Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαναπέρασέ την. Κι εμένα τα ίδια μου έκανε και με τη δεύτερη έστρωσε και πετάει.

 

Λες να πιασει?

Μπορω να την ξαναπερασω 2η φορα?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Βρήκα ένα vodafone live k800i από ένα αξιότιμο site online δημοπρασιών στην τιμή των 360 € και στην τιμή συμπεριλαμβάνεται και ένα bluetooth handsfree motorola και 1gb μνήμη.

να το χτυπήσω?

για να φύγει το menu του live γίνεται απλά μέσω της αναβάθμισης?

ισχύει πως τα ηχεία των vodafone live κινητών παίζουν λίγο πιο χαμηλά από τα κανονικά? εάν ισχύει αυτό και βγάλω το menu του live τα ηχεία θα επανέλθουν?

τα συγκεκριμένα live κινητά βγάζουν κάποια εξτρα προβλήματα?

η ασημί πρόσοψη θα είναι διαθέσιμη ή είναι απλά special edition το ασημι λόγω bond?

 

παρακαλώ πείτε μου για να ξέρω γιατί πρέπει να απαντήσω μέχρι αύριο

 

ευχαριστώ προκαταβολικά:)

 

Η αγορά ενός μεταχειρισμένου κινητού κρύβει πάντα κινδύνους... Ανάλογα με το πόσο καλά του έχει φερθεί ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του θα έχεις ή δεν θα έχεις προβλήματα. Το live menu ΔΕΝ φεύγει μέσω της κλασικής αναβάθμισης από το SEUS. Είτε το πας σε κάποιο μαγαζί είτε μέσω του wotanserver (δες προηγούμενες σελίδες γι'αυτό)... Μετά από αυτή την τροποποίηση (debranding) μπορείς να το αναβαθμίζεις μέσω SE... Για ήχο δεν ξέρω αλλά δεν είναι λογικό να έχει διαφορές από την κανονική έκδοση. Η ασημί έκδοση απ'οσα γνωρίζουμε είναι ειδική έκδοση του κινητού. Μια και δεν αλλάζει προσόψεις επίσημα, δεν νομίζω να είναι διαθέσιμα ασημί καλύμματα από τη sonyericsson...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανεις να κάνει post blog απευθείας από το κινητό; Είναι φανταστική αυτή η ικανότητα ομολογώ και τη χρησιμοποιώ πού και πού.

 

Το θέμα είναι ότι όταν πάω να κάνω edit τη σελίδα μου από το pc, βάζω σωστά το claim token που μου είχε σταλεί αρχικά με sms, όταν είχα δημιουργήσει το blog, αλλά δε το δέχεται με τίποτε..

 

Έχει κανείς καμμία ιδέα; Πού μπορώ να απευθυνθώ για να το διορθώσω;

Link to comment
Share on other sites

Την περιστρέφω αλλά και πάλι τίποτα. :( Πάλι πλάγια φαίνεται στην αναγνώριση. ΆΛλο bug αυτό πάλι; :confused: :worry:
οταν την περιστρεψεις πατα αποθηκευση και εισαι οκ την νεα αποθηκευμενη εικονα θα διαλεξεις να βαλεις στην επαφη .
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Gnorizei kanenas kai gia ti diki mou aporia???:rolleyes: :rolleyes:
paidia kalispera exo to kinito k800i kai exo katevasei meso wap to site tis SE to worldamate...kai meta apo mia vdomada stamatise i sindromi xoris na paro eidisi:wacko: ...ti prepei na kano gia na ksanaapoktiso ti sindromi gia to worldmate???thelei agora??osoi gnorizoun gia tis diadikasies agoras oson afora gia to worldmate oste na to apoktiso peite mou a an ginetai giati m'arese;) ;) Sas euxaristo poli:rolleyes:
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

οταν την περιστρεψεις πατα αποθηκευση και εισαι οκ την νεα αποθηκευμενη εικονα θα διαλεξεις να βαλεις στην επαφη .

Ναι τελικά τα κατάφερα. :wacko: :O Είναι λίγο μπέρδεμα. Ενώ στο edit photoDJ φαίνεται κανονική πρέπει να την κάνεις στραβή για να φαίνεται ξανά κανονική. :p Anyway κατάλαβα τι παίζει, σας ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Λες να πιασει?

