Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

telika to k800i exei xalia video nai h oxi? as mou pei kapoios upeuthina!!! to k750i to w800 to w810 exoun kalutero video?

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

telika to k800i exei xalia video nai h oxi? as mou pei kapoios upeuthina!!! to k750i to w800 to w810 exoun kalutero video?

Πιστεύω πως σου απαντησαμε αν πας παραπανω.αν θεωρείς καλο video 176*144 με 15 fpss τι να σου πω.Το 903 που είχες παρει τραβουσε 240*320 με 30 fpss και δεν σου φαινόταν και πολύ καλό...

στα ιδια επιπεδα με του κ750 πρεπει να ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Κράτα ένα back-up φίλε μου κάθε φορά που περνάς καινούρια τηλέφωνα. Και να σου τύχει κάτι (που δεν το εύχομαι) τουλάχιστον θα έχεις κρατήσει τις επαφές σου.

 

Ναι, θα κυκλοφορούμε και με ένα λαπτοπ μαζί να κάνουμε backup επί τόπου! :lol:

Τέτοιο άγχος ούτε με windows mobile 2003 pda που τα χάνει όλα άμα μείνει από μπαταρία! Ας ελπίσουμε να στρώσει στο μέλλον! Ακόμα να βγει αναβάθμιση, είναι απαράδεκτοι! Στο Κ750 πέρσι είχαμε την αναβάθμιση στα μέσα Αυγούστου αν θυμάμαι καλά, πάντως πολύ νωρίτερα!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

telika to k800i exei xalia video nai h oxi? as mou pei kapoios upeuthina!!! to k750i to w800 to w810 exoun kalutero video?

 

Το βίντεο ουσιαστικά είναι στα επίπεδα του Κ750 από απόψεως ανάλυσης και fps όμως με την προσθήκη σταθεροποιητή εικόνας τα καρέ δεν εμφανίζονται τόσο στην αναπαραγωγή του ληφθέντος αρχείου αρκεί να γίνονται αρμονικές ομαλές κινήσεις και κατά την λήψη.Σε γενικές γραμμές και έχοντας κατανοητική συμπάθεια για το βίντεο που μπορείς μεγιστοποιημένα να δεις στην οθόνη του Κ800 fullscreen νομίζω θα σε καλύψει σίγουρα,αν όμως κάνεις συγκρίσεις(πάντα χαμένος βγαίνεις,one way or the other,ότι λείπει στο α. κινητό το έχει το β. κινητό και αντίστροφα και ξανάμανά....:wacko: )θα σε προβληματίσει ενδεχομένως.

Link to comment
Share on other sites

tha fano ligo tragikos h periergos alla etsi mou fainotan emena.

sto v903 den mou arese to video sto k750i mou arese arketa. proswpikh gnwmh paides!!! mhn varesete

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

tha fano ligo tragikos h periergos alla etsi mou fainotan emena.

sto v903 den mou arese to video sto k750i mou arese arketa. proswpikh gnwmh paides!!! mhn varesete

poy kai na anebei kai i thermokrasia:lol: . plaka kano e,

dn soy aresei to video analisis 240*320 me 30 fppss alla soy arese to k750 me 176*144 me 15 fpss kai 3gp.

mipos sto 903 dn eixes balei tin megali poiotita kai megethos video?

einai san na leo ego,to video toy n93 den moy aresei!!protimo toy 903!

ayta dn ginontai.

