Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

backup πως μπορω να κανω?μολις εκανα αναβαθμιση απο το site της ericsson αλλα τπτ.για να δω το firmware του κιν τι πληκτρολογω??

 

>*<<*<* τα δεξια και αριστερα με το joystick Ομως θα σου προτεινα πρωτα να κανεις μια επανεκκινηση και αν δεν γεινει τπτ το βαλε μια αλλη καρτα sim ανοιξε ξανακλειστο βαλε την αρχικη και εγγημενα θα δουλεψει:)

Link to comment
Share on other sites

αυτο μου ειπαν και απο τη ν ericsson που μιλησα.ισως να φταει H sim επειδη δεν ειναι 3ης γενιας.θα δοκιμασω και θα σας πω αποτελεσματα.
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να ακουσει ραδιο μεσω A2DP bluetooth ακουστικων στο Κ800? Μου ειχε πει καποιο μελος απο εδω οτι γινεται σε Ρ990 αλλα δεν εχω καταφερει μεχρι στιγμης να το κανω στο Κ800. Το εχει κανει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εχω το εξης προβλημα:το κ800 εχει κολλησει,δεν μου εμφανιζει στη λιστα των κλησεων ουτε εξερχομενες,ουτε εισερχομενες,ουτε αναπαντητες.Εμφανιζει καποιες που ειχα κανει πριν μερες.Κατα τα αλλα λειτουργει κανονικα.Ειχε κανενας παρομοιο προβλημα??[/quote

 

 

 

κοιτα ειχα παθει και εγω κατι τετοιο αλλα εγω ειχα λαθος ημερομηνια για κοιτατο και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω που θα βρω καποιο λεξικο αγγλοαγγλικο και ελληνοαγγλικο και αγγλοελληνικο??????ειπαρχει τπτ τετοιο!!!!!!!???

εσεις πο εχεται αυτο το κινητο τι εχεται μεσα ετσι απο περιεγγια ρωτω γιατι δεν ξερω τι να βαλω...και δεν ξερω δεν με γεμιζει σαν κινητο θελω να εχει πολλα πραγματα αλλα δεν ξερω τι...εχω 2 παιχνιδακια κατι χαρτες και δεν ξερω θελω να βαλω και αλλα πραγματα μεσα....

ποποποποποποποποποπ ρε παιδια πανακριβη ειναι η μεμορι στικ....παππαπαπαπα δεν θα την παρω ακομα θα περιμενω να καταιβει στα 30e η 1gb...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την άποψή σας για το θέμα της ποιότητας του ήχου στις κλήσεις, αν έχει καλό σήμα και για το αν το ακουστικό του είναι δυνατό. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω που θα βρω καποιο λεξικο αγγλοαγγλικο και ελληνοαγγλικο και αγγλοελληνικο??????ειπαρχει τπτ τετοιο!!!!!!!???

εσεις πο εχεται αυτο το κινητο τι εχεται μεσα ετσι απο περιεγγια ρωτω γιατι δεν ξερω τι να βαλω...και δεν ξερω δεν με γεμιζει σαν κινητο θελω να εχει πολλα πραγματα αλλα δεν ξερω τι...εχω 2 παιχνιδακια κατι χαρτες και δεν ξερω θελω να βαλω και αλλα πραγματα μεσα....

ποποποποποποποποποπ ρε παιδια πανακριβη ειναι η μεμορι στικ....παππαπαπαπα δεν θα την παρω ακομα θα περιμενω να καταιβει στα 30e η 1gb...

 

Σου προτεινω να ψαξεις στο http://www.getjar.com/software/Sony-Ericsson/K800i εχει τα παντα.Tα πιο χρησιμα ειναι ο φακος,λεξικα,παιχνιδια για να περναει η ωρα και οτι αλλο θες

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω προγραμματακη που ανοιγει την τηλεοραση και αλλες ηλεκτρικες συσκευες...που θα το βρω...νομιζω λεγεται ip
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω προγραμματακη που ανοιγει την τηλεοραση και αλλες ηλεκτρικες συσκευες...που θα το βρω...νομιζω λεγεται ip

 

αυτο το προγραμμα (i psilos,irremote,κτλ)δεν λειτουργουν με απλα se αλλα με symbian ,nokia 6600,και μερικα sharp

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την άποψή σας για το θέμα της ποιότητας του ήχου στις κλήσεις, αν έχει καλό σήμα και για το αν το ακουστικό του είναι δυνατό. Ευχαριστώ!

Η ποιότητα σε σχέση με ότι άλλο κινητό έχω χρησιμοποιήσει είναι πολύ καλύτερη.

τώρα πολλοί υποστηρίζουν ότι υστερεί σε σχέση με τα walkman Κινητά.

Σήμα σε σχέση με τα παλιά μου πολύ καλύτερο.Δε μπορούσα να μιλήσω πάνω από 5' και να μην έπεφτε η γραμμή τώρα χτυπάω και 30'

Όσο για το ακουστικό είναι όσο χρειάζεται και χάνει σε λίγα σημεία ανάλογα το τι ακούς και σε τι ποιότητα αυτό που ακούς.

Ελπίζω να βοήθησα. Κανένας πιο σχετικός ας με διορθώσει αν είναι ;)

Link to comment
Share on other sites

Και με ποια κεραια θα κανει ληψη το ραδιοφωνο??? :blink:

Εννοειται οτι το ενσυρματο handsfree να ειναι συνδεμενο. Οπως ειπα καποιο μελος απο εδω ειχε οτι το ειχε κανει με P990. Μπορει ομως να γινει και με Κ800? Εγω μεχρι στιγμης δεν τα εχω καταφερει. Αν εχεικανεις καμια ιδεα ας την πει να δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει PC Suite για Vista???????Πως κάνω back up για να κάνω αναβάθμιση?Χθες το πήρα το τηλέφωνο,πρεπεί να κανω?Back up για τισ επαφέσ κυρίωσ γινετε χωρίς PC Suite?
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Κ800 ΑΠΟ ΤΗΝ SONY ERICSSON ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΕΠΕΙΔΗ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ VODAFONE ΑΝ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙ BACK UP ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ?? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Κ800 ΑΠΟ ΤΗΝ SONY ERICSSON ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΕΠΕΙΔΗ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ VODAFONE ΑΝ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙ BACK UP ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ?? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ!!!!!!!!

