Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά διαφορές ουσιαστικά δεν υπάρχουν αλλά επιτέλους ρίξαν την τιμή του K810 γιατί στα 400 που είχε βγει αρχικά με το K800 στα 310 δεν είχε κανένα νόημα. Τώρα που πήγε στα 320-330 είναι λογική τιμή και είναι καθαρά θέμα πιο σου αρέσει περισσότερο εμφανισιακά.

Νομιζω οτι εχει καλυτερο flash και καλυτερο βιντεο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο ή το Κ810 θα πάρω ή το W810.

Παρε το κ810ι αν διαθετεις τα φραγκα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν ειναι μονο τα SMS.

 

Στις επαφες ειναι το κυριως προβλημα.Ειναι δυνατον να γραφεις τα επιθετα με Τ9 για να μπορεσεις να βαλεις τελικο "ς";;;;;

 

Εκτος και αν λυση για σας ειναι να γραφετε τις επαφες σας στα ΚΕΦΑΛΑΙΑ!!!

 

 

Φιλικα

 

Με έπεισαν κι εμένα μετά από πολλά χρόνια με Siemens να πάρω Sony Ericsson και συγκεκριμένα το K800i. Τις επαφές μου τις περνάω με μικρά γράμματα και για να βάλω το "ς" πηγαίνω Πρόσθετ. > Προσθ. συμβόλ. > επιλέγω το "ς" και μετά "Εισαγ." και επειδή θα το χρειαστώ μόνο μια φορά στο τέλος [κι αν θα το χρειαστώ] δεν με πολυπροβληματίζει.

Link to comment
Share on other sites

Παρε το κ810ι αν διαθετεις τα φραγκα.;)

Βασικά,κοίταξε να δεις,δεν είναι λόγω φράγκων.Απλά έχει γίνει ένα μπέρδεμα.Νομίζω πως θυμάσαι πως κι εγώ το W810 έχω.Επειδή όμως το χω για service 1 μήνα και σήμερα το χρειαζόμουν πάρα πολύ για μια δουλειά και δεν είχα καβάτζα,ανάψαν τα λαμπάκια μου και πήγα στο μαγαζί κι έκανα σκηνικό.Και μου λέει αυτός:"Αύριο το περιμένω να έρθει.Περιμένω και 4 Κ810.Άπαξ και το δικό σου δεν έρθει,πάρε ένα από αυτά και πληρώνεις 150€".Οπότε τώρα,είμαι σε δίλημμα!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά,κοίταξε να δεις,δεν είναι λόγω φράγκων.Απλά έχει γίνει ένα μπέρδεμα.Νομίζω πως θυμάσαι πως κι εγώ το W810 έχω.Επειδή όμως το χω για service 1 μήνα και σήμερα το χρειαζόμουν πάρα πολύ για μια δουλειά και δεν είχα καβάτζα,ανάψαν τα λαμπάκια μου και πήγα στο μαγαζί κι έκανα σκηνικό.Και μου λέει αυτός:"Αύριο το περιμένω να έρθει.Περιμένω και 4 Κ810.Άπαξ και το δικό σου δεν έρθει,πάρε ένα από αυτά και πληρώνεις 150€".Οπότε τώρα,είμαι σε δίλημμα!

Παρε καινουργιο...και μην περιμενεις το παλιο.αμα εχεις αυτη την δυνατοτητα...μην το σκεφτεσαι καθολου! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρε καινουργιο...και μην περιμενεις το παλιο.αμα εχεις αυτη την δυνατοτητα...μην το σκεφτεσαι καθολου! :D

Σιγά βρε συ,όχι και παλιό!Ολοκαίνουριο είναι!1 εβδομάδας και δεν πρόλαβα να το "χαρώ" κιόλας,λόγω εξετάσεων...Εσύ στη θέση μου τί θα έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Σιγά βρε συ,όχι και παλιό!Ολοκαίνουριο είναι!1 εβδομάδας και δεν πρόλαβα να το "χαρώ" κιόλας,λόγω εξετάσεων...Εσύ στη θέση μου τί θα έκανες?

