Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εισαι ο μοναδικος που του αρεσει η σουιτα της SE.:wacko:

 

Η sonyericsson εχει πολλα εκατομμυρια πελατες ανα τον κοσμο. Δεν ειναι καπως υπερβολικο να λες πως ειμαι ο μοναδικος που του αρεσει η σουιτα της se?? :lol::hypno:

Link to comment
Share on other sites

Η sonyericsson εχει πολλα εκατομμυρια πελατες ανα τον κοσμο. Δεν ειναι καπως υπερβολικο να λες πως ειμαι ο μοναδικος που του αρεσει η σουιτα της se?? :lol::hypno:

 

Εγώ πάλι... τις θέλω και τις δύο (σουίτες)! (Αν και κυρίως χρησιμοποιώ το MyPhoneExplorer.)

 

Πρόσφατα όμως έπαθα το εξής: είχα εγκαταστήσει τη σουίτα της SE που κυκλοφορούσε μέχρι προ 15θημέρου, αλλά είπα να την... αναβαθμίσω. Έλα όμως που η τελευταία σουίτα (έκδοση 3.0.κάτι) δεν εγκαθίσταται σωστά (έκανα τρεις προσπάθειες, και κολλάει πάντα). Το χειρότερο είναι ότι έχω χάσει το setup αρχείο της προηγούμενης έκδοσης (νομίζω είναι η 2.7.κάτι), συμβατής με Vista. Μήπως το έχει κανείς, να μου το δώσει, παρακαλώ;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι... τις θέλω και τις δύο (σουίτες)! (Αν και κυρίως χρησιμοποιώ το MyPhoneExplorer.)

 

Πρόσφατα όμως έπαθα το εξής: είχα εγκαταστήσει τη σουίτα της SE που κυκλοφορούσε μέχρι προ 15θημέρου, αλλά είπα να την... αναβαθμίσω. Έλα όμως που η τελευταία σουίτα (έκδοση 3.0.κάτι) δεν εγκαθίσταται σωστά (έκανα τρεις προσπάθειες, και κολλάει πάντα). Το χειρότερο είναι ότι έχω χάσει το setup αρχείο της προηγούμενης έκδοσης (νομίζω είναι η 2.7.κάτι), συμβατής με Vista. Μήπως το έχει κανείς, να μου το δώσει, παρακαλώ;

 

 

Εγω παντως κατεβασα αυτο που εδωσε ο φιλος στην προηγουμενη σελιδα .... http://www.sonyericsson.com/cws/download/1/256/646/1199865644/Sony%20Ericsson%20PC%20Suite_3.107.00_EL.exe

την εκδοση 3.1 αν θυμαμαι καλα που ειναι συμβατη για vista και την πρωτη φορα που πηγα να κανω εγκατασταση αλλαξα τον φακελο εγκαταστασης (δινει απο μονο του το c:\ .... ) και μου κολλησε κατα την προοδο της εγκαταστασης.

Τη δευτερη φορα δεν αλλαξα τιποτα και εγκατασταθηκε χωρις προβλημα στο c:\ (δεν ξερω αν εφταιγε αυτο , παντως με τη δευτερη φορα επαιξε κανονικα)

Link to comment
Share on other sites

Yeap:D Καλως σας βρήκα. Λεπόν

 

Είναι Vodafone Live! Θέλω να το κάνω debrand και ταυτόχρονα να του περάσω το τελευταίο firmware. Τι κάνω; Είδα πολλά εδώ μέσα για wotanserver. Σόρρυ είναι αναγκαστικό να πληρώσω;:P Θα μας τρελάνουν;

 

δεν πλερώνεις lookαρε εδώ!!!!!:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα χρησιμοποιώντας XS++ v3.1 και του πέρασα το firmware που είχε κυκλοφορήσει τον Νοέμβρη καθώς και το ανάλογο mediterranean file system. Επίσης πέρασα πειραγμένους cam/display/acoustic drivers για καλύτερη ποιότητα;)

