Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πότε περίπου θα βγάλουν την R1JC002 στη SEUS? Γνωρίζει κανείς?

 

Επίσης μια ερώτηση ακόμα.

 

Δεν αναγνωρίζεται το Κ800 μου από το πρόγραμμα MyPhoneExplorer. Τι πρέπει να κάνω? Μήπως θέλει USB drivers? Που μπορώ να τους βρώ? Δεν έχω το cd με την σουίτα, κάπου το έχω σβουρίξει μάλλον.

 

Περιμένω της απαντήσεις σας παιδιά και ευχαριστώ.

 

 

1)Νεα έκδοση μέσω τηλεφώνου η R1JG001

2) Πήγαινε επιλογές -συνδεση- αυτόματη αναζήτηση και θα σκανάρει όλες τις θύρες για να το βρεi.Με bluetooth δοκίμασε πρώτα επανεκκίνηση το pc

Prestigio PAP4500DUO - Vodafone Smart 4 Max - Microsoft Lumia 535 - Honor 4c - Pepsi P1s - Honor 8....
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω gprs ουτε έχω ασχοληθεί ποτέ με υπηρεσίες τέτοιου είδους. Στο SEUS γιατί δεν βγάζουν τις νέες εκδόσεις πλέον?

Ρε παιδιά τους USB Drivers κανένας?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω gprs ουτε έχω ασχοληθεί ποτέ με υπηρεσίες τέτοιου είδους. Στο SEUS γιατί δεν βγάζουν τις νέες εκδόσεις πλέον?

Ρε παιδιά τους USB Drivers κανένας?

Νομίζω ότι στο site της se δεν υπάρχει πλέον το update service.Οπότε η υπηρεσία μάλλον μας τελείωσε, προσωρινά τουλάχιστον.

Τους drivers δεν τους έχω, αλλά και από άλλο κινητό αν βρείς(πχ w900, w850) θα παίξουν μια χαρά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το κ800ι έχει καλύτερο ή χειρότερο ή ίδιο ήχο από το κ750ι?
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Το κ800ι έχει καλύτερο ή χειρότερο ή ίδιο ήχο από το κ750ι?

 

Αν μιλάς για το ηχείο, έχει χειρότερο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για το ηχείο, έχει χειρότερο.

 

Εννοώ όταν ακούς από το handsfree.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι είναι ελαφρώς καλύτερη η ποιότητα στο Κ800 ακούγοντας με τα HF. Το ηχείο πάντως στο κ800 είναι τραγικό. Εχει πολύ χαμηλότερη ένταση από το κ750και "τριζει" στην υψηλότερη ένταση του που είναι έτσι και αλλιώς πολύ χαμηλή.... Το ηχείο είναι για μένα το σοβαρότερο μειον του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ όταν ακούς από το handsfree.

Νομιζω καλυτερο..το κ750ι μονο στο ηχειο υπερτερει απο το κ800,σε περιβαλλον walkman και με ακουστικα το κ800ι ειναι σαφως καλυτερο,αποψη μου βεβαια.:music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω gprs ουτε έχω ασχοληθεί ποτέ με υπηρεσίες τέτοιου είδους. Στο SEUS γιατί δεν βγάζουν τις νέες εκδόσεις πλέον?

Ρε παιδιά τους USB Drivers κανένας?

 

Σου απάντησα και στο άλλο θέμα που έχεις ανοίξει. Δοκίμασε τους drivers που δίνει ο wotanserver. Τους λέει usbflash drivers αλλά μπορεί να κάνεις την δουλειά σου. Είναι μόνον 6ΚΒ.

 

 

EDIT: Τώρα είδα ότι τους δοκίμασες και δεν κάνουν. Sorry!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στο site της se δεν υπάρχει πλέον το update service.Οπότε η υπηρεσία μάλλον μας τελείωσε, προσωρινά τουλάχιστον.

Τους drivers δεν τους έχω, αλλά και από άλλο κινητό αν βρείς(πχ w900, w850) θα παίξουν μια χαρά.