Παλιο εννοω οτι εχει 1.5 χρονο που εχει βγει στην αγορα και εσυ επεσες σε κινητο "προβληματικο".εγω θα επαιρνα καινουργιο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Apantise o RAVER!!!

Egw simera pira to 2o k810 mou apo epidotisi kai einai koukli!!!

Ta xw erwteu8ei!!!:)

Alla 8a ta dwsw na parw kana allo:rolleyes: :rolleyes: :X :ninja: :shifty: :O

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Παλιο εννοω οτι εχει 1.5 χρονο που εχει βγει στην αγορα και εσυ επεσες σε κινητο "προβληματικο".εγω θα επαιρνα καινουργιο.:)

 

Να ρωτήσω 2 πραγματάκια:

 

1)Αυτός είπε ότι μερικές παρτίδες του κινητού είχαν στην πλακέτα πρόβλημα και πως αν αλλαχτεί η πλακέτα,το κινητό αυτό ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΧΡΕΙΑΣΤΕΙ service.Εσείς τί λέτε?

 

2)Το Κ810 είναι και σε βόδαφον live! έκδοση?Ρωτάω γιατί έχω FROG και δε μου αρέσει να έχω νούμερο άλλης εταιρίας και γενικώς "σταμπαρισμένη" συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Θα μου βρει κάποιος (αν υπάρχει) ένα Word Reader (.Doc);

 

Ευχαριστώ...

 

Σε java εφαρμογή :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia uparxei kamia efarmogi etsi oste na epanafero sms pou exoun diagrafei... kai an ginite oxi mono sto k800 alla kai se alla kinita

 

euxaristo tha me swsete

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω 2 πραγματάκια:

 

1)Αυτός είπε ότι μερικές παρτίδες του κινητού είχαν στην πλακέτα πρόβλημα και πως αν αλλαχτεί η πλακέτα,το κινητό αυτό ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΧΡΕΙΑΣΤΕΙ service.Εσείς τί λέτε?

 

2)Το Κ810 είναι και σε βόδαφον live! έκδοση?Ρωτάω γιατί έχω FROG και δε μου αρέσει να έχω νούμερο άλλης εταιρίας και γενικώς "σταμπαρισμένη" συσκευή!

 

Κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω 2 πραγματάκια:

 

1)Αυτός είπε ότι μερικές παρτίδες του κινητού είχαν στην πλακέτα πρόβλημα και πως αν αλλαχτεί η πλακέτα,το κινητό αυτό ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΧΡΕΙΑΣΤΕΙ service.Εσείς τί λέτε?

 

2)Το Κ810 είναι και σε βόδαφον live! έκδοση?Ρωτάω γιατί έχω FROG και δε μου αρέσει να έχω νούμερο άλλης εταιρίας και γενικώς "σταμπαρισμένη" συσκευή!

 

1) Χωρίς συγκεκριμένη εμπειρία, αν αλλαχτεί η πλακέτα, αλλάζει όλο το κινητό. Τα υπόλοιπα είναι περιφερειακά (οθόνη, πληκτρολόγια κτλ). Λογικά αλλάζει και το ΙΜΕΙ, σωστά; Άρα, μάλλον αλήθεια θα λέει. (δεν έχω διαβάσει τι ακριβώς πρόβλημα είχες).

 

2) Σε προβληματίζει εσένα προσωπικά το "σταμπαρισμένο" κινητό; Τα wotan και daVinci τι τα έχουμε; ;) Εκτός αν δεν θες ούτε την εξωτερική στάμπα, οπότε εκεί πάω πάσο, δυστυχώς είναι πρόβλημα. Κι εμένα το Κ800 μου έχει το εξωτερικό σηματάκι.:mad:

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

2) Σε προβληματίζει εσένα προσωπικά το "σταμπαρισμένο" κινητό; Τα wotan και daVinci τι τα έχουμε; ;) Εκτός αν δεν θες ούτε την εξωτερική στάμπα, οπότε εκεί πάω πάσο, δυστυχώς είναι πρόβλημα. Κι εμένα το Κ800 μου έχει το εξωτερικό σηματάκι.:mad:

