Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως η ποιότητα κατασκευής μου φαίνεται πολύ καλή οπότε γούστα είναι αυτά...

Επιτέλους δουλεύει σωστα ενα bluetooth ακουστικό Hama που είχα και το οποίο στο k750 αποσυνδεόταν απο μόνο του :p

Στις πληροφορίες μου βγαζει εσωτερικη μνήμη 70 mb(?):confused:

Επιτέλους οι κάρτες μνημης της sony εχουν adaptorακι στο πακέτο.Τωρα η μνήμη πηγαινοέρχεται απο το κινητο στην φωτογραφική :p

Prestigio PAP4500DUO - Vodafone Smart 4 Max - Microsoft Lumia 535 - Honor 4c - Pepsi P1s - Honor 8....
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η ποιότητα κατασκευής μου φαίνεται πολύ καλή οπότε γούστα είναι αυτά...

 

Το καπάκι της μπαταρίας κουνιέται??

Αν πιάσεις το κινητό στο ένα χέρι σου και το σφίξεις με αρκετή δύναμη , ακούγονται τριξίματα από τα πλαστικά??

Το χρώμα φαίνεται καλό?Υπάρχουν σημεία με ατέλειες στο χρώμα?(πχ σε πολλά ασημί κινητά που είχα , τύχαινε και είχαν κάποια πολύ μικρά μαύρα στιγματάκια.Αυτό ήταν ατέλεια στην βαφή)

Αν όλα αυτά είναι οκ , τότε το κινητό έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής;)

Η ποιότητα είναι καθαρά αντικειμενικό θέμα.Άλλο αν κάποιους ,κάποια πράγματα μπορεί να μην τους ενοχλούν ή να μην δίνουν σημασία.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα του κινητού είναι καλή. Δεν κουνιέται το πορτάκι της μπαταρίας καθόλου. Αυτό που κουνιέται λιγάκι είναι το κάλυμα της φωτογραφικού φακού. Στιγματακια δεν υπάρχουν ούτε ατέλειες ούτε τριξίματα και πραγματικά είναι η πρώτη φορά που μπορώ να προτείνω κινητό προς αγορά.

Μου έκανε επίσης εντύπωση πόσο καλά δουλεύει το bluetooth. Σε συσκευή ενσωμάτωμένη που έχω στο αμάξι μεσω car stereo μου δείχνει λειτουργίες που το νόκια δεν μου εδειχνε κάν.... Α και ξέχασα οι φωτογραφίες δεν συγκρίνοντα με το n80 σε καμία περίπτωση. Είναι η καλύτερη (ίσως) φωτογραφία που έχω δεί γενικώς σε κινητό. Θα ανεβάσω δείγματα αυριο να δείτε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

NetFocus.gr

Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι της μπαταρίας κουνιέται??

Αν πιάσεις το κινητό στο ένα χέρι σου και το σφίξεις με αρκετή δύναμη , ακούγονται τριξίματα από τα πλαστικά??

Το χρώμα φαίνεται καλό?Υπάρχουν σημεία με ατέλειες στο χρώμα?(πχ σε πολλά ασημί κινητά που είχα , τύχαινε και είχαν κάποια πολύ μικρά μαύρα στιγματάκια.Αυτό ήταν ατέλεια στην βαφή)

Αν όλα αυτά είναι οκ , τότε το κινητό έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής;)

Η ποιότητα είναι καθαρά αντικειμενικό θέμα.Άλλο αν κάποιους ,κάποια πράγματα μπορεί να μην τους ενοχλούν ή να μην δίνουν σημασία.

Άριστη ποιότητα και παράλληλα χρήση πλαστικού δεν κάνουν καλή παρέα...

Η ποιότητα απαιτεί τη χρήση μετάλλου, και συγκεκριμένα ελαφρών μετάλλων, όπως μαγνήσιο, τιτάνιο, κοβάλτιο, αλουμίνιο κ.α. που αν και δεν αυξάνουν υπερβολικά το βάρος του κινητού, μειώνουν εν' αντιθέσει απίστευτα πολύ το βάρος της τσέπης του ευτυχούς αγοραστή...

