Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους τους κατοχους του Κ800 (συμπεριλαμβανομενου εμου..)

Μηπως τελικα καναμε βλακεια που το αγορασαμε το κινητακι;;;

Δεν λεω, καλο τηλεφωνο, αλλα ρε παιδια ολο προβληματα ειναι..

Τι χαλι ειναι αυτο...σκασαμε 400 ευρουλακια για να παρουμε προβληματικο κινητο...ε οχι!!!!

Π.χ. προσωπικα, το προβληματα που αντιμετωπιζω ειναι ο σπαστικος ηχος στο ραδιο, καποια κολληματακια κατα την περιηγηση του μενου και το σημαντικοτερο, οτι δεν εχω καλο σημα!!!! :(

Με το προηγουμενο (sharp gx20) επιανα παντου! Με αυτο το μπ******* εχω αγανακτησει...! :wacko:

Προτεινετε κατι γιατι θα το σπασω..! :mad:

 

Συγνωμη για το αναρμοστο Post, αλλα δεν παει αλλο..

 

Προτείνω λίγη υπομονή μέχρι την πρώτη αναβάθμιση.

Αν όμως κάποιος αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα στην λειτουργία του κινητού , καλύτερα να απευθύνεται σε κάποιο εξουσιοδοτημένο σέρβις για έλεγχο πλακέτας.

Αυτό είναι πολύ συχνό πρόβλημα στα se.(το πιο συχνό ίσως)Σε περίπτωση προβληματικής πλακέτας γίνεται αντικατάσταση συσκευής(εκτός μπαταρίας και καπακι μπαταρίας).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους κατοχους του Κ800 (συμπεριλαμβανομενου εμου..)

Μηπως τελικα καναμε βλακεια που το αγορασαμε το κινητακι;;;

Δεν λεω, καλο τηλεφωνο, αλλα ρε παιδια ολο προβληματα ειναι..

Τι χαλι ειναι αυτο...σκασαμε 400 ευρουλακια για να παρουμε προβληματικο κινητο...ε οχι!!!!

Π.χ. προσωπικα, το προβληματα που αντιμετωπιζω ειναι ο σπαστικος ηχος στο ραδιο, καποια κολληματακια κατα την περιηγηση του μενου και το σημαντικοτερο, οτι δεν εχω καλο σημα!!!! :(

Με το προηγουμενο (sharp gx20) επιανα παντου! Με αυτο το μπ******* εχω αγανακτησει...! :wacko:

Προτεινετε κατι γιατι θα το σπασω..! :mad:

 

Συγνωμη για το αναρμοστο Post, αλλα δεν παει αλλο..

τι δεν επαιρνες το 903 που το σκεφτοσουν?και καλυτερη καμερα-οθονη θα εχεις,και κανενα απολυτως προβλημα,ξερεις τα sharp δεν παρουσιαζουν προβληματα όπως τα se.

να το πας για service και καλο κουραγιο,μολις ξεκινησες.

τα idia eixa pathei perysi gi ayto dn ksanaperno se!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πολύ συχνό πρόβλημα στα se.(το πιο συχνό ίσως)Σε περίπτωση προβληματικής πλακέτας γίνεται αντικατάσταση συσκευής(εκτός μπαταρίας και καπακι μπαταρίας).

ενας φίλος μου με το w900 την ωρα που περνουσε απο τον υπολογιστη mp3 ξαφνικα το κινητο του κλεινει και δεν ξανανοιγει.μετα απο 3 εβδομαδες του ηρθε πισω,και ο γερμανος του ειπε οτι αλλαξαν πλακετα.καινουριο δεν ηταν γιατι ειχαν ξεχασει να βαλουν εκεινο το πλαστικο που ειναι για να καλυπτει τη θυρα φορτισης.

