Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγεια σε ολους!!!|

Εξαφανιστηκα γιατι ο δισκος στον υπολογιστη μου καηκε(εχω φορητο)!!!

Για 3-4 μερες θα σας γραφω απο εναν εταιρικο... μετα καλο καλοκαιρι!:D :happy:

Απ'οτι ειδα αφησε καλες εντυπωσεις σε πολλους!!!;) :)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια σε ολους!!!|

Εξαφανιστηκα γιατι ο δισκος στον υπολογιστη μου καηκε(εχω φορητο)!!!

Για 3-4 μερες θα σας γραφω απο εναν εταιρικο... μετα καλο καλοκαιρι!:D :happy:

Απ'οτι ειδα αφησε καλες εντυπωσεις σε πολλους!!!;) :)

καταρχην χρονια σου πολλα:)

και δευτερον,εχουμε παθει και οι 2 τα ιδια:lol: με φορητο εχω μεινει κι εγω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν έχει κυκλοφορήσει simulator για το K800 και που, ώστε τουλάχιστον να το "δούμε" πως είναι στο software του και να παίξουμε λίγο μ' αυτό πρωτού το αγοράσουμε?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν έχει κυκλοφορήσει simulator για το K800 και που, ώστε τουλάχιστον να το "δούμε" πως είναι στο software του και να παίξουμε λίγο μ' αυτό πρωτού το αγοράσουμε?

Γιατι δεν πας σε κανα πλαισιο να το δεις και να παιξεις?Ρε παιδια ξερει κανεις τελικα αν αλλαζει εικονιδια με καταλληλα θεματα?Οπως το μαυρο θεμα του w900??????????

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η καθαρή ούτε η live έκδοση έχουν κάρτα μνήμης μέσα! Όχι πως θα μας έσωζε μια 64άρα αλλά τουλάχιστο θα είχε μια μικρή μνήμη για να τραβάς φωτό! Δηλ. προσθέστε άλλα 50-70 ευρώ στο κόστος αγοράς για μια κάρτα Μ2 !!!

Αυτό που είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ είναι η ποιότητα των πλαστικών: πίσω καπάκι, θες κατσαβίδι για να το ανοίξεις. Πάνω και κάτω άκρη: δεν έχει καν λειανθεί το πλαστικό. Πλήκτρα: απαράδεκτη ποιότητα και ανάμεσά τους βρίσκεις "αγριάδες", επίσης δεν έχουν λειανθεί (στα πλάγιά τους). Δεν είναι αυτή εικόνα κινητού των 450 ευρώ!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η καθαρή ούτε η live έκδοση έχουν κάρτα μνήμης μέσα! Όχι πως θα μας έσωζε μια 64άρα αλλά τουλάχιστο θα είχε μια μικρή μνήμη για να τραβάς φωτό!

Αυτό που είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ είναι η ποιότητα των πλαστικών: πίσω καπάκι, θες κατσαβίδι για να το ανοίξεις. Πάνω και κάτω άκρη: δεν έχει καν λειανθεί το πλαστικό. Πλήκτρα: απαράδεκτη ποιότητα και ανάμεσά τους βρίσκεις "αγριάδες", επίσης δεν έχουν λειανθεί (στα πλάγιά τους). Δεν είναι αυτή εικόνα κινητού των 450 ευρώ!

Τελικα απο αυτα που διαβαζω αυτες τις λιγες μερες που εχει κυκλοφορησει το κινητο ειναι οτιι μαλλον ειναι τσιμπημενη η τιμη του για αυτα που προσφερει και την ποιοτητα κατασκευης που εχει....

Θα περιμενω βεβαια να το δω και απο κοντα για να διαπιστωσω και ο ιδιος τι ισχυει απο οσα γραφονται.

Θα ηθελα καποιος που εκανε την αλλαγη απο W800/W810 σε Κ800 να μου πει πως το βλεπει απο μουσικης αποψεως. Ποιοτητα/Ενταση αναπαραγωμενης μουσικης? Ποιοτητα/Ενταση ηχειου? Σε γενικες γραμμες κατωτερο ή στα ιδια επιπεδα με το W800?

