Jump to content

[S60 3rd Edition] Θέματα


Panos277
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδια,

Έχω την εξής απορία, γίνεται όταν επιλέγω για screensaver στο N82 ένα ρολόι σε μορφή flash να μην επανέρχεται η τυπική μπαρα με την ώρα/ημερομηνία μετά από το προκαθορισμένο διαστημα (1-60 δευτερόλεπτα), αλλα να παραμένει μόνιμα;

Ευχαριστώ.

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδια,

Έχω την εξής απορία, γίνεται όταν επιλέγω για screensaver στο N82 ένα ρολόι σε μορφή flash να μην επανέρχεται η τυπική μπαρα με την ώρα/ημερομηνία μετά από το προκαθορισμένο διαστημα (1-60 δευτερόλεπτα), αλλα να παραμένει μόνιμα;

Ευχαριστώ.

Δυστυχώς δεν μπορεί να αλλάξει αυτό. Τα flash screensavers είναι ενεργά για τόσο χρονικό διάστειμα, εώς 1 λεπτό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

βαζω ενα θεμα και ολα λειτουργουν καλα εκτος απο το οταν κραταω πατημενο το πληκτρο του μενου για να δω πια εφαρμογη δεν εχει κλεισει και ειναι ενεργη ακομα. οταν το κανω αυτο, το τηλεφωνο κολλαει και κανει restart μονο του.

ειναι το θεμα προβληματικο?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

βαζω ενα θεμα και ολα λειτουργουν καλα εκτος απο το οταν κραταω πατημενο το πληκτρο του μενου για να δω πια εφαρμογη δεν εχει κλεισει και ειναι ενεργη ακομα. οταν το κανω αυτο, το τηλεφωνο κολλαει και κανει restart μονο του.

ειναι το θεμα προβληματικο?

 

Δοκιμασε να εχεις ενεργο ενα αλλο θεμα,Αν δεν συνεχισει να το κανει τοτε πετα το.Το οτι ειναι θεμα δεν σημαινει οτι δεν μπορει να δημιουργησει προβληματα,σπανιο μεν αλλα συμβαινει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια,

Έχω την εξής απορία, γίνεται όταν επιλέγω για screensaver στο N82 ένα ρολόι σε μορφή flash να μην επανέρχεται η τυπική μπαρα με την ώρα/ημερομηνία μετά από το προκαθορισμένο διαστημα (1-60 δευτερόλεπτα), αλλα να παραμένει μόνιμα;

Ευχαριστώ.

Αν θέλεις ρολόι για screensaver, βάλε την εφαρμογή cClock. Δεν είναι flash, είναι σε .sis μορφή. Δες περισσότερα στις Εφαρμογές.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

To cClock ρουφαει την μπαταρια με το καλαμακι!!!!!!

 

Σύμφωνοι αλλά και το ρολόι σε flash μορφή που ζητάει ο φίλος ρουφάει την μπαταρία με το μπουρί της σόμπας:p

Από τα δύο καλύτερο το cClock αλλά πρακτικά την κλασική μπάρα με ημ/νία και ώρα δεν μας παίρνει να την αλλάξουμε:(

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Audio themes updated and now compatible with Nokia N85

http://www.symbian-freak.com/news/008/10/audio_themes_compatible_with_n85.htm

 

http://europe.nokia.com/EUROPE_NOKIA_COM_3/Get_Support/Software/Audio_themes/audio_themes_icon.gifCompatibility: Nokia N78, N85, and 5700 XpressMusic.

http://europe.nokia.com/A4516008

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να εχεις ενεργο ενα αλλο θεμα,Αν δεν συνεχισει να το κανει τοτε πετα το.Το οτι ειναι θεμα δεν σημαινει οτι δεν μπορει να δημιουργησει προβληματα,σπανιο μεν αλλα συμβαινει.

 

δοκιμασα και αλλο θεμα και παλι κολλαει.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν πρόκειται για πρόβλημα του θέματος, αλλά πρόβλημα που δημιουργεί ίσως κάποια άλλη εφαρμογή.

