service.

Η έκδοση θα είναι της μορφής R1ΧΧΧΧΧ.

Τελευταία είναι η R1EJ001.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι η έκδοση του firmware, είναι Update Service.

Η έκδοση θα είναι της μορφής R1ΧΧΧΧΧ.

Τελευταία είναι η R1EJ001.

 

Δεν ειναι η R1ED001 η τελευταια?Βγηκε και αλλη?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία μήπωσ κσέρει κανείσ πωσ να κανω debranding το Κ800 μου χωρίς να πληρώσω?Ευχαριστω:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

exei brei kaneis efarmogh office word h acrobat reader gia to k800i.Aytes oi efarmoges yparxoun gia kinita nokia.Yparxei periptwsh na doylepsei mia efarmogh

gia nokia sto k800i?

 

Οι εφαρμογές για symbian δεν γίνεται να δουλέψουν στο κλειστό λειτουργικό του Κ800.

Οι μοναδικές εφαρμογές που δέχεται το Κ800 είναι java.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές για symbian δεν γίνεται να δουλέψουν στο κλειστό λειτουργικό του Κ800.

Οι μοναδικές εφαρμογές που δέχεται το Κ800 είναι java.;)

 

krima :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μολις επεστρεψε το k 800 μου απο σερβις και παλι προβληματα....

απο οταν το ανοιξα εχει κολλησει στην οθονη ενα μηνυμα "για απευθειας μεταβαση στην αναμονη πιεστε & κρατηστε το πληκτρο πισω". Το τηλεφωνο δουλευει κανονικα αλλα ειναι εκνευριστικο για φοντο...

καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...