Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iparhei kinito me wifi??? den milaw gia ppc-kinito ala gia kathara kinito

 

n80,n91,p990,e70 εκτος αν εννοεις γενικα κινητο χωρις λειτουργικο....;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ ένα έχω να πω, την συσκευή την έχω από χτες το πρωί, δεν της έχω κάνει πρώτη φόρτιση (περιμένω να αδειάσει πλήρως πρώτα) και τώρα άρχισε να μου χτυπάει χαμηλή μπαταρία.

Η χρήση που του έχω κάνει είναι ελαχιστη, αλλα το έχω μόνιμα συνδεδεμένο με bt hands free :happy:

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ JOYSTIC TOY K800?

Καλύτερα να ρωτήσεις ποιος δεν έχει πρόβλημα με το joistic του k800

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο φιλε μου..ενω το τηλεφωνακι ειναι σουπερ οσον αφορα τα χαρακτηριστικα,το πληκτρο του ειναι....αστα καλυτερα!αλλα μετα απο αλλαγη σε ενα σερβις της se και αλλαγη ολα καλα...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει καταφέρει κανείς ενδεχομένως με κάποια αναβάθμιση να ακούει στο bluetooth handsfree του ραδιόφωνο ή mp3 τραγούδια από το κινητό?

Το είδα σε motorola και το ζήλεψα πραγματικά!Να μην έχεις ανάγκη τα καλώδια...

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ρωτήσεις ποιος δεν έχει πρόβλημα με το joistic του k800

 

:!: Οποιος θέλει να δει αν δουλεύει σωστά το joystick δεν έχει παρά να μπει στο κρυφό μενού και να κάνει ένα τεστ.:!:

Εκεί και μόνο εκεί μπορεί να το καταλάβει κάποιος.

Στη πλοήγηση του μενού τα κολληματάκια που τραβάει είναι θέμα software.

Βάλτε τον ήχο του πληκτρολογίου ενεργό και θα καταλάβετε τι εννοώ.

Ενώ ακούγεται ο ήχος που σημαίνει ότι το joystick κάνει επαφή, το τηλέφωνο απλά δεν ανταποκρίνεται.

Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει σε μένα.

Οσο για τα κολληματάκια του joystick μετά την αναβάθμιση το πρόβλημα έχει εξαλειφθεί σε μεγάλο βαθμό.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει καταφέρει κανείς ενδεχομένως με κάποια αναβάθμιση να ακούει στο bluetooth handsfree του ραδιόφωνο ή mp3 τραγούδια από το κινητό?

Το είδα σε motorola και το ζήλεψα πραγματικά!Να μην έχεις ανάγκη τα καλώδια...

 

Νομίζω ότι το k800 υποστηρίζει κάτι τέτοιο.

Δοκίμασες και δεν παίζει??:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ρωτήσεις ποιος δεν έχει πρόβλημα με το joistic του k800

Εγώ πχ. δεν έχω πρόβλημα. Εσείς που έχετε τι κάνετε; Με το joystick παλεύετε όλη μέρα; Ούτε το Τ610 μου είχε ποτέ πρόβλημα (4 χρόνια το έχω) ούτε το Κ750 (1 χρόνο) ούτε το Κ800 (3μήνες).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πχ. δεν έχω πρόβλημα. Εσείς που έχετε τι κάνετε; Με το joystick παλεύετε όλη μέρα; Ούτε το Τ610 μου είχε ποτέ πρόβλημα (4 χρόνια το έχω) ούτε το Κ750 (1 χρόνο) ούτε το Κ800 (3μήνες).

 

:lol: :lol: :lol:

Ούτε εγώ είχα πρόβλημα με κανένα se.:confused:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει καταφέρει κανείς ενδεχομένως με κάποια αναβάθμιση να ακούει στο bluetooth handsfree του ραδιόφωνο ή mp3 τραγούδια από το κινητό?

Το είδα σε motorola και το ζήλεψα πραγματικά!Να μην έχεις ανάγκη τα καλώδια...

 

Πάντως, το Στερεοφωνικό Ακουστικό Bluetooth™ HBH-DS970 η SE το έχει στα επίσημα αξεσουάρ του K800 ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πχ. δεν έχω πρόβλημα. Εσείς που έχετε τι κάνετε; Με το joystick παλεύετε όλη μέρα; Ούτε το Τ610 μου είχε ποτέ πρόβλημα (4 χρόνια το έχω) ούτε το Κ750 (1 χρόνο) ούτε το Κ800 (3μήνες).

