Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να παρω κανα τηλεφωνο την Forthnet ?

μπας και ξερουν τιποτα?

 

εσυ με vivodi μπηκες, με otenet μπαινουν . μονο εγω εχω μεινει σα το %$%#$%$#

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και θα σας την σπάσω άσχημα τώρα,σε μένα δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα απο τότε που βγήκε η official έκδοση :rolleyes: :p

 

Άσχετο,αυτό "Windows Live Safety Center beta το είδατε;

Link to comment
Share on other sites

Ειρωνικά το λέω :p εννοώ δεν ήταν έτοιμος για official ακόμα.

Πάντως κυκλοφορεί και μία beta έκδοση. Είναι για να προσθέσεις τις επαφές σου από yahoo και να μιλάς κανονικά από msn.:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολισ μιλησα με Φορθνετ

το σηκωσε ενα τσοκαρο πω πω αγενεστατη

μαλλον τησ χαλασα τον υπνο της αθλιας... δε μπορουνε να κανουνε λεει κατι

 

μα δε μπορει καποιος να πει καμια λυση ? αυτο με κανα dns κτλ ???

 

τωρα μου εμφανιζει προβλημα "Default Getaway"

 

απο τη σελιδα μπαινει κανονικα ...

:X
Link to comment
Share on other sites

μολισ μιλησα με Φορθνετ

το σηκωσε ενα τσοκαρο πω πω αγενεστατη

μαλλον τησ χαλασα τον υπνο της αθλιας... δε μπορουνε να κανουνε λεει κατι

 

μα δε μπορει καποιος να πει καμια λυση ? αυτο με κανα dns κτλ ???

 

τωρα μου εμφανιζει προβλημα "Default Getaway"

 

απο τη σελιδα μπαινει κανονικα ...

Καλημέρα:p Για το πρόβλημά σου έχει πάρει το μάτι μου αυτά:

 

I can't sign in! I can't see my contacts! Help!

You need support - Messenger Support.

 

Things you can do:

1. Check out the Messenger help pages (In Messenger -> Help -> Help Topics)

2. Check out the Messegner support blog (http://messenger-support.spaces.msn.com/)

3. Contact Messenger suport (http://support.live.com/eform.aspx?productKey=wlmessenger)

 

Δε ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσουν αλλά αυτά έχω δει να λένε για την ώρα οι άνθρωποι του WLM:ninja:

 

 

Αν και θα σας την σπάσω άσχημα τώρα,σε μένα δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα απο τότε που βγήκε η official έκδοση :rolleyes: :p

 

Ούτε κι εγώ είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εφτιαξα

με αλχημειες

 

system restore / uninstall / re - install / update / ανοιξα port στο firewall και αλλα τετοια χαριτωμενα...

:X
Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι:) . Έχετε δοκιμάσει να αλλάξετε την εικόνα σας (display picture) Κάνοντας απλά drag & drop μία άλλη μέσα σε αυτή (έιτε στο κεντρικό παράθυρο είτε στο παράθυρο του συνομιλητή)? Επίσης κάτι που το ξέρουν μάλλον οι περισσότεροι, τώρα πλέον για να στείλεις ένα αρχείο στον συνομιλητή σου δε χρειάζεται να πατάς το κουμπί "αποστολή ενός αρχείου" (send a sinlge file) πάρα μόνο να το κάνεις drag & drop (ή copy paste) μέσα στο message box. Τέλος, με τον ίδιο τρόπο μπορείς να ορίσεις και το backround, κάνοντας μία εικόνα drag & drop οπουδήποτε αλλού εκτός από το message box στο παράθυρο του συνομιλητή σου.

 

Στην πορεία έπονται και άλλα:shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι:) . Έχετε δοκιμάσει να αλλάξετε την εικόνα σας (display picture) Κάνοντας απλά drag & drop μία άλλη μέσα σε αυτή (έιτε στο κεντρικό παράθυρο είτε στο παράθυρο του συνομιλητή)? Επίσης κάτι που το ξέρουν μάλλον οι περισσότεροι, τώρα πλέον για να στείλεις ένα αρχείο στον συνομιλητή σου δε χρειάζεται να πατάς το κουμπί "αποστολή ενός αρχείου" (send a sinlge file) πάρα μόνο να το κάνεις drag & drop (ή copy paste) μέσα στο message box. Τέλος, με τον ίδιο τρόπο μπορείς να ορίσεις και το backround, κάνοντας μία εικόνα drag & drop οπουδήποτε αλλού εκτός από το message box στο παράθυρο του συνομιλητή σου.

