Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6151


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...

Kαλησπέρα.

 

Πρόκειται να πάρω αυτό το κινητό για τη σύζυγό μου και θα ήθελα να μάθω εάν έχει κάποιες λειτουργίες που δεν βρήκα γραμμένες πουθενά, ή τουλάχιστον δεν τις πρόσεξα.

 

α) Έχει ξυπνητήρι(ια) και εάν ναι, δουλεύει με κλειστό το κινητό?

β) Έχει υπενθυμίσεις οι οποίες να δουλεύουν και με κλειστό κινητό?

γ) Έχει ακουστικά hands free στη συσκευασία? Εάν ναί, δουλεύουν και ώς ακουστικά για το ράδιο?

 

Έχω επιδότηση από Cosmote (δεν ξέρω πόσα €) και είναι η επικρατέστερη επιλογή μου.

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/3.0.6306/1558; el; U; ssr))

 

paidia to 6151 den kanei oute dexete videokliseis

Το επιβεβαιωω και εγω αυτο

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

a) nai exei ksipnitiri kai douleuei kai me klisto to kinito

b)nai exei ipenthimiseis kai litourgoun kai me klisto to kinito

c)nai exei akoustika kai litourgoun kai gia to radio :) ) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

a) nai exei ksipnitiri kai douleuei kai me klisto to kinito

b)nai exei ipenthimiseis kai litourgoun kai me klisto to kinito

c)nai exei akoustika kai litourgoun kai gia to radio :) ) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Thank's a lot mate!

 

 

ΥΓ: Τότε γιατί να πάρω το 6233?:wacko: Μόνο για την καλύτερη κάμερα??:blink:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Και για την οθονη με την σχεδον ΤΕΤΡΑΠΛΑΣΙΑ αναλυση (128Χ160=20480 pixels εναντι 240Χ320=76800 pixels) και για τα διπλα στερεο ηχεια και για το βιντεο με την ΔΩΔΕΚΑΠΛΑΣΙΑ αναλυση (176X144=25344 pixels εναντι 640X480=307200 pixels) και για το οτι κανει και δεχεται βιντεοκλησεις (αν δεν κανει το 6151... που αμφιβαλλω οτι δεν κανει)!

 

Oh, ok τότε, κατατοπιστικότατος!!!;)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
POY MPORW NA BRW ANABA8MISH KAI PWS 8A THN PERASW MESA? KAI O HXOS KLHSHS AKOYGETE ARKETA XAMHLA ENW EINAI STO TERMA KAI SE ESAS ESTI EINAI?DEN GINETE NA EINAI DYNATOTEROS?

 

Δοκιμασε να κανεις αναβαθμιση μεσω του νοκια updater

http://europe.nokia.com/softwareupdate

 

(γραφε με Ελληνικους μικρους χαρακτηρες ...:rolleyes: )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ρε παιδιά επείγον πρόβλημα.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί ΕΝΤΕΛΩΣ το Voice Dialling στο κινητό;

 

Το χρησιμοποιεί ο πατέρας μου με ΒΤ handsfree και έχει το handsfree στην τσέπη, πατιέται το πλήκτρο και καλεί νούμερα στην τύχη....

 

Καμία ιδέα ;;;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας , βλέπω ότι είναι το πιο φτηνό 3G κινητό , ίσως με εξυπηρετεί για το σκοπό που το θέλω ...

 

Το θέλω αποκλειστικά για να ακούω radio , internet radio , και θέλω να σας ρωτήσω εαν μπορεί να παίξει streams πχ από το http://www.pulsradio.com/ , και να συνδέσω το κινητό με το radio cd στο aux in ... Εννοείται ότι με F2G 3.5 θα πρέπει να περνάει ...

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδια, εχει η αδελφη μου αυτο το μοντελο!!

δεν λεω πολυ καλο, αλλα τωρα το χει κανει... και θελει να αλλαξει!!δεν ειναι κατι το εξωτερικο, ειναι το λογισμικο σκαρτο!!

μπορουμε να κανουμε κατι, και να περασουμε ενα καινουριο λογισμικο?

 

ευχαριστω πρωκαταβολικα!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

αα μονο?η αναβαθμιση ειναι για ολα?

θα χρειαστω καποιο προγραμμα?το κινητο πρεπει να το βαλω σε καποιο συγκεκριμενο mode?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

H αναβαθμιση ειναι για προβληματα λογισμικου ...

Οπως αυτο που ανεφερες .

 

Κανονικο προφιλ και πληρως φορτισμενη μπαταρια

ειναι αυτα που πρεπει να κανεις , θα σε καθοδηγησει το προγραμμα ...