Ναι,το χαζό σημα που έχει απέξω το κινητό απέξω μου τη σπάει!Επίσης αν έχεις το Κ800 ή Κ810 δηλαδή αυτά που η βονταφον τους έχει πράσινο κόκκινο κουμπί αν τα κάνεις τα κινητά "κανονικά" αυτά δε λειτουργούν...οπότε...Να φανταστείς το W810 μου το χαν φέρει με βονταφον εν αγνοία μου!Το έκανα κανονικό και μου την έσπαγε το σηματάκι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,το χαζό σημα που έχει απέξω το κινητό απέξω μου τη σπάει!Επίσης αν έχεις το Κ800 ή Κ810 δηλαδή αυτά που η βονταφον τους έχει πράσινο κόκκινο κουμπί αν τα κάνεις τα κινητά "κανονικά" αυτά δε λειτουργούν...οπότε...Να φανταστείς το W810 μου το χαν φέρει με βονταφον εν αγνοία μου!Το έκανα κανονικό και μου την έσπαγε το σηματάκι!

 

Λειτουργούν με τις κανονικές λειτουργίες του Κ800 όμως. Ε, αν θες, παίρνεις ένα πληκτρολόγιο και μία πρόσοψη από ebay και είσαι ωραίος!:D

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια καλησπερα:) δυστυχως δεν προλαβαινω λογω χρονου να διαβασω ολα τα ποστ σας:( με εχει φαει ο γιος μου να του το παρω,θελω να ρωτησω η καλυτερη τιμη ποσο ειναι αυτη την στιγμη;το βρηκα σε voda 279 ευρω,υπαρχει αλλου πιο χαμηλα;παιζει κανενα ρολο που θα ειναι voda;το joystick βγαζει τα γνωστα προβληματα και σε αυτο το μοντελο;σορρυ για τις πολλες ερωτησεις:O
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα:) δυστυχως δεν προλαβαινω λογω χρονου να διαβασω ολα τα ποστ σας:( με εχει φαει ο γιος μου να του το παρω,θελω να ρωτησω η καλυτερη τιμη ποσο ειναι αυτη την στιγμη;το βρηκα σε voda 279 ευρω,υπαρχει αλλου πιο χαμηλα;παιζει κανενα ρολο που θα ειναι voda;το joystick βγαζει τα γνωστα προβληματα και σε αυτο το μοντελο;σορρυ για τις πολλες ερωτησεις:O

Κοίτα εδώ http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=3881&ct=86&la=1

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα:) δυστυχως δεν προλαβαινω λογω χρονου να διαβασω ολα τα ποστ σας:( με εχει φαει ο γιος μου να του το παρω,θελω να ρωτησω η καλυτερη τιμη ποσο ειναι αυτη την στιγμη;το βρηκα σε voda 279 ευρω,υπαρχει αλλου πιο χαμηλα;παιζει κανενα ρολο που θα ειναι voda;το joystick βγαζει τα γνωστα προβληματα και σε αυτο το μοντελο;σορρυ για τις πολλες ερωτησεις:O

 

Για καλύτερη τιμή δες ΕΔΩ ;).

Από όσο ξέρω άμα είναι Vodafone Live δεν θα μπορείς να κάνεις live update,

συν το ότι δεν θα έχει τα κλασικά εικονίδια (menu) της SE.

Τα πρώτα k800 που είχαν βγει είχαν πρόβλημα στο joystick… Φαντάζομαι ότι τώρα ποια θα το έχουν φτιάξει.

Και ένα ακόμα βασικό είναι και ο δέκτης SAR ο οποίος είναι πολύ χαμηλός (0,58 W/kg)

 

Ελπίζω να βοήθησα :rolleyes:… φιλικά Άκης

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ παιδια,γιατι με εχει πρηξει ο μικρος:D

 

νομίζω το βόντα είναι κλειδωμένο απο java εχτος αυτά που αγοράζεις

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...