Jump to content

Συζήτηση για τις πανεπιστημιακές καταλήψεις


haris84
 Κοινοποίηση

ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?  

189 members have voted

  1. 1. ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?

    • Ναι
      80
    • Οχι
      109


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικα οι βασεις της φιλοσοφικης μαλλον ειναι να ξερεις να βγαζεις αγνωστο,συντακτικο,την ιστορια της αρχαιας Ελλαδας,Ομηρο.Το να μην θυμασαι και ολα τα ρηματα απεξω .Για αυτο υπαρχουν τα βιβλια με τα ρηματα..

 

Ναι, αυτός που δεν ξέρει να κλίνει το ειμί θα μεταφράσει άγνωστο αρχαίο κείμενο... Και Όμηρο μη σου πω!

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτός που δεν ξέρει να κλίνει το ειμί θα μεταφράσει άγνωστο αρχαίο κείμενο... Και Όμηρο μη σου πω!

 

προφανώς το ειμί δεν είναι ένα οποιοδήποτε ρήμα...

Link to comment
Share on other sites

Ανετα,γιατι ειναι συνδεδεμενα μεταξυ τους;Αν καποιος δεν θυμαται το ενα δεν ξερει το αλλο;Το αγνωστο ειναι θεμα εξικοιωσης κα εξασκησης.Δεν ειναι θεμα μνημης,
Link to comment
Share on other sites

Ανετα,γιατι ειναι συνδεδεμενα μεταξυ τους;Αν καποιος δεν θυμαται το ενα δεν ξερει το αλλο;Το αγνωστο ειναι θεμα εξικοιωσης κα εξασκησης.Δεν ειναι θεμα μνημης,

 

Τα ανώμαλα ρήματα της αρχαίας Ελληνικής είναι 100% θέμα μνήμης. Αυτός που δεν αναγνωρίζει "εξωτικούς" γραμματικούς τυπους όπως το ειμί θα έχει κάποιο πρόβλημα στο άγνωστο κείμενο, πίστεψέ με.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ανετα,γιατι ειναι συνδεδεμενα μεταξυ τους;Αν καποιος δεν θυμαται το ενα δεν ξερει το αλλο;Το αγνωστο ειναι θεμα εξικοιωσης κα εξασκησης.Δεν ειναι θεμα μνημης,

 

απλά δεν μπορέσει να το αποδόσει σωστά αν δεν ξέρει να κλίνει βασικά ρήματα

anyway το θέμα είναι οι καταλήψεις στα πανεπιστήμια...

υπάρχουν προβλήματα αλλά δεν είναι αυτός ο μόνος τρόπος απλά βολεύει μερικούς όπως τεμπέληδες που δεν υποστηρίζουν καν την κατάληψη, απόφοιτους ΚΕΣ, όσους προωθούν την ιδιωτική εκπαίδευση, κλπ κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Οι καταλήψεις στα πανεπιστήμια το μόνο σίγουρο είναι πως υποβαθμίζουν τα πτυχία μέσω των υποβαθμισμένων αποφοίτων που βγάζουν. Στο πανεπιστήμιο πάει κανείς για να σπουδάσει, ούτε με κόμματα να μπλεχτεί, ούτε καταλήψεις να κάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω και εγώ. Αλλού στοχεύει ο ένας και αλλού ο άλλος στην πραγματικότητα. Επίσης άλλο πράγμα είναι η αναγνώριση και άλλο η εξομοίωση. Υπάρχει κανείς που να θεωρεί ότι το πτυχίο του κάθε τελευταίου polytechnic της Αγγλίας είναι ίδιο με αυτό του LSE ή του Imperial?

