Jump to content

Χάθηκε η αγάπη;


zapper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Viktoria and Bilakoss you are a Greek teacher's worst nightmare.

γιατι το λες αυτο?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 249
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

''ante kai kana kafe...

 

Στον καφέ να φωνάξετε και τη νυν του...να γίνετε φιλενάδες!:rolleyes:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Στον καφέ να φωνάξετε και τη νυν του...να γίνετε φιλενάδες!:rolleyes:

 

 

φιλεναδες οχι αλλα μαλλον δεν καταλαβες τι εννοω

εγω θελω να ξερω πωσ ειναι καλα και αν αυτο σημαινει με καποια αλλη,τοτε αυτο θελω γι αυτον...το ιδιο δεν κανω και εγω?

οκ,περασαμε καλα,δεν τα βρηκαμε η απλα βρηκαμε κατι αλλο η ακομα και κάλύτερο και το παν ειναι να ειμαστε ευτυχισμενοι...

οκ ακουγεται καπως...αλλα ετσι ειναι για εμενα

:)

Link to comment
Share on other sites

miranta καταλαβαινω αυτο που λες και να σου πω κατι μιλωντας ειλικρινα;

Κι εγω εχω παει για καφε με την πρωην.

Κι εγω ισως να ξαναπηγαινα για καφε μαζι της.

κι εγω θελω να ειναι καλα.

Αλλα...δεδομενου οτι "ποναει δοντακι"(ξερεις τι σημαινει αυτο ετσι;;) ) και γνωριζοντας

πως δεν ειναι με καποιον αλλο.

Προσωπικα εαν μαθαινα οτι τωρα που μιλαμε π.χ. ηταν με καποιον αλλο και ηταν ερωτευμενη,καλα μαζι του και περναγε τελεια ΕΓΩ σαν Μαριος δεν θα ξαναηθελα να βρεθουμε.

Πολυ απλα γιατι ετσι ερχεται το πιο γερο χαστουκι για να μας ξυπνησει απο το daydreaming μας και να μας πει οτι "Εϊ, ψιτ...Ξεσ' τι;Αυτο ηταν...Πλεον δεν εισαι εσυ αυτος που χτυπαγε σαν παλμος στα στηθια της, αλλα καποιος αλλος."

Να βρεθουμε να πουμε τι;

Πως ειναι;

Τι κανει;

Πως τα περναει;

Σε ολες αυτες τις ερωτησεις οτι και να μου πει,εγω θα ξερω αυτοματα οτι οι οποιες απαντησεις μου δωσει θα ειναι αμεσα συνηφασμενες και επιρεασμενες απο την παρουσια του αλλου στην ζωη της.

Οποτε...εγω θα χτυπαγα ενεσεις ανα 3 λεπτα στον "κοινο" μας καφε...:p

 

Κι εγω οσο και αν θελω το καλο της, απο την στιγμη που ΔΕΝ θα την ειχα ξεπερασει, ΔΕΝ θα ηθελα να ειναι καλα με τον αλλο και τρομερα ευτυχισμενη.

Γιατι;

Γιατι απλουστατα θα ηθελα με το να μην ειναι αυτος ο "σωστος" να ελπιζω εγω οτι θα καταλαβει ποιος ημουν και θα ξαναγυρνουσε σε εμενα.

Ολα τα παραπανω τα λεω αναφερομενος στο προσωπο μου γιοα να γινω πιο αμεσος, αλλα και γιατι πολυ απλα ξερω τι εχω ζησει και πως τα εχω ζησει.;)

Και φυσικα τα λεω με παρανομαστη πως εγω,εσυ ο οποισδηποτε αισθανεται ακομα κατι (εστω στο ελαχιστο) για αυτον/ην.

 

Εαν σε μια σχεση και σε μια αγαπη εχεις δοθει ψυχη και σωματι κι εχεις "πιασει πατο" (οχι αναγκαστικα με ασχημο τροπο), αλλα να νιωθεις οτι εισαι μεσα της κι εκει ζεις και αναπνεεις, μετα ολα αυτα ειναι πολυ αισιοδοξα και πολυ υποθετικα.