Link to comment
Share on other sites

αα, δλδ μονο οι drivers χρειαζονται, και να περασω το αρχειο εε?

εαν χρειαζονται οπωσδηποτε οι drivers, αν γινοταν καποιος να μου τους δωσει...

~~~

χρειαζεται να προσεχω κατι αλλο?ισως θα χαθει τπτ..? (αν και, μου λες πως ειναι αναβαθμιση, δεν νιμοζω)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα. Έχω το κινητό περίπου 8 μήνες. Το πρόβλημα είναι το εξής: Το κινητό κάνει επανεκινήσεις μόνο του! Όταν με παίρνουν τηλ κλείνει φαφνικά, βγάζοντας πρώτα μια μαύρη οθόνη και κάνει επανεκίνηση. Το ίδιο και στα sms.

 

Το έχω πάει στο κατάστημα που το αγόρασα πάνω από 10 φορές, και όλες μου έκανα αναβάθμιση λογισμικού. Κάνοντας το updater μέσω του site της Νokia έχω το τελευταίο λογισμικό. Δεν αντέχω άλλο να έχω το πρόβλημα, μπορώ να κάνω κάτι ή να το πετάξω στα σκουπίδια?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως η τελευταια προτααη μετα το διαζευτικο "ή" ειναι η λυση!

να αλλαξεις firmware, κλπ δεν μπορεις!μονο αναβαθμιση!:confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

στην δικη σου προταση στηριχτηκα!!δεν μπορεις να κανεις πολλα σε ενα νοκια!! μονο αναβαθμιση μεσω του Nokia Software Updater !! firmware,οπως ειπα πριν, δεν μπορεις να αλλαξεις!γενικα δεν μπορεις να κανεις κατι ιδιαιτερο σε ενα νοκια!οποιοδηποτε κι αν ειναι!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
γεια σας παιδιά μετά απο περίπου 2 χρόνιαπου το έχω μου παρουσίασε το πρώτο πρόβλημα. όταν το ενεργοποιώ μου ζητάει να βάλω ημερομηνία και ώρα. κάτι τρέχει με την μπαταρία την εσωτερική του κινητού νομίζω. έχει συμβει κάτι παρόμοιο σε κανέναν; α και πόσο πάει το μαλλί;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει καμία πιθανότητα να κάνω Hard Format χωρίς να επισκεφτώ τη NOKIA;

Ξαφνικά άρχισε να μην ανοίγει η να ανοίγει όποτε θέλει αυτό. Εδώ και μια βδομάδα έχω προσπαθήσει πολλές φορές να το ανοίξω αλλά τίποτα. Αν άνοιγε θα μπορούσα μέσω software updater να κάνω μια αναβάθμιση, αλλά τίποτα.

Λέω μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος όπως και στα S60 για format με κλειστό το κινητό.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
καλησπερα εχω σαν δευτερη συσκευη το νοκια 6151 και εδω και κατι μηνες το ανοιγω και σβηνει μονο του δεν ειναι θεμα μπαταριας την εχω αντικαταστασησει . το πολυ σπαστικο ειναι οταν το χρησιμοποιω και γραφω κολλαει περιμενω γινεται ασπρη η οθονη και μετα απο λιγο σβηνει και δεν αναβει αμεσως . το παταω και δεν ανοιβει περιμενω λιγο αναβει και γραφει νοκια μετα απο λιγο σβηνει δεν μου ζηταει το κωδικο για ανοιξω την συσκευη με τα παλι δεν ανοιγει και περιμενω μετα ξανα το ιδιο μετα νοκια και τιποτα σβηνει μετα ανοιγει κανονικα μπορει να μου το κανει και 5 φορες και να μην ανοιξει. ξερω οτι τα εχει φαει τα ψωμια του διοτι το ειχε η μητερα μου 2 χρονια και εγω 2,5χρονια αλλα σαν συσκευη δεν μου εχει δημηργησει καποιο αλλο προβλημα εκτος απο αυτο το σπαστικο. επισης το αλλο σπαστικο ειναι να μιλας στο τηλεφωνο και να κολλαει να περιμενεις 2 λεπτα να σβηνει η οθονη και να γινεται ασπρη και μετα να σβηνει τελειως . τι μπορει να φταει; . μην πως θελει αναβαθμιση;. καλωδιο δεν εχω για να την κανω εγω διοτι δεν ειχε μεσα στο κουτι. να το παω για φτιαξιμο; ή δεν αξιζει;. τι μου προτεινεται να κανω ; . εχω σκεφτει να το ριξω στην ανακυκλωση αλλα δουλευει ανεξαρτητα με τα κολληματα που σας ειπα παραπανω.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...