Jump to content

Microsoft Office 2007 (beta)


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε η Beta 2 πριν λίγες μέρες και είναι δωρεάν μέχρι τον Ιανουάριο του 2007.

http://www.microsoft.com/office/preview/beta/download/en/default.mspx

 

Δοκίμασα λίγο το Word και με ξένισε αρκετά το νέο interface. Θέμα συνήθειας είναι βέβαια, αλλά νομίζω πως το παλιό ήταν καλύτερο...

Από σταθερότητα δεν ξέρω πως είναι μιας και σήμερα το έβαλα, αλλά τουλάχιστον μου φάνηκε αρκετά ελαφρύ

 

Το δοκίμασε κάποιος άλλος κανείς να μας πει εντυπώσεις;

 

http://img151.imagevenue.com/loc286/th_53213_Word2007.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την εχω δοκιμασει εδω και καιρο,και νομιζω οτι αφου συνηθισεις λιγο τα κουμπια ειναι πιο ευχρηστο.

Πρεπει ομως να ξεχασεις οτι ηξερες μεχρι σημερα με τετοιο layout.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Apo dynatothtes ti lei? Exoun pros8esei tipota h mono me to interface exoun asxolh8ei?

Link to comment
Share on other sites

Ε, κάνε κι εσύ :p Δε δουλεύει αλλιώς...
Link to comment
Share on other sites

και να παω φυλακη; καλα, πολυ off topic...:p

σοβαρα, κανατε activation;

Η beta 2 παρέχεται δωρεάν σε όλους, αρκεί να κάνεις register στη Microsoft. Σου δίνουν product key και μπορείς να κάνεις και activation κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

και κάνεις ένα register και σου δίνουν λινκ απο microsoft mirror(high speed)

είχα δοκιμάσει την beta 1 και ένα bug ηταν οταν έβαζες ενα link(http://www.myphone.gr) το έβγαζε μπλε και υπογραμμισμένο,πατούσες enter μετά backspace(o κέρσορας πήγαινε στην γραμμη του myphone.gr) και ξανα το enter και έφευγε η υπογράμμιση και το μπλε

βέβαια κατι τέτοιο έχει διορθωθεί τώρα :)

βέβαια σε αυτην την έκδοση προστέθηκε και translate...

για δείτε λίγο...

http://img136.imageshack.us/img136/2698/word12beta7jr.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εβαλα τα Vista και λέω να βαλω και το Office 2007.

Εχω το CD με τη Beta 2 που εδωσε το RAM, αλλα δεν εχω το Product Key και ουετ μπορω να τοβρω πουθενα.

 

Υπαρχει κανεις καλος ανθρωπος που να μπορει να μου δωει το Key?

@ mods, Θεωρω οτι δεν ζηταω κατι πειρατικο, ετσι δεν ειναι?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τα Vista και λέω να βαλω και το Office 2007.

Εχω το CD με τη Beta 2 που εδωσε το RAM, αλλα δεν εχω το Product Key και ουετ μπορω να τοβρω πουθενα.

 

Υπαρχει κανεις καλος ανθρωπος που να μπορει να μου δωει το Key?

@ mods, Θεωρω οτι δεν ζηταω κατι πειρατικο, ετσι δεν ειναι?

 

Ζητάς κάποιο κλειδί για τα office 2007 αν κατάλαβα καλά ε?:O

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ νομίζω πως δεν είναι παράνομο, από τη στιγμή που η beta δίνεται δωρεάν.

 

MTP6Q-D868F-448FG-B6MG7-3DBKT

 

Εγώ το σούταρα πάντως. Αρκετά βαρύ βγήκε τελικά και δεν κατάφερα να συνηθίσω και το interface...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ νομίζω πως δεν είναι παράνομο, από τη στιγμή που η beta δίνεται δωρεάν.

 

MTP6Q-D868F-448FG-B6MG7-3DBKT

 

Εγώ το σούταρα πάντως. Αρκετά βαρύ βγήκε τελικά και δεν κατάφερα να συνηθίσω και το interface...