 

Στην πορεία έπονται και άλλα:shifty:

Νομίζω αυτα γινόταν απο τον 6 κιόλας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω με το 7 και 6 τι έκανε, με το 7.5 που ξεκίνησα εγώ δε θυμαμαι να τα έκανε αυτά. Επίσης αυτά που είπα τα αναφέρουν οι άνθρωποι του WLM σαν νέες δυνατότητες του WLM 8. Σήμερα μάλιστα μου στείλανε ειδοποίηση γι αυτό και για κάποια άλλα που ακόμη δεν είναι διαθέσιμα στην Ελλάδα. (Συγκεκριμένα πρώτη φορά τα αναφέρανε όταν βγήκε η beta έκδοση σαν feature future)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβάλαν κανά δυο features π.χ. spell checker, search images τα οποία είναι διαθέσιμα μόνο σε English language country (US, United Kingdom, Australia). Επίσης λέει ότι τώρα υποστηρίζει και το IE7. Τελικά τα προηγούμενα μπορούσες να τα κάνεις από το 6?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τα 2 patch αλλά τώρα μου ξαναβγάζει τη διαφήμιση κάτω... :confused: (ενώ στην αρχή δεν το έκανε)

Πώς γίνεται να τη ξαναβγάλω? :O

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από τρεις μέρες χωρίς Messenger, το πρόβλημα λύθηκε ώς εξής:

απεγκατάσταση Messenger, απεγκατάσταση Firewall, επανεγκατάσταση Firewall, εγκατάσταση Messenger Beta, εγκατάσταση Messenger. Το πρόβλημα ήταν στις ρυθμίσεις του firewall, το οποίο είχα αμελήσει να κάνω update και τα είχε ψιλοφτύσει...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το δοκίμασα και εκτός του ότι χρειάζεται πάνω απο 10 λεπτα για να με κάνει login εχουν χαθεί οι επαφές μου και δεν βρίσκω μια λύση....
Link to comment
Share on other sites

Windows Live Messenger 8.0.0812

 

http://g.msn.com/8reen_us/EN/INSTALL_MSN_MESSENGER_DL.EXE 15mb

 

Less than two months after the final release of Windows Live Messenger, a new build has been released last night. No word on any changes in Windows Live Messenger 8.0.0812.

 

See them on the screen

Show and tell: Grab a webcam and start a video conversation within minutes.

 

Share stuff

Set up a Sharing Folder with a friend. Drop in photos and other stuff, as many as your computer can handle. See it even when one of you is offline.

 

A network of millions

Tap into the world's largest IM network, with hundreds of millions of customers worldwide.

 

Soon: talk to your Yahoo! friends, too

Soon you'll be able to use Windows Live Messenger to talk to your friends who use Yahoo! Messenger with Voice. The world's largest IM network is getting even bigger.

 

Emena to provlima mou paramenei.. kathe fora pou kanw login i eikona mou e3afanizetai mazi me to "Personal Message" mou..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες απορία: Υπάρχει τρόπος να ξέρω αν κάποιος με έχει διαγράψει από τη λίστα του ή με έχει blockαρει;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

egw to evgala telika. piga pisw ston MSN 7.5.. mia xara!

ΚΑΙ εγώ. Απαίσιο το Live. Με πολλά προβλήματα και άσχημες αλλαγές.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες απορία: Υπάρχει τρόπος να ξέρω αν κάποιος με έχει διαγράψει από τη λίστα του ή με έχει blockαρει;

 

Σαφώς. Tools, Options, Privacy και κάτω κάτω γράφει see who has added you on their contact list - VIEW. Αν σε έχει διαγράψει κάποιος δεν θα εμφανιστεί στη λίστα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και καιρο ο Messenger δεν μου δειχνει τα emotions που μου στελνουν αλλα και που στελνω.Δοκιμασα να αλλαξω και καποια πραγματα με το patch αλλα τπτ.Βασικα μου το εκανε αυτο μετα το τελευταιο format αν θυμαμαι καλα αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.Εχει τυχει σε κανενα αλλο?:confused:
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...