Oute ego eixa pote problema me kanena SE apo auta pou eixa (K500, 3pc x K750, K800):cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΣΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΑΝ?ΕΜΕΝΑ ΘΕΛΕΙ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΗ ΧΡΗΣΗ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΠΙΘΑΝΩΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΚΟΝΗΣ,ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ?ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ UPDATE ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΟ ΝΕΟΤΕΡΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ,ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΤΟΥ MYPHONE (BYE 'N' SELL)?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως ξέρει κανείς γιατί κάποιες ρυθμήσεις στο Κ800 μου δεν παραμένουν μετά απο restart του κινητού και πρέπει να τις βάζω πάλι?

Επίσης, όταν βάζω ενα Mp3 ringtone σε ένα όνομα αυτό δεν χτυπάει με τον συγκεκριμένο ήχο που του έχω θέσει....Τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΣΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΑΝ?ΕΜΕΝΑ ΘΕΛΕΙ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΗ ΧΡΗΣΗ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΠΙΘΑΝΩΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΚΟΝΗΣ,ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ?ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ UPDATE ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΟ ΝΕΟΤΕΡΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ,ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΤΟΥ MYPHONE (BYE 'N' SELL)?

Καταρχην μην γραφεις κεφαλαια διοτι ειναι σαν να φωναζεις (δες και τους ορους του forum). :confused:

 

Δευτερον, στις αγγελιες δεν μπορεις να μπεις γιατι δεν πληρεις ακομα τους ορους (εχεις δημοσιευσει μονο 3 μηνυματα):

Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή στην ενότητα των αγοραπωλησιών, είτε ενεργητικά (με τη δημοσίευση αγγελιών), είτε παθητικά (με την ανάγνωση αγγελιών) έχουν όλα τα εγγεγραμμένα μέλη που έχουν συμπληρώσει 60 ημέρες από την εγγραφή τους στο myphone.gr και έχουν δημοσιεύσει ικανό αριθμό μηνυμάτων στα forums του. Περισσότερες πληροφορίες για τον τρόπο πρόσβασης στην ενότητα των Αγοραπωλησιών, παρέχονται σε σχετικό κείμενο (επισημασμένο μήνυμα), που έχει δημοσιευθεί στο forum «Σχολιασμός».
:rtfm: :geek:
[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΣΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΑΝ?ΕΜΕΝΑ ΘΕΛΕΙ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΗ ΧΡΗΣΗ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΠΙΘΑΝΩΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΚΟΝΗΣ,ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ?ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ UPDATE ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΟ ΝΕΟΤΕΡΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ,ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΤΟΥ MYPHONE (BYE 'N' SELL)?[/QU

καλημερα το πηγα στην ομνιτεκ στο Μαρουσι με την αποδειξη αγορας που ειναι και η εγγυηση του αγορασμενο 4/9/06 και του αλλαξαν joystick και δεν πληρωσα μια!δεν νομιζω να ειναι απο σκονη ομως γιατι το κ800 εχει μια μεμβρανη κατω ακριβως απο το πληκτρο για αποφυγη σκονης,οποτε αν εισαι ακομα μεσα στην εγγυηση εγω θα ελεγα να το πας σε ενα se service να το κοιταξουν και εκει θα σου κανουν και την οποια αναβαθμιση υπαρχει απο μονοι τους..κι εμενα ετσι αρχισε με το πληκτρο και σιγα σιγα επεκταθηκε και στο δεξια,αριστερα και αναγκαστηκα και το πηγα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις προβλημα με το ακουστικο ?ξαφνικά σημερα δεν μπορω να ακουσω σχεδον κα8ολου!

den ksero an einai to idio provlima pantos mou to ekane extes ke emena to eklisa ke to ksananiksa ke litourgise kanonika

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Κ800i γιατί έχω ένα siemens S65 δυόμισι χρονών που τον βγάζει δεν το βγάζει τον τρίτο χρόνο.

 

Θα ήθελα αν κάποιος χρήστης ξέρει να μου πει:

 

1. Συνεργάζεται με Outlook; Θέλει extra πρόγραμμα γι' αυτό ή έρχεται με τη συσκευασία;

 

2. Στην ατζέντα του S65 μου έχω τα ονόματα το πρώτο με κεφαλαίο και τα υπόλοιπα με μικρά ελληνικά.