 

Αν εχεις vodafone μην κανεις αναβαθμιση γιατι σιγουρα θα σου δημιουργηθει προβλημα.Εμενα πεθανε 2 φορες με αυτο τον τροπο ,αλλα αν βγαλεις το vodafone live απο το κινητο μεσω wotan δεν θα εχεις μετα προβλημα με την αναβαθμιση απο τη seus

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ VODAFONE ΑΝ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙ BACK UP ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ??

 

Τα έχεις μπερδέψει λίγο τα πράγματα. Ούτε backup θα κάνει μόνη της η συσκευή ούτε θα γίνει κανονική.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις vodafone μην κανεις αναβαθμιση γιατι σιγουρα θα σου δημιουργηθει προβλημα.Εμενα πεθανε 2 φορες με αυτο τον τροπο ,αλλα αν βγαλεις το vodafone live απο το κινητο μεσω wotan δεν θα εχεις μετα προβλημα με την αναβαθμιση απο τη seus

 

ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ VL ΑΠΟ ΤΟΝ WOTAN SERVER?(ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΒΗΜΑ-ΒΗΜΑ) ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ????

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ VL ΑΠΟ ΤΟΝ WOTAN SERVER?(ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΒΗΜΑ-ΒΗΜΑ) ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ????

Ναι την εγγυηση θα την χασεις.κατα την γνωμη μου δεν αξιζει ο κοπος να το αφαιρεσεις το "κοκκινο μενου".

Επισης καλο ειναι να γραφεις και με μικρη γραμματοσειρα!! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera se olous. 8a mporuse kapoios na me voh8hsei stos e3hs:

exw to k800i kai otan paw sto youtube mesw tou browser tou kinhtou alla kai mesw tou opera, kai pataw panw s ena video mu grafei oti eite den exw energopoihmeno to java eite einai palia h ekdosh tou macromedia. Ti na kanw panw s ayto?

Eyxaristw ek twn proterwn

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πήρα ένα καινούργιο κινητό και άφησα για μια εβδομάδα το Κ800 απείραχτο στην άκρη χωρίς κάρτα sim αλλά κανονικά με την μπαταρία του. Χθές πήγα πάλι να το ανοίξω και δεν άνοιγε με τίποτα, λέω δε θα έχει μπαταρία και το βάζω να γεμίζει. Βάζοντάς το λοιπόν για φόρτηση δεν είδα καμία αντίδραση ούτε ένδειξη ότι φορτίζει. Το άφησα μάλιστα γύρω στις 2 ώρες. Έχει ξανασυμβεί αυτό ποτέ σε κανέναν? Μπορώ να κάνς κάποιο restart? Αν μπορείτε βοηθήστε με, ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Εγω πιστεύω ότι με εκδικείται το κινητό γιατί πήρα καινούργιο και το άφησα στην άκρη :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πήρα ένα καινούργιο κινητό και άφησα για μια εβδομάδα το Κ800 απείραχτο στην άκρη χωρίς κάρτα sim αλλά κανονικά με την μπαταρία του. Χθές πήγα πάλι να το ανοίξω και δεν άνοιγε με τίποτα, λέω δε θα έχει μπαταρία και το βάζω να γεμίζει. Βάζοντάς το λοιπόν για φόρτηση δεν είδα καμία αντίδραση ούτε ένδειξη ότι φορτίζει. Το άφησα μάλιστα γύρω στις 2 ώρες. Έχει ξανασυμβεί αυτό ποτέ σε κανέναν? Μπορώ να κάνς κάποιο restart? Αν μπορείτε βοηθήστε με, ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Εγω πιστεύω ότι με εκδικείται το κινητό γιατί πήρα καινούργιο και το άφησα στην άκρη :rolleyes:

 

Bγαλε την μπαταρια και ξαναβαλτη για να γινει restart κατα καποιο τροπο.Οταν δεν εχει μπαταρια αναβει μια φορα ενα led που βρισκεται στο σημειο που ειναι οι υπερυθρες.Αν δεν ανοιξει ουτε δειξει καμια ενδειξη ζωης δυστηχως μπορει να εχει πεθανει:confused:

Link to comment
Share on other sites

Άφησε το κινητό για μια εβδομάδα και τα παιξε η μπαταρία χωρίς να έχει δείξει συμπτώματα;

Χλωμό το βλέπω. Κάτι άλλο πρέπει να είναι. Ίσως το γνωστό φαινόμενο που "χτυπάει" τα Κ800.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως,συμβαίνει καμιά φορά.Αν μια μπαταρία που χρησιμοποιείται

κανονικά, μείνει ξαφνικά ανενεργή για κάποιο χρονικό διάστημα,

υπάρχει πιθανότητα να μην ξαναλειτουργήσει. Ιδιαίτερα αν την αφήσουμε

επάνω στη συσκευή,και μάλιστα άδεια.

Το σωστό είναι να αποθηκεύεται φορτισμένη και χωριστά απ'το τηλέφωνο.

Βέβαια,μια βδομάδα δεν είναι και κάνα μεγάλο χρονικό διάστημα,

οπότε θα ήταν καλύτερα να το τσεκάρει σε κάποιο service.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...