Jump to content

Κόμικς


trifilli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις βγήκε η ανακοίνωση διαθεσιμότητας πήρα τηλ στο PUBLIC Κύπρου και έκανα κράτηση. Ούτε καν ήξερε για ποια βιβλία της μιλούσα και αντιδρούσε λες και της μιλούσα σε klingon αντί ελληνικά.. Ήρθαν προχθες τελικά και οταν με πήραν τηλ να μου το πουν η κοπέλα μου λέει πάλι καλά που έκανα την κράτηση γιατι μείνανε 2 από το καθένα..... άρα έχω να παίρνω 2 από την κάθε σειρά..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 521
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Πριν πολλά χρόνια στο περιοδικό αγόρι, υπήρχε μια ιστορία με έναν διαστημικό βάρβαρο ονόματι "σλέιν" κάποια στιγμή άκουσα πως γυρίστηκε ταινία (νομίζω ισπανική παραγωγή) ξέρει κάνεις κάποια πληροφορεία;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε η ανακοίνωση διαθεσιμότητας πήρα τηλ στο PUBLIC Κύπρου και έκανα κράτηση. Ούτε καν ήξερε για ποια βιβλία της μιλούσα και αντιδρούσε λες και της μιλούσα σε klingon αντί ελληνικά.. Ήρθαν προχθες τελικά και οταν με πήραν τηλ να μου το πουν η κοπέλα μου λέει πάλι καλά που έκανα την κράτηση γιατι μείνανε 2 από το καθένα..... άρα έχω να παίρνω 2 από την κάθε σειρά..

 

Πήρα τον τόμο 9 της Βιβλιοθήκης του Καρλ Μπαρκς το Σάββατο από το Public στο Tiffany Mall. Είχε και τον 10, αλλά και τους καινούριους της « Βιβλιοθήκης Κόμιξ» και τουλάχιστον 3-4 από το καθένα...

Edited by VeCo

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τον τόμο 9 της Βιβλιοθήκης του Καρλ Μπαρκς το Σάββατο από το Public στο Tiffany Mall. Είχε και τον 10, αλλά και τους καινούριους της « Βιβλιοθήκης Κόμιξ» και τουλάχιστον 3-4 από το καθένα...

 

(βγήκε το μάτι μου btw.. )

 

ε, καλά, άλλο Κύπρος και άλλο Ελλαδα.. εμας φέρνουν μόνο 10 από το κάθε βιβλίο σε κάθε Public. (2 όλα κι όλα)

Edited by VeCo
:)
Link to comment
Share on other sites

(βγήκε το μάτι μου btw.. )

 

ε, καλά, άλλο Κύπρος και άλλο Ελλαδα.. εμας φέρνουν μόνο 10 από το κάθε βιβλίο σε κάθε Public. (2 όλα κι όλα)

 

Για τη Λεμεσό λέω, και εννοώ ότι είχε σχετικά μεγάλο απόθεμα σε σχέση με άλλες φορές. Άσε που ήρθαν πραγματικά γρήγορα σε σχέση με το παρελθόν...

 

Υ.Γ.

Όου εμ τζι. Το 'σιαξα! :grin:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν σας τα στείλουν με δέμα από Ελλάδα πόσο θα βγει; Είχε δώσει στο παρελθόν ο tazio τη μεταφορική. Κάνει έκπτωση 15-20%, θα αγοράσετε 4-5 τόμους, και θα σας βγει ίδια τιμή ίσως και πιο φθηνά.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθώ να θυμηθώ μια ιστορία σε ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ που βγήκε γύρω στο 94-95 (σε Ελλάδα και Κύπρο), που ήταν σε 4 μέρη (διαφορετικά τεύχη), είχε να κάνει με time travel και είχε και τον Σκρουτζ, Ντόναλντ, Χ-Λ-ΝΤ και τον Μίκυ με την παρέα του. All star δηλαδή. Νομίζω το "spine" των τευχων συμπλήρωνε το ένα το άλλο.. έχει κανείς καμια ιδέα?

 

Το μόνο που θυμάμαι από την υπόθεση είναι ότι είχε να κάνει με κλοπή από μουσείο.. or something :(

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο αυτό με το #2000.