Link to comment
Share on other sites

Na rwtisw kati re guys. Poios einai o kwdikos kleidwmatos thlefwnou?? Pou ton grafei? TNX

 

0000 φιλεμου ειναι αν θυμαμαι καλα:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Νεότερες πληροφορίες αυτού του συνδέσμου αναφέρουν με αρκετή αξιοπιστία πιστεύω πως την εβδομάδα 36 δηλαδή την ερχόμενη θα ανέβει στους server της SEUS μια καινούργια έκδοση λογισμικού R1EB004 η οποία είναι τύπου MR1(Maintenance Release-Major Release-πρώτη έκδοση συντήρησης λογισμικού και διόρθωσης δομής) αφορούσα το Κ800,Κ790,Κ610:).
Link to comment
Share on other sites

kalispera..mipws kserei kanenas pou mporw na vrw xartes na perasw sto k800?k ean mporw na perasw k enan player gia ta tragoudia?k poion?euxaristw..
....KAI MHN NΟΙAZEΣAI ΠΟΥ ΜΕ ΤΥΛΙΓΕΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ...ΕΓΩ ΦΩΝΑΖΩ ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟΣ.....
Link to comment
Share on other sites

Νεότερες πληροφορίες αυτού του συνδέσμου αναφέρουν με αρκετή αξιοπιστία πιστεύω πως την εβδομάδα 36 δηλαδή την ερχόμενη θα ανέβει στους server της SEUS μια καινούργια έκδοση λογισμικού R1EB004 η οποία είναι τύπου MR1(Maintenance Release-Major Release-πρώτη έκδοση συντήρησης λογισμικού και διόρθωσης δομής) αφορούσα το Κ800,Κ790,Κ610:).

 

Μακάρι να είναι αξιόπιστη πηγή. Ήδη έχουν καθυστερήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ !!!

Άντε να δούμε άσπρη μέρα και λιγότερους αιφνίδιους θανάτους (αν είναι θέμα software!) ... :lol:

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εδώ και δυο μέρες αντιμετωπίζω ένα παράξενο πρόβλημα με τη συσκευή μου. Όταν προσπαθώ να ανοίξω τους φακέλους Εφαρμογές και Παιχνίδια μου βγάζει μήνυμα σφάλματος Η ενέργεια απέτυχε και δεν τους ανοίγει. Το ίδιο κάνει και όταν πηγαίνω από τις επιλογές του μενού.

Αυτό άρχισε να γίνεται στα ξαφνικά, και συνεχίζει να γίνεται, ανεξάρτητα αν υπάρχει κάρτα μέσα, και έπειτα από μια επαναφορά ρυθμίσεων, δυο master reset και ένα βράδυ χωρίς τη μπαταρία. Υποψιάζομαι ότι κάτι πρέπει να φταίει με το λειτουργικό της συσκευής (ίσως να έχουν γίνει corrupted τα αρχεία της java virtual machine).

Θα το πάω για service μόλις βρω διαθέσιμο χρόνο, αλλά θέλω να ρωτήσω μήπως έχει παρουσιαστεί αντίστοιχο πρόβλημα και σε άλλο κάτοχο.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι αξιόπιστη πηγή. Ήδη έχουν καθυστερήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ !!!

Άντε να δούμε άσπρη μέρα και λιγότερους αιφνίδιους θανάτους (αν είναι θέμα software!) ... :lol:

 

'Εχω μια υποψία ότι και οι αιφνίδιοι αυτοί θάνατοι έχουν σχέση με βρυκολιάκασμα,γι'αυτό επιστρέφουν κάποια χωρίς απώλειες από τα service points(ονόματα,ρυθμίσεις κλπ. του χρήστη) ακέραια έχοντας επιβιώσει,κάποια άλλα δεν αντέχουν το δάγκωμα του βρυκόλακα και πεθαίνουν:lol: :lol: :lol: :lol:

 

ΥΓ. Εσύ φίλε Nosferatu ξέρεις απ'αυτά;) ;)

ΥΓ2. Ας γελάσουμε και λίγο με την κατά τ'άλλα τραγική όμως περίπτωση των "νεκρών" Κ800,ελπίζω σύντομα να εκλείψει εντελώς το φαινόμενο αυτό:)

Link to comment
Share on other sites

re paides na rwthsw kati? otan lete sas pethenei sas klatarei etsi xafnika? otan to phgate sthn SE ti sas lene? oti thema software h thema hardware? giati uparxei san oloklheomeno pou dinei entolh gia na anoixei to kinhto kai exei arketa lefta se merika thl gia na allaxtei.

