Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως το είπες, άργησε κιόλας:mad:

Τι κακό με αυτά τα κινητά....

 

 

Απαραδεκτο να συμβαινει αυτο ,τοσες συσκευες εχουν περασει απο

τα χερια μου ,αλλα τετοιο δεν εχω πραγμα δεν εχω ξαναδει .

Θα δοκιμασω wotanserver για την ανασταση---> erom :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτο να συμβαινει αυτο ,τοσες συσκευες εχουν περασει απο

τα χερια μου ,αλλα τετοιο δεν εχω πραγμα δεν εχω ξαναδει .

Θα δοκιμασω wotanserver για την ανασταση---> erom :rolleyes:

 

Καλή τύχη, αν και στη θέση σου θα πήγαινα service να πάρω καινούριο:wink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι θέμα συμπίεσης που έχετε ρυθμίσει το τηλέφωνο να κάνει? Στις ρυθμίσεις της κάμερας το λέει σαν ποιότητα εικόνας (κανονική - υψηλή). Επηρεάζει άμεσα το μέγεθος του αρχείου που φτιάχνει το κινητό όταν τραβάει μια φωτό (σχεδόν το διπλασιάζει).

Φιλε το k800 εχει 4 διαφορετικες ποιοτητες: VGA 1ΜΡ 2ΜΡ και 3ΜΡ.Εχω δοκιμασει ολες τις ποιοτητες αλλα τιποτα...το VGA ειναι αναλυση 640x480.

 

Χθες εγινε και αλλο ενα κουφο που με κανει να πιστευω οτι ειναι θεμα TIM.Απο τις 12 το βραδυ μεχρι σημερα το πρωι μου ερχοντουσαν καθε τοσο mms απο το w810 και οταν πηγαινε να τα ανοιξω μου ελεγε σφαλμα επικοινωνιας και δεν τα ανοιγε!Φυσικα απο το w810 δεν μου ειχαν στειλει τιποτα...Το ιδιο γινοταν και στο w810.Και τα μηνυματα ειχαν σαν αποστολεα εμενα!Περιεργα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

Καλή τύχη, αν και στη θέση σου θα πήγαινα service να πάρω καινούριο:wink:

 

 

Thanks ! ;)

Μα το δικο μου το εχω ελαχιστα χρησιμοποιημενο ,ειναι καινουργιο.

Αναστηθηκε παντως ! :happy: :D

 

EROM: R3A016

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Thanks ! ;)

Μα το δικο μου το εχω ελαχιστα χρησιμοποιημενο ,ειναι καινουργιο.

Αναστηθηκε παντως ! :happy: :D

 

EROM: R3A016

 

:w00t: Αθάνατα αυτά τα k800:p :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το k800 εχει 4 διαφορετικες ποιοτητες: VGA 1ΜΡ 2ΜΡ και 3ΜΡ.Εχω δοκιμασει ολες τις ποιοτητες αλλα τιποτα...το VGA ειναι αναλυση 640x480.

 

Κοίτα λίγο πιο κάτω στο μενού της κάμερας. Έχει και άλλη ρύθμιση εκτός από αυτήν. Το λέει "ποιότητα εικόνας" και σου ξαναλέω ότι επηρέαζει άμεσα το μέγεθος του αρχείου που φτιάχνει και όχι την ανάλυση της φωτογραφίας. Στην κανονική ανάλυση, δίνει ένα αρχείο πχ 45ΚΒ ενώ στην υψηλή, η ίδια φωτό δίνει 75ΚΒ (στα 640Χ480).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα λίγο πιο κάτω στο μενού της κάμερας. Έχει και άλλη ρύθμιση εκτός από αυτήν. Το λέει "ποιότητα εικόνας" και σου ξαναλέω ότι επηρέαζει άμεσα το μέγεθος του αρχείου που φτιάχνει και όχι την ανάλυση της φωτογραφίας. Στην κανονική ανάλυση, δίνει ένα αρχείο πχ 45ΚΒ ενώ στην υψηλή, η ίδια φωτό δίνει 75ΚΒ.

 

Αυτό που λες έχει να κάνει με την συμπίεση της φωτογραφίας.Γι αυτό και μεταβάλλεται το ποσό μνήμης που καταλαμβάνει το αρχείο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγώ είπα κάτι διαφορετικό? Αυτό είπα και εγώ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγώ είπα κάτι διαφορετικό? Αυτό είπα και εγώ.

 

Όχι ,δεν είπες κάτι διαφορετικό, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με τα mms.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το μέγεθος του αρχείου δεν έχει σχέση με το mms? (Δεν το ξέρω, ρωτάω)!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το μέγεθος του αρχείου δεν έχει σχέση με το mms? (Δεν το ξέρω, ρωτάω)!

 

 

Το πρόβλημα που συζητάμε εδώ και μερικά πόστ σχετικά με τα mms είναι γιατί αν και στέλνεις μια εικόνα με ανάλυση πχ 640*480 στον άλλο φτάνει η ίδια εικόνα με μικρότερη ανάλυση.

Η συμπίεση δεν έχει να κάνει με αυτό το φαινόμενο.:)

 

Καταλαβαίνω φίλε μου ότι ρωτάς, δεν χρειάζεται επισήμανση :) :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και αυτο που λες αλλα τιποτα...Εγω παντως πιστευω οτι ειναι θεμα tim...Ακομα δεν εχω προλαβει να παω στον γερμανο αλλα ελπιζω αυριο να τα καταφερω!
Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγώ μια ερώτηση? :)

με τι firmware γινεται αυτό? μπορεί να δοκιμαστει απο καποιον με παλιοτερο αν το κανει?