Link to comment
Share on other sites

miranta καταλαβαινω αυτο που λες και να σου πω κατι μιλωντας ειλικρινα;

Κι εγω εχω παει για καφε με την πρωην.

Κι εγω ισως να ξαναπηγαινα για καφε μαζι της.

κι εγω θελω να ειναι καλα.

Αλλα...δεδομενου οτι "ποναει δοντακι"(ξερεις τι σημαινει αυτο ετσι;;) ) και γνωριζοντας

πως δεν ειναι με καποιον αλλο.

Προσωπικα εαν μαθαινα οτι τωρα που μιλαμε π.χ. ηταν με καποιον αλλο και ηταν ερωτευμενη,καλα μαζι του και περναγε τελεια ΕΓΩ σαν Μαριος δεν θα ξαναηθελα να βρεθουμε.

Πολυ απλα γιατι ετσι ερχεται το πιο γερο χαστουκι για να μας ξυπνησει απο το daydreaming μας και να μας πει οτι "Εϊ, ψιτ...Ξεσ' τι;Αυτο ηταν...Πλεον δεν εισαι εσυ αυτος που χτυπαγε σαν παλμος στα στηθια της, αλλα καποιος αλλος."

Να βρεθουμε να πουμε τι;

Πως ειναι;

Τι κανει;

Πως τα περναει;

Σε ολες αυτες τις ερωτησεις οτι και να μου πει,εγω θα ξερω αυτοματα οτι οι οποιες απαντησεις μου δωσει θα ειναι αμεσα συνηφασμενες και επιρεασμενες απο την παρουσια του αλλου στην ζωη της.

Οποτε...εγω θα χτυπαγα ενεσεις ανα 3 λεπτα στον "κοινο" μας καφε...:p

 

Κι εγω οσο και αν θελω το καλο της, απο την στιγμη που ΔΕΝ θα την ειχα ξεπερασει, ΔΕΝ θα ηθελα να ειναι καλα με τον αλλο και τρομερα ευτυχισμενη.

Γιατι;

Γιατι απλουστατα θα ηθελα με το να μην ειναι αυτος ο "σωστος" να ελπιζω εγω οτι θα καταλαβει ποιος ημουν και θα ξαναγυρνουσε σε εμενα.

Ολα τα παραπανω τα λεω αναφερομενος στο προσωπο μου γιοα να γινω πιο αμεσος, αλλα και γιατι πολυ απλα ξερω τι εχω ζησει και πως τα εχω ζησει.;)

Και φυσικα τα λεω με παρανομαστη πως εγω,εσυ ο οποισδηποτε αισθανεται ακομα κατι (εστω στο ελαχιστο) για αυτον/ην.

 

Εαν σε μια σχεση και σε μια αγαπη εχεις δοθει ψυχη και σωματι κι εχεις "πιασει πατο" (οχι αναγκαστικα με ασχημο τροπο), αλλα να νιωθεις οτι εισαι μεσα της κι εκει ζεις και αναπνεεις, μετα ολα αυτα ειναι πολυ αισιοδοξα και πολυ υποθετικα.

 

οκ παω πάσο εαν δεν ελεγχεται η κατασταση

οταν εγω χωρισα ηθελα να τον ακουω αφου το βλέπω δεν γινοτανε λόγο απόστασης.ποτε δεν θα του μιλήσω για αλλον αντρα ακομα και τωρα αλλα θα χαρω να ειναι καλα...

οκ ο καφες ειναι παρατραβηγμενος για πολλους

οκ τοτε ενα τηλ απλά

εξ΄λλου πάντα αλλα θελουμε να πουμε και αλλα λεμε...

το ρισκαρεισ

αν δεισ οτι σου κανει ''κακο'' περιορισου σε ενα απλο μηνημα που και που:)

Link to comment
Share on other sites

οκ παω πάσο εαν δεν ελεγχεται η κατασταση

χαχα...οχι βρε η κατασταση ελεγχεται.Μιλωντας με τα παραπανω και καπως ωμα, μην φανει οτι ειμαστε με ενα wallpaper της στο pc και πινουμε μπουκαλια.:p Η ζωη προχωραει...δεν μπορεις να μεινεις εσυ στασιμος.

