Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει πιθανότητα να δω καλύτερη ποιότητα εικόνας αν γίνει αλλαγή κάμερας;

 

Αν εννοεις με το θα δεις καλυτερη ποιοτητα εικονας, πως αλλαζοντας την web camera που εχεις με μια καλυτερη....ο αλλος που σε βλεπει θα εχει καλυτερη ποιοτητα εικονας, η απαντηση ειναι ΝΑΙ!!! ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν εννοεις με το θα δεις καλυτερη ποιοτητα εικονας, πως αλλαζοντας την web camera που εχεις με μια καλυτερη....ο αλλος που σε βλεπει θα εχει καλυτερη ποιοτητα εικονας, η απαντηση ειναι ΝΑΙ!!! ;)

 

Ναι λέμε να πάρουμε κι οι δύο την ίδια κάμερα, τώρα έχουμε, εγώ μια απλή logitech quickcam messenger(640x480) και ο άλλος μια microsoft vx-3000 με παρόμοια χαρακτηριστικά.

Αν πάρω κάτι σαν τη quickcam pro 9000 με ανάλυση 1600χ1200 θα με βλέπουν καλύτερα; δε θα χρειαστώ όμως και μεγαλύτερο bandwidth(τώρα 1mbps);

Link to comment
Share on other sites

Ναι λέμε να πάρουμε κι οι δύο την ίδια κάμερα, τώρα έχουμε, εγώ μια απλή logitech quickcam messenger(640x480) και ο άλλος μια microsoft vx-3000 με παρόμοια χαρακτηριστικά.

Αν πάρω κάτι σαν τη quickcam pro 9000 με ανάλυση 1600χ1200 θα με βλέπουν καλύτερα; δε θα χρειαστώ όμως και μεγαλύτερο bandwidth(τώρα 1mbps);

 

Η σύνδεση αφορά μόνο το framerate(ταχύτητα εικόνας). Τώρα για την ποιότητα(πολλές κάμερες φθηνές έχουν το μειονεκτημα να τα δείχνουν πολύ σκοτεινά) έχει την ευθύνη η κάμερα. Το να πάρετε ίδιες κάμερες δεν νομίζω να βοηθήσει.

 

------

 

Έχω το εξής σφάλμα όταν προσπαθώ να φορτώσω το msn σε pc xpsp2:

http://www.imageshack.gr/files/at05cue6530hs5zhyqs6_thumb.gif

Μπορώ να παρακάμψω το μνμ και να κάνω την εγκατάσταση?

Αν όχι, θα κάνει ζημιά στα ραγισμένα windows?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΡΑ-μούφα.. μαθαίνουν το password σου και μπένουν και γεμίζουν όλους όσους έχεις στην λίστα σου με ads... :!::!::!:

 

πωπω!! ελπιζω να μην το δοκιμασε κανεις!! sorry μαγκες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ΠΡΕΠΕΙ να παρω μια φωτο που εχει ενας φιλος ως profile image. Πειτε μου οτι υπαρχει τροπος....

 

Πολυ, ευχαριστω. Δυστυχως δε μπορω να ζητησω τη φωτο χωρις να εκτεθω....:rolleyes:

 

Μήπως δεν είναι φίλος και είναι φίλη;; ;):p

 

---------------------

 

Γιατί εμφανίζεται αυτό το αστεράκι δίπλα απ' αυτήν την επαφή; :confused:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/588052

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Πάτα το και θα κατλάβεις (το αστεράκι ντε)
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί εμφανίζεται αυτό το αστεράκι δίπλα απ' αυτήν την επαφή; :confused:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/588052

 

 

Το αστερακι δηλωνει τις νεες ενημερωσεις που εχει κανει ή στο προφιλ της ή στο Windows Space Live(αν εχει!) :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους.εχω ενα προβλημα με το msn 8,1 εκδοση.ενω συνδεομαι κανονικα και συνομιλω με φιλους, ανα τακτα χρονικα διαστηματα 10 με 15 λεπτα κολλαει το προγραμμα και δεν αποκρινετε σε τιποτα,μεχρι που τερματιζει η λειτουργεια του.μου εχει σπασει τα νευρα:mad:.ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?tnks!
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους.εχω ενα προβλημα με το msn 8,1 εκδοση.ενω συνδεομαι κανονικα και συνομιλω με φιλους, ανα τακτα χρονικα διαστηματα 10 με 15 λεπτα κολλαει το προγραμμα και δεν αποκρινετε σε τιποτα,μεχρι που τερματιζει η λειτουργεια του.μου εχει σπασει τα νευρα:mad:.ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?tnks!