Το Κ800i υποστηρίζει μικρά ελληνικά στα ονόματα;

Η αναζήτηση γίνεται σωστά με τα ελληνικά;

Η ταξινόμιση στον κατάλογο;

 

3. Μπορώ να στείλω SMS 160 χαρακτήρων αν είναι μόνο κεφαλαία;

Μπορώ να το κάνω αυτο και όταν χρησιμοποιώ Τ9 και όταν δεν το χρησιμοποιώ;

 

4. Γίνεται να στείλω μια εφαρμογή java εγκατεστημένη στο K800 σε κάποιο άλλο κινητό μέσω Bluetooth η IRDA?

Με άλλα λόγια μπορώ να έχω πρόσβαση στα jar αρχεία στη μνήμη του κινητού;

 

 

Τα πιο σημαντικά που με ενδιαφέρουν είναι τα 2 και 3 οπότε αν έχει κανείς τίποτα παρατηρήσεις, σχόλια ή tips παρακαλώ ας τα γράψει

 

Ευχαριστώ

 

1. Ναι, συνεργάζεται με outlook κανονικά, το πρόγραμμα το παίρνεις μαζί με το κινητό.

 

2. Ναι, υποστηρίζει τα μικρά Ελληνικά μια χαρά και έχει και πολύ ωραία fonts, για πρώτη φορά ίσως στα χρονικά της sony ericsson. Υπάρχει βέβαια το γνωστό πρόβλημα με το τελικό σίγμα: δεν μπορείς να το επιλέξεις από το πλήκτρο 7 όπου κανονικά έπρεπε να ανήκει. Πρέπει είτε να το εισάγεις με "add symbol", είτε να αφήσεις να σου το βάλει το T9. Βέβαια -όπως καταλαβαίνεις- στα ονόματα δεν βοηθά πάντα το Τ9. Τα ονόματα με Ελληνικούς χαρακτήρες τοποθετούνται αμέσως μετά από αυτά με λατινικούς, με αλφαβητική σειρά, δηλαδή: ABC...XYZΑΒΓ...ΧΨΩ. Μπορείς να κάνεις αναζήτηση στα Ελληνικά κανονικά, αλλάζοντας τη γλώσσα. Ένα ωραίο feature του Κ800 (και του Κ750) που δεν αναφέρεται σε reviews είναι ότι "θυμάται" τη γλώσσα που έχεις επιλέξει σε κάθε "section" του κινητού: π.χ. εγώ έχω ονόματα με λατινικούς χαρακτήρες και μηνύματα γράφω στα Ελληνικά και δεν χρειάζεται πουθενά να αλλάζω γλώσσα, άλλαξα την πρώτη φορά και το θυμάται.

 

3. Ναι, μπορείς με κεφαλαία (Η επιλογή είναι "national characters: off" και είναι ενεργοποιημένη by default) και μπορείς να χρησιμοποιείς Τ9, το Τ9 δεν έχει σχέση με τον αριθμό χαρακτήρων που επιτρέπονται ανά SMS.

 

4. Όχι δεν γίνεται. Ο μόνος τρόπος να το κάνεις αυτό είναι να μεταφέρεις manually αρχεία jar μέσω του υπολογιστή σε κάποιον φάκελο (π.χ. στο Other). Από εκεί μπορείς να τα αποστείλεις με IR ή BT. Ουσιαστικά έτσι θα τα έχεις 2 φορές στο κινητό σου όμως.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Κ800i γιατί έχω ένα siemens S65 δυόμισι χρονών που τον βγάζει δεν το βγάζει τον τρίτο χρόνο.

 

Θα ήθελα αν κάποιος χρήστης ξέρει να μου πει:

 

1. Συνεργάζεται με Outlook; Θέλει extra πρόγραμμα γι' αυτό ή έρχεται με τη συσκευασία;

 

2. Στην ατζέντα του S65 μου έχω τα ονόματα το πρώτο με κεφαλαίο και τα υπόλοιπα με μικρά ελληνικά.