Προφανώς λες τον "Πύρινο Βράχο" που είχε βγει και στα Μεγάλα Σήριαλ. Εκτός αν θυμάμαι πάλι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει λέτε να δώσω όλη τη συλλογή ΚΟΜΙΞ (δεν πρέπει να χω πάνω από τα μισά τεύχη) και να κρατήσω μόνο τα σκληρά τεύχη;

Είμαι στο δίλημμα ή την πουλάω όλη τη συλλογή και κρατάω τα χοντρά ή αγοράζω και τα υπόλοιπα (που θέλει πολλά φράγκα για αυτό το εγχείρημα).

Ηθελα να μαζέψω όλα τα τεύχη ΚΟΜΙΞ, ΝΤΟΝΑΛΤ, ΜΙΚΥ ΜΥΣΤΗΡΙΟ, καθώς και ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ και ΑΣΤΕΡΙΞ, αλλά το κόβω αδύνατο...

Link to comment
Share on other sites

Για να μαζέψεις όλα τα τεύχη κόμιξ δε θες "πολλά φράγκα", όπως έγραψες αλλά πάρα πολλά, ως υπερβολικά πολλά, φράγκα.

Βγες μια βόλτα και ψάξε να δεις πόσο πωλείται το Νο1 και γενικότερα τα 10 πρώτα νούμερα και θα καταλάβεις.

Αστερίξ και Λούκυ μαζεύονται σχετικά εύκολα. Λίγη υπομονή χρειάζεται.

Για το Ντόναλντ θέλει ψάξιμο και κάτι μπορεί να καταφέρεις. Για το μυστήριο καλό κουράγιο, αλλά μάλλον δεν αρκεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το Μίκυ Μυστήριο να ναι καλά κάτι μίνι μάρκετ που βρήκα αρκετά τεύχη, όπως επίσης και η επανεκδόσεις...

 

Για διαβάστε αυτό το άρθρο που πέτυχα τυχαία...να πέσετε από τα σύννεφα...

Λέει για την κατρακύλα του περιοδικού ΚΟΜΙΞ...

Edited by VeCo
Χρησιμοποιείτε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ
Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ ενδιαφερον και ευχαριστω για την ενημερωση :)

 

προσωπικα το χω κοψει εδω και κανα χρονο...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ ενδιαφερον και ευχαριστω για την ενημερωση :)

 

προσωπικα το χω κοψει εδω και κανα χρονο...

 

Το Αλμανακνο το εκοψα στο τευχος 100 γιατι ειχε χαλασει παρα πολυ. Καποια στιγμη πριν μερικα χρονια το ξαναρχησα.

Μετα απο αυτα σκεφτομαι να δωσω ολη τη συλλογη και να κρατησω μονο τα χοντρα

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Link to comment
Share on other sites

 

Το 'χει πάρει κανείς; Του έριξα μια ματιά στο βιβλιοπωλείο και μου φάνηκε καλό...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το 'χει πάρει κανείς; Του έριξα μια ματιά στο βιβλιοπωλείο και μου φάνηκε καλό...

 

Το πήρα σήμερα αλλά δεν έχω προλάβει ακόμα να το διαβάσω! από 2~3 σελίδες που έριξα μια ματιά φαίνεται πολύ καλό :)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα αλλά δεν έχω προλάβει ακόμα να το διαβάσω! από 2~3 σελίδες που έριξα μια ματιά φαίνεται πολύ καλό :)

 

Θα το «χτυπήσω» μαζί με τους νέους τόμους του Καρλ Μπαρκς μου φαίνεται... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καιρό είχε να βγει Βιβλιοθήκη ΚΟΜΙΞ. Just in time for Christmas :)

 

Υ.Γ.

Ξέρει κανένας πόσους τόμους έχει η Βιβλιοθήκη του Καρλ Μπαρκς; Φτάσαμε αισίως τους 14...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

http://www.protoporia.gr/prosochi-dagkonei-p-379621.html

 

http://img692.imageshack.us/img692/9369/arkasa.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έρχεται ο τρίτος τόμος της σειράς «Τα Μεγάλα Σήριαλ», με τίτλο «Ιστορία και Δόξα της Δυναστείας των Ντακ»!

 

«Ο Σεληνιακός Αντίλαλος», «Ο Θησαυρός της Κλεοπάπιας», «Τα Κανόνια του Μισισιπή» είναι τρία

από τα οκτώ κεφάλαια με τα οποία ολοκληρώνεται η Ιστορία και Δόξα της Δυναστείας των Ντακ!

 

Κυκλοφορεί: Πέμπτη 20 Ιουνίου πανελλαδικά / τιμή 5,40€

 

http://img546.imageshack.us/img546/3512/5k23.jpg

 

(αντιγραφή από Facebook)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...