Jump to content

Τυχερά Παιχνίδια: Παίζετε ; Ναι ή όχι


jog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μια επιτυχία: Χθές έπιασα τα 4 πρώτα νούμερα το ΠΡΟΤΟ ( 173€ ) . Μάλιστα το 5ο ήταν +1 από το κληρωμένο και το 6ο το ίδιο με το κληρωμένο. Δηλαδή, στο τσακ μου ξέφυγαν τα 10.800€! Από τη μια χαίρεσαι που έβγαλες τα λίγα αλλά και κλαίς τα πολλά... σχιζοφρένεια!!!

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Jog na sou po nai men na paizeis alla na ksereis na paizeis allios paei to xasame to paixnidi :) :) :happy:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Darko

 

Ακριβώς! Στο Sunderland.... :whistle:

 

 

 

 

Koita symptwseis... :cool:

 

Grosvenor sto Sunderland phgena kai egw :)

 

E meta dokimasa kai sto Newcastle mhn meinw paraponemenos :p

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουνε.
Link to comment
Share on other sites

Pezoume kana tzokeraki pou kai pou me thn elpida oti tha mas "katsei" alla pou na kathisei to g........o :mad: :mad:

Tzampa ta lefta mas dinoume....

Alla meta pali skeftesai kai les:"ki an mou katsei"???? ;) kai trexeis pali kai pezeis....

PAOKARA MIA ZWH

Link to comment
Share on other sites

Στοίχημα που και που, κανά τζόκερ 2-3 φορές τον χρόνο και το πρωτοχρονιάτικο λαχείο.

Καζίνο ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο καμμιά 31 τώρα που είναι χρονιάρες μέρες έτσι για το καλό :p :whistle:

ε και κανένα στοιχηματάκι που και που αν και δεν το κατατάσσω προσωπικά στην κατηγορία 'τυχερά παιχνίδια' :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

ψάχνω να βρώ μάρκες σαν αυτές που έχουν στα καζίνο!!! μηπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω μαγαζί που να πουλάει τετοια στην Αθήνα???

 

Ευχαριστω

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζω ποτέ, για να μην καταστέψω το παιχνίδι (και με βρίζετε μετά)!

 

Πως θα το καταστρέψω;

 

Μα , με την τύχη που έχω :vava: , αν παίξω θα κερδίσετε όλοι , εκτός από εμένα (και φυσικά τα κέρδη σας θα είναι ψίχουλα)...

:p

Link to comment
Share on other sites

Απαπαπαπαπαπα!!!!!!!Μακρια απο τετοια πραγματα.....

Μια Monopoly παιζω και εχω φαει ΤΟ κολλημα φανταστειτε να παιξω και τζογο φυλακη θα παω!!!!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιζω στοιχημα. Μονο :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να βρώ μάρκες σαν αυτές που έχουν στα καζίνο!!! μηπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω μαγαζί που να πουλάει τετοια στην Αθήνα???

 

Ευχαριστω

Δεν ξέρω να σου πω συγκεκριμένο μαγαζί και μάλιστα στη Αθήνα αλλά τέτοια πράγματα πουλάνε γενικά σε καταστήματα με είδη δώρων, τα λεγόμενα και "είδη καπνιστού", ξέρεις αυτά που πουλάνε συλλεκτικά αντικείμενα, πίπες (:O ), τάβλι, σκάκι κτλ. Έχω πάρει από τέτοιο μαγαζί δωράκι σε φίλο, τρελό χαρτόμουτρο και κουμαρτζή (:p ) ένα σετάκι που είχε τραπουλα, ρουλέτα και μάρκες και διάφορα τέτοια μπιχλιμπίδια. Κάτι εκεί μέσα ήταν χειροποίητο, γιατί θυμάμαι πως ήταν ελαφρώς ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ.

Όσο για το αν παίζω τυχερά παιχνίδια, εκτός από 5-6 φορές που έχω παέι σε καζίνο (ΟΚ είχε και ωραίο μπουφέ....το παραδέχομαι) δεν παίζω γιατί είμαι ανταγωνιστική, εγωίστρια και παλιοχαρακτήρας γεγονότα που σημαίνουν τα εξής 2: α)δεν ξέρω να χάνω, β)είμαι στην ομάδα άμεσου κινδύνου προς εξάρτηση από τον τζόγο

Μόνο τρελά στοιχήματα βάζω αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί τζόγος ή μ*****α.

Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των σκιών

Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω

Λύκε λύκε είσαι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να παίζω με γνώμονα τις πιθανότητες κέρδους και όχι τόσο το επιθυμητό κέρδος (άλλωστε σ' αυτό δεν μπορείς να βάλεις όριο).

Κανένα στοίχημα που και που (εννοείται όχι στον ΟΠΑΠ) και Super 3 (έχεις περισσότερες πιθανότητες να κερδίσεις κανένα χαρτζηλίκι :) ).

Μακριά από τα καζίνο και ειδικά του ίντερνετ!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Στοιχημα συχνα και οτιδηποτε με χαρτια οποτε μαζευτουμε πανω απο 2:p
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε; Το τόπικ του Πάμε Στοίχημα μεταφέρθηκε εδώ; :lol: Στοίχημα φυσικά παίζω. Εκεί που παντρεύεις την θεά Τύχη με τις γνώσεις. :cool: Και κανά Κίνο όταν μαζευτούν πολλά ψιλά στο πορτοφόλι. :p

ψάχνω να βρώ μάρκες σαν αυτές που έχουν στα καζίνο!!! μηπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω μαγαζί που να πουλάει τετοια στην Αθήνα???

 

Ευχαριστω

Θέλετε να το στήνετε ε; :lol:

Στο Μοναστηράκι σε κάτι μαγαζάκια πρέπει να έχει.

Link to comment
Share on other sites

Στοίχημα φυσικά παίζω. Εκεί που παντρεύεις την θεά Τύχη με τις γνώσεις. :cool:
gia diazugio to pane e??de prepei na exoun eytuxismeno gamo...olo koubadiazontai kai pernoun ki allous sto laimo tous :p
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

θελω να βρω καπου αν υπαρχουν κανονες για 21...

αλλοι λενε για 2 ασσοι οταν εχει γινει στουκι τα παιρνουν ολα,5φυλλια,στοιχηματα σε αλλους,

Link to comment
Share on other sites

kage αναλογα με τι ορους(πχ αν επιτρεπεται το split) παιζεις, υπαρχουν κ αναλογες στρατηγικες.

 

μπορω να σου στειλω την βασικη στρατηγικη που εχει μελετηθει αρκετα κ μειωνει τις πιθανοτητες να χασεις.

Link to comment
Share on other sites

kage αναλογα με τι ορους(πχ αν επιτρεπεται το split) παιζεις, υπαρχουν κ αναλογες στρατηγικες.

 

μπορω να σου στειλω την βασικη στρατηγικη που εχει μελετηθει αρκετα κ μειωνει τις πιθανοτητες να χασεις.

 

den tin stelneis kai pros ta edo tin startigiki na tin meletiso kathos erhontai giortes kai