Jump to content

Χάθηκε η αγάπη;


zapper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αχ αυτο ξανα πες το Μεγαλη Αληθεια!

Αυτος ο εγωισμος πια!!:(

κι εγω θα προτιμουσα να ξερω αν ειναι καλα Βικτωρια παρα να μη ξερω τι κανει,τι την προβλιματιζει...μπορει να σ'εχει αναγκη και απο εγωισμο να μη στο δειξει.

 

το ξαναειπα! :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 249
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν ξερω την γνωμη σας,αν το πιστευεται αυτο...

αν χωρισει ενα ζευγαρι και μετα παραμεινουν φιλοι και δεν χασουν επαφες...(στην περιπτωση που θελει ο ενας τον αλλον)σε περιπτωση ομως που δεν γινεται να υφυσταται σχεση...πιστευεται οτι ειναι καλο να κρατησουν φιλικες επαφες??

τι πιστευετε γι'αυτο?

χωρις να υπαρχουν παρελκομενα ετσι? (ζηλιες κτλ)

εγω νομιζω οτι ειναι καλυτερο και πιο ανωδυνο καποιες φορες.

 

τι ειπες τωρα....

μιλαμε θελει πολυ κουβεντα αυτο

εγω ειμαι της αποψης πως γουσταρω να ξερω τι κανεις και πως περνας και θα στο ζητησω.αν το αντεχεις-θελεις κλπ οκ,αν οχι ,μονο η καρδουλα μου ξερει...

αγαπας εναν ανθρωπο...με τα ολα του και τα θες στην ζωη σου...

τα αλλα φιλε μου στο μεσεντζερ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ακριβώς συζητάτε αλλά συμφωνώ απόλυτα με την απορία της freak. Ποτέ δεν κατάλαβα αυτούς τους ανθρώπους! Ποτέ δεν κατάφερα να μείνω "φίλος" με κάποια πρώην... Για ακριβώς αυτούς τους λόγους που λέει η freak! :confused:
εεεε μα!!

8α χωρισω εγω με τον καλο μου και μετα 8α μπορω να καθομαι να τον ακουω να μου λεει πως εριξε την νεα του κοπελα,τι προβληματα εχουν κτλ κτλ?:(

 

εεεεεεεεε μαριεεεεε?:X

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εεεε μα!!

8α χωρισω εγω με τον καλο μου και μετα 8α μπορω να καθομαι να τον ακουω να μου λεει πως εριξε την νεα του κοπελα,τι προβληματα εχουν κτλ κτλ?:(

 

εεεεεεεεε μαριεεεεε?:X

καλα και εγω δεν ειπα να γινεις και η κολητη του σε αυτο εχεις δικιο και μενα θα με πειραζε αλλα δεν θα ηθελες να ξερεις τι κανει ??

κι αν ειναι καλα? εξαρταται παντα και πως σου φερθηκε ετσι?

αν ηταν μ....ς εννοειται δεν θες ουτε καλημερα.

Αλλα μια απλη επαφη ρεπαιδι μου ενα γεια ...κατι ..κακο ειναι?????????????:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα να ξερω αν μπηκες αλλος στην ζωη της.

απλα για να ξερω πως να της μιλαω.

γιατι ο νην μπορει να παρεξηγηθει.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

καλα και εγω δεν ειπα να γινεις και η κολητη του σε αυτο εχεις δικιο και μενα θα με πειραζε αλλα δεν θα ηθελες να ξερεις τι κανει ??

κι αν ειναι καλα? εξαρταται παντα και πως σου φερθηκε ετσι?

αν ηταν μ....ς εννοειται δεν θες ουτε καλημερα.

Αλλα μια απλη επαφη ρεπαιδι μου ενα γεια ...κατι ..κακο ειναι?????????????:(

αλλο το γεια και αλλο το να ρωταω αν ειναι μονος

αν ο πρωην ειναι μλκς,τοτε δε μας νοιαζει

αν ηταν οκ απεναντι μας απο την στιγμη που περναει στην κατηγορια πρωην,εμενα προσωπικα,το αν ειναι μονος η με καποια δε με αφορα..αρκει να ειναι καλα και ευτυχισμενος

γιατι και να ειναι με καποια,εμενα τι με αφορα?αν ειναι καλα,ειμαι κι εγω καλα..δεν αλλαζει κατι για μενα αν ειναι μονος η οχι...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει κλεισει εντελως η υποθεση λες ωρα καλη ...αλλα αν σε καιει εστω και λιγο το ψαχνεις θες να μαθαινεις οχι τα γκομενικα του αλλα γενικα πως ζει χωρις εσενα πια..Και ισως αυτο να ειναι προσωρινο μεχρι να βρει αλλη αμα βρει και μετα κλαψτα!!!:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά την πρώην; Με τίποτα... Ειδικά αν έχεις ακόμη αισθήματα... με τίποτα. Προσωπικά όσο λιγότερα ξέρω γι' αυτήν, τόσο καλύτερα. :)
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σοβαρη σχεση φιλια...;

Δυσκολο...πολυ δυσκολο!Μιας και μιλαμε για φιλια!Οχι απλως επικοινωνια.

Φιλια ειναι κατι τοσο βαθυ οσο και ο ερωτας μιας και τα δυο βασιζονται στην αγαπη, απλως το ενα ειναι εδω και το αλλο στην "απεραντη οχθη".

Κι οταν εγω μπω στο καραβι για τον ερωτα και βυθιστει αυτο το θεωρω τρομερα δυσκολο να μπορεσω να μπω στο αλλο της φιλιας...Με το ιδιο ατομο παντα.

Κι εγω κρατω επαφες με ενα ατομο που σημαδεψε οσο κανενα αλλο την ζωη μου, κι εγω λεω και το εννοω οτι θα ειμαι παντα εκει για αυτην, αλλα δεν ειναι φιλια.Θα ειναι παντα στην καρδια μου με 10000000 τροπους, αλλα οχι σαν φιλη.

Ειναι πολυ δυσκολο να καθεσαι με ενα ατομο και να σου λεει οτι σκοπευει να κανει "αυτα, αυτα,κι αυτα στην ζωη της" γνωριζοντας οτι μεχρι πριν απο μερικο καιρο σου ελεγε οτι θελω να κανουμε "αυτα,αυτα κι αυτα".

Ειδικα εαν η φλογα δεν εχει σβησει μεσα σου και ο αλλος δεν εχει πεθανει (κυριολεκτικα) για εσενα ερωτικα,τοτε φιλια δεν μπορει να υπαρξει.

Απο την στιγμη που υποβοσκουν συναισθηματα απο τον ενα προς τον αλλο (ποσο μαλλον οταν ειναι αμοιβαια), η φιλια αυτη αυτοματα μπαινει σε εισαγωγικα και ειναι ουσιαστικα μια υστατη προσπαθεια να μην..."χαθουμε".Κοροιδευουμε τον αυτο μας με λιγα λογια μεχρι να παρουμε χαμπαρι οτι..."τιτλοι τελους".(Εστω και αν ειναι προσωρινοι αυτοι οι"τιτλοι τελους".)

Αν παλι το συναισθηματικο-ερωτικο εχει σβησει και απο τους δυο (ειδικα αν ο καθενας εχει βρει και αλλο λιμανι κι εχει αραξει για τα καλα) τοτε ναι μπορει να φτιαχτει φιλια.

 

Και σε κατι σωστο που ειπε ο bilakosss πιο πριν

κι εγω θα προτιμουσα να ξερω αν ειναι καλα Βικτωρια παρα να μη ξερω τι κανει,τι την προβλιματιζει...μπορει να σ'εχει αναγκη και απο εγωισμο να μη στο δειξει.

Υπαρχει και η αλλη οψη του νομισματος που συνηθως αυτοι που δεν εχουν ξεπερασει τον αλλο δεν θελουν (και δεν τους/μας αδικω) να δουν ειναι οτι καλλιστα μπορει να μην εχει την αναγκη μας και εμεις να ειμαστε τοσο εγωιστες που να μην θελουμε να το παραδεχτουμε.

Φυσικα Βill δεν μιλαω για σενα.Απλως βρηκα βημα απο αυτο που ειπες.

 

 

Εν κατακλειδι υπαρχει τρομερη διαφορα του να μιλαμε για φιλια με το να θελουμε να ξερουμε για τον χ.ψ.ω λογο του τι κανει και αν ειναι καλα.

(Μεταξυ μας ελαχιστοι ειναι αυτοι που λενε το "Με ενδιαφερει να ειναι καλα,ασχετα αν ειναι με αλλη/ον" και το πιστευουν αληθινα.)

Η φιλια ειναι κατι απιστευτα βαθυ (ασχετα αν τοσο αυτη η λεξη οσο και η "αγαπη" εχουν ξεφτυλιστει λιγο πολυ τα τελευταια χρονια, μιας και τις χρησιμοποιουμε "ελαφρια την καρδια") κι εξισου βαθια ειναι και η αγαπη (η ερωτικη).

Κατα ποσο απο τις σταχτες του δευτερου μπορει να γεννηθει μια φιλια...χλωμο!Οπως ειπα πιο πανω,μονο εαν και για τους δυο εχουν πεθανει τα παντα που τους ενωναν ερωτικα.

Link to comment
Share on other sites

σωστη η αλλη τεκμιριωση!!

Φιλια τελικα δεν μπορει να υπερχει ''μασκα'' θα ειναι γιατι τουλαχιστον ο ενας για να μη πω και οι δυο υποσυνειδητα παντα θα ριχνουν μια ματια στο παρελθον και θα ελπιζουν για το μελλον..( το λεγομενο ποτε μην λες ποτε)..

Μario_fit τα ειπες μια χαρα.

 

οσο για το θεμα εγωισμος ...μαθηματικα βεβαιο, οπου μπαινει εγωισμος χανονται ολα μα ολα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

εεεε μα!!

8α χωρισω εγω με τον καλο μου και μετα 8α μπορω να καθομαι να τον ακουω να μου λεει πως εριξε την νεα του κοπελα,τι προβληματα εχουν κτλ κτλ?:(

 

αλλο το γεια και αλλο το να ρωταω αν ειναι μονος

αν ο πρωην ειναι μλκς,τοτε δε μας νοιαζει

αν ηταν οκ απεναντι μας απο την στιγμη που περναει στην κατηγορια πρωην,εμενα προσωπικα,το αν ειναι μονος η με καποια δε με αφορα..αρκει να ειναι καλα και ευτυχισμενος

γιατι και να ειναι με καποια,εμενα τι με αφορα?αν ειναι καλα,ειμαι κι εγω καλα..δεν αλλαζει κατι για μενα αν ειναι μονος η οχι...

 

Και πάλι συμφωνώ μαζί σου Freak...

 

Βέβαια εγώ βλέπω λίγο διαφορετικά απ' ότι εσύ το "είμαι καλά αν είναι καλά".

 

Ποτέ στη ζωή μου δεν θέλησα κάποια πρώην μου, να πάθει κάτι ή να είναι δυστυχισμένη, το ξεκαθαρίζω αυτό. Απλά για μένα σημασία έχουν οι φίλοι μου και οι άνθρωποι που αγαπάω. Αν χωρίσω με κάποια, φίλος (ξαναλέω) δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω (φυσικά και εγώ δεν μιλάω για την περίπτωση του "απλού γειά" αλλά για αυτό το...ανώμαλο πράγμα που αναφέρει και η Freak)...τέλος.

 

Δεν με νοιάζει λοιπόν τι κάνει, με ποιόν είναι, αν της φαίρεται καλά, αν την αγαπάει... και φυσικά ποτέ δεν κατάλαβα αυτή την καινούργια μανία να "πασάρουν" τις/τους πρώην τους σε φίλους/φίλες. Αυτό και αν δεν θα το έκανα ποτέ, μα ποτέ!!! Τι είναι οι πρώην;; Το παλιό κινητό;

 

Ίσως το μόνο που να με νοιάζει είναι αν με σκέφτεται ακόμα(ναρκισσιστικό αλλά μη μου πείτε οτι δεν το έχετε σκεφτεί και εσείς)! Από την άλλη γιατί να θέλω να ξέρω αν είναι μόνη ή με κάποιο άλλο άτομο;; Αυτό και αν είναι κουφό. Πώς μπορεί να με κάνει εμένα (έχω-δεν έχω σχέση εκείνη την περίοδο) να νοιώσω καλύτερα ξέροντας πως έχει βρει κάποιον άλλο και συνεχίζει τη ζωή της...;;;:confused: :confused:

 

Βέβαια δεν είχα ποτέ (π.χ.) 3 χρόνια σχέση για να ξέρω τι παίζει σε μια τέτοια περίπτωση, αλλά πιστεύω οτι για μένα αυτό που ανέφερα παραπάνω θα ίσχυε απλά στον ανώτατο βαθμό! Μέχρι και τα στέκια μου θα άλλαζα.

 

Συμπέρασμα: Ποτέ δεν κατάλαβα τους ανθρώπους που κάνουν παρέα με τις/τους πρώην...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

μπα επετρεψε μου σε αυτο να αμφιβαλω πιο πολυ..

αμα κανεις σχεση με καποιον που του εχεις εμπιστευτει ενα καρο αλλα γκομενικα εκει να δεις προβληματα...Αυτο ειναι αλλο καπελο και εξισου δυσκολο και επωδυνο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν με νοιάζει λοιπόν τι κάνει, με ποιόν είναι, αν της φαίρεται καλά, αν την αγαπάει... και φυσικά ποτέ δεν κατάλαβα αυτή την καινούργια μανία να "πασάρουν" τις/τους πρώην τους σε φίλους/φίλες. Αυτό και αν δεν θα το έκανα ποτέ, μα ποτέ!!! Τι είναι οι πρώην;; Το παλιό κινητό;

 

 

 

 

 

+1:!:

απλα ανεφερα επιδορπιε τι μπορει να συμβαινει

προσωπικα με τους πρωην δεν εχω επαφες..

δοκιμασα και την συνταγη του "¨απλου γεια" λαθως δεν ειχαμε τπτ να χωρισουμε(ειχαμε χωρισει εμεις οι ιδιοι) αλλα τα αποτελεσματα δεν μου αρεσαν καθολου και προτιμησα να το ξεκοψω εντελως..αυτη για μενα ειναι η καλυτερη λυση

να ναι καλα ολοι τους αλλα μακρυα κι ...αγαπημενοι :p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

προσωπικη σου επιλογη δεν ειναι να απεχεις?

υποθετω πως ναι...οποτε απο τη στιγμη που το αποφασισες τι σε νοιαζει τι κανουν οι αλλοι?:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

προσωπικη σου επιλογη δεν ειναι να απεχεις?

υποθετω πως ναι...οποτε απο τη στιγμη που το αποφασισες τι σε νοιαζει τι κανουν οι αλλοι?:)

 

Φυσικά και είναι προσωπική επιλογή, αλλά απλά απορώ....

Link to comment
Share on other sites

ε να σου λυσω την απορια:p

σχεσεις αληθινες(για αυτες υπο8ετω ρωτας) υπαρχουν...λιγες αλλα υπαρχουν

και 8α συνεχισουν να υπαρχουν οσο υπαρχουν ανθρωποι που πιστευουν σε αυτες...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ε να σου λυσω την απορια:p

σχεσεις αληθινες(για αυτες υπο8ετω ρωτας) υπαρχουν...λιγες αλλα υπαρχουν

και 8α συνεχισουν να υπαρχουν οσο υπαρχουν ανθρωποι που πιστευουν σε αυτες...

 

Aν όντως υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν στις σχέσεις, τότε καλά κάνουν και υπάρχουν σχέσεις. Αλλά σίγουρα είναι κάτι που τείνει να εξαφανιστεί...

Δεν έχει λόγο ύπαρξης...

Link to comment
Share on other sites

λογω υπαρξης εχει και παραεχει

εσυ δεν θελεις και δεν πιστευεις στις σχεσεις οποτε το θεωρεις ανουσιο,χωρις λογο υπαρξης..

εγω που πιστευω 8ελω να μην χαθει...

ειναι λιγο εγωιστικο αυτο που λες...

σα να λεμε "εγω δεν πασχω απο ζαχαρο,αρα ολα τα προιοντα για ζαχαροδιαβητικους να αποσυρ8ουν απο την αγορα!"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

λογω υπαρξης εχει και παραεχει

εσυ δεν θελεις και δεν πιστευεις στις σχεσεις οποτε το θεωρεις ανουσιο,χωρις λογο υπαρξης..

εγω που πιστευω 8ελω να μην χαθει...

ειναι λιγο εγωιστικο αυτο που λες...

σα να λεμε "εγω δεν πασχω απο ζαχαρο,αρα ολα τα προιοντα για ζαχαροδιαβητικους να αποσυρ8ουν απο την αγορα!"

 

???

Oxi, το αντίθετο μάλιστα, αφού είπα οτι αν υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν στις σχέσεις, τότε καλά κάνουν και υπάρχουν σχέσεις....

Απλά εγώ διαφωνώ και αυτό είναι μόνο προσωπική μου άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Aν όντως υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν στις σχέσεις, τότε καλά κάνουν και υπάρχουν σχέσεις. Αλλά σίγουρα είναι κάτι που τείνει να εξαφανιστεί...Δεν έχει λόγο ύπαρξης...

αυτη σου την φραση θεωρησα εγωιστικη...

αν δε σε καταλαβα σωστα,τοτε μην παρεξηγησεις κι εσυ τα γραφομενα μου:D

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αυτη σου την φραση θεωρησα εγωιστικη...

αν δε σε καταλαβα σωστα,τοτε μην παρεξηγησεις κι εσυ τα γραφομενα μου:D

 

Δεν παρεξηγώ τίποτα, απλά έκανα μια διαπίστωση με την οποία δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να συμφωνήσει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...