οταν εγω χωρισα ηθελα να τον ακουω αφου το βλέπω δεν γινοτανε λόγο απόστασης.ποτε δεν θα του μιλήσω για αλλον αντρα ακομα και τωρα αλλα θα χαρω να ειναι καλα...

Δεν λεμε κατι διαφορετικο.κι εγω θα χαρω αν ξερω οτι ειναι καλα.Θα υπερ-χαρω μαλιστα.Αλλα το να επιδιωκω να βγαινουμε ή να μιλαμε τηλεφωνικα πολλες,αρκετες/μερικες φορες να ξερεις οτι δεν ειναι και οτι καλλιτερο και για τον αλλο.Ειναι σαν να μην τον αφηνεις να παει και παρακατω.ΔΕΝ λεω παντα!Λεω τι μπορει να ισχυσει.

Και σπανια θα στο ξεκοψει ο πρωην οτι ξες τι "με τα τηλ. σου και τα συναφη με εμποδιζεις να...μπλα μπλα...!)

Αυτο που ειπα για τον "επομενο", ειναι οτι πολυ απλα το να ξερει καποιος που δεν εχει ξεπερασει το πρωην του αλλο μισο, οτι ο επομενος την κανει ευτυχισμενη και 1002 αλλα, οσο να το κανεις σε πληγωνει.Εκει που ησουν εσυ, τωρα ειναι ενας αλλος και βλεπεις οτι οι πιθανοτητες να ξαναγυρισει εξαφανιζονται.

 

οκ ο καφες ειναι παρατραβηγμενος για πολλους

Δεν ειναι ακριβως παρατραβηγμενο...απλως υπαρχει το τετ-α τετ.Τον εχεις απεναντι σου.Υπαρχει επαφη.Τηλεφωνικα υπαρχει ενα κομματι πλαστικο που απλως μεταδιδει την φωνη σου.

 

εξ΄λλου πάντα αλλα θελουμε να πουμε και αλλα λεμε...

Αυτο ξαναπεστο...:p ;)

το ρισκαρεισ

Οπως τοσα αλλα.

 

αν δεισ οτι σου κανει ''κακο'' περιορισου σε ενα απλο μηνημα που και που:)

Εδω διαφωνουμε.Οτι σου κανει κακο το κοβεις.δεν το περιοριζεις.;)

 

Φιλικα παντα miranta ετσι;

Μην νομισεις οτι εχω κατι μαζι σου ή κατι αλλο!:)

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε βρε Μαριε...

οταν λεω ''να σου κανει κακο'' εννοω πως αν σε παει πισω τοτε το περιοριζεις

παντως εγω θελω επαφη τυπου

''πηρα να δω τι κανεις να σαι παντα καλα κλπ''

Link to comment
Share on other sites

Φιλε zapper, οπως διαπιστωσες ο προβληματισμος σου αγγιξε αρκετο κοσμο και οι τοποθετησεις ειναι πολυ σημαντικες και χαιρομαι που υπαρχουν τετοια ατομα ακομα που γνωριζουν και πιστευουν καποιες αξιες και αληθειες.

Τωρα ειπες στην αρχη μαι φραση 'ΟΧΙ δεν χαίρομαι γιατί δυστυχώς δεν ειναι μεμονωμένες περιπτώσεις αλλά απο οτι βλέπω η ψαλίδα αναμεσα στις κοπέλες που ειναι σοβαρές και ρομαντικές και στις πιο χαλαρές ανοίγει...' Ειναι μιααληθεια δυστυχως που τεινει να γινει ο κανονας τοσο σε κλειστες κοινωνιες οπως στην επαρχια οσο και σε ανοικτες οπως Αθηνα οπου εκει-σε ανοικτες κοινωνιες- εχεις την επιλογη αν δεχθεις ή να απορριψεις αλλα και να βρεις ενα σωστο ατομο. Στην επαρχια ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα.