Οπότε θα πρέπει να είμαστε πιστεύω πιο ελαστικοί. :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια τι σας λεει?εμενα δειχνει να ειναι σε καλο επιεπεδο.πιστευω οτι μετα απο καποιες φορτισεις ισως και να πιασει και 3 ημερες,λεω τωρα εγω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οριστε και 2 φωτογραφιες,υποψιν οτι δεν ειναι τραβηγμενες με καλο φωτισμο.

http://img224.imageshack.us/img224/455/dsc000145ie.th.jpg http://img239.imageshack.us/img239/1843/dsc000158er.th.jpg

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

kalimeria pedia.i times pou exo pi gia mnimi ine apo to plaisio. 512->45 euro kai 66euro i 1GB...oso gia ta meri tou kinitou...ine apsoga...oute kouniete tipota...oute atelies oute tipota...to ekpliktiko ine i fotografisi to vrady...se apoluto skotadi ine san na fotografizis mera..exi flash san fotografiki...apistefti piotita...ta video den ine telia alla entaksi :) ime poly ikanopiimenos..episis i gramatosira ine strogilemeni kai genika to kinito ine pio gliko, na to theso etsi

www.tplanet.eu

 

Ελληνικά Tutorials και Video Tutorials για web και όχι μόνο

Link to comment
Share on other sites

Άλλο να μπορείς να το "ξεσκίσεις" στο σπίτι σου πριν το πάρεις και άλλο έτσι στα γρήγορα και να σε κοιτάνε και με μισό μάτι (θεωρώ). Εξάλλου ρε παιδιά 450 euro είναι. Παπούτσια παίρνεις και τα φοράς και κάνεις και βόλτα στο μαγαζί. Οπότε επανέρχομαι, αν ξέρει κανένας αν υπάρχει emulator του κινητού και πού??

 

Εδώ http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp1_1_2&zone=pp&lm=pp1&cid=1&pid=10407 υπάρχει ένας emulator για το K800.Ίσως σε βοηθήσει.Επίσης στη διεύθυνση http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_2_2&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10407 μπορείς να κατεβάσεις το ελληνικό user manual του Κ800 για λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην χρονια σου πολλα:)

και δευτερον,εχουμε παθει και οι 2 τα ιδια:lol: με φορητο εχω μεινει κι εγω.

Thanks...:)

Εμενα καηκε ο δισκος στον δικο μου φορητο και τωρα εχω εναν αλλον για λιγες μερες...(το τι εκανα για να τον βουτηξω για 3 μερουλες..:lol: :happy: :X )

Δεν αντεχω χωρις υπολογιστη παρα μονο οταν ειμαι διακοπες, τοτε δε με νοιαζει καθολου!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Kαλα τι πλαστικουρα ειναι αυτη σαν ψευτικο ειναι ασε απο design το κ750 μπροστα του ειναι αψογο.Κριμα τετοιο τηλ να εχει τετοιο ασχημο design μολις το ειδα απογοητευτικα παντως τοσα χρηματα δεν το αξιζει.
Link to comment
Share on other sites

Kαλα τι πλαστικουρα ειναι αυτη σαν ψευτικο ειναι ασε απο design το κ750 μπροστα του ειναι αψογο.Κριμα τετοιο τηλ να εχει τετοιο ασχημο design μολις το ειδα απογοητευτικα παντως τοσα χρηματα δεν το αξιζει.

Απο desigh το κ750 ισως ειναι καλυτερο γιατι ειναι και πιο μικρο..αλλα δεν νομιζω το κ750 να ειναι καλυτερο απο.. ποιοτητα κατασκευης..