 

Κανε ενα scan στο "μηχανακι" σου κατι πρεπει να εχει....δες οταν κολλαει στη διαχειριση εργασιων με ποια εφαργμογη "φορτσαρει" το cpu σου....Κατα πασα πιθανοτητα δεν ειναι θεμα messenger!! Αν παρολα αυτα ο υπολογιστης σου ειναι καθαρος τοτε δοκιμασε να ξαναεγκαταστησεις τον messenger σου!!! ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

exw kai egw to idio problima apo tote p xrisimopoiw msn plus kai stuffplug3 se sundiasmo me to msn...(plug ins einai tou msn)

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα scan στο "μηχανακι" σου κατι πρεπει να εχει....δες οταν κολλαει στη διαχειριση εργασιων με ποια εφαργμογη "φορτσαρει" το cpu σου....Κατα πασα πιθανοτητα δεν ειναι θεμα messenger!! Αν παρολα αυτα ο υπολογιστης σου ειναι καθαρος τοτε δοκιμασε να ξαναεγκαταστησεις τον messenger σου!!! ;)

 

το pc μια χαρα ειναι 100%.προερχετε απο φορματ και δεν ειναι καθολου φορτομενο.την στιγμη που κολλαει δεν εχω καμια εφαρμογη ανοιχτη.το εχω επανεγκαταστησει 2 φορες αλλα ματαια.δεν ξερς τι να πω:confused:thnks για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia.

 

eimai kainourios sto messenger.

katafera na sindeso tin web camera mou k to mikrofono mou.

prospatho me ton adelfo mou pou den exei oute web camera oute mikrofono na epikoinonisoume.

autos me vlepei alla den me akouei.giati??

theloume ego na milao k na fainomai kanonika k autos na mou apanta meso pliktrologiou.

voithiste mas pls

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον 9.

Μεγάλη απάτη, μόνο το .gif as display αξίζει κι αυτό δεν φαίνεται αν κι ο άλλος δεν έχει τον 9 :mad:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

ο 8.5 ο επισημος ποτε βγαινει?

 

Κυκλοφορεί.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον 9.

Μεγάλη απάτη, μόνο το .gif as display αξίζει κι αυτό δεν φαίνεται αν κι ο άλλος δεν έχει τον 9 :mad:

Kai to block kai report as spammer :p

Link to comment
Share on other sites

ο 8.5 ο επισημος ποτε βγαινει?

 

Μπορείς να τον κατεβάσεις από εδώ.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Windows Live Messenger 8.5 κι ενώ μιλάω με κάποιον, μπορεί αυτός να μου έχει στείλει μηνύματα ενώ εγώ δεν τα λαμβάνω... Έχει συμβεί πολλές φορές, όπως και οι παρεξηγήσεις που προκλήθηκαν! Ξέρει κάποιος από που μπορεί να είναι?

Υπόψιν, έχω δώσει πλήρη access από KIS 7.0, άνοιξα την θύρα από router και δεν το κάνει μόνο με αυτή την έκδοση! Το έκανε και σε προηγούμενες.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τον κατεβάσεις από εδώ.

 

απο MS θελω να μαθω ποτε βγαινει?ειναι καλος αυτο το ΜΣΝ ?σταθερο κτλ οπως ο 8.1?

Link to comment
Share on other sites

απο MS θελω να μαθω ποτε βγαινει?ειναι καλος αυτο το ΜΣΝ ?σταθερο κτλ οπως ο 8.1?

 

Σταθερό είναι, δεν είχα κάποιο πρόβλημα ή κόλλημα. Μη σου πω ότι αισθάνομαι πως πάει ακόμα πιο ομαλά απ' το προηγούμενο :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

a-patch και msg plus ειναι συμβατα με αυτη την εκδοση?

 

Δεν ξέρω, δεν τα έχω δοκιμάσει...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...