Ο ξαδερφος μου που πηγαινε σχολειο ειχε γνωρισει μια 16αρα η οποια ειχε παει με το μισο σχολειο...και υπηρχαν πολλα τετοια παραδειγματα και τον πληγωσε. Εχουμε υποφερει πολλες φορες τα ιδια. Πιστευω οτι πλεον ο ανδρας ειναι το θηραμα και οχι ο κυνηγος. Το μελλον θα δειξει που θα καταληξουμε...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε zapper, οπως διαπιστωσες ο προβληματισμος σου αγγιξε αρκετο κοσμο και οι τοποθετησεις ειναι πολυ σημαντικες και χαιρομαι που υπαρχουν τετοια ατομα ακομα που γνωριζουν και πιστευουν καποιες αξιες και αληθειες.

Τωρα ειπες στην αρχη μαι φραση 'ΟΧΙ δεν χαίρομαι γιατί δυστυχώς δεν ειναι μεμονωμένες περιπτώσεις αλλά απο οτι βλέπω η ψαλίδα αναμεσα στις κοπέλες που ειναι σοβαρές και ρομαντικές και στις πιο χαλαρές ανοίγει...' Ειναι μιααληθεια δυστυχως που τεινει να γινει ο κανονας τοσο σε κλειστες κοινωνιες οπως στην επαρχια οσο και σε ανοικτες οπως Αθηνα οπου εκει-σε ανοικτες κοινωνιες- εχεις την επιλογη αν δεχθεις ή να απορριψεις αλλα και να βρεις ενα σωστο ατομο. Στην επαρχια ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα.

Ο ξαδερφος μου που πηγαινε σχολειο ειχε γνωρισει μια 16αρα η οποια ειχε παει με το μισο σχολειο...και υπηρχαν πολλα τετοια παραδειγματα και τον πληγωσε. Εχουμε υποφερει πολλες φορες τα ιδια. Πιστευω οτι πλεον ο ανδρας ειναι το θηραμα και οχι ο κυνηγος. Το μελλον θα δειξει που θα καταληξουμε...

 

 

μεταξυ μας ειμαστε λιγοι οι ρομαντικοι που απομειναμε!

και εμενα μου λειπει που ο αντρασ σταματησε να ειναι κυνηγοσ...

αλλαξανε οι εποχεσ αλλαξανε και οι ρολοι...

αστα...κλαψ...

Link to comment
Share on other sites

Aθεραπευτα ρομαντικος...ελλατωμα για πολλους;Ισως...

Τουλαχιστον ειναι το μονο "ελλατωμα" μου για το οποιο ειμαι περηφανος.;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τις απόψεις του mario_fit, ενώ παράλληλα χαίρομαι που υπάρχουν και άλλοι που σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο και φυσικά σε τόσο υψηλό επίπεδο σοβαρότητας για ένα τόσο σοβαρό θέμα. :)

 

Μία εικόνα που τα λέει όλα είναι η παρακάτω:

Έστω ότι ο ρόλος του φίλου και ο ρόλος του ερωτευμένου είναι ο καθένας τους μία ολόσωμη φορεσιά. Η φορεσιά του φίλου φοριέται πάντα από πάνω και τελευταία. Έτσι όταν θέλεις να βγάλεις την φορεσιά του ερωτευμένου, πρέπει να βγάλεις αναγκαστικά και την φορεσιά του φίλου. :cry:

 

Τέλος, μπορεί να λέμε ότι "τελείωσε εκείνη για μένα" ή ότι "δεν θέλω να την ξαναδώ" ή ακόμη ότι "δεν με νοιάζει τί κάνει τώρα και που είναι", αλλά πάντα υπάρχει και η περίπτωση του να μιλήσει αυθόρμητα και αυτόβουλα η καλή καρδιά μας όταν χρειαστεί να τα κάνουμε στην πράξη, με αποτέλεσμα να κάνουμε το εντελώς αντίθετο.

 

ΥΓ. Ο "ρομαντικός" -δυστυχώς- στην εποχή μας είναι ο ξενέρωτος. (για να μην πω το άλλο). Προσωπικά, όσο πιο ξενέρωτο με βλέπουν, τόσο πιο ρομαντικός θα γίνομαι. ;)

Link to comment
Share on other sites

''πού να πήγε τοση αγάπη που να χάθηκε σαν το όνειρο μιας νύχτας που δεν κράτησε.....'' ρέμος :)
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

σας γραφω πάλι μετα απο ενα μηνυμα που δεχτηκα απο εναν αγαπημενο φιλο...