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα του κινητού είναι καλή. Δεν κουνιέται το πορτάκι της μπαταρίας καθόλου. Αυτό που κουνιέται λιγάκι είναι το κάλυμα της φωτογραφικού φακού. Στιγματακια δεν υπάρχουν ούτε ατέλειες ούτε τριξίματα και πραγματικά είναι η πρώτη φορά που μπορώ να προτείνω κινητό προς αγορά.

Μου έκανε επίσης εντύπωση πόσο καλά δουλεύει το bluetooth. Σε συσκευή ενσωμάτωμένη που έχω στο αμάξι μεσω car stereo μου δείχνει λειτουργίες που το νόκια δεν μου εδειχνε κάν.... Α και ξέχασα οι φωτογραφίες δεν συγκρίνοντα με το n80 σε καμία περίπτωση. Είναι η καλύτερη (ίσως) φωτογραφία που έχω δεί γενικώς σε κινητό. Θα ανεβάσω δείγματα αυριο να δείτε...

 

Ωραία.:) :)

Άλλο ένα κινητό λοιπόν που συμφωνεί με τα τελευταία δείγματα πολύ καλής ποιότητας της se.

Πραγματικά , νομίζω ότι από το w900 και μετά , όλα τα κινητά της se που έχουν βγεί (w810 , m600 , k800)έχουν άριστη ποιότητα.:) )

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Irovoudou,

Μόνο αν το αποκτήσεις θα καταλάβεις την αξία του.....Ετσι μου φαινόταν και εμένα. Δεν τρελλαινόμουν απο εμφάνιση...

<<Απεξω απο το χορό πολλά τραγούδια λένε.....>>

[sIGPIC][/sIGPIC]

NetFocus.gr

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δε χωρά πάνω από 18-19 χαρακτήρες στη σειρά :(

Με τις επαφές τι γίνεται; Όσα ονόματα έχουν αρχικό γράμμα σε Ελληνικό, που καταχωρούνται; Στο τέλος της λίστας; Δηλαδή καταχωρούνται πρώτα τα ξένα (A-B-C-D...) και μετά τα Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα την Παρασκευή το απόγευμα από το Πλαίσιο, ελέυθερη συσκευή, όχι live. Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες για ποιότητα κάμερας. Μου άρεσε το File manager (συνηθισμένος από το P900). :)

 

Η ποιότητα του κινητού είναι καλή. Δεν κουνιέται το πορτάκι της μπαταρίας καθόλου. Αυτό που κουνιέται λιγάκι είναι το κάλυμα της φωτογραφικού φακού. Στιγματακια δεν υπάρχουν ούτε ατέλειες ούτε τριξίματα και πραγματικά είναι η πρώτη φορά που μπορώ να προτείνω κινητό προς αγορά.

Μου έκανε επίσης εντύπωση πόσο καλά δουλεύει το bluetooth. Σε συσκευή ενσωμάτωμένη που έχω στο αμάξι μεσω car stereo μου δείχνει λειτουργίες που το νόκια δεν μου εδειχνε κάν.... Α και ξέχασα οι φωτογραφίες δεν συγκρίνοντα με το n80 σε καμία περίπτωση. Είναι η καλύτερη (ίσως) φωτογραφία που έχω δεί γενικώς σε κινητό. Θα ανεβάσω δείγματα αυριο να δείτε...

 

+1 :up:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

τελικα ο καθενας λεει τα δικα του σχετικα με την ποιοτητα κατασκευης!! αυτο που με χαλαει πιο πολυ ομως ειναι η γυφτια με την καρτα μνημης. κ ας λεγανε οτι θα υπαρχει μεσα στο πακετο!
Link to comment
Share on other sites

Στο μεγεθος οσοι το εχετε..το χαρακτηριζετε μεγαλο?Η τι σας λενε οσοι το βλεπουν? :) (και οσοι αναρωτιεστε γιατι ρωταω...κολλαω λιγο στο μεγεθος.. :O )Εχω τωρα w810.
Link to comment
Share on other sites

Κανείς που να το έχει πάρει με συμβόλαιο; ειδικά vodafone.