Καιρός ήταν!!! Επιτέλους το κατάλαβαν ότι επρόκειτο για μεγάλη πατάτα η αναβάθμιση μέσω του Update Service! 3 φορές έκανα αναβάθμιση, τις 2 ψόφισε το κινητό μου άμεσα, την τρίτη ψόφισε μετά από 3 μέρες. Πολύ προβληματική η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ψοφάει γιατί δεν γίνεται αναβαθμιση και της erom. σο καλά τα πήγε η SE με την αναβάθμιση του Κ750 αλλο τόσο μας γαμ&^%$ με την αναβ. του Κ800. Ας ξυπνήσουν λίγο οι καραγκιόζηδες...
Link to comment
Share on other sites

Από το official site της se ή μέσα από την εφαρμογή του κινητού? Εμένα ενώ μου λέει από την εφαρμογή ότι μπορώ να κατεβάσω νέα έκδοση, όταν μπαίνω στο site της se για την αναβάθμιση μου λέει ότι έχω ήδη την τελευταία.Μάλλον δεν την έχουν ανεβάσει ακόμα...
DON'T BE SHAMED AND SAY IT LOUD "I'M GREEK AND I'M PROUD"!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα έψαξα όσο μπορύσα αλλά δε βρήκα να ζητάει κανείς κάτι παρόμοιο. Θέλω το εξής περίπλοκο στο κινητό μου. Όταν με καλεί κάποιος να πάιζει βιντεάκι αντί για φωτό το έκανα αυτό, θέλω όμως και το εξής να μην παίζει ο ήχος του βίντεο αλλά ήχος άσχετος ένα τραγούδι. πήγα στο video dj του κινητού και έκανα insert το βιντεάκι που θέλω, υπάρχει λοιπόν μια επιλογή που λέγεται soundtrack (ουφ σας κούρασα συγγνώμη) εκεί λοιπόν πάτησα αντικατάσταση ήχου αλλά μου βγάζει μόνο τους ήχους της sony ericsson και όχι τα δικά μου mp3 που έχω μέσα στο φάκελο. Γκκρρ ξέρει κάποιος τίποτα παραπάνω ή το έχει δοκιμάσει ή μηπως δεν υποστηρίζει mp3 αλλά πως γίνεται αυτό παίζει να δέχεται μόνο midi σαν ήχο????

 

thanks

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα. Εδώ και καιρό έχω πρόβλημα με το joystick της συσκευής, συγκεκριμένα δεν πιάνει καλα το πάνω και το αριστερά και καμιά φορά αντί για αριστερά πατιέται μέσα. Δοκίμασα να κανω αναβάθμιση το λογισμικό γιατ έχει και firmware Tim και μου λέει ότι δεν υπάρχει νεότερη έκδοση. Το κινητό το έχω από τον Οκτώβρη, είναι λογικό? Πως αλλιώς μπορώ να το αναβαθμίσω? θα φτιάξει το joystick με αναβάθμιση? γιατί κάτι τέτοιο έχω ακούσει... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα. Εδώ και καιρό έχω πρόβλημα με το joystick της συσκευής, συγκεκριμένα δεν πιάνει καλα το πάνω και το αριστερά και καμιά φορά αντί για αριστερά πατιέται μέσα. Δοκίμασα να κανω αναβάθμιση το λογισμικό γιατ έχει και firmware Tim και μου λέει ότι δεν υπάρχει νεότερη έκδοση. Το κινητό το έχω από τον Οκτώβρη, είναι λογικό? Πως αλλιώς μπορώ να το αναβαθμίσω? θα φτιάξει το joystick με αναβάθμιση? γιατί κάτι τέτοιο έχω ακούσει... :ninja:

το joystic δεν ειναι θεμα software.το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις ενα σπρευ καθαρισμου αερα και να το φυσηξεις.αν δεν γινει τιποτα τοτε το πας σε ενα service και το αφηνεις να στο καθαρισουν εκει..:)

 

p.s.Τα joystic δεν φτιαχνονται με αναβαθμισεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το joystic δεν ειναι θεμα software.το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις ενα σπρευ καθαρισμου αερα και να το φυσηξεις.αν δεν γινει τιποτα τοτε το πας σε ενα service και το αφηνεις να στο καθαρισουν εκει..:)

 

p.s.Τα joystic δεν φτιαχνονται με αναβαθμισεις.

 

και αν το πας σε omnitech,ειδικα στη τζωρτζ, το ξεχνας για κανενα μηνα +....

