Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θα ήθελα την βοήθεια σάς!! ψάχνω να βρω τα firmware που χρειάζονται για να μετατρέψω το vodafone live W850i μου σε κανονικό W850i??? σάς παρακαλώ οποίος μπορεί ας με βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
Γεια σας. Έχω ένα πρόβλημα με το W850i. Μια μέρα έκλεισε μόνο του και όταν το άνοιξα το μενού και η γλώσσα γραφής ήταν στα αγγλικά. Προσπάθησα να αλλάξω τη γλώσσα από τις ρυθμίσεις άλλα οι μόνες επιλογές που υπήρχαν ήταν: according to Sim και η άλλη τα αγγλικά. Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι με τα μηνύματα γιατί αναγκάζομαι να γράφω greeklish γιατί δεν υπάρχουν τα ελληνικά. Προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση λογισμικού άλλα η διαδικασία κράτησε λιγότερο από ένα λεπτό οπότε αμφιβάλω αν έγινε κάποια αλλαγή. Μήπως γνωρίζει κάποιος αν το πρόβλημα διορθώνεται;
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σίγουρα λύνεται με αναβάθμιση οπότε βεβαιώσου αν την κάνεις σωστά. Διαφορετικά μπορείς να επισκεφτείς ένα Sony Ericsson Service Points
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα

Αγόρασα ένα W580i από το ιντερνετ (Αγγλία) αλλά είναι CID 49 Brown γνώρίζει κανείς πώς μπορώ να το μετατρέψω σε red

με η χωρίς πληρωμή ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω κι εγς το προβλημα με τη γλωσσα και θελω να βαλω τα ελληνικα. Διαβασα το faq της SE και στις οδηγιες γραφει οτι το w580 δεν ειναι σθσκευη Α2. Λίγη βοηθεια;;;:wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ποια λύση εκτός της αναβάθμισης του λογισμικού μπορεί να υπάρξει στο παρακάτω πρόβλημα. Όταν κάνω κλήση ή μου τηλεφωνούν δεν κρατείται στις εξερχόμενες και εισερχόμενες αντίστοιχα το νούμερο του τηλεφωνικού αριθμού ή το όνομα της επαφής. Όταν η κλήση είναι αναπάντητη μου βγάζει homepage χωρίς άλλα στοιχεία.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Θέλω να πάρω ένα κινητό για δεύτερο και αυτό το κινήτο ήταν (και είναι) το αγαπημένο μου. Μου αρέσει το μενού του, η εμφανισή του κ.τ.λ. Υπάρχει σήμερα στην ελληνική αγορά; :confused:
Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λέω επιτέλους να προσπαθήσω να φτιάξω το παλαίμαχο W850 μου...

Πριν το αφήσω στη μοίρα του είχε θέμα με τη μπαταρία, φόρτιζε ΟΚ αλλα άδειαζε πάρα πολύ γρήγορα.

Άλλαξα 2-3 μπαταρίες αλλα το πρόβλημα εξακολουθούσε να υπάρχει... Ξέρετε μήπως μπορώ να κάνω κάτι

(εκτός αναβάθμισης λογισμικού, που δε χρειάζεται γιατί είχε το τελευταίο update)...?

Πρόβλημα hardware και αν ναι τι;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι πρόβλημα hardware. Κάτι βραχυκυκλώνει στο κύκλωμα της μπαταρίας και αδειάζουν πολύ γρήγορα. Αν είσαι τυχερός ίσως φταίνε τα pin που πάταει πάνω τους η μπαταρία. Κοίτα αν έχει στραβώσει κανένα, πίεσέ τα να δεις πώς συμπεριφέρονται όταν πατιούνται προς τα μέσα και καθάρισέ τα. Αν το πρόβλημα δεν λυθεί τότε το service είναι μονόδρομος.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα βίδες το κινητό και το ψάχνω (καταλάθος έκοψα και το flex ribbon χαχαχα, αντε να περιμενω ανταλλακτικο απο ebay).

Ο Θεός βοηθός!

 

Για καβάτζα το θέλω βέβαια, μήπως κάποιο της οικογενειας πάθει κατι, να υπάρχει σαν εφεδρικό, οπότε για service δύσκολο το κόβω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...
Καλησπερα μπορει καποιος να με βοηθησει να γλυτωσω την γκρινια της γυναικας μου;Εχει το συγκεκριμενο κινητο και αρχισε να της κανει νουμερα.Ειπα να το σουταρουμε αλλα δεν θελει με τιποτα καινουριο.Εχω φαει το internet αλλα δεν βρισκω αναβαθμιση.Το εχω κανει επαναφορα αλλα και παλι κολλαει.Μια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα παλικαρια.εχω τα εξης προβληματα,ας το παρω απ την αρχη!

 

3) Και τελος,εχω ενα w580i το οποιο λειτουργουσε κανονικα ωσπου πριν κανα μηνα μου επεσε την ωρα που μιλουσα στο τηλεφωνο και η οθονη δεν ανοιγει καθολου ειναι blank.ουτε ασπρο ουτε τιποτα.το εχω ανοιξει και το εχω χειριστει χωρις να βλεπω φυσικα και δεν εχω καταλαβει κανενα αλλο προβλημα.και τα leds στο πλαι δουλευουν και ολα.Επισης και δω ειναι κομμενο το μισο καλωδιο που κανει επαφη στην οθονη.Δεν ειμαι σιγουρος αλλα εχω την εντυπωση οτι και κατι ακομα πρεπει να εφυγε-εσπασε οταν μου επεσε.δεν ξερω,πραγματικα.

 

Θελω να μου πειτε οσοι γνωριζετε τι μπορω να κανω για την καθε περιπτωση.αν χρειαστει να παει για service στον germano Η υπαρχει τροπος να το φτιαξω χωρις να πληρωσω.Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και συγγνωμη για ολο αυτο το κατεβατο:p

 

Υ.Γ μπορω να ανεβασω και φωτογραφιες για την καθε περιπτωση αν αυτο βοηθησει στην επιλυση των ερωτηματων μου!

Edited by Akerwtos
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα!

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να αλλάξω το βύσμα της sony ericsson στα ηχεία που έδινε το w580 για να τα χρησιμοποιήσω σε άλλο κινητό με micro usb; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...