Jump to content

Tούρτα με φωτογραφία


ion83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω να βρω κάποιο ζαχαροπλαστείο από αυτά που έχω ακούσει πως γλυκοτυπώνουν στην επιφάνεια της τούρτας φωτογραφία...Ψάχνω στο google και μου δίνει κάποιο ζαχαροπλαστείο Άριστον, δεν δίνει όμως την διεύθυνση του...

 

Είχα ακούσει για κάποια ζαχαροπλαστεία (πιθανον να είχε υποπέσει στα χέρια μου και σχετικό διαφημιστικό λίφλετ αρκετά παλιότερα), δεν κράτησα ή δεν συγκράτησα όμως περισσότερα στοιχεία....

 

Όποιος μπορεί να με βοηθήσει με συγκεκριμένα στοιχεια και γνωρίζει κάτι σχετικό στην περιοχή Αθηνών (εντός δηλ. λεκανοπέδιου) θα του είμαι ευγνώμων...για μια γλυκιά έκπληξη που θέλω να κάνω!

 

Ευχαριστώ....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι σχεδόν όλα τα ζαχαροπλαστεία μπορούν να σου "τυπώσουν" όποια εικόνα θες σε τούρτα...το έχει κάνει πολλές φορές μια φίλη κ σε ζαχαροπλαστείο που δεν είναι γνωστή αλυσίδα :)
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα ζαχαροπλαστεια π.χ στη ΔΑΦΝΗ το ΔΑΦΝΗ, ο Τζιβελεκας, αλλα υπολογιζε το μαλλι να παει ακριβα (πχ αυτη που καναμε για την κορη μου οταν εκλεισε τον ενα χρονο πηγε γυρω στα 55Ε)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ...:)

 

Αν μπορείτε να μου πείτε και καμιά διεύθυνση των ζαχαροπλαστείων που αναφέρετε (ακριβή ή έστω στο περίπου) θα σας ήμουν υπόχρεος....

 

Και πάλι ευχαριστώ....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
καλημέρα!Έχει κάνει κανένας τούρτα με φωτογραφία απο Pasarella???Το αποτέλεσμα ήταν καλό?Και αν γνωρίζεται τιμούλα....:O
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος για να έχει καλό αποτέλεσμα ΄θα ΄πρέπει η τούρτα νε είναι πανω απο καποιο συγκεκριμένο βάρος αν δεν κάνω λάθος πανω απο 3 κιλά γιαυτο κα ξεφευγει η τιμή. Πάντως τα περισσότερα ζαχαροπλαστεία έχουν πλεον την δυνατότητα να "εκτυπώνουν" οποιαδήποτε φωτο σε τούρτα.
Link to comment
Share on other sites

στην δικη μου τουρτα,εκτυπωσαμε μια φωτογραφια και την δωσαμε στο "plaisir" και την βαλανε πανω στην τουρτα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν αφού μετά από έξι μήνες ξαναανοίχτηκε το θέμα, όταν αναφέρεστε σε κάποιο ζαχαροπλαστείο, να δίνετε και την διευθυνσή του, αφού είναι ευνόητο πως δεν απευθύνεστε στον "εσωτερικό" σας εαυτό, αλλά σε κόσμο από ευρύτερες περιοχές, που μπορεί να ψάχνει κάτι τέτοιο σε συνοικιακά ζαχαροπλαστεία και δεν το βρίσκει....:O
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτό είναι το επάγγελμά μου: γίνεται..

Η τούρτα πάει με το κιλο.

Δηλαδή , για μια μεγάλη σχετικά φωτογραφία , θα πρέπει να είναι πάνω από 2,5-3 κιλά..

Η φωτο θα πάει εξτρά, κάθε μαγαζί έχει τις δικιές του τιμές.

Τώρα στην Αθήνα υπάρχουν σίγουρα χωρίς απαραίτητα να έχουν το ανάλογο μηχάνημα (εγώ δεν έχω, τη δίνω σε αντιπρόσωπο και μου την τυπώνει αυτός ).

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Basika egw Pasarella exw konta mou opote ekei 8a apeu8hn8w....apla h8ela na ma8w gia to sygkekrimeno katasthma gia poiothta kai kuriws kostos....bebaia th tourta th 8elw gia 15 atoma....opote den kserw an prepei na einai megalh h' mikrh h; oso einai h foto kai den kserw kai egw ti....:wacko:
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω κάποιο ζαχαροπλαστείο από αυτά που έχω ακούσει πως γλυκοτυπώνουν στην επιφάνεια της τούρτας φωτογραφία...Ψάχνω στο google και μου δίνει κάποιο ζαχαροπλαστείο Άριστον, δεν δίνει όμως την διεύθυνση του...

 

Είχα ακούσει για κάποια ζαχαροπλαστεία (πιθανον να είχε υποπέσει στα χέρια μου και σχετικό διαφημιστικό λίφλετ αρκετά παλιότερα), δεν κράτησα ή δεν συγκράτησα όμως περισσότερα στοιχεία....

 

Όποιος μπορεί να με βοηθήσει με συγκεκριμένα στοιχεια και γνωρίζει κάτι σχετικό στην περιοχή Αθηνών (εντός δηλ. λεκανοπέδιου) θα του είμαι ευγνώμων...για μια γλυκιά έκπληξη που θέλω να κάνω!

 

Ευχαριστώ....:)

 

Εγω μενω στα Κ.Πετραλωνα.Ενα ζαχαροπλαστειο ονομαζεται ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ και εχει αυτο που ζητας.Η δ/νση ειναι,Αγαθοδαιμονος 16.Νομιζω για τον αριθμο,η οδος ειναι σωστη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...