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω καρτα μνημης 1gb για το κ800, ποιο καταστημα την εχει πιο φθηνα, πλαισιο, γερμανος, multirama, κωτσοβολος, ηλεκτρονικη αθηνων ή καποιο αλλο? και κατι αλλο, υπαρχουν ακουστικα για το κ800 οπως αυτα που εχουν τα walkman-diskman-mp3 players? γιατι αυτα που πηρα δεν ειναι και τοσο βολικα http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp1&view=accessories_compatible&zone=pp&pid=10407#view=accessories&cdl=0&detail=1&cmp=0&acc_cid=154&cid=0&pid_type=accessory&acc_pid=10407&pid=10471

(εννοω να μην εχουν καθολου handsfree)

Link to comment
Share on other sites

η μονη ιδεα που μου ερχεται στο μυαλο,ειναι καλα θα κανεις αν δεν εχεις backup συσκευη,να αρχισεις να ψαχνεις για αλλη,γιατι απο τις 1/2!!!! που το εχω παει στην omnitech,ακομα περιμενω για αντικατασταση συσκευης οπως μου ειπαν χτες στο τηλεφωνο!!!!!:mad: :mad: :mad:

 

Μαρούσι,Αθήνα,Πειραιάς,Κουκάκι ήθελαν 17 ευρώ και από 1 έως 10 ημέρες για να το ξεκλειδώσουν. Το πήγα σε άλλο κεντρικό κατάστημα της SE και μου το ξεκλείδωσαν σε 3 λεπτά χωρίς κανένα κόστος. Χωρίς να υπάρχει γνωρίμια ή κάτι άλλο.

 

Πως σας φαίνεται; :lol:

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό. Έχει σημασία το που θα το πας. Και αν οι υπάλληλοι στραβο... ή όχι το προηγούμενο βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα έψαξα όσο μπορύσα αλλά δε βρήκα να ζητάει κανείς κάτι παρόμοιο. Θέλω το εξής περίπλοκο στο κινητό μου. Όταν με καλεί κάποιος να πάιζει βιντεάκι αντί για φωτό το έκανα αυτό, θέλω όμως και το εξής να μην παίζει ο ήχος του βίντεο αλλά ήχος άσχετος ένα τραγούδι. πήγα στο video dj του κινητού και έκανα insert το βιντεάκι που θέλω, υπάρχει λοιπόν μια επιλογή που λέγεται soundtrack (ουφ σας κούρασα συγγνώμη) εκεί λοιπόν πάτησα αντικατάσταση ήχου αλλά μου βγάζει μόνο τους ήχους της sony ericsson και όχι τα δικά μου mp3 που έχω μέσα στο φάκελο. Γκκρρ ξέρει κάποιος τίποτα παραπάνω ή το έχει δοκιμάσει ή μηπως δεν υποστηρίζει mp3 αλλά πως γίνεται αυτό παίζει να δέχεται μόνο midi σαν ήχο????

 

thanks

Μία πρόχειρη και ικανοποιητική λύση είναι να προσθέσεις ήχο .amr

Τέτοια αρχεία είναι οι ηχογραφήσεις του κινητού. Υπάρχουν προγράμματα που μετατρέπουν mp3 σε amr και το αντίστροφο. Ή πιο απλά παίζεις το mp3 στο pc και το ηχογραφείς με το κινητό.

Η εξαρχής σωστή λύση είναι να μπεί ο ήχος από την αρχή στο video με ένα πρόγραμμα σαν το premiere της adobe. Αλλά το πρόγραμμα αυτό είναι σχετικά δύσχρηστο. Υπάρχουν κι άλλα τέτοια προγράμματα αλλά δεν τα γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

το joystic δεν ειναι θεμα software.το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις ενα σπρευ καθαρισμου αερα και να το φυσηξεις.αν δεν γινει τιποτα τοτε το πας σε ενα service και το αφηνεις να στο καθαρισουν εκει..:)

 

p.s.Τα joystic δεν φτιαχνονται με αναβαθμισεις.

 

Το ξέρω και γω αυτή την εντύπωση έχω απλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι από το μενού δοκιμών της συσκευής όταν δοκιμάζω το joystick λειτουργεί καλύτερα (έτσι τουλάχιστον μου φαίνετα:confused: ), το πρόβλημα είναι στο μενού. Τεσπα ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...