Τα πτυχία σας δεν κινδυνεύουν από τα Κολλέγια. Αυτό που πρέπει να καταλάβουμε όλοι είναι ότι το πτυχίο μόνο του δεν αρκεί, ούτε και εξασφαλίζει τίποτα. Ο απόφοιτος ΑΕΙ συνήθως ξεκινάει με πλεονέκτημα σε σχέση με τον απόφοιτο ΚΕΣ στην αγορά εργασίας αλλά αν ο άλλος το ισοφαρίζει με προυπηρεσία ή άλλα τυπικά προσόντα ή εν τέλει με περισσότερη εργατικότητα γιατί να μην πάρει τη δουλειά;

 

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Πτυχίο έχουν σχεδόν όλοι... προϋπηρεσία, και επαγγελματικά πιστοποιητικά κάνουν την διαφορά!

 

Όσο πονάει η ανεργία του πτυχιούχου ΑΕΙ άλλο τόσο πονάει και η ανεργία του αποφοίτου κάποιου κολλεγίου.

Δεν φταίνε τα κολλέγια γι' αυτό αλλά οι αναχρονιστικές δομές της ελληνικής οικονομίας που δεν παράγει αρκετές θεσεις εργασίας. Κλισέ μεν, αλήθεια δε.

 

Μπα... τους αποφοίτους κάποιου κολεγίου τους πονάει λιγότερο... έτσι κι αλλιώς δεν κόπιασαν για να πάρουν πτυχίο... απλά το αγόρασαν... :rtfm:

 

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων πλάκα κάνω...

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο δεν φταινε ΜΟΝΟ οι καταληψεις.

δεν μπορω να καταλαβω γτ δεν το παραδεχονται ορισμενοι(οπως εκανε ενα μελος χτες) "οι καταληψεις απο τους περισσοτερους γινονται για να ξεκουραστουν χανοντας μαθημα"

 

Όλες αυτές τις απόψεις τις λες γιατί δεν ξέρεις πόσο δύσκολο είναι να είσαι στα αμφιθέατρα 9 ώρες την ημέρα χώρια των εργαστηρίων. Όσοι θέλουν να ξεκουραστούν δεν σημαίνει οτι είναι τεμπέληδες. Δεν έχει καμιά σχέση με μεταξωτά βρακια και δεν ξέρω τι, ο παραλληλισμός σου είναι άστοχος γιατί αν εγώ και άλλοι 5-6 συνάδελφοι, που εδώ και 4 συνεχόμενα χρόνια έχουμε φτύσει αίμα στα θρανία, αν δεν φοράμε "μεταξωτά βρακιά" τότε τι φοράνε οι άλλοι που έχουν να πατήσουν απο το πρώτο έτος στη σχολή και έρχονται μια φορά την εβδομάδα;Ακόμα και τα ενεργά μέλη παρατάξεων σπάνια έρχονται στα μαθήματα. Ούτε καν οι καθηγητές μας σημειώνουν για να μας ανταμείψουν που ερχόμαστε ενώ οι άλλοι διασκεδάζουν δε ξέρω που.

 

Θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνεις εσύ ένα τρόπο εκτός απο τις καταλήψεις ώστε να μη πραγματοποιηθεί μάθημα. Και θα παρακαλούσα η απάντηση να μη περιέχει βρακιά και εσώρουχα, ούτε εκφράσεις τύπου "δικιά σου επιλογή ήταν,πρέπει να αναλάβεις τις ευθύνες σου". Γιατί δεν απευθύνεσαι σε έναν που δεν ασχολείται αλλα σε έναν που με μόχθο μπήκε στη σχολή, είναι συνεπής με τις υποχρεώσεις του, δεν έχει ελεύθερο χρόνο και παρόλα αυτά θεωρείται τεμπέλης;Εσύ στη σχολή σου πήγαινες σ'όλες τις παραδόσεις;

 

