Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περιεχει 1 giga μνημη στο πακετο του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άμα ρωτώ εγώ γιατί κανείς δεν μου απαντά????:blink:

Είμαι αόρατος?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Άμα ρωτώ εγώ γιατί κανείς δεν μου απαντά????:blink:

Είμαι αόρατος?

 

ενα μηνυμα πιο πανω σου εχω ηδη απαντησει φιθλε μου οσο για την μπαταρια ειναι 950αρα.μια χαρα δηλαδη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ενα μηνυμα πιο πανω σου εχω ηδη απαντησει φιθλε μου οσο για την μπαταρια ειναι 950αρα.μια χαρα δηλαδη.

 

Mια mini-συγκριση με το Κ800 που εχεις μπορεις να μας κανεις?

Link to comment
Share on other sites

δεν παμε καλα...:!: :!: Απο οτι φαίνεται ούτε το nick name μου εμφανιζεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

giati yparxoun para poloi logoi pou an katso na tous grapso isos pikrano merikous alla den einai ayto to zitoumeno mou! mia symantiki diafora einai oti se olla ta proionta vgainoun stin grammi paragogis proionta A katigorias B katigorias Γ katigorias! ta A einai ayta pou ta plironeis kanonika! olla ta ypoloipa einai apo tis epomenes katigories dialogis pou exoun kapia ellatomatakia pou den mporei na ta diakrinei o aplos katanalotis me apotelesma poli ftinoteri timi xondrikis kai xamiloteri timi polisis me megalo kerdos!;) pantos asto kalitera min to epektinoume allo to thema! o kathenas mas apofaseizei gia to eayto toy kai mono! pigene sta forum tou myphone poy krazoyne to plaisio p.x na diavaseis ti ginetai kai meta tha katalaveis monos sou!:blink:

 

Αυτο που ειπες για το ΠΛΑΙΣΙΟ μπορεις να το τεκμηριωσεις και να το αποδειξεις?

Εχεις δει με τα ματια σου τι διαλογης κινητα φερνει το ΠΛΑΙΣΙΟ και τι υποστηριξη δινει?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως καλό θα ήταν όσοι ξέρουν πώς μπορούμε να ξεχωρήσουμε τα πράγματα που είναι β, γ, ..., ω διαλογής. Για να είμαστε υποψιασμένοι και εμείς που δεν ξέρουμε!
Link to comment
Share on other sites

Σε συγκριση με το αδικημενο Ν71, η διαφορα ειναι μερα με νυχτα! Το Ν71 ηταν η πιο ευχαριστη κινητοεκπληξη του τελευταιου καιρου!
Νομίζω πως υπερβάλεις λίγο. Το Ν71 θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω σαν αναδιπλούμενη παντόφλα. Σε ότι αφορά το λειτουργικό, δεν αντιλέγω είναι πολύ καλύτερο το Ν71 γιατί άλλωστε είναι smartphone από design όμως είναι μία αποτυχία σε σύγκριση με το W850i
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εκκαθαριση ολων σχεδον των κινητοτηλεπικοινωνιακων μου υπαρχοντων αποκτησα και γω σημερα Κυριακη ενα W850! Μολις προηγουμενα και επι 3 ημερες ειχα ενα Ν71.

 

Η συσκευη μου αφηνει πολυ μετρια εντυπωση ειδικα αν οταν λαμβανω υποψη την τιμη της. Τα πλαστικα ειναι εντελως κλασικα (απο ποιοτητα πλαστικου) αλλα καλοβαμενα. Καμια σχεση ομως με λαστιχωτο βαψιμο και μεταλο οπως του 6233. Τριξιματα δεν εχει. Η οθονη εχει βεβαια την ικανοποιητικη αναλυση των 240Χ320 αλλα υστερει πολυ σε φωτεινοτητα και το λευκο της ειναι προς το μπεζ. Ειναι ισως η λιγοτερο φωτεινη 240Χ320 της αγορας. Η συγκριση με την οθονη του Ν71 ειναι μαλλον γελοια! Το Ν71 ειναι υπεροχο. Ακομη και σε σχεση με το 6233 υστερει εμφανως! Το μενου ειναι το κλασικο, πολυ καλο των νεων SE αλλα εμενα μου αρεσει περισσοτερο αυτο των νεων Series 40 οπως του 6233 που ειναι πιο παραμετροποιησιμο και σαφεστατα πιο γρηγορο. Η καμερα δεν εχει σχεση με τα Κ750/W810 και ειναι λιγο χειροτερη απο του 6233. Το βιντεο ειναι μαλλον αστειο σε σχεση με αυτο που τραβαν τα 6280/6233. Ο Player ειναι εξελιγμενος αλλα και αυτος του 6233 ειναι μια χαρα για τα γουστα μου. Ο ηχος απο το εξωτερικο ηχειο ειναι ενταηει αλλα ειναι πολυ χειροτερος απο του 6233 και του Ν71. O μηχανισμος του slide πρεπει να ομολογησω οτι ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ!

