Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιθανόν οι φίλοι σου μπαίνουν από το κινητό τους στο MSN, γίνεται κανονικότατα αν έχουν εγκαταστήσει στο κινητό τους το αντίστοιχο πρόγραμμα.

Τώρα για το αν χρεώνονται αυτό εξαρτάται από το αν μπαίνουν μέσω 3G ή wifi. Θα το ξέρουν πάντως αν είναι να χρεωθούν, μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν βγαζει οτι ειναι απο φοριτη συσκευη, δεν το βγαζει μονο εικονικα, ειναι κανονικο οταν συνδεεται απο κινητο. Δεν ειναι δυσκολο να γινει, Ειτε με εναπρογραμα απο Wifi σε κινητο ειτε πχ και με 3g με ενα προγραμμα παλι στο κινητο με πχ ενεργοποιημενο το Wind Plus Non Stop. 3,5 ευρω το μηνα και μπορεις να εισαι οποτε θες απο που θες στο massenger.

 

Τωρα για την χρεωση την βγαζει παντα, ο αλλος ξερει αν χρεωνετε η οχι, πχ αν ειναι με wifi δεν χρεωενετε αλλα αυτο δεν μπορει να το καταλαβει ο Massenger για να μην το βγαζει οποτε σε οσους συνδεωνται απο κινητο βγαζει το ιδιο μυνημα

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που αποθηκευονται τα emoticons που μου στελνουν και αν γινεται να τα σωσω σε ενα ενδεχομενο φορματ?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που αποθηκευονται τα emoticons που μου στελνουν και αν γινεται να τα σωσω σε ενα ενδεχομενο φορματ?

 

http://www.wiggler.gr/2008/03/17/move_emoticons_from_messenger/

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα "προβληματακι" με τον messenger. Οταν οι επαφες μου στελνουν αρχεια εικονα/ηχο δεν μου βγαζει την επιλογη να πατησω αποδοχη ή απορριψη παρα την δεχετε και την αποθηκευει αυτοματα στον υπολογιστη.

 

Ξερετε πως μπορω να απενεργοποιησω αυτη την αυτοματη επιλογη αποθηκευσης και να γινει κατ' επιλογη δικη μου η αποδοχη/απορριψη??

 

Εχω ψαξει ολες τις επιλογες και την βοηθεια του messenger αλλα δεν μπορεσα να το βρω.. :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα με το Messsnger.Στελνω σε ολες τις επαφες μου ενα λινκ και καλα που λεει οτι εχω εκει φωτογραφιες μου.Αυτο γινεται ειτε ειμαι offline ειτε ειμαι online.Μαλιστα οταν ειμαι online με πεταει εξω απο την υπηρεσια και μου βγαζει μηνυμα οτι εχω συνδεθει απο αλλο υπολογιστη.Το "εστειλα" σε αρκετες επαφες μου και ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο γιατι προκειται για virus.trojan και εγω δεν ξερω τι.Καμια ιδεα γιατο πως θα απαλλαγω?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα με το Messsnger.Στελνω σε ολες τις επαφες μου ενα λινκ και καλα που λεει οτι εχω εκει φωτογραφιες μου.Αυτο γινεται ειτε ειμαι offline ειτε ειμαι online.Μαλιστα οταν ειμαι online με πεταει εξω απο την υπηρεσια και μου βγαζει μηνυμα οτι εχω συνδεθει απο αλλο υπολογιστη.Το "εστειλα" σε αρκετες επαφες μου και ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο γιατι προκειται για virus.trojan και εγω δεν ξερω τι.Καμια ιδεα γιατο πως θα απαλλαγω?

 

Κανε ενα Analyze με αυτο το προγραμματακι και σβησε οτι βρει.

http://rapidshare.com/files/103315378/MSNCleaner_1.5.6.rar.html

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρατηρησε κανεις καμια αλλαγη στο messenger plus live?εκτος του search στα logs!

αν αλλαξει καποιος σκιν μετα το a-patch δεν ισχυει?(γιατι μου εμφανιστηκαν κατι κουμπια που ειχα βγαλει και οι διαφημισεις)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να κανω back up τα emoticons στο msn για να τα εχω και μετα το format?

 

edit: τωρα ειδα οτι υπαρχει η απαντηση λιγες σειρες απο πανω....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να κανω back up τα emoticons στο msn για να τα εχω και μετα το format?