Στατιστικά να το πάρουμε αν είστε 7 εδώ μέσα που είστε κατά τον καταλήψεων οι 5 δεν τα παρακαλουθούνε όλα τα μαθήματα, τα "υποπαρακολουθούνε" ή το έχουν παρατήσει το άθλημα, δεν περιμένω κανένας να το διαψεύσει απλά δεν θα σας πιστέψω. Άρα δεν μπορείτε να βάλετε τον εαυτό σας στη θέση κάποιου που στο 5ο έτος έχει πλέον μπουχτήσει και θέλει να ακολουθήσει και αυτός μια ζωή αντάξια της ηλικίας του και περιμένει να ανταμειφθεί για τον κόπο του. Δεν μπορεί να ανταμειφθεί παρά τώρα που είναι φοιτητής γιατί όταν θα βρεί δουλεία τότε θα δουλεύει μέχρι τις 5 και δικαίως δεν θα μπορεί να κάνει παράπονα για ξεκούραση

 

Μη μου πει κανείς οτι έτσι είναι η ζωή, είναι δύσκολη και άλλες τέτοιες φιλοσοφίες. Αν αυτός που όλο κάθεται πάει καθημερινά για καφέ και club θα μας μάθαινε οτι η ζωή είναι δύσκολη, τότε τι πρέπει να πώ εγώ που ξυπνάω πολύ νωρίς το πρωί και είμαι υπερφορτωμένος με τις εργασίες; Έχει και άποψη απο πάνω! Και δεν μιλάμε για σχολές τύπου πληροφορικής, και νομικές όπου διαβάζεις στο τέλος και τα περνάς(ειδικά για τη νομική που είναι μπλα μπλα μπλα).

 

 

Οσο για τα ΚΕΣ βέβαια και πρέπει να μην αναγνωριστούν γιατί είναι παιδιά που δεν μόχθησαν για να μπούνε στο πανεπιστήμιο, πρέπει να υπάρχει κοινωνική δικαιοσύνη,όποιος δεν σπουδάζει με τον κανονικό τρόπο απλά δεν πρέπει να ανταμειφθει. Λυπάμαι αλλά έτσι είναι το σύστημα στην Ελλάδα. Δεν είναι δυνατό κάποιος που έπινε καφέδες και η μόνη του ανησυχία του ήταν τι SMS να στείλει για να ρίξει την τάδε ή την δείνα γκόμενα να παίρνει τον ίδιο μισθό με το παιδί που κοιμόταν στις 3 το πρωί για να μπεί στη σχολή του και έχασε 20 χρόνια απο τη ζωή του λόγω του άγχους. Είναι ζήτημα κοινωνικής δικαιοσύνης. Δεν έχει παρά να προσπαθήσει να μπει στη σχολή που επιθυμεί δίνοντας όσες φορές χρειαστεί πανελλήνιες. Τα παιδιά των ΚΕΣ έχουν μεγάλο οικογενειακό εισόδημα κατα μεγάλη πλειοψηφία, δεν έχετε παρά να ρωτήσετε το ποσό των διδάκτρων στο Athens Information Technology του Κόκκαλη. Απαγορεύεται η κοινωνική ανέλιξη με άδικο τρόπο, απο την πίσω πόρτα με λίγα λόγια.

 

Η μόνη λύση για να αρθεί αυτό το καθεστώς έιναι να γίνει το λύκειο εύκολο και να μπούνε classes preparatoires, δηλαδή προπαρασκευαστικό στάδιο όπου τα παιδιά θα μπαίνουν στο πρώτο έτος και θα αξιολογείται η ικανότητα τους να φοιτήσουν στη σχολή.

 

Όσον αφορά απο τη πλευρά του εργοδότη που μπορεί να προτιμήσει απόφοιτο των ΚΕΣ, αυτό είναι θέμα του Κράτους και των ασφαλιστικών ταμείων με τις κατάλληλες διατάξεις να εφαρμόζουνε την δικαιοσύνη. Είναι στο ηθικό και έννομο συμφέρον όλων των αποφοίτων ΑΕΙ. Ο εργοδότης θα έρθει στα μέτρα της κοινωνίας και δεν θα παίζει μαζί μας και τους κόπους μας.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια σχολή είσαι και είσαι 9 ώρες την ημέρα στα αμφιθέατρα χώρια από τις ώρες εργαστηρίων;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Στο Πολυτεχνείο