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εδώ και δυο μέρες αντιμετωπίζω ένα παράξενο πρόβλημα με τη συσκευή μου. Όταν προσπαθώ να ανοίξω τους φακέλους Εφαρμογές και Παιχνίδια μου βγάζει μήνυμα σφάλματος Η ενέργεια απέτυχε και δεν τους ανοίγει. Το ίδιο κάνει και όταν πηγαίνω από τις επιλογές του μενού.

Αυτό άρχισε να γίνεται στα ξαφνικά, και συνεχίζει να γίνεται, ανεξάρτητα αν υπάρχει κάρτα μέσα, και έπειτα από μια επαναφορά ρυθμίσεων, δυο master reset και ένα βράδυ χωρίς τη μπαταρία. Υποψιάζομαι ότι κάτι πρέπει να φταίει με το λειτουργικό της συσκευής (ίσως να έχουν γίνει corrupted τα αρχεία της java virtual machine).

Θα το πάω για service μόλις βρω διαθέσιμο χρόνο, αλλά θέλω να ρωτήσω μήπως έχει παρουσιαστεί αντίστοιχο πρόβλημα και σε άλλο κάτοχο.

 

Ναι,ήδη το έχουμε διαβάσει και εδώ μια φορά τουλάχιστον,το ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ Α100,έτσι ονομάζεται όντως στα "πρώτα βήματα" του παρουσιάζει αστάθεια σε ορισμένα σημεία του και δείχνει ευαίσθητη δομή σε ορισμένες συσκευές:(

Η λύση σου μια και μοναδική,service;)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ τίς φωτό πού τράβηξα με την ψηφιακή να τις συμπιέσω και να μπορώ να τις περνάω στό κινητό μου(Κ800i)που έχει ανάλυση 240Χ320.Δηλαδή οι φωτό πρέπει να έχουν πλάτος 240pix και ύψος 320 pix.Όταν όμως αλλάζω τις διαστάσεις με τό paind shop pro x η φωτό μου βγαίνει σάν μακαρόνι.Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να αλλάζει τις διαστάσεις χωρίς να χαλάει η φωτό;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την εντυπωση πως εχει αρχισει να μου κολαει λιγο το joystick.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

aifnidio thanato ekane kai to diko mou ksafnika to eixa 2 mines ospou ksafnika mia mera to syndeo stin usb gia backup kai arxizei na anabosbeini aspri othoni, to apotelesma itan sto service 4 meres kai ksanaperasma to logismiko (exo to w810)
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την εντυπωση πως εχει αρχισει να μου κολαει λιγο το joystick.

α μπραβο μια απο τα ιδια προς τα δεξια κολλαει :mad: :mad: λιγο βεβαια

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την εντυπωση πως εχει αρχισει να μου κολαει λιγο το joystick.

 

Τελικά αυτά τα joystick της SE μεγάλη μ****ία μου φαίνονται,εγώ πάντως κινητό SE με joystick ποτέ ξανά:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

α μπραβο μια απο τα ιδια προς τα δεξια κολλαει :mad: :mad: λιγο βεβαια

 

 

Count me in

Και σε εμένα τα ίδια :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ean sas kolaei to joystick estw kai ligo auto ofeiletai kata 90% sto oti exei piasei vrwmia. Mporeite kalista loipon na to pate se ena magazi(egw to eixa paei se ena asxeto pou poulouse metaxeirismena kai kanourgia kinita,ennoo dld oxi kapoio gnwsto) na sas to anoiksoun epi topou na kanoun enan katharismo 5 lepta kai eiste ok! Egw etsi eixa kanei me to k700i mou prin 1 xrono.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...