Μπορω να την ξαναπερασω 2η φορα?

Εγώ έκανα την πρώτη απο το wotanserver και τη δεύτερη απο το seus με επιτυχία.
Link to comment
Share on other sites

Please παιδιά, βοήθεια! Έχω ξεκινήσει την αναβάθμιση SEUS εδώ και 20 λεπτά και μου λέει ακόμα "Παρακαλώ μην αγγίζετε το τηλέφωνο - Αναβάθμιση λογισμικού"

 

Ξέρει κανείς πόση ώρα παίρνει η διαδικασία? Έχω DSL 1024KBps και ο υπολογιστής μου πληροί με το (πολύ) παραπάνω τις ελάχιστες απαιτήσεις της SE!

 

 

Τι να κάνω, να το ξεσυνδέσω από το USB?

 

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Nosferatu σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

Ουτως η αλλως το κινητο ειναι εντος εγγυησης οποτε νομιζω πως δεν θα εχω καποιο "ιδιαιτερο" προβλημα...Ειδωμεν

Αυτο για το ηχειο το διαβασα καπου εδω μεσα σε νημα ειτε για το 800 ειτε για το 750 απλα δεν θυμαμαι που ακριβως και για αυτον τον λογο ρωτησα.

Μηπως γνωριζει καποιος αλλος χρηστης παιδια ?????

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

Please παιδιά, βοήθεια! Έχω ξεκινήσει την αναβάθμιση SEUS εδώ και 20 λεπτά και μου λέει ακόμα "Παρακαλώ μην αγγίζετε το τηλέφωνο - Αναβάθμιση λογισμικού"

 

Ξέρει κανείς πόση ώρα παίρνει η διαδικασία? Έχω DSL 1024KBps και ο υπολογιστής μου πληροί με το (πολύ) παραπάνω τις ελάχιστες απαιτήσεις της SE!

 

 

Τι να κάνω, να το ξεσυνδέσω από το USB?

 

:cry:

Όχι μην το ξεσυνδέσεις. Εμένα πήρε κανά 10λεπτο συνολικά.

 

Ακόμα αυτό σου βγάζει; Πέρασαν ήδη άλλα 17 λεπτά...

Link to comment
Share on other sites

Thanx minovg για την άμεση απάντηση! :-)

Μόλις το είχα ξεσυνδέσει από το usb, και (ευτυχώς) άνοιξε! :-D

Στο software version γράφει

 

CXC1250210

R1ED001

060831

 

Τι λες? Να έγινε η αναβάθμιση?

Και κάτι άλλο... Ποιος είναι ο συνδυασμός πλήκτρων για το service menu από την αναμονή?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είχα ξεσυνδέσει από το usb, και (ευτυχώς) άνοιξε! :-D

Στο software version γράφει

 

CXC1250210

R1ED001

060831

 

Τι λες? Να έγινε η αναβάθμιση?

Και κάτι άλλο... Ποιος είναι ο συνδυασμός πλήκτρων για το service menu από την αναμονή?

 

 

 

 

Na sou po tin alitheia kapos perierga ekselixtike i anabathmisi tou logismikou sou ap'oti mas les kai den ksero kata poso kala ekatse sto kinito sou opote ego den mporo na apantiso me sigouria. Pantos an deis periergi simperifora tou kinitou sou tha exeis parei monos sou tin apantisi. Kane ksana ena update meta na eisai sigouros, kai na thimase pos pote den bgazeis to kalodio tin ora pou to kinito kanei anabathmisi osi ora kai na perasei giati to pithanotero einai pos den tha to deis pote pia na anoigei. To kalodio to bgazeis MONO otan oloklirothei i anabathmisi kai sto zitisei to programa anabathmisis.

O sindiasmos gia to service menu einai --> * <-- <-- * <-- *

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να πω και εγώ κάτι που παρατήρησα μετά την αναβάθμιση ¨(το joystick όταν το κάνω κάτω η πάνω για να επιλέξω μια επαφή μερικές φορές την καλεί ενώ δεν το πατάω προς τα μέσα ,το ίδιο κάνει και στις σελίδες στο ιντερνετ ) δηλαδή μου φαίνεται κάπως πιο ευαίσθητο μετά την αναβάθμιση.