 

Viva my unbranded K800i. Ciao Vodafone. Αρκεί μην μου πάθει τίποτα και είναι εκτός εγγύησης:P

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα χρησιμοποιώντας XS++ v3.1 και του πέρασα το firmware που είχε κυκλοφορήσει τον Νοέμβρη καθώς και το ανάλογο mediterranean file system. Επίσης πέρασα πειραγμένους cam/display/acoustic drivers για καλύτερη ποιότητα;)

 

Viva my unbranded K800i. Ciao Vodafone. Αρκεί μην μου πάθει τίποτα και είναι εκτός εγγύησης:P

μπράβο!βασικα και να πάθει,ξαναπερνάς το λογισμικό της vodafone και τέλος!

Link to comment
Share on other sites

Paidia Kalispera..Eixa 3anaparathesei to provlima auto alla den pira kamia apantisi i lysi..Loipon,exw karta mnimis 1GB i opoia exei polli xwro akomi,i mnimi tou kinitou den exei xrisimopoiithei (64 MB) alla otan mu stelloun eikones apo bluetooth den tis dexetai(leei pws i mnimi einai full kai na svisw arxeia).Simeiwteo pws alla arxeia ta dexetai kai ta apothikevei.Eixe kaneis tetio provlima??Sas euxaristw ek twn proterwn!!
[sIGPIC][/sIGPIC]ΕΣΤΙΝ ΟΥΝ ΕΛΛΑΣ ΚΑΙ Η ΚΥΠΡΟΣ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕ μια αναβαθμιση μπας και στρωσει,κι αν οχι,ξαναπερνας το λογισμικο του...σύνηθες πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

μπράβο!βασικα και να πάθει,ξαναπερνάς το λογισμικό της vodafone και τέλος!

 

πως θα γίνει αυτό αν δεν βρίσκεται πουθενά το meditter fs της vodafone????:(

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν,εγώ θέλω πολύ να βοηθήση,αλλά δεν έχω πιστωτική να κάνω premium στο topsony...σε λίγο καιρό όμως θα έχω πρόσβαση!λίγη υπομονή και θα στο βρώ!
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν,εγώ θέλω πολύ να βοηθήση,αλλά δεν έχω πιστωτική να κάνω premium στο topsony...σε λίγο καιρό όμως θα έχω πρόσβαση!λίγη υπομονή και θα στο βρώ!

 

οκ thanks!!!:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι vodafone live δεν εχω προβλημα να το κανω αναβαθμιση η θα αποκτησω ?δεν ξερω κ ποια εκδοση εχει πως θα το δω ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν,εγώ θέλω πολύ να βοηθήση,αλλά δεν έχω πιστωτική να κάνω premium στο topsony...σε λίγο καιρό όμως θα έχω πρόσβαση!λίγη υπομονή και θα στο βρώ!

 

Μόνο στο topsony υπάρχει; Πουθενά αλλού on the wild;:p

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο topsony υπάρχει; Πουθενά αλλού on the wild;:p

 

έλα ντε??σε emule

limewhire

4shared

δεν υπάρχει τπτ σε vodafone:(

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπέρα κι από μένα.Έχω μιά παλιά μάλλον έκδοση του Κ800.Μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος πώς μπορώ να κάνω αναβάθμιση στην νεότερη;Kαι εάν αξίζει τον κόπο;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπέρα κι από μένα.Έχω μιά παλιά μάλλον έκδοση του Κ800.Μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος πώς μπορώ να κάνω αναβάθμιση στην νεότερη;Kαι εάν αξίζει τον κόπο;Ευχαριστώ.