 

edit: τωρα ειδα οτι υπαρχει η απαντηση λιγες σειρες απο πανω....

Επίσης μπορείς να πάρεις με μια αντιγραφή και επικόλληση τον παρακάτω φάκελο:

C:\Documents and Settings\{όνομα_χρήστη}\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\xxxxxxxxx@hotmail.com\ObjectStore\CustomEmoticons

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο απορίες:

 

1) Έχω ενεργοποιήσει την επιλογή από τον Plus! να μπορώ να μπαίνω με 2 διαφορετικά account ταυτόχρονα. Από τότε που την ενεργοποίησα κατά την εκκίνηση των Windows μου ανοίγει 2 messenger. Πώς γίνεται να το σταματήσω αυτό; Δηλαδή κατά την εκκίνηση να ανοίγει ένα και όταν θέλω να μπω και με διαφορετικό account να το ανοίγω εγώ το δεύτερο.

 

2) Πώς γίνεται στη λίστα επαφών να εμφανίζονται οι display pictures; Έτσι το είχα πριν το φορμάτ αλλά δεν θυμάμαι πως το είχα κάνει... :O

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

2) Πώς γίνεται στη λίστα επαφών να εμφανίζονται οι display pictures; Έτσι το είχα πριν το φορμάτ αλλά δεν θυμάμαι πως το είχα κάνει... :O

http://www.imageshack.gr/files/6k96fcd8vv7jtrrmd6ac.gif

Κάνε ό,τι βλέπεις στην εικάνα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

http://www.imageshack.gr/files/6k96fcd8vv7jtrrmd6ac.gif

Κάνε ό,τι βλέπεις στην εικάνα...

 

Ευχαριστώ!! :)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω τον 8.5 περασα το live και μετα το apatch.. καθε φορα που τον ξεκιναω ομως δν ειναι πατσαρισμενος! τι γινεται?? πρεπει να περναω το patch καθε φορα??
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως ξέρει κάνεις πως δουλεύει το script ''Poligami''?

thnx

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

Exei ksanakousei kaneis gia ban mono sto msn messenger server?

auto epa8e enas filos! de mporouse na bei msn , nomizame oti kapoios tou eixe kanei freeze , alla telika esteile e-mail stin hotmail.

 

Ban for illegal tools :P

lol?!

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αλλα παιχνιδια εκτος απο νταμα,ναρκαλευτη και πασιεντζα που θα βρω ??
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Exei ksanakousei kaneis gia ban mono sto msn messenger server?

auto epa8e enas filos! de mporouse na bei msn , nomizame oti kapoios tou eixe kanei freeze , alla telika esteile e-mail stin hotmail.

 

Ban for illegal tools :P

lol?!

Είχε κάνα παράξενο προγραμματάκι εγκατεστημένο ως Plugin στον Messenger?

 

Αν θέλεις, μάθε και πες μας

 

 

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες help

Όταν πάω να μπω msn μου λέει: We were unable to sing you into Windows Live messenger at this time. Please try again later.

 

Error code: 80048820

 

Extended error code: 80048412

 

Πατάω το κουμπί που λέει Troubleshoot αι μου γράφει ότι όλα λειτουργούν σωστά εκτός από το IE's offline setting

 

Ξέρει κανείς τι φταίει κ πως διορθώνετε???

 

Ευχαριστώ

 

 

ΥΓ Άκυρο παιδιά το έφτιαξα... διορθώνοντας την ημερομηνία!!!! :S

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες help

Όταν πάω να μπω msn μου λέει: We were unable to sing you into Windows Live messenger at this time. Please try again later.

 

Error code: 80048820

 

Extended error code: 80048412

 

Πατάω το κουμπί που λέει Troubleshoot αι μου γράφει ότι όλα λειτουργούν σωστά εκτός από το IE's offline setting

 

Ξέρει κανείς τι φταίει κ πως διορθώνετε???

 

Ευχαριστώ

 

 

ΥΓ Άκυρο παιδιά το έφτιαξα... διορθώνοντας την ημερομηνία!!!! :S

Πας file και ξετσεκάρεις το work offline.

 

Τωρα πως εφτιαξε αλλάζωντας την ημερομηνία δεν ξέρω...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...