Το Κ800i υποστηρίζει μικρά ελληνικά στα ονόματα;

Η αναζήτηση γίνεται σωστά με τα ελληνικά;

Η ταξινόμιση στον κατάλογο;

 

3. Μπορώ να στείλω SMS 160 χαρακτήρων αν είναι μόνο κεφαλαία;

Μπορώ να το κάνω αυτο και όταν χρησιμοποιώ Τ9 και όταν δεν το χρησιμοποιώ;

 

4. Γίνεται να στείλω μια εφαρμογή java εγκατεστημένη στο K800 σε κάποιο άλλο κινητό μέσω Bluetooth η IRDA?

Με άλλα λόγια μπορώ να έχω πρόσβαση στα jar αρχεία στη μνήμη του κινητού;

 

 

Τα πιο σημαντικά που με ενδιαφέρουν είναι τα 2 και 3 οπότε αν έχει κανείς τίποτα παρατηρήσεις, σχόλια ή tips παρακαλώ ας τα γράψει

 

Ευχαριστώ

 

1. Ναι, συνεργάζεται με outlook κανονικά, το πρόγραμμα το παίρνεις μαζί με το κινητό.

 

2. Ναι, υποστηρίζει τα μικρά Ελληνικά μια χαρά και έχει και πολύ ωραία fonts, για πρώτη φορά ίσως στα χρονικά της sony ericsson. Υπάρχει βέβαια το γνωστό πρόβλημα με το τελικό σίγμα: δεν μπορείς να το επιλέξεις από το πλήκτρο 7 όπου κανονικά έπρεπε να ανήκει. Πρέπει είτε να το εισάγεις με "add symbol", είτε να αφήσεις να σου το βάλει το T9. Βέβαια -όπως καταλαβαίνεις- στα ονόματα δεν βοηθά πάντα το Τ9. Τα ονόματα με Ελληνικούς χαρακτήρες τοποθετούνται αμέσως μετά από αυτά με λατινικούς, με αλφαβητική σειρά, δηλαδή: ABC...XYZΑΒΓ...ΧΨΩ. Μπορείς να κάνεις αναζήτηση στα Ελληνικά κανονικά, αλλάζοντας τη γλώσσα. Ένα ωραίο feature του Κ800 (και του Κ750) που δεν αναφέρεται σε reviews είναι ότι "θυμάται" τη γλώσσα που έχεις επιλέξει σε κάθε "section" του κινητού: π.χ. εγώ έχω ονόματα με λατινικούς χαρακτήρες και μηνύματα γράφω στα Ελληνικά και δεν χρειάζεται πουθενά να αλλάζω γλώσσα, άλλαξα την πρώτη φορά και το θυμάται.

 

3. Ναι, μπορείς με κεφαλαία (Η επιλογή είναι "national characters: off" και είναι ενεργοποιημένη by default) και μπορείς να χρησιμοποιείς Τ9, το Τ9 δεν έχει σχέση με τον αριθμό χαρακτήρων που επιτρέπονται ανά SMS.

 

4. Όχι δεν γίνεται. Ο μόνος τρόπος να το κάνεις αυτό είναι να μεταφέρεις manually αρχεία jar μέσω του υπολογιστή σε κάποιον φάκελο (π.χ. στο Other). Από εκεί μπορείς να τα αποστείλεις με IR ή BT. Ουσιαστικά έτσι θα τα έχεις 2 φορές στο κινητό σου όμως.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση σχετική με ΜΜΣ και Κ800.

 

Οταν στέλνω ένα ΜΜΣ με μια και μόνο σελίδα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

Όταν όμως αποφασίσω να δημιούργησω ΜΜΣ με 2-3 σελίδες τα πράγματα δυσκολεύουν.

 

Εφτιαξα χθές ένα ΜΜΣ με 4 σείδες και συνολικό μέγεθος 144ΚΒ το οποίο ο παραλήπτης του απέτυχε να το ανοίξει (του έβγαλε ένα μύνημα για σύνδεση στο ίντερνετ).

Δημιούργησα λοιπόν ένα νέο ΜΜΣ με 3 σελίδες (μιας και το πρόβλημα το έριξα στο μέγεθος του ΜΜΣ) και μέγεθος 94ΚΒ το οποίο ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ δεν μπορούσε να ανοιχτεί απο τον παραλήπτη (με το ίδιο μύνημα σφάλματος και σύνδεσης στο ίντερνετ).

 

Τι λέτε να φταίει ? Καμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...