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η SonyEricsson που δεν εχει βαλει εστω μια καρτουλα 64ΜΒ στην τιμη αυτη!!!!
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα κατασκευής είναι απαράδεκτη. Όλα τα λεφτά είναι η κάμερα, για φωτογραφίες. Το μενού είναι αρκετά γρήγορο σε σχέση με τις πρώτες εκδόσεις του Κ750... Πάντως είναι ακριβό γι'αυτά που προσφέρει!

Επίσης όταν βάλεις την ένταση στο τέρμα ή λίγο πιο κάτω, ακούγεται "τρίξιμο" από το ηχείο... Ελπίζω να διορθωθεί στο μέλλον.

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

paidia simera pira to K800 kai to exo kai fortizi..to pira apo to plaisio, opote ta menu ine ta afthentika kai oxi ta axonefta ligaki, tis vodafone...karta distixos den dinoun, alla iparxei i 512 sta 45 kai i 1GB me 64 euro...an to kaloskeftis, 2 ton 512 pane sta 90 euro...eno mia sto 1GB exi 64 euro.glitonis 26 euro...o,ti erotisis an exete, dextes :)

www.tplanet.eu

 

Ελληνικά Tutorials και Video Tutorials για web και όχι μόνο

Link to comment
Share on other sites

Η αποψή μου είναι οτι το κινητο μέχρι στιγμής είναι μια καλή επιλογή.

Φέτος πέρασαν 4 κινητά απο τα χέρια μου Motorola V3X, ΝΟΚΙΑ 6680, ΝΟΚΙΑ 6270 και N80. Όλα είχαν bugs και προβλήματα σοβαρά άλλα με την καμερα αλλα με ήχο αλλα με καταλογο τηλεφωνων κλπ. Έχω γράψει τις απόψεις μου στα ανάλογα thread. Το k800 (αν και Νοκιακιας) είναι μια καλή επιλογή για αυτούς που θέλουν καλή φωτο και σταθερότητα στις συνομιλίες τους (δεν πέφτει το σήμα και η κλήση όπως το N80 πχ). Αυτό που δεν μου αρέσει είναι φυσικά η ανύπαρκτη (εντός κουτιού) κάρτας μνήμης και το menu της vodafone που είναι σαν να <φιμώνει> το κινητό απο διάφορες επιλογές εμφάνισης menu κλπ.

Θα μου πείτε γιατι επέλεξες sony? Είχα επιδότηση 220 ευρώ και έπρεπε να την εκμεταλευτώ παίρνοντας κάτι καινούργιο. Έκανα λοιπόν την υπέρβαση...

[sIGPIC][/sIGPIC]

NetFocus.gr

Link to comment
Share on other sites

Η αποψή μου είναι οτι το κινητο μέχρι στιγμής είναι μια καλή επιλογή.

Φέτος πέρασαν 4 κινητά απο τα χέρια μου Motorola V3X, ΝΟΚΙΑ 6680, ΝΟΚΙΑ 6270 και N80. Όλα είχαν bugs και προβλήματα σοβαρά άλλα με την καμερα αλλα με ήχο αλλα με καταλογο τηλεφωνων κλπ. Έχω γράψει τις απόψεις μου στα ανάλογα thread. Το k800 (αν και Νοκιακιας) είναι μια καλή επιλογή για αυτούς που θέλουν καλή φωτο και σταθερότητα στις συνομιλίες τους (δεν πέφτει το σήμα και η κλήση όπως το N80 πχ). Αυτό που δεν μου αρέσει είναι φυσικά η ανύπαρκτη (εντός κουτιού) κάρτας μνήμης και το menu της vodafone που είναι σαν να <φιμώνει> το κινητό απο διάφορες επιλογές εμφάνισης menu κλπ.

Θα μου πείτε γιατι επέλεξες sony? Είχα επιδότηση 220 ευρώ και έπρεπε να την εκμεταλευτώ παίρνοντας κάτι καινούργιο. Έκανα λοιπόν την υπέρβαση...