 

Thanks!

 

Δηλαδη θα τον γονατισω τον Ρ4 2,5 μου ε?:(

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

(Νομίζω) Release To Manufactors

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Vgike to teliko proion simenei pou dinetai stous analogous kataskeuastes na para3oun ta DVD pou tha poulithoun mesa sto 2007.

 

Release To Manufacturers :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Microsoft: Σε ισχύ το Office Genuine Advantage (OGA)

 

Εάν δεν σας αρέσουν οι απαραίτητοι έλεγχοι που η Microsoft πλέον επιβάλλει στα Windows λειτουργικά συστήματα, προετοιμαστείτε καθώς η σουίτα εφαρμογών γραφείου και παραγωγικότητας Microsoft Office ετοιμάζεται να εισαχθεί σε ένα παρόμοιο πρόγραμμα προστασίας.

 

Σύμφωνα με μια ιδιαίτερα αθόρυβη ανακοίνωση της Microsoft, το πρόγραμμα Office Genuine Advantage θα απαιτεί από τις 27 Οκτωβρίου και μετά -ήδη δηλαδή έχει ξεκινήσει η εφαρμογή του-, την πιστοποίηση των εφαρμογών της σουίτας γραφείου. Έτσι, από αυτή την ημερομηνία και μετά, κάθε online πρότυπο (template) που θα προσπαθούν να κατεβάσουν οι εφαρμογές της σουίτας Microsoft Office 2007 θα απαιτεί την πιστοποίηση γνησιότητας. Παρομοίως, από τον Ιανουάριου του 2007, οι χρήστες της υπηρεσίας Office Update θα πρέπει να πιστοποιήσουν την γνησιότητα των εφαρμογών τους προτού χρησιμοποιήσουν την υπηρεσία.

 

Όπως και το WGA (Windows Genuine Advantage) έτσι και το OGA -που αν και προς το παρόν βρίσκεται σε δοκιμαστική φάση, είναι διαθέσιμο σε 26 διαφορετικές γλώσσες- θα ελέγχει αυτόματα αν η έκδοση του λειτουργικού συστήματος του χρήστη είναι γνήσια ή πειρατική. Η Microsoft τόνισε πως θέλει την διαδικασία πιστοποίησης να είναι γρήγορη και απλή ενώ να τονίσουμε πως οι έλεγχοι αυτοί, στα πλαίσια της «πλατφόρμας προστασίας λογισμικού» έχουν απευθείας ενσωματωθεί στο νέο λειτουργικό σύστημα της εταιρίας, τα Windows Vista.

 

Έτσι λοιπόν, διαμέσου αυτής της διαδικασίας πιστοποίησης, ο χρήστης ενός Windows Vista λειτουργικού συστήματος θα πρέπει να ενεργοποιήσει την έκδοσή του/της με ένα νόμιμο κλειδί ενεργοποίησης μέσα σε 30 ημέρες από την αγορά του λογισμικού ειδάλλως θα δει τον υπολογιστή του να εισέρχεται σε φάση περιορισμένης λειτουργίας. Σε αυτή τη λειτουργία οι χρήστες θα έχουν την δυνατότητα πλοήγησης στο διαδίκτυο για μία ώρα μετά το πέρας της οποίας το σύστημα θα αποσυνδέσει τον χρήστη. Για να συνεχίσουν την πλοήγηση στο διαδίκτυο, οι χρήστες θα πρέπει να συνδεθούν ξανά.

 

Τα τελευταία χρόνια η εταιρία έχει αυξήσει τις προσπάθειες για την καταπολέμηση της πειρατείας στα προϊόντα της, ωστόσο οι κινήσεις αυτές δεν έγιναν αποδεκτές με ιδιαίτερη χαρά από τους χρήστες, ειδικά από όσους χαρακτηρίστηκαν αδίκως ως «πειρατές» εξαιτίας προβλημάτων στους WGA ελέγχους.

 

Πηγή

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...