 

Και κάνετε μάθημα 5*9=45 ώρες την εβδομάδα χώρια από τα εργαστήρια;

Και αυτά χωρίς να χρωστάς μαθήματα;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Και κάνετε μάθημα 5*9=45 ώρες την εβδομάδα χώρια από τα εργαστήρια;

Και αυτά χωρίς να χρωστάς μαθήματα;

 

Όχι 9 ώρες είναι το μέγιστο, δηλαδή έχουμε ένα 9ώρο , ένα 8ωρο και δύο 6ωρα

και αναλόγως την εβδομάδα απο 5 ως και 7 ώρες εργαστήριο μια ξεχωριστή μέρα της εβδομάδας όπου δεν έχεις άλλο μάθημα εκτός αν τυχαίνει κανένα επιλογής σου.

 

Καταλαβαίνεις πόσο κουραστικό είναι τα παρακολουθείς όλα.-

Και αυτά είναι τα μαθήματα του έτους χωρίς να μετρήσεις αυτά που χρωστάς που δεν χρειάζεται να τα παρακολουθήσω αφού το έχω κάνει όταν ήταν η ώρα τους

Link to comment
Share on other sites

Όχι 9 ώρες είναι το μέγιστο, δηλαδή έχουμε ένα 9ώρο , ένα 8ωρο και δύο 6ωρα

και αναλόγως την εβδομάδα απο 5 ως και 7 ώρες εργαστήριο μια ξεχωριστή μέρα της εβδομάδας όπου δεν έχεις άλλο μάθημα εκτός αν τυχαίνει κανένα επιλογής σου.

 

Καταλαβαίνεις πόσο κουραστικό είναι τα παρακολουθείς όλα.-

Και αυτά είναι τα μαθήματα του έτους χωρίς να μετρήσεις αυτά που χρωστάς που δεν χρειάζεται να τα παρακολουθήσω αφού το έχω κάνει όταν ήταν η ώρα τους

 

 

Όχι δεν καταλαβαίνω. Και εγώ έχω 34 ώρες κάθε εβδομάδα(χωρίς τα επιλογής).

Αν κουράζεσαι ή δεν προλαβαίνεις πολύ απλά δεν τα παρακολουθείς όλα και από 4 χρόνια που είναι η σχολή σου παίρνει 5 ή 6. Και μένεις ξεκούραστος και κάποιος που δε βιαριέται τελειώνει όταν πρέπει.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και η δυσκολια της σχολης που μετραει ,η μελετη ,οι εργασιες που βγαζει καποιος.Αλλη υλη βγαζει καποιος στην ιατρικη και αλλη στην σχολη νοσηλευτικης.
Link to comment
Share on other sites

Όλες αυτές τις απόψεις τις λες γιατί δεν ξέρεις πόσο δύσκολο είναι να είσαι στα αμφιθέατρα 9 ώρες την ημέρα χώρια των εργαστηρίων. Όσοι θέλουν να ξεκουραστούν δεν σημαίνει οτι είναι τεμπέληδες. Δεν έχει καμιά σχέση με μεταξωτά βρακια και δεν ξέρω τι, ο παραλληλισμός σου είναι άστοχος γιατί αν εγώ και άλλοι 5-6 συνάδελφοι, που εδώ και 4 συνεχόμενα χρόνια έχουμε φτύσει αίμα στα θρανία, αν δεν φοράμε "μεταξωτά βρακιά" τότε τι φοράνε οι άλλοι που έχουν να πατήσουν απο το πρώτο έτος στη σχολή και έρχονται μια φορά την εβδομάδα;Ακόμα και τα ενεργά μέλη παρατάξεων σπάνια έρχονται στα μαθήματα. Ούτε καν οι καθηγητές μας σημειώνουν για να μας ανταμείψουν που ερχόμαστε ενώ οι άλλοι διασκεδάζουν δε ξέρω που.