 

Συμπερασματικα ειναι ενα ομορφο κινητο με πληρεστατα χαρακτηριστικα αλλα κοστζει 430 ευρω! Με 283 ευρω (Microland) + 39 ευρω (Στουρναρη/Πατησιων) = 322 ευρω παιρνετε ενα 6233 και μια καρτα 1 GB! Βρισκω το 6233 συνολικα καλυτερο εκτος αν δεν μπορειτε να κανετε με χωρις πληρη δυνατοτητα βιντεοκλησεων...!:p Σε συγκριση με το αδικημενο Ν71, η διαφορα ειναι μερα με νυχτα! Το Ν71 ηταν η πιο ευχαριστη κινητοεκπληξη του τελευταιου καιρου!

Και αφου εχεις βγαλει το "φτυαρι"...ποιος ο λογος και απεκτησες ενα τοσο χαλια κινητο :blink: :confused:.και δεν κανονισες να παρεις το 6233 που τα κανει ολα :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mια mini-συγκριση με το Κ800 που εχεις μπορεις να μας κανεις?
το k-800 για μενα ειναι λιγο καλυτερο παντα φυσικα με την δικη μου γνωμη.

 

Αυτο που ειπες για το ΠΛΑΙΣΙΟ μπορεις να το τεκμηριωσεις και να το αποδειξεις?

Εχεις δει με τα ματια σου τι διαλογης κινητα φερνει το ΠΛΑΙΣΙΟ και τι υποστηριξη δινει?

 

απο πλαισιο εχω κι εγω πικρα πειρα,ας μην μπουμε σε διαδικασιες αποδειξεων γιατι τοτε θα υπερβουμε τα ορια και θα πρεπει να αναφερθουν και ονοματα με αποδειξεις που δεν πρεπει.ok?τερμα λοιπον το off topic.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Haki, το 6233 είναι μια καλή περίπτωση, ειδικά με την τιμή που έχει.

Μην το συγκρίνεις με το w850 που είναι άλλης κατηγορίας(λογικά αναμένεται να συγκριθεί με τα νέα μουσικά νόκια που ανακοινώθηκαν).

 

Για μένα, αφού το slide είναι καλό(δεν το έχω πιάσει το κινητό στα χέρια μου, αλλά σε εμπιστεύομαι)η se έκανε ένα μεγάλο βήμα.(αν και στο mobile-review είχα διαβάσει για ένα κάποιο τζόγο, αν θυμάμαι καλά, που οφείλεται καθαρά στον τρόπο σχεδιασμού του, χωρίς να δημιουργεί προβλήματα όμως.Θα ήθελα να το επιβεβαιώσεις).

 

Το μενού των s40 είναι πιο γρήγορο όντως, αλλά για μένα που δεν πιάνω συχνά νόκια στα χέρια μου είναι εξαιρετικά δύσχρηστο.(σε ένα 6233 προσπαθούσα 10 λεπτά να βρώ που έχει αποθηκεύσει μια φωτογραφία που έστειλα με bt).

 

Όσο για την οθόνη του 850, για όποιον γνωρίζει τη νοοτροπία της se(και την γνωρίζεις καλύτερα από μένα) , είναι απόλυτα λογικό να μην το προικίσει με οθόνη ανταγωνιστική του k800 ή του w900.(τι ίδιο ισχύει και για την κάμερα, τουλάχιστον, αν δεν κάνω λάθος έχει ledάκι, αντίθετα με το 6233).

 

Η ποιότητα ήχου από τα ακουστικά, φαντάζομαι συνεχίζει την παράδοση ε???:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο θέμα στους διαξιφισμούς w850 vs 6233 ? Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 και θα ήθελα να μάθω περισσότερα σε σχέση με τη σύγκριση μεταξύ τους.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο θέμα στους διαξιφισμούς w850 vs 6233 ? Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 και θα ήθελα να μάθω περισσότερα σε σχέση με τη σύγκριση μεταξύ τους.

 

[ΣΥΓΚΡΙΣΗ] SE W850 vs Nokia 6233 vs SE K800 vs BenQ-Siemens EF81

Link to comment
Share on other sites

Πήγα αλλά δεν έβγαλα άκρη. Στους περισσότερους άρεσει το Κ800 και γι'αυτό μιλάνε περισσότερο, το οποίο εμένα δε με ενδιαφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα αλλά δεν έβγαλα άκρη. Στους περισσότερους άρεσει το Κ800 και γι'αυτό μιλάνε περισσότερο, το οποίο εμένα δε με ενδιαφέρει.