 

 

An peftei to sima exartatai apo to kinito i apo to diktyo??:O

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν πας σε κανα πλαισιο να το δεις και να παιξεις?Ρε παιδια ξερει κανεις τελικα αν αλλαζει εικονιδια με καταλληλα θεματα?Οπως το μαυρο θεμα του w900??????????

Άλλο να μπορείς να το "ξεσκίσεις" στο σπίτι σου πριν το πάρεις και άλλο έτσι στα γρήγορα και να σε κοιτάνε και με μισό μάτι (θεωρώ). Εξάλλου ρε παιδιά 450 euro είναι. Παπούτσια παίρνεις και τα φοράς και κάνεις και βόλτα στο μαγαζί. Οπότε επανέρχομαι, αν ξέρει κανένας αν υπάρχει emulator του κινητού και πού??

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά τις μνήμες , θεωρώ λογικό να μην βάζουν στο πακέτο , γιατί συνήθως έχεις μνήμη απο το προηγούμενο κινητό ...

Οσον αφορά το κινητό, μου φαίνεται όμορφο και θα το τσιμπίσω με επιδότηση ...

 

Δεν είναι λογική αυτή. Εκτός του ότι δεν είναι συμβατές (οπότε τελειώνει εδώ το πράγμα) τι γίνεται στην περίπτωση που εγώ είχα ΝΟΚΙΑ για παράδειγμα;

 

Κρίμα να μην έχει κάρτα μνήμης μέσα. :(

 

An peftei to sima exartatai apo to kinito i apo to diktyo??

 

Καμιά φορά εξαρτάται και από το λογισμικό του κινητού...:cool:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

paidia simera pira to K800 kai to exo kai fortizi..to pira apo to plaisio, opote ta menu ine ta afthentika kai oxi ta axonefta ligaki, tis vodafone...karta distixos den dinoun, alla iparxei i 512 sta 45 kai i 1GB me 64 euro...an to kaloskeftis, 2 ton 512 pane sta 90 euro...eno mia sto 1GB exi 64 euro.glitonis 26 euro...o,ti erotisis an exete, dextes :)

 

Αυτες οι τιμες για τις καρτες μνημης ειναι απο Πλαισιο η αλλου;

Link to comment
Share on other sites

An peftei to sima exartatai apo to kinito i apo to diktyo??:O

Όταν είσαι σε ένα σταθερό σημείο σαφώς και δεν φταίει το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι σε ένα σταθερό σημείο σαφώς και δεν φταίει το δίκτυο.

Σωστά ρε παιδιά...Μην τα ρίχνουμε και στα δίκτυα πάντα...

Link to comment
Share on other sites

http://www.se-handy-world.de/SE-Themes-K800i.html

 

Τα πρώτα θεματάκια μέχρι να ανοιχτεί σχετικό thread για καλούδια για το Κ800:)

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι η τιμή του κινητού? το έχω βρει 415€

Βρες το link. Πολύς κόσμος εδώ θα ενδιαφερθεί σ΄αυτήν την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Σε Vodafone shop της Αγ.Παρασκευης κόστιζε 415 ευρώ.

Με την επιδότηση μου πήγε αρκετά κάτω.

Όσο αφορά το σήμα και βέβαια δεν εξαρτάται μόνο απο το δίκτυο. Αν το τηλέφωνο εκεί που μιλάς ξαφνικά σε βγάζει σε σφάλμα (και είσαι και ακίνητος και σε διαφορετικές περιοχές) τότε το κινητό είναι προβληματικό...Το n80 μου είχε σπάσει τα νεύρα με αυτό το πρόβλημα....

 

Αλήθεια υπάρχει κανα κόλπάκι να βγάλουμε το vodafone menu και να βάλω τις μάνας του?

[sIGPIC][/sIGPIC]

NetFocus.gr

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια υπάρχει κανα κόλπάκι να βγάλουμε το vodafone menu και να βάλω τις μάνας του?

Ηρέμησε ακόμα δεν το πήρες.:)

Φαντάζομαι ακόμα δεν γίνεται. Αλλά σε 1-2 εβδομάδες σίγουρα θα μπορείς να ξεφορτωθείς το μενού της vodafone. Είτε σε καταστήματα τύπου 9-volto, είτε μέσω net στο Davinci.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...