να ρωτησω τι ειναι παλι αυτο?μολις συνδεει το κινητο του με τον υπολογιστη βγαίνει εκτος δικτυου και δεν μπορει να κανει τπτ αλλο.αυτο με το k750 και ς800 δεν γινοταν

Link to comment
Share on other sites

τι δεν επαιρνες το 903 που το σκεφτοσουν?και καλυτερη καμερα-οθονη θα εχεις,και κανενα απολυτως προβλημα,ξερεις τα sharp δεν παρουσιαζουν προβληματα όπως τα se.

να το πας για service και καλο κουραγιο,μολις ξεκινησες.

τα idia eixa pathei perysi gi ayto dn ksanaperno se!

 

 

ελα μου ντε...βλακεια, αλλα ειπα να δοκιμασω για πρωτη φορα (και τελευταια..!) τα se.

Πηρα ομως τα μαθημα μου..!

Link to comment
Share on other sites

τι δεν επαιρνες το 903 που το σκεφτοσουν?και καλυτερη καμερα-οθονη θα εχεις,και κανενα απολυτως προβλημα,ξερεις τα sharp δεν παρουσιαζουν προβληματα όπως τα se.

να το πας για service και καλο κουραγιο,μολις ξεκινησες.

τα idia eixa pathei perysi gi ayto dn ksanaperno se!

 

Όντως με το 903 πιάνω σήμα σε σημεία πολύ δύσκολα. Ένας φίλος που έχει το Κ800i αντιμετωπίζει τα ίδια προβλήματα με την kalamatiani. Καθόλου σήμα σε σημεία που το Sharp έχει 4 γραμμές. Υποψιάζομαι οτι είναι πρόβλημα πλακέτας δυστηχώς και όχι firmware.

Link to comment
Share on other sites

na rwthsw kati?... exw ruthmisei thn entash tou akoustikou sto terma...alla kathe fora pou kanw h dexomai klhseis auto xamhlwnei mono tou me apotelesma na prepei na to ksanaftiaksw...uparxei tropos na menei monima sthn epithimhth entash? euxaristw polu...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους κατοχους του Κ800 (συμπεριλαμβανομενου εμου..)

Μηπως τελικα καναμε βλακεια που το αγορασαμε το κινητακι;;;

Δεν λεω, καλο τηλεφωνο, αλλα ρε παιδια ολο προβληματα ειναι..

Τι χαλι ειναι αυτο...σκασαμε 400 ευρουλακια για να παρουμε προβληματικο κινητο...ε οχι!!!!

Π.χ. προσωπικα, το προβληματα που αντιμετωπιζω ειναι ο σπαστικος ηχος στο ραδιο, καποια κολληματακια κατα την περιηγηση του μενου και το σημαντικοτερο, οτι δεν εχω καλο σημα!!!! :(

Με το προηγουμενο (sharp gx20) επιανα παντου! Με αυτο το μπ******* εχω αγανακτησει...! :wacko:

Προτεινετε κατι γιατι θα το σπασω..! :mad:

 

Συγνωμη για το αναρμοστο Post, αλλα δεν παει αλλο..

εγω παντως προβλημα με το σημα δεν εχω. απεναντιας εχει καλυτερο απο οποιο τηλ ειχα ως τωρα. οσο για το ραδιο ας ελπισουμε οτι θα διορθωθει με καποια αναβαθμιση..

Link to comment
Share on other sites

τι δεν επαιρνες το 903 που το σκεφτοσουν?και καλυτερη καμερα-οθονη θα εχεις,και κανενα απολυτως προβλημα,ξερεις τα sharp δεν παρουσιαζουν προβληματα όπως τα se.

να το πας για service και καλο κουραγιο,μολις ξεκινησες.

τα idia eixa pathei perysi gi ayto dn ksanaperno se!

 

Καλό θα ήταν να μην γενικεύεις αυθαίρετα.Όλα τα τηλέφωνα , όλων των εταιριών μπορει να παρουσιάσουν προβλήματα.

