Jump to content

Windows Media Player


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μου παιζει τα Mp3´s τo windows media player 10 δεν βρίσκει τα codecs

και πρεπιε να τα κατεβάσω απο το ιντερνετ δεν βρήκα τίποτα

κατεβασε το νεοτερο winamp που παιζει τα παντα.και ασε στο περιθωριο τον wmp.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να μου πεί κάποιος ποιό είναι καλύτερο? Windows media player ή real one? Άν δεν έχω τον Real One υστερώ σε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος ποιό είναι καλύτερο? Windows media player ή real one? Άν δεν έχω τον Real One υστερώ σε κάτι?

για μενα ο καλυτερος και ο ποιος ευχρηστος player για αρχεια μουσικης,mp3,ogg..κλπ ειναι ο winamp.

τωρα για αρχεια video ειναι ο vlc media player.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος ποιό είναι καλύτερο? Windows media player ή real one? Άν δεν έχω τον Real One υστερώ σε κάτι?

 

To kalitero einai to Windows Media Player 9! PROSEXE! 9! :cool:

 

Σε μενα δεν παιζει κανενα ραδιοφωνο ζωντανα γιατι τι θελει....πρεπει κατι να κανω...

 

Kai egw to idio provlima eixa ws pou katevasa kai egkatestisa to JET AUDIO!

Na to valeis na xeirizetai MONO TA ONLINE stations - kai oxi ta mp3s sou klp!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Ρε παιδια πριν κανω format μολις εκανα ελαχιστοποιηση στο media player εμφανιζοταν κατω δεξια με τα βασικα "πληκτρα"(play,stop,...).Τωρα ομως δεν γινεται αυτο.Ξερει καποιος να μου πει γιατι ειναι πολυ βολικο αυτο το κολπακι;) και τωρα μου εχουν σπασει τα νευρα που δεν το εχω.:angry:
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πριν κανω format μολις εκανα ελαχιστοποιηση στο media player εμφανιζοταν κατω δεξια με τα βασικα "πληκτρα"(play,stop,...).Τωρα ομως δεν γινεται αυτο.Ξερει καποιος να μου πει γιατι ειναι πολυ βολικο αυτο το κολπακι;) και τωρα μου εχουν σπασει τα νευρα που δεν το εχω.:angry:

Κάνε τα παρακάτω:

http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/knowledgecenter/howto/mini_full_how_to.aspx

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά,όταν κάνεις ελαχιστοποίηση τον wmp βγάζει πάντα,αυτο το κολπάκι...Τώρα αν το ρύθμισες να μην το εμφάνιζει...anyway
Link to comment
Share on other sites

@rallyman

ακου..κανε δεξι κλικ στην γραμμη εργασιων..καπου που να εχει κενο..-επελεξε γραμμες εργαλειων-windows media player και εισαι ετοιμος..;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά έχω xp και υπάρχει ένα πρόβλημα στο πρόγραμμα αυτό(windows media player) οταν πάω να κάνω αναπαραγωγή ενός βίντεο που παίρνει πληροφορίες απο το net για να δω τηλεόραση μου εμφανίζεται ενα σφάλμα πατάω πληροφορίες και βλέπω ενα αρχείο ntdll.dll έψαξα στη microsoft αλλά δε βρήκα τι ειναι
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Για διάβασε αυτό φίλε μου. Ίσως σε βοηθήσει να βρεις κάτι.

http://archives.neohapsis.com/archives/ntbugtraq/2003-q2/0115.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω τον Media player 10 και πάω να παίξω κάποια βίντεο και μου αναφέρει ότι δεν μπορεί να τα παίξει και μου λέει να κατεβάσω κάποιους codec από το imediacodec.com. Είναι ασφαλές ή μήπως υπάρχει κίνδυνος για τον υπολογιστή. Το αρχείο βλέπω ότι exe.

 

Ευχαριστώ πολύ :D :D :D

Ρούξι Ψυχάρα για πάντα Τριφυλλάρα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σου πω με σιγουρια τι να κανεις με τον mediaplayer.

 

Αλλά μπορείς να κατεβασεις το VLC που παίζει τα πάντα, είτε έχεις codecs είτε όχι

Επίπεδο μπαταρίας και σήματος για Sharp DOWNLOAD

Ελληνικό Εορτολογιο (EortologioFL v1.0) για Sharp DOWNLOAD

 

http://www.myubuntu.gr/wp-content/themes/minus19-09/images/signatureBanner.png

myUbuntu.gr[Ελληνικός οδηγός για Ubuntu]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέφτηκα το site που λες. Πολύ όμορφο αλλά κάτι δεν μου αρέσει... :whistle:

 

Καλύτερα λοιπόν μην κατεβάσεις τίποτα και κάνε και κανένα scan για spyware κτλ κτλ. Υπάρχουν ένα σωρό codec που κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον Media player 10 και πάω να παίξω κάποια βίντεο και μου αναφέρει ότι δεν μπορεί να τα παίξει και μου λέει να κατεβάσω κάποιους codec από το imediacodec.com. Είναι ασφαλές ή μήπως υπάρχει κίνδυνος για τον υπολογιστή. Το αρχείο βλέπω ότι exe.

 

Ευχαριστώ πολύ :D :D :D

 

 

Καλημέρα...:happy:

Καλό είναι να μην μπαίνεις σε περιπέτειες αν δεν γνωρίζεις...

Γι αυτό σου συνιστώ το ffdshow

Και για περισσότερες επιλογές μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο παρακάτω link

http://dvd.stuff.gr/downloads.php?katigoria_id=1

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα από εδώ και στο εξής να βάζεις έναν πιο περιγραφικό τίτλο στα topics που ανοίγεις. Για το πρόβλημα που έχεις, χρησιμοποίησε το videolan ή το ffdshow που λένε τα παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Exei parousiastei ena mikro provlhmataki me ta video pou exw sto pc. Anoigw windows media player na paiksei ena sygkekrimeno video, k enw to video paizei kanonika antilamvanomai oti o deikths ths mparas vrisketai sto telos san na exei teleiwsei to video. Vazw na paiksei allo video, pali ta idia. Vazw allo k.o.k.

 

Fovh8hka mhpws ftaiei to windows media player, alla thn wra pou xrisimopoiousa to Windows Movie Maker syneidhtopoiw oti k ekei ginetai to idio.

 

Ti kanw loipon?

Geo man
Link to comment
Share on other sites

ok file kamia idea omos pos mporo na to diorthoso?

 

Isws an anti gia to windows media player xrhsimopoihseis kapoio allo programma??PX to Winamp pou einai koryfh sto eidos tou(apopsh mou):p

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει σε κάποια βίντεο αυτό που αναφέρεις. Δεν φταίει ο Media Player, αλλά γενικότερα οι codecs που έχει ο καθένας στο pc του. Έχουν βγει κατά καιρούς πάρα πολλοί video και audio codecs, με συνέπεια να χάνουμε τη μπάλα κάθε λίγο και λιγάκι. Ψάξε στο google για το K-Lite Mega Codec Pack, ίσως να σου αρέσει και να κάνει τη δουλειά του.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...