 

μήπως ειναι bug του νέου firmware?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχει να κανει με firmware γιατι και στο w810 κανει τα ιδια...Πριν λιγο δοκιμασα να στειλω απο το k700 στο w810 και εγινε παλι το ιδιο σκηνικο!Γ***την tim!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Αν κανω αναβαθμιση μεσω SEUS σβηνεται τιποτα απο το κινητο(εικονες βιντεο καταλογος μηνυματα)????

Επισης τι ακριβως αναβαθμιζεται???

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Απο το SEUS όχι δεν χάνεται τίποτα.:)

Το πιο σημαντικό είναι ότι εξαλείφεται το φαινόμενο της λευκής οθόνης.

Επίσης και το ηχείο έχω την εντύπωση ότι παίζει δυνατότερα.

Αν ξεχνάω κάτι ας με συμπληρώσει κάποιος.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως φανεί λίγο χαζή η ερώτηση αλλά έχω διαβάσει πολλά post για το κρυφό μενού αλλά δεν έχω καταλάβει πως μπαίνω...έκανα και search αλλά μάταιο και επειδή μου έχουν βγει τα μάτια έξω αν είναι εύκολο να μου εξηγήσει κάποιος?

 

Α! Επίσης πως μπορώ να δω ποιά έκδοση για update είναι διαθέσιμη ώστε να δω αν αξίζει να κάνω τη διαδικασία της αναβάθμισης?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως φανεί λίγο χαζή η ερώτηση αλλά έχω διαβάσει πολλά post για το κρυφό μενού αλλά δεν έχω καταλάβει πως μπαίνω...έκανα και search αλλά μάταιο και επειδή μου έχουν βγει τα μάτια έξω αν είναι εύκολο να μου εξηγήσει κάποιος?

 

Α! Επίσης πως μπορώ να δω ποιά έκδοση για update είναι διαθέσιμη ώστε να δω αν αξίζει να κάνω τη διαδικασία της αναβάθμισης?

 

Για το 1ο.

Έχει απαντηθεί 1-2 εκατομμύρια φορές.:)

Άλλη μία δεν πειράζει.

Πληκτρολόγησε >*<<*<*

Όπου < και >, το δεξιά και το αριστερά με το τζόιστικ. Αυτό *, είναι το αστεράκι στο πληκτρολόγιο.

 

Για το 2ο μπορείς να βλέπεις εδώ:

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=124349

Link to comment
Share on other sites

se ena site diavasa oti to k800 diathetei WLAN 802.11b , diladi mporei na sindethei asirmata sto internet hwris na hriazete to 3g diktio tis kathe eterias. ine alithia auto?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

se ena site diavasa oti to k800 diathetei WLAN 802.11b , diladi mporei na sindethei asirmata sto internet hwris na hriazete to 3g diktio tis kathe eterias. ine alithia auto?

 

Φυσικα και οχι....Το K800i δεν εχει Wifi σε καμια περιπτωση. :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και οχι....Το K800i δεν εχει Wifi σε καμια περιπτωση. :)

 

Μακάρι να είχε!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Αν κανω αναβαθμιση μεσω SEUS σβηνεται τιποτα απο το κινητο(εικονες βιντεο καταλογος μηνυματα)????

Επισης τι ακριβως αναβαθμιζεται???

 

 

Ρίξε μια ματιά στο λινκ που δίνει ο φίλος geofil. Απαντάει στο τι ακριβώς αναβαθμίζεται βάζοντας την καινούργια βέρσιον.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

se ena site diavasa oti to k800 diathetei WLAN 802.11b , diladi mporei na sindethei asirmata sto internet hwris na hriazete to 3g diktio tis kathe eterias. ine alithia auto?

 

Φυσικα και οχι....Το K800i δεν εχει Wifi σε καμια περιπτωση. :)

 

Μακάρι να είχε!!!! :(

 

 

Πραγματικά, μακάρι να είχε!! Τότε πραγματικά δεν θα του έλειπε τίποτα!:p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Κ800i γιατί έχω ένα siemens S65 δυόμισι χρονών που τον βγάζει δεν το βγάζει τον τρίτο χρόνο.

 

Θα ήθελα αν κάποιος χρήστης ξέρει να μου πει:

 

1. Συνεργάζεται με Outlook; Θέλει extra πρόγραμμα γι' αυτό ή έρχεται με τη συσκευασία;

 

2. Στην ατζέντα του S65 μου έχω τα ονόματα το πρώτο με κεφαλαίο και τα υπόλοιπα με μικρά ελληνικά.

Το Κ800i υποστηρίζει μικρά ελληνικά στα ονόματα;

Η αναζήτηση γίνεται σωστά με τα ελληνικά;

Η ταξινόμιση στον κατάλογο;

 

3. Μπορώ να στείλω SMS 160 χαρακτήρων αν είναι μόνο κεφαλαία;

Μπορώ να το κάνω αυτο και όταν χρησιμοποιώ Τ9 και όταν δεν το χρησιμοποιώ;

 

4. Γίνεται να στείλω μια εφαρμογή java εγκατεστημένη στο K800 σε κάποιο άλλο κινητό μέσω Bluetooth η IRDA?

Με άλλα λόγια μπορώ να έχω πρόσβαση στα jar αρχεία στη μνήμη του κινητού;

 

 

Τα πιο σημαντικά που με ενδιαφέρουν είναι τα 2 και 3 οπότε αν έχει κανείς τίποτα παρατηρήσεις, σχόλια ή tips παρακαλώ ας τα γράψει

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...