 

Στο νετ δεν βρήκα τιμές με νέο συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό συνολικά είναι πολύ καλό αν και κάπως ακριβό γι'αυτά που προσφέρει. Όσον αφορά τα πλαστικά του, είναι αντικειμενικά χαμηλής ποιότητας κατασκευής, αν και διάβασα και το αντίθετο. Αν βάλω στην άκρη τη χαρά ότι πήρα νέο κινητό και θέλω να δικαιολογήσω τα χρήματα που έδωσα, σε καμμία περίπτωση δεν μπορώ να πω ποιοτικά τα εντελώς πλαστικά πλήκτρα και το πλαστικό περίβλημα γενικότερα. Για όσους το βρήκαν καλό, προτείνω να προσπαθήσουν να ανοίξουν το πίσω κάλυμμα και θα τα πούμε πάλι.

Ο λόγος που τα γράφω είναι για να ξέρει ο κόσμος ότι αγοράζει μια απίστευτη κάμερα (για φωτό), οθόνη, καλό μενού και λειτουργίες, υπέρυθρες, μπλε δόντι, αλλά ΟΧΙ πλήκτρα και πλαστικά. Σε σχέση με το Ν70 που είχα πριν η ποιότητα κατασκευής πλαστικών είναι για γέλια! Καλό είναι να είμαστε αντικειμενικοί!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό συνολικά είναι πολύ καλό αν και κάπως ακριβό γι'αυτά που προσφέρει. Όσον αφορά τα πλαστικά του, είναι αντικειμενικά χαμηλής ποιότητας κατασκευής, αν και διάβασα και το αντίθετο. Αν βάλω στην άκρη τη χαρά ότι πήρα νέο κινητό και θέλω να δικαιολογήσω τα χρήματα που έδωσα, σε καμμία περίπτωση δεν μπορώ να πω ποιοτικά τα εντελώς πλαστικά πλήκτρα και το πλαστικό περίβλημα γενικότερα. Για όσους το βρήκαν καλό, προτείνω να προσπαθήσουν να ανοίξουν το πίσω κάλυμμα και θα τα πούμε πάλι.

Ο λόγος που τα γράφω είναι για να ξέρει ο κόσμος ότι αγοράζει μια απίστευτη κάμερα (για φωτό), οθόνη, καλό μενού και λειτουργίες, υπέρυθρες, μπλε δόντι, αλλά ΟΧΙ πλήκτρα και πλαστικά. Σε σχέση με το Ν70 που είχα πριν η ποιότητα κατασκευής πλαστικών είναι για γέλια! Καλό είναι να είμαστε αντικειμενικοί!

 

Πώς μπορείς να κρίνεις την ποιότητα των πλαστικών , αν δεν είσαι ειδικός?:confused:

όλα τα κινητά νομίζω, έχουν ακριβώς το ίδια πλαστικά (ABS+PC)

Άλλο είναι η αίσθηση που σου δίνει η συσκευή συνολικά.Αυτό είναι κάτι υποκειμενικό ,που μπορεί να εξαρτάται από πολλούς παράγοντες(βάρος , χρώμα , φινίρισμα κλπ).

 

Επιπλέον , όταν το πληκτρολόγιο είναι πλαστικό , είναι πλαστικό.Τι θα πεί εντελώς πλαστικό?:worry:

 

Ακόμα δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου και δεν μπορώ να εκφέρω προσωπική άποψη(σημειωτέον ότι στα θέματα ποιότητας , και όχι μόνο στα κινητά , είμαι πολύ , μα πολύ ψείρας και περίεργος:O ).Απλά παραθέτω τα αντικειμένικά εκείνα στοιχεία που συνθέτουν την ποιότητα ενος προιόντος.:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Και ας περάσουμε στο θέμα των λειτουργιών...

 

Μια ερώτηση λοιπόν:

 

Αν βάλουμε ξυπνητήρι και κλείσουμε τη συσκευή, όταν αυτό χτυπήσει και το απενεργοποιήσουμε, κλείνει και η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...