Η μετά την χρήση 40 ημερών χαλάρωσε το joystick και δεν σχετίζεται με την αναβάθμιση και θέλει service ?

 

Koita, to oti to kinito pire ta pano tou me to neo Firmware kai egine pio grigoro einai sigouro. Tora den dikaiologite na sou kanei tetoia. Alimono na xalarone to joystick opos les etsi eukola. Osos kairos kai na perasei to joystick exei tin idia aisthisi.

Opote to simperasma einai aplo, ksanakaneis tin anabathmisi apo tin arxi kai an sou doulepsei meta apo auti xoris problima ola ok, an oxi tote to stelneis sto Service tis Sony kai exeis to kefali sou isixo giati tha prokeite gia blabi tou joystick.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για το ηχειο το διαβασα καπου εδω μεσα σε νημα ειτε για το 800 ειτε για το 750 απλα δεν θυμαμαι που ακριβως και για αυτον τον λογο ρωτησα.

Μηπως γνωριζει καποιος αλλος χρηστης παιδια ?????

 

 

H diafora auti pou les stin entasi tou ixeiou (an iparxei) ofeilete sto Live menu.

Einai etsi programatismena gia logous asfaleias na pezoun pio xamila.

Auti einai i logiki tis Vodafon kai auto ksero pos kanei, tora an alakse kati... den nomizo.

Me tin Afairesi tou Live omos na exeis ipopsin sou pos xaneis tin egyisi automata.

To Asimi K800 einai Special Limited Edition kai tha kikloforei gia ligo kairo, oso gia tis asimi prosopseis to kobo xlomo na tis dosei i Ericsson stin agora toulaxiston mexri na perasei to diastima lansarismatos tis Special Edition, Meta Idomen...

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχει παρατηρήσει κανείς! Από το μενού πηγαίνοντας στο Internet μας βγάζει σε σελίδα του Γούγλη. Εκεί ότι και να δώσεις για αναζήτηση το ριμάδι δεν βρίσκει τίποτα! Τι γίνεται? Τα ίδια κάνει και από τον browser στην αναζήτηση! Τι στο καλό συμβαίνει? Έχω την εντύπωση ότι αυτά δουλεύανε σωστά πριν την αναβάθμιση!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Gnorizei kanenas ti diki mou aporia???
paidia kalispera exo to kinito k800i kai exo katevasei meso wap to site tis SE to worldamate...kai meta apo mia vdomada stamatise i sindromi xoris na paro eidisi:wacko: ...ti prepei na kano gia na ksanaapoktiso ti sindromi gia to worldmate???thelei agora??osoi gnorizoun gia tis diadikasies agoras oson afora gia to worldmate oste na to apoktiso peite mou a an ginetai giati m'arese;) ;) Sas euxaristo poli:rolleyes:
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

εγω παραιτουμαι!

τα παρατω σας λεω!

μετα απο 2 αναβαθμισεις και μια αντικατασταση συσκευης, τα χαλια στο κ800 εξακολουθουν να υπαρχουν...

λυπαμαι για την αποτυχημενη αυτη αγορα..

δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ περιπτωση να ξαναπαρω se!

επισης να πω οτι τελικα..κ εμενα μου φαινεται λιγο μουφα το καινουργιο λογισμικο...

αυτα! δεν ξανασχολουμαι!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρη ότι έγινε αντικατάσταση συσκευής; Η κολλητή μου το έχει και δεν είχε ποτέ το παραμικρό πρόβλημα... Αν είχες πρόβλημα εσύ, πριν και μετά την αντικατάσταση, τότε είναι μεγάλη γκαντεμιά να σου το αντικατέστησαν με άλλο επίσης προβληματικό! Εκτός κι αν δεν έγινε αντικατάσταση...:!:

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με ένα Κ750 είχα φοβερό πρόβλημα. Έγινε (δήθεν) αντικατάσταση δύο φορές και παραλάμβανα χαλασμένο κινητό. :down: 2 μήνες το κράτησα, με την τρίτη αντικατάσταση το κινητό ήταν οκ. Μετά βρήκα το Κ800, αγόρασα το συγκεκριμένο και το Κ750 το έδωσα στον αδερφό μου. Προς το παρόν πάει καλά το Κ800...

 

Πάντως κάτι πρέπει να γίνει με αυτό που λένε αυτοί «αντικατάσταση». Πολλά παραδείγματα ότι παραλαμβάνουν χαλασμένες συσκευές. Εκεί τίθεται τεράστιο θέμα αξιοπιστίας της Sony Ericsson... :down:

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανεις να κάνει post blog απευθείας από το κινητό; Είναι φανταστική αυτή η ικανότητα ομολογώ και τη χρησιμοποιώ πού και πού.

 

Το θέμα είναι ότι όταν πάω να κάνω edit τη σελίδα μου από το pc, βάζω σωστά το claim token που μου είχε σταλεί αρχικά με sms, όταν είχα δημιουργήσει το blog, αλλά δε το δέχεται με τίποτε..

 

Έχει κανείς καμμία ιδέα; Πού μπορώ να απευθυνθώ για να το διορθώσω;

 

Δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Εδωσα τον κωδικό και επίσης έγραψα και τον κωδικό επιβεβαιωσης που ζητά πιό κάτω και όπως φαίνετε ζητά μικρά γράμματα. Οι φωτο δημοσιεύτηκαν σττη διεύθυνση που σου δίνει το sms.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

εγω παραιτουμαι!

τα παρατω σας λεω!

μετα απο 2 αναβαθμισεις και μια αντικατασταση συσκευης, τα χαλια στο κ800 εξακολουθουν να υπαρχουν...

λυπαμαι για την αποτυχημενη αυτη αγορα..

δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ περιπτωση να ξαναπαρω se!

επισης να πω οτι τελικα..κ εμενα μου φαινεται λιγο μουφα το καινουργιο λογισμικο...

αυτα! δεν ξανασχολουμαι!

 

Otan les xalia ti akribos enoeis? Ti problimata sou kanei to kinito giati mporei na min ofeilonte mono sto logismiko!

To oti bgikan K800 me arketa problimata auto einai sigouro kai pisteuo pos itan i proti fournia alla auto den einai logos gia na katadikaseis tin SE.

Auta sta leo giati kai to diko mou K800 otan to pira meta apo 1 mina to esteila gia service. An les oti to kinito sou den niothei :p steile to piso gia Service.

Tora pantos to diko douleuei Ok kai exo perasei kai to neo Firmware pou sinexizo na fonazo pos edose mia megali anasa sto kinito kai to beltiose arketa + ta Bugs pou diorthose, kai auto to lene ta Test pou tou exoun kanei kai ta apotelesmata auton... oxi ego :)

Link to comment
Share on other sites

Το Κ800 ειναι ενα επικνδυνο κινητο για οσους εχουν την λεγομενη ιωση "κινητομανια" που εκδηλωνεται με συνεχεις αλλαγες κινητων τηλεφωνων

τα αρνητικά του ειναι τα εξης :

1.- ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΜΕΡΑ ΤΑΧΥΤΑΤΗ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΡΩΙ /ΒΡΑΔΥ/ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ

2.- ΑΡΙΣΤΗ ΑΡΧΕΙΟΘΕΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ , ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΑΧΥΤΑΤΟ ΜΕΝΟΥ (ειδικα με την τελευταια αναβαθμιση) ΤΡΟΜΑΧΤΙΚΑ ΕΥΧΡΗΣΤΟ

3.- ΑΡΚΕΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΗΧΕΙΟ

4.- ΑΡΙΣΤΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ

5.- ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΘΟΝΗ

τα θετικά του ειναι

1.- ΜΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ς

2.- ΜΕΤΡΙΟ ΒΙΝΤΕΟ

 

ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΑΩ ΠΑΣΟ

 

ΕΙΧΑ ΤΟ Κ800 , ΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΜΕ ΤΟ Ν73 ΑΙΣΧΩΣ (μονο καλη οθόνη ειχε), μετα με το Ν93 (ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΑΙΣΧΩΣ) , ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟ P990I (ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ) ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΑ ΣΤΟ Κ800 ............. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ

 

 

ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΕΤΑΕΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ , ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΣΩΣΤΑ :D :D :D

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...