Δεν υπάρχει κανένα στατιστικό στοιχείο για το ποια κινητά είναι περισσότερο ή λιγότερο αξιόπιστα.Προσωπικά έχω δεί πολλά sharp να τα φτήνουν , όπως και νόκια και se και moto και ότι τραβάει η ψυχή σου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μην γενικεύεις αυθαίρετα.Όλα τα τηλέφωνα , όλων των εταιριών μπορει να παρουσιάσουν προβλήματα.

Δεν υπάρχει κανένα στατιστικό στοιχείο για το ποια κινητά είναι περισσότερο ή λιγότερο αξιόπιστα.Προσωπικά έχω δεί πολλά sharp να τα φτήνουν , όπως και νόκια και se και moto και ότι τραβάει η ψυχή σου.

πιστεψε με εχω δει παρα πολλα se να τρεχουν για service.δεν λεω καθε εταιρεια μπορει να σου τυχει,αλλα γενικα αλλη εταιρεια οπως νοκια,samsung,sharp δεν εχω δει προβληματα που βγάζουν τα se που ειναι κυριως θεμα λειτουργικου.

το οτι η sharp εχει πολυ πιο σταθερο λειτουργικο ειναι σιγουρο,δεν βαζει beta-tester τους χρηστες.και η νοκια ενταξει με την πρωτη εκδοση λογισμικου εχει καποια προβληματα αλλα οχι οπως με την se.

Ενα παραδειγμα?δες το thread του v903,παρατηρησε ποσοι κανουν παραπονο οτι το κινητο τους κολλαει,κλεινει μονο του,εχει προβλημα η καμερα,το ακουστικο δεν ακουγεται,δεν μπαινουν συντομευσεις και οτι αλλο θελεις..το πολυ 2!και αν!και δες εδω τι γίνεται.και με το κ750 στην αρχη ετσι γινοταν ωσπου που εστρωσε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα και εγω το k800 και ειμαι πολυ ικανοποιημενος μεχρι τωρα.θελω να ρωτησω ομως κατι.οταν τραβαω βιντεο υπαρχει μια πρασινη γραμη στο τελος των pixel κατω κατω...ειναι κανονικο?αν ειναι προβλημα ειναι κατι για το οποιο ζητας αλλαγη?
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα και τα sharp ειναι να μην σου βγαλουν και προβλημα,γενικα δεν νομιζω οτι καναμε βλακεια οσοι πηραμε το k-800,κολληματα τουλαχιστον εμενα δεν μου κανει επειτα ειναι οτι πιο πληρες κυκλοφορει αυτη τη στιγμη και δεν θεωρω σε καμια περιπτωση το sharp ανωτερο του 800.κι ας μην αρχισουμε παλι ενα vs μεταξυ sharp και se γιατι δεν θα βγαλει πουθενα,ο καθενας εχει τα δικα του πιστευω.

οποιος δεν θεωρει αξιοπιστο το 800 ειναι απλο το βαζει αγγελια και το πουλαει και μετα παει και παιρνει κινητο της αρεσκειας του.επισης ειναι λογικο να μην εχουν πολλες ζημιες τα 903 μιας και δεν εχουν πουλησει και τοσο οποτε δεν εχουν ακουστει και πολλα.

συντομα παντως θα διορθωθουν τα οποιαδηποτε προβληματα που παρουσιαζει το κινητο,τι να πω κι εγω που εμενα μου ειχε παθει και blacκ out.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα και εγω το k800 και ειμαι πολυ ικανοποιημενος μεχρι τωρα.θελω να ρωτησω ομως κατι.οταν τραβαω βιντεο υπαρχει μια πρασινη γραμη στο τελος των pixel κατω κατω...ειναι κανονικο?αν ειναι προβλημα ειναι κατι για το οποιο ζητας αλλαγη?