 

Θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνεις εσύ ένα τρόπο εκτός απο τις καταλήψεις ώστε να μη πραγματοποιηθεί μάθημα. Και θα παρακαλούσα η απάντηση να μη περιέχει βρακιά και εσώρουχα, ούτε εκφράσεις τύπου "δικιά σου επιλογή ήταν,πρέπει να αναλάβεις τις ευθύνες σου". Γιατί δεν απευθύνεσαι σε έναν που δεν ασχολείται αλλα σε έναν που με μόχθο μπήκε στη σχολή, είναι συνεπής με τις υποχρεώσεις του, δεν έχει ελεύθερο χρόνο και παρόλα αυτά θεωρείται τεμπέλης;Εσύ στη σχολή σου πήγαινες σ'όλες τις παραδόσεις;

Στατιστικά να το πάρουμε αν είστε 7 εδώ μέσα που είστε κατά τον καταλήψεων οι 5 δεν τα παρακαλουθούνε όλα τα μαθήματα, τα "υποπαρακολουθούνε" ή το έχουν παρατήσει το άθλημα, δεν περιμένω κανένας να το διαψεύσει απλά δεν θα σας πιστέψω. Άρα δεν μπορείτε να βάλετε τον εαυτό σας στη θέση κάποιου που στο 5ο έτος έχει πλέον μπουχτήσει και θέλει να ακολουθήσει και αυτός μια ζωή αντάξια της ηλικίας του και περιμένει να ανταμειφθεί για τον κόπο του. Δεν μπορεί να ανταμειφθεί παρά τώρα που είναι φοιτητής γιατί όταν θα βρεί δουλεία τότε θα δουλεύει μέχρι τις 5 και δικαίως δεν θα μπορεί να κάνει παράπονα για ξεκούραση

 

Μη μου πει κανείς οτι έτσι είναι η ζωή, είναι δύσκολη και άλλες τέτοιες φιλοσοφίες. Αν αυτός που όλο κάθεται πάει καθημερινά για καφέ και club θα μας μάθαινε οτι η ζωή είναι δύσκολη, τότε τι πρέπει να πώ εγώ που ξυπνάω πολύ νωρίς το πρωί και είμαι υπερφορτωμένος με τις εργασίες; Έχει και άποψη απο πάνω! Και δεν μιλάμε για σχολές τύπου πληροφορικής, και νομικές όπου διαβάζεις στο τέλος και τα περνάς(ειδικά για τη νομική που είναι μπλα μπλα μπλα).

 

.

δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο θιχτηκες προσωπικα,οπως και τον λογο για τον οποιο κανεις προσωπικη επιθεση σε μενα χρησιμοποιοντας αστειες φρασεις οπως αυτες που εκανα bold

για να σου λυσω την απορια παρακολουθησα μια σχολη με υποχρεωτικη παρακολουθηση τοσο στα εργαστηρια οσο και στις παραδοσεις.

ξεκινουσαμε 7:30 το πρωι - 13:30 και 16:30 - 19:30.

ζητημα στα τοσα χρονια σπουδων+αυτα του μαστερ να εκανα πανω απο 8 κοπανες.

και ναι,διαβαζα, δεν αφηνα μαθηματα να συσσωρευονται απο το ενα ετος στο αλλο-με μοναδικη εξαιρεση ενα το οποιο το μετεφερα για το επομενο ετος-.

 

απο εκει και περα πρεπει και ο ιδιος να καταλαβεις οτι το ζητουμενο ενος φοιτητη δεν ειναι να βρει τροπο να λουφαρει.