Οπότε καλύτερα να συνεχίσουμε στο αντίστοιχο θέμα της συσκευής σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

To cClock καταναλώνει τόσο όσο και το screensaver της Nokia. Καταναλώνει πολύ μπαταρία μόνο αν εμφανίζει πολλές πληροφορίες στην οθόνη. Εγώ το έχω και η κατανάλωση της μπαταρίας είναι νορμάλ. Είτε είχα το αυθεντικό είτε το cClock δεν είδα διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To cClock καταναλώνει τόσο όσο και το screensaver της Nokia. Καταναλώνει πολύ μπαταρία μόνο αν εμφανίζει πολλές πληροφορίες στην οθόνη. Εγώ το έχω και η κατανάλωση της μπαταρίας είναι νορμάλ. Είτε είχα το αυθεντικό είτε το cClock δεν είδα διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας.

 

Τα ιδια και εγω φιλε stendor, τοσο με το Ε51 οσο και το Ν82 .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

για δώστε τα settings που του έχετε...πολύ ενδιαφέρον! Να το ξαναδοκιμάσω...

 

Όταν λέω εγώ είναι το καλύτερο...

Εγώ αυτές έχω. Πάρτε να έχετε. :grin:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ό,τι είναι μακράν το καλύτερο screensaver για κινητό. Έχει τα πάντα από επιλογές και το ρυθμίζει εσύ όπως θες. Μπορείς ακόμα και μάυρο να το αφήσεις, ούτε ρολόϊ, ούτε ενδείξεις ούτε τίποτα. Κάτι σαν την νάρκη στο Ν80. :lol: :p :D

 

@Πάνο πως βγάζεις τις ρυθμίσεις σε txt?

Κάθησες και τις έγραψες? :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@Πάνο πως βγάζεις τις ρυθμίσεις σε txt?

Κάθησες και τις έγραψες? :)

 

Ναι, μιας και δεν έψαξα να βρω αν σώζει κάπου τις ρυθμίσεις (π.χ. σε κάποιο αρχείο .ini κλπ), τις σημείωσα για να τις ξαναπερνάω μετά από φορμάρισμα. Από να τις ξαναψάχνω από την αρχή, κάτι είναι κι αυτό... :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και οι δικές μου ρυθμίσεις από το cClock.

 

@Πάνο αφου έχεις να εμφανίζει άσπρα γράμματα πάνω σε μαύρο φόντο δεν χρειάζεται να έχεις την επιλογή "Whole background" στο Yes. Βάλε Νο και δεν θα έχει καμία διαφορά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ Ν96. ΟΛΑ ΤΑ ΟΚ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ. ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ PLEESE!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ Ν96. ΟΛΑ ΤΑ ΟΚ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ. ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ PLEESE!!!!!

 

Αυτό μπορεί να το διορθώσει μόνο αυτός που έχει το αρχείο .nth, δηλαδή ο δημιουργός του θέματος (babi), σε αυτόν θα το ζητήσεις, θα τον βρεις στο γνωστό μαγαζάκι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχει τύχει να εγκαταστήσω αρκετά από τα θέματα του babinokia και τα περισσότερα είχαν το πρόβλημα ότι ενώ είχαν custom εικονίδια για εφαρμογές και φακέλους, το μόνο που δεν άλλαζε ήταν το εικονίδιο του φακέλου "Μουσική". Είναι απίστευτο ξενέρωμα, και αυτό οφείλεται καθαρά στο σχεδιασμό των θεμάτων. Απλά οι σχεδιαστές δεν λαμβάνουν υπόψη τους ότι υπάρχει και αυτός ο φάκελος στα καινούργια S60, με αποτέλεσμα να καταστρέφεται η ομοιομορφία του θέματος.

 

Τελευταία δοκιμάζω σχεδόν αποκλειστικά τα θέματα του PiZeRo, με το σύνολο εικονιδίων του Flahorn. Σε αυτά τα θέματα υπάρχουν custom εικονίδια για όλους τους φακέλους.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...