Αν δεν εχεις προβλημα,μην το κανεις update :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις προβλημα,μην το κανεις update :)

 

Eυχαριστώ γιά την απάντηση.Πρακτικά πρόβλημα δεν έχω.Όταν πάω να ανοίξω αρχεία βίντεο από τον file manager,απλά δεν τα ανοίγει.Κολλάει και κάνει επανεκκίνηση από μόνο του.'Οταν πάω Μενού-Ψυχαγωγία-Video player όλα καλά.Απλά ο αδερφός μου που το αγόρασε πρόσφατα,έχει πιο καινούρια έκδοση και ανοίγουν μία χαρά τα αρχεία.Αλλά αν κατάλαβα καλά μπορεί αντί γιά καλύτερα να έχουμε δυσάρεστες συνέπειες;

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια σε vf live κ800 γινεται να κανω αναβαθμιση μεσω se pc suite ?

 

αν το κανω κανονικο κ800 χανω την εγγυηση ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια σε vf live κ800 γινεται να κανω αναβαθμιση μεσω se pc suite ?

 

αν το κανω κανονικο κ800 χανω την εγγυηση ?

Μπορεις να κανεις Ναι! αν το κανεις κ800ι απλο,χανεις την εγγυηση.εγω στην θεση σου δεν θα το εκανα..γιατι στην ουσια δεν κερδιζω τιποτα.:)

 

 

Eυχαριστώ γιά την απάντηση.Πρακτικά πρόβλημα δεν έχω.Όταν πάω να ανοίξω αρχεία βίντεο από τον file manager,απλά δεν τα ανοίγει.Κολλάει και κάνει επανεκκίνηση από μόνο του.'Οταν πάω Μενού-Ψυχαγωγία-Video player όλα καλά.Απλά ο αδερφός μου που το αγόρασε πρόσφατα,έχει πιο καινούρια έκδοση και ανοίγουν μία χαρά τα αρχεία.Αλλά αν κατάλαβα καλά μπορεί αντί γιά καλύτερα να έχουμε δυσάρεστες συνέπειες;

 

Πολλοι απεκτησαν προβλημα κανοντας αναβαθμιση(χασανε τα Ελληνικα) και μαλιστα σε Κ800ι,παλιοτερες σελιδες αυτου του τοπικ το αναφερουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις Ναι! αν το κανεις κ800ι απλο,χανεις την εγγυηση.εγω στην θεση σου δεν θα το εκανα..γιατι στην ουσια δεν κερδιζω τιποτα.:)

 

 

 

 

Πολλοι απεκτησαν προβλημα κανοντας αναβαθμιση(χασανε τα Ελληνικα) και μαλιστα σε Κ800ι,παλιοτερες σελιδες αυτου του τοπικ το αναφερουν.

 

απο το κρυφο μενου η εκδοση erom ειναι η Ρ3Α016 υπαρχει πιο καινουργια?το προβλημα που εχω ειναι οτι στο τ9 δεν αποθηκευει τις λεξεις και δεν μου αρεσουν τα εικονιδια γιατι οτι θεμα κ αν βαλω μενουν αυτα της voda ..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

οτι θεμα κ αν βαλω μενουν αυτα της voda ..

 

ε,καλα,και στο κανονικο λογισμικο μενουν τα ιδια εικονιδια (διαφορετικα φυσικα)...Και μη νομίζεις,δεν είναι και τίποτα το συγκλονιστικό αυτά τα εικονίδια...Πάντως αυτό μη σε αποτρέψει από τις σκέψεις σου...

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι απεκτησαν προβλημα κανοντας αναβαθμιση(χασανε τα Ελληνικα) και μαλιστα σε Κ800ι,παλιοτερες σελιδες αυτου του τοπικ το αναφερουν.

 

Ευχαριστώ πολύ.Δεν θα κάνω τίποτε να μην έχω προβλήματα άνευ ουσιαστικού λόγου :)

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι το κινητο ανοικτο σε κανονικη λειτουργια για να μπει σε flight mode πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω (ή το αντιθετο απο flight mode σε κανονικη λειτουργια) ή υπαρχει και καποιος αλλος τροπος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...