ειμαι ναι ακομα παραδοσιακη και παρ ολο που το ιντερνετ με εξυπηρετει,προτειμώ και επιζητω να γραφω γραμματα...

ελαβα λοιπον μηνημα απο φιλο που σπουδαζαμε μαζι κααι τον αγαπαω πολυ ...

γενικα ειναι ομορφο να εχεις ανησηχιες...

δηλωνει εναν υγειη οργανισμό γεμάτο ονειρα..

οπως πολλοι απο εμας...

μετα τις σπουδες λοιπον και που ολοι τραβαμε την πορεια μας στον χαρτη,νιωθουμε πολλα περιεργα συναισθηματα...

αλλα αυτο που με ανησυχει ειναι πως ολοι μου οι φιλοι και εγω πολλες φορες νιωθουμε μόνοι,ενω εχουμε ολο τον κοσμο μπροστα μας...

τους αγαπάω πολυ και θελω το καλυτερο γι αυτούς....

ηθελα να το πω...

δεν ξερω απλά να αγαπάτε και ολα γινονται ομορφοτερα...:O

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν δεκαδες διαφορετικοι τροποι να τελειωσεις μια σχεση οι οποιοι και καθοριζουν εαν θα υπάρξει μετέπειτα φιλικη επαφη. Υπαρχει η περιπτωση που αγαπας, λατρευεις τον αλλο αλλα ο αλλος παιζει με τη ψυχολογια σου επειδη (ναι ναι, το εχω ακουσει και αυτο σε παλια μου σχεση) ξυπνησε στραβα και αποφασισε να σου πει πως θελει την ηρεμια του. Υπαρχει περιπτωση να σε διωχνει απο το σπιτι του επειδη επαθε αναλαμπες ενω πρωτα ψοφαγε για να ειναι μαζι σου τωρα πια θελει το χρονο του και το χωρο του χωρις προφανη λογο και αιτια. Και σταδιακα αλλα μεθοδικα σε απομακρυνει.

Αφου αποφασιζεις να σεβαστεις αυτο το οποιο σου ζηταει μετα συνεχιζει να παιζει με τη ψυχολογια σου μη ξέροντας τι θελει. Εκει νομιζω κοβεις και τη καλημερα και τη καληνυχτα. Γιατι εισαι ανοητος να το συνεχισεις εφοσον εσυ ο ιδιος χαλιεσαι και πονας οσο δεν παει.

 

 

Θα κρατουσα φιλική σχεση με καποια πρωην μου εφοσον ειχαμε τελειωσει ειρηνικα απο κοινου και ξεραμε πως δεν τσουλαγε η σχεση μας. Αλλα οχι οταν ο αλλος σε εχει πληγωσει επανειλημμένα, δεν σε αφηνει να ανασανεις και παιζει με τη ψυχολογια σου.

Με τη πρωην κοπελα μου αν και εχουμε χωρισει εδω και 6 μηνες απο τη στιγμη που βλεπω πως τρεφει ακομα συναισθηματα για εμενα και εγω δεν νιωθω το παραμικρο, ΔΕΝ θα κρατησω φιλικη επαφη. Γιατι θα ξερω πως θα ειναι επιπονο για αυτη. Θα προσπαθησω να ειμαι τυπικος και οσο το δυνατον πιο ψυχρος γινεται. Εαν εβλεπα πως με έβλεπε εξισου φιλικά ισως να μέναμε φιλοι. Οσο ειναι εφικτο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

αλλο φιλοι...και αλλο σεξ...για μενα ετσι ειναι...

με καποιον φιλο δλδ δεν θα κανω σεξ και την αλλη μερα δεν τρεχει τιποτα...

με εναν γκομενο παλιοομως ναι...

εξ αλλου:

μια απιστια με εναν παλιο εραστη προς εναν νεο ειναι αμαρτία μεν αλλα ευλογια...δειχνει οτι στην ζωη κοιταμε μπροστα εχοντας την αναγκη για μια ματια πισω σε ολα αυτα που μς εφτασαν εδω.

''Αγγελίνα''

 

Mου το εξηγεις λιγο αυτο βρε συ Miranta;(το υπογραμισμενο)

Γιατι αν εννοει αυτο που πιστευω, ειναι ενα απο τα χειροτερα πραγματα που εχω ακουσει.(Κρατιεμαι να μην πω "μπουρδα"...:p :O )

και οχι μονο "ευλογια" δεν το θεωρω, αλλα μια εντελως "τιποτενια πραξη"!

Link to comment
Share on other sites

Mου το εξηγεις λιγο αυτο βρε συ Miranta;(το υπογραμισμενο)

Γιατι αν εννοει αυτο που πιστευω, ειναι ενα απο τα χειροτερα πραγματα που εχω ακουσει.(Κρατιεμαι να μην πω "μπουρδα"...:p :O )

και οχι μονο "ευλογια" δεν το θεωρω, αλλα μια εντελως "τιποτενια πραξη"!

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Αυτο μ' αρέσει σε σένα Μάριε, περισσότερο απ' όλα. Εχεις το χάρισμα, να κάνεις τον άλλο να γελάει.

Ούτε που είχα προσέξει την "ευλογία" :lol:

Λοιπον, οπως το φαντάζομαι εγώ, απο τα γραφομενα, ειναι πως εχεις μια σχεση, αλλά νιώθοντας ευγνώμων για εκεί που καταφέρει να φτάσεις ως χαρακτήρας, ως ολοκληρωμένος άνθρωπος, γυρνάς λίγο στο παρελθόν, κάνεις ένα στα γρήγορα με τον-την πρώην, παίρνεις την ευλογία σου, τη θετικη σου ενεργεια και συνεχίζεις την σχεση σου..

Δεν ειναι ακριβώς απιστία, κατα τα λεγόμενα της Αγγελινας, πρώτον γιατι εχει ξανασυμβεί στο παρελθόν και δευτερον, γιατι αυτο σε εχει κανει να φτασεις εκει που εχεις φτάσει! Οχι η πράξη, η σχεση με το άτομο που κανεις την πράξη. Οποτε ειναι μία, ας πούμε, σπονδή.

Κατάλαβες??

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσε η εξηγηση σου garfield μου!Εισαι απιστευτη σε κατι τετοια!:happy:

 

Δηλαδη για να καταλαβω...(σορυ αλλα το μυαλο μου εχει γινει κουνουπιδι)...:p

 

Ειμαι εγω με καποια...πηγαινω στην πρωην (γιατι εχουμε περασει τοσα,με εχει βοηθησει να ολοκληρωθω πες σαν ανθρωπος μεσα απο την σχεση μας και και και και 1002 "και"...καλα και ομορφα ολα τα "και" παντα!), κανουμε οτι κανουμε και μετα ξαναγυριζω στην τωρινη μου σχεση;:confused:

Κι αυτο ειναι ευλογια;:X

Ευλογια για ποιον;

Για εμενα...παει στο καλο πες ναι, μιας και θα περπατω και θα σιγοτραγουδω -ακαπελα κιολας- το ασμα "Απο δω η γυναικα μου απο κει το αισθημα μου...", αλλα η κοπελα με την οποια εχω τωρα σχεση τι θκατα φταιει;:blink:

Επειδη εγω δεν ξερω τι μου γινεται,δεν ξερω αν εχω ξεπερασει την πρωην (που για να πηγαινω μαζι της ή ειναι απιστευτη στο κρεββατι ή ακομα την θελω!) εχω το διακαιωμα να παιζω με τα συναισθημτα ενος νεου ατομου που Ε Γ Ω με την θεληση μου το εβαλα στην ζωη μου και το εκανα να μπλεχτει συναισθηματικα μαζι μου...;;

Απαραδεκτος θα ημουν!

 

Εαν μετα απο μια σοβαρη σχεση ΔΕΝ ξερει καποιος τι θελει απο την ζωη του και βλεπει οτι ειναι ερωτευμενος με το πρωην προσωπο, ας μην βιαζεται να βρει τον επομενο και με την πρωτη ευκαιρια να γυρναει στο παρελθον και με αυτον τον τροπο!Ελεος...λιγη αξιοπρεπεια, και αν οχι για τον εαυτο μας για τον αλλο που δεν μας φταιει σε τιποτα.

 

Στο φιναλε και να μενουμε λιγο μονοι μας μεχρι να δουμε που παμε και τι θελουμε, δεν ειναι κακο.Μονο οιτρομερα ανασφαλεις ανθρωποι ψαχνουν επειγοντως τον αντικαταστατη, λες και θα χασουν καμια προθεσμια.

 

Συγγνωμη αν ακουγομαι απολυτος, αλλα με τα συναισθηματα των αλλων προσωπικα δεν μου αρεσει να παιζω.Καλο το παρελθον (κι αλλο μια ματια στο παρελθον, κι αλλο να...νταχτιριστεις με το παρελθον!) και κανενας δεν λεει να το πεταξουμε στον καλαθο τον αχρηστων, αλλα οταν στο παρων μας αχουμε επιλεξει να βαλουμε κι αλλα ατομα, τοτε θα πρεπει αν μη τι αλλο να μας διεπει μια "α" σοβαροτητα και ωριμοτητα.:!:

Link to comment
Share on other sites

Mου το εξηγεις λιγο αυτο βρε συ Miranta;(το υπογραμισμενο)

Γιατι αν εννοει αυτο που πιστευω, ειναι ενα απο τα χειροτερα πραγματα που εχω ακουσει.(Κρατιεμαι να μην πω "μπουρδα"...:p :O )

και οχι μονο "ευλογια" δεν το θεωρω, αλλα μια εντελως "τιποτενια πραξη"!

 

Μαριε..ειναι αποσπασμα απο αγαπημενο βιβλιο...μην το περνεις αυτολεξή αλλα το γενικό ρεζουμε...

γενικα συγκρινει κατι που αγαπάς και εχασες με κατι που αγαπάς και εχεις...

δηλαδη ειναι αμαρτια να κοιτας τα παλια ως προς τα νεα...μ΄λλον πιο πολυ θα σε μπερδεψω...

οκ...

οχι απιστια κυριολεκτικα

παρτο μεταφορικα

κοιταμε αυτο που εχουμε και το αγαπάμε αλλα το να ριχνουμε ενα βλέφαρο στα παλια η να τα κραταμε στην ζωη μας ειναι καλο γιατι ουσιαστικα ειναι η μεχρι τωρα πορεια μας χαραγμενη...

:blink: :O :)

Link to comment
Share on other sites

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Αυτο μ' αρέσει σε σένα Μάριε, περισσότερο απ' όλα. Εχεις το χάρισμα, να κάνεις τον άλλο να γελάει.

Ούτε που είχα προσέξει την "ευλογία" :lol:

Λοιπον, οπως το φαντάζομαι εγώ, απο τα γραφομενα, ειναι πως εχεις μια σχεση, αλλά νιώθοντας ευγνώμων για εκεί που καταφέρει να φτάσεις ως χαρακτήρας, ως ολοκληρωμένος άνθρωπος, γυρνάς λίγο στο παρελθόν, κάνεις ένα στα γρήγορα με τον-την πρώην, παίρνεις την ευλογία σου, τη θετικη σου ενεργεια και συνεχίζεις την σχεση σου..

Δεν ειναι ακριβώς απιστία, κατα τα λεγόμενα της Αγγελινας, πρώτον γιατι εχει ξανασυμβεί στο παρελθόν και δευτερον, γιατι αυτο σε εχει κανει να φτασεις εκει που εχεις φτάσει! Οχι η πράξη, η σχεση με το άτομο που κανεις την πράξη. Οποτε ειναι μία, ας πούμε, σπονδή.

Κατάλαβες??

 

 

να σαι καλα...γελασα..οχι δεν μιλαει για την πραξη η Αγγελινα στο βιβλιο...αν ηταν αυτο δεν θα το ανεφερα καν...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω κυριολεκτικα το πηρα...εξου και το κατεβατο πιο πανω.:O
Link to comment
Share on other sites

 

Ειμαι εγω με καποια...πηγαινω στην πρωην (γιατι εχουμε περασει τοσα,με εχει βοηθησει να ολοκληρωθω πες σαν ανθρωπος μεσα απο την σχεση μας και και και και 1002 "και"...καλα και ομορφα ολα τα "και" παντα!), κανουμε οτι κανουμε και μετα ξαναγυριζω στην τωρινη μου σχεση;:confused:

Κι αυτο ειναι ευλογια;:X

Ευλογια για ποιον;

Για εμενα...παει στο καλο πες ναι, μιας και θα περπατω και θα σιγοτραγουδω -ακαπελα κιολας- το ασμα "Απο δω η γυναικα μου απο κει το αισθημα μου...", αλλα η κοπελα με την οποια εχω τωρα σχεση τι θκατα φταιει;:blink:

Επειδη εγω δεν ξερω τι μου γινεται,δεν ξερω αν εχω ξεπερασει την πρωην (που για να πηγαινω μαζι της ή ειναι απιστευτη στο κρεββατι ή ακομα την θελω!) εχω το διακαιωμα να παιζω με τα συναισθημτα ενος νεου ατομου που Ε Γ Ω με την θεληση μου το εβαλα στην ζωη μου και το εκανα να μπλεχτει συναισθηματικα μαζι μου...;;

Απαραδεκτος θα ημουν!

 

Εαν μετα απο μια σοβαρη σχεση ΔΕΝ ξερει καποιος τι θελει απο την ζωη του και βλεπει οτι ειναι ερωτευμενος με το πρωην προσωπο, ας μην βιαζεται να βρει τον επομενο και με την πρωτη ευκαιρια να γυρναει στο παρελθον και με αυτον τον τροπο!Ελεος...λιγη αξιοπρεπεια, και αν οχι για τον εαυτο μας για τον αλλο που δεν μας φταιει σε τιποτα.

 

Στο φιναλε και να μενουμε λιγο μονοι μας μεχρι να δουμε που παμε και τι θελουμε, δεν ειναι κακο.Μονο οιτρομερα ανασφαλεις ανθρωποι ψαχνουν επειγοντως τον αντικαταστατη, λες και θα χασουν καμια προθεσμια.

 

Συγγνωμη αν ακουγομαι απολυτος, αλλα με τα συναισθηματα των αλλων προσωπικα δεν μου αρεσει να παιζω.Καλο το παρελθον (κι αλλο μια ματια στο παρελθον, κι αλλο να...νταχτιριστεις με το παρελθον!) και κανενας δεν λεει να το πεταξουμε στον καλαθο τον αχρηστων, αλλα οταν στο παρων μας αχουμε επιλεξει να βαλουμε κι αλλα ατομα, τοτε θα πρεπει αν μη τι αλλο να μας διεπει μια "α" σοβαροτητα και ωριμοτητα.:!:

 

:) well said, μακαρι ολοι και όλες να σκεφτονταν οπως εσυ.

Link to comment
Share on other sites

άνθρωπος που δεν αγάπησε ειναι άνθρωπος μίσος, άνθρωπος ομως που αγάπησε και αυτό δε το εκτίμησε ο άλλος, αν δεν ξανα αγαπήσει πραγματικα δε θα φταίει μόνο αυτός όμως.
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με το παραπανω...

ασχημο πραγμα να σε πληγωνουν αμφισβητοντας διαρκως και υποτιμοντας τα συναισθηματα σου με λογια και εργα και μετα να σου ζητανε και τα ρεστα...

Ασχημο να μην εκτιματε η αγαπη που δινεις ...και ειναι οτι πιο σωστο ακουσα

georgehh αντε μετα να ξανα αγαπησεις...ουτε για πλακα...τωρα θα μου πεις τι φταιει ο επομενος ...ναι αλλα τι εφταιγα κι εγω κι εσυ κι οποιος ειχε αυτη την <<τυχη>>

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι θέμα παιδείας κατ' εμέ πάντως.

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...