ποσο μαλλον να ζηταει και βοηθεια για αυτο

Θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνεις εσύ ένα τρόπο εκτός απο τις καταλήψεις ώστε να μη πραγματοποιηθεί μάθημα.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο θιχτηκες προσωπικα,οπως και τον λογο για τον οποιο κανεις προσωπικη επιθεση σε μενα χρησιμοποιοντας αστειες φρασεις οπως αυτες που εκανα bold

για να σου λυσω την απορια παρακολουθησα μια σχολη με υποχρεωτικη παρακολουθηση τοσο στα εργαστηρια οσο και στις παραδοσεις.

ξεκινουσαμε 7:30 το πρωι - 13:30 και 16:30 - 19:30.

ζητημα στα τοσα χρονια σπουδων+αυτα του μαστερ να εκανα πανω απο 8 κοπανες.

και ναι,διαβαζα, δεν αφηνα μαθηματα να συσσωρευονται απο το ενα ετος στο αλλο-με μοναδικη εξαιρεση ενα το οποιο το μετεφερα για το επομενο ετος-.

 

απο εκει και περα πρεπει και ο ιδιος να καταλαβεις οτι το ζητουμενο ενος φοιτητη δεν ειναι να βρει τροπο να λουφαρει.

ποσο μαλλον να ζηταει και βοηθεια για αυτο

 

Ma και εσυ βρε παιδι μου δεν καθησες να ανταμειφθεις τοτε που ησουν νεα; :lol:

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ma και εσυ βρε παιδι μου δεν καθησες να ανταμειφθεις τοτε που ησουν νεα; :lol:

 

φτυσε με συναδελφε.http://s15.rimg.info/669d3b513d7df50ccd102bf1e5e0bde1.gif

κι εσυ τα ιδια τραβηξες πανω κατω και ολοι μας

 

δεν λεω να μην διεκδικουν,ας το κανουν.

αλλα το επιχειρημα "να κανουμε καταληψη για να χασουμε μαθημα" ειναι οπως και να το κανουμε αστειο.

 

αλλωστε μην κοροιδευομαστε.αυτοι που φωναζουν σημερα ειναι οι βολεμενοι του αυριο.παντα ετσι ηταν και παντα ετσι θα ειναι-δυστυχως ή ευτυχως- λιγες οι εξαιρεσεις...:confused:

 

υγ.δεν με πηραν και τα χρονιαhttp://s15.rimg.info/efb939f18e7ba25e3128d3393ed6f440.gif

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το ενδεχόμενο ακόμη και της μερικής κατάργησης του ασύλου μελετά η Σύγκλητος του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου της Θεσσαλονίκης λόγω της έξαρσης της εγκληματικότητας στον χώρο του ΑΠΘ τον τελευταίο ενάμιση μήνα.

Τον τελευταίο ενάμιση μήνα εξωπανεπιστημιακοί έχουν καταλάβει το βαγόνι που έχει εγκαταστήσει ο ΟΣΕ στο ΑΠΘ προκειμένου να διευκολύνει τους φοιτητές στην έκδοση εισιτηρίων, αλλά δεν έχει λειτουργήσει. Στο περιστατικό αυτό ήρθε να προστεθεί χθες και ο θάνατος νεαρής κοπέλας, που βρήκε καταφύγιο στον χώρο του πανεπιστημίου για να κάνει χρήση ναρκωτικών.

Απο in.gr

 

Καταρχας αφου επισημανω το προφανες, το οτι δλδ η κοπελα που πεθανε ειναι σαφως της ασφαλειας, και προκειται για προβοκατσια, θα ηθελα να τονισω την συμπαρασταση μου στους καταληψιες του βαγονιου, που δινουν αγωνιστικο παρων απεναντι στην αρχουσα ταξη και τον ιμπεριαλισμο. Συνεχιστε συντροφοι, αν το βαγονι δεν αρχισει να πουλαει και εισητηρια του ΜΠΑΟΚ, μην εγκαταλειπετε τον αγωνα.

 

(το υφος του παραπανω ποστ ειναι ειρωνικο)

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

(το υφος του παραπανω ποστ ειναι ειρωνικο)

 

Ευτυχώς που το επεσήμανες. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...