Bug είναι επιβεβαιωμένο (και σε ξένα forums) εμφανίζεται και στο δικό μου,θα διορθωθεί με αναβαθμίσεις:) ;)

Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με εχω δει παρα πολλα se να τρεχουν για service.δεν λεω καθε εταιρεια μπορει να σου τυχει,αλλα γενικα αλλη εταιρεια οπως νοκια,samsung,sharp δεν εχω δει προβληματα που βγάζουν τα se που ειναι κυριως θεμα λειτουργικου.

το οτι η sharp εχει πολυ πιο σταθερο λειτουργικο ειναι σιγουρο,δεν βαζει beta-tester τους χρηστες.και η νοκια ενταξει με την πρωτη εκδοση λογισμικου εχει καποια προβληματα αλλα οχι οπως με την se.

Ενα παραδειγμα?δες το thread του v903,παρατηρησε ποσοι κανουν παραπονο οτι το κινητο τους κολλαει,κλεινει μονο του,εχει προβλημα η καμερα,το ακουστικο δεν ακουγεται,δεν μπαινουν συντομευσεις και οτι αλλο θελεις..το πολυ 2!και αν!και δες εδω τι γίνεται.και με το κ750 στην αρχη ετσι γινοταν ωσπου που εστρωσε τωρα.

ποσοι εχουν το 903 και ποσοι το κ750 ομως? ισως να ειναι πιο σταθερο το firmware της sharp αλλα και η se γρηγορα διορθωνει τα οποια προβληματα παρουσιαζονται με συχνα upgrades:)

Link to comment
Share on other sites

kalhspera...xtes vrady to kalumma ths cameras hrthe se epafh me poto...me apotelesma oso kai na to katharisw auto eisxwrhse mesa katw apo to kapaki ki etsi shmera pou stegnwse auto anoigokleinei me arketh duskolia.uparxei tropos na to katharisw kai me ti?...please help...
Link to comment
Share on other sites

entaksei sigoyra to k750 exei kanei megaliteres poliseis giati eixe kai poli kali timi,eno to sharp 679 eyro.alla kai pali apo to proto logismiko to kinito den exei kollimata kai bug,sto thread toy 903 uparxoyn polloi pou to exoyn kai den toys exei parousiasei problimata.

to kalo einai oti me ta se bgainei meta apo ligo kairo anabatrhmiseis kai ta problimata lynontai,dn tha ksexaso posa problimata eixe to k750 tis aderfis moy stin arxi kai tora einai aristo.exei kai apo to spiti i se anabathmisi alla dn einai kai oti kalitero, tis pio polles fores allazei i glossa sta agglika.

Link to comment
Share on other sites

kalhspera...xtes vrady to kalumma ths cameras hrthe se epafh me poto...me apotelesma oso kai na to katharisw auto eisxwrhse mesa katw apo to kapaki ki etsi shmera pou stegnwse auto anoigokleinei me arketh duskolia.uparxei tropos na to katharisw kai me ti?...please help...

 

Κυκλοφορούν κάτι ειδικά καθαριστικά για φωτογραφικές μηχανές με ειδικό υγρό και πανάκι. Μην χρησιμοποιήσεις οινόπνευμα καθώς υπάρχει κίνδυνος αποχρωματισμού του πλαστικού και αν κυλήσει λίγο στο φακό θα μείνει μόνιμη θολούρα. Ίσως με νερό προσεκτικά?

Link to comment
Share on other sites

kalhspera...xtes vrady to kalumma ths cameras hrthe se epafh me poto...me apotelesma oso kai na to katharisw auto eisxwrhse mesa katw apo to kapaki ki etsi shmera pou stegnwse auto anoigokleinei me arketh duskolia.uparxei tropos na to katharisw kai me ti?...please help...

 

to mono pou mporo na skefto einai na erixnes ligo katharo oinopneuma (90+ vathmon), na eisxorisei kai auto kai na kseplinei to poto. to oinopneuma tha eksatmistei, opote no problem. i moni mou amfivolia os pros auto einai min tixon prokalesei apoxromatismo sto plastiko.

ego to xo kanei afou exo lisei kinito pou epese se thalassa, kseplina kala tin plaketa me oinopneuma kai ola ok otan edesa pali to kinito. omos na rikso oinopneuma kateutheian sto kinito, sto plastiko, den to xo kanei. opote to sistino alla me epifilaksi!!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

to mono pou mporo na skefto einai na erixnes ligo katharo oinopneuma (90+ vathmon), na eisxorisei kai auto kai na kseplinei to poto. to oinopneuma tha eksatmistei, opote no problem. i moni mou amfivolia os pros auto einai min tixon prokalesei apoxromatismo sto plastiko.

ego to xo kanei afou exo lisei kinito pou epese se thalassa, kseplina kala tin plaketa me oinopneuma kai ola ok otan edesa pali to kinito. omos na rikso oinopneuma kateutheian sto kinito, sto plastiko, den to xo kanei. opote to sistino alla me epifilaksi!!

 

Έχω χρησιμοποιήσει οινόπενυμα σε πλαστικό κινητού (Sharp 902) και έφυγε λίγο το χρώμα αφήνοντας και θαμπάδες. Καλύτερα να δοκιμάσει με ειδικά υγρά που πωλούνται σε φωτογραφικά καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον συντομα πως θα δουμε μια νεα αναβαθμιση giouli.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://torch.advanta.se/Torch.jar

 

Πριν την χρήση μεταβαίνετε στα Προσθετα(με επιλεγμένη την εφαρμογή) και επιλέγετε Επιτρεπ. ενεργ. όπου αλλάζετε Εγγρ. πολυμέσων>όχι,Αναγν.δεδ.χρηστ.>όχι,Εγγρ.δεδομ.χρηστ.>όχι.;)

Ετσι θα ανάβει κατευθείαν το πορτοκαλί λαμπάκι της φωτομέτρησης χωρίς να θέτει ερωτήση για λήψη φωτογραφίας και ανάγνωση δεδομένων χρήστη.

Απ'το τίποτα καλό είναι κι'αυτό,σε περιπτώσεις ανάγκης ας πούμε,δοκιμάστε το;)

Link to comment
Share on other sites

ti akribws einai auto dhladh pou dineis?

Βασικά δεν το δίνω εγώ(εγώ απλώς το βρήκα σε άλλη πηγή),και απλά ανάβει το πορτοκαλί led της φωτομέτρησης χωρίς την ενεργοποίηση της κάμερας μέσω java εφαρμογής για τις περιπτώσεις που απαιτείται λίγος φωτισμός όταν

επικρατεί πολύ σκοτάδι(πχ. κλειστός χώρος,δωμάτιο,κλπ.).

Link to comment
Share on other sites

Έχω χρησιμοποιήσει οινόπενυμα σε πλαστικό κινητού (Sharp 902) και έφυγε λίγο το χρώμα αφήνοντας και θαμπάδες. Καλύτερα να δοκιμάσει με ειδικά υγρά που πωλούνται σε φωτογραφικά καταστήματα.

 

me kapoia apo auta mou exei alloiothei emena xroma..gi auto den to proteina. makari na tis katsei kali poiotita kai na min exei provlima. pantos kapoia alli lisi apo autes tis dio, de mporo na skefto, i oinopneuma i kapoio apo auta ta eidika igra..kai tixi :rolleyes:

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν το δίνω εγώ(εγώ απλώς το βρήκα σε άλλη πηγή),και απλά ανάβει το πορτοκαλί led της φωτομέτρησης χωρίς την ενεργοποίηση της κάμερας μέσω java εφαρμογής για τις περιπτώσεις που απαιτείται λίγος φωτισμός όταν

επικρατεί πολύ σκοτάδι(πχ. κλειστός χώρος,δωμάτιο,κλπ.).

kati san fakos dhladh?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...