 

Τότε άνοιξε νέο θέμα με τα δυο κινητά που σε ενδιαφέρουν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Να σας πω την αλήθεια είχα καταλήξει στο w850 αλλά μετά από αυτά που είπε ο haki και ιδιαίτερα αυτό που είπε: "Τα πλαστικα ειναι εντελως κλασικα (απο ποιοτητα πλαστικου)..." με προβλημάτισε και άρχισα να σκέφτομαι και το 6233 πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Να σας πω την αλήθεια είχα καταλήξει στο w850 αλλά μετά από αυτά που είπε ο haki και ιδιαίτερα αυτό που είπε: "Τα πλαστικα ειναι εντελως κλασικα (απο ποιοτητα πλαστικου)..." με προβλημάτισε και άρχισα να σκέφτομαι και το 6233 πλέον...

 

Γιατί δεν πάς καλύτερα σε ένα μαγαζί να τα δείς και τα δύο από κοντά?

Προσωπικά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς σημαίνει "κλασικά πλαστικά"

Anyway...:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

φίλε χακι βοήθα με και μένα λίγο πλς. επιδή κανείς δεν απαντά εδω μέσα. Πες μας για την αυτονομία τις μπαταρίας. την ποιότητα του ήχου με ακουστικά. επίσης αν γέμιζες μία κάρτα όσο πιο μεγάλη γίνεται να υπολογίσουμε με μια 4 gb τι παίζει. επίσης πες μας αν έχει κανένα bug. και πως είναι η κλίσης. μπορείς να κάνεις conference? η λιγότερη φωτεινότητα τις οθόνης είναι αισθητή? παίρνει βίσμα? ότιδήποτε μου πείς θα σου είμαι ευγνώμων.:worry:
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πάς καλύτερα σε ένα μαγαζί να τα δείς και τα δύο από κοντά?

Προσωπικά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς σημαίνει "κλασικά πλαστικά"

Anyway...:)

 

Υπάρχει πρόβλημα. Είμαι από επαρχία και δεν έχει κάποιο μεγάλο κατάστημα με κινητά εδω και τα καταστήματα που έχει μάλλον θα το φέρουν σε κανα δίμηνο στην καλύτερη περίπτωση! Και για να πάω σε μεγάλο κατάστημα είναι ολόκληρο ταξίδι, οπότε καταλαβαίνεις πως ό,τι λέτε εδώ για ένα κινητό με επηρρεάζει άμεσα για την αγορά του ή όχι.

 

Ερώτηση:

Όταν σε καλούν χτυπάει δυνατά και αρχίζει ο ήχος στο μέγιστο βαθμό του ή αυξάνεται σταδιακά;

 

Επίσης θα ήθελα να ακούσω κι άλλες γνώμες από αυτούς που το έχουν πάρει σχετικά με τα πλαστικά του και την ποιότητα κατασκευής του. Θεωρείται "γερό" κινητό ή υπάρχει περίπτωση στις πρώτες πτώσεις να τρίζουν και να παίζουν όλα;

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Να σας πω την αλήθεια είχα καταλήξει στο w850 αλλά μετά από αυτά που είπε ο haki και ιδιαίτερα αυτό που είπε: "Τα πλαστικα ειναι εντελως κλασικα (απο ποιοτητα πλαστικου)..." με προβλημάτισε και άρχισα να σκέφτομαι και το 6233 πλέον...

 

δεν τα βλεπω να ειναι εντελως <<κλασσικα>> τα πλαστικα του:) μια χαρα ειναι και δεν βλεπω τον λογο που θες να παρεις το 6233.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ενα Motorola V3X 1150. Θέλω να πάρω το W850 άμεσα. Το μόνο που με προβληματίζει είναι η περίπτωση να βγάζει χειρότερες φωτογραφίες από το Motorola (άκρως απογοητευτικό το αποτέλεσμα), το οποίο έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά στην camera με το SE, (2 megapixels, απουσία autofocus, 240 X 320 ανάλυση οθόνης).

Αυτό που με ένδιαφέρει περισσότερο είναι η ποιότητα της φωτογραφίας στην οθόνη του κινητού και όχι στην οθόνη του υπολογιστή ή σε πιθανή εκτύπωση.

 

Τί λέτε;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

kALA......milame h diafora tous einai mera me nuxta.To v3x exei proistorikh Camera!Einai xronia pisw h Moto s auto to thema.....H idia ousiastika kamera anebasmenh sta 2 mpxl tou E1000.

Mh fobasai pare to SE!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

ενα δειγμα φωτογραφιας.

http://img460.imageshack.us/img460/6385/dsc00011fr9.th.jpg

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Polu kalh tha elega;)

SE agguhsh sthn Camera pleon:)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Polu kalh tha elega;)

SE agguhsh sthn Camera pleon:)

 

μα κι εγω καλη την βλεπω την καμερα του και δεν καταλαβαινω γιατι καποιοι την κραζουν.ενταξει δεν ειναι και σαν του K-800 ομως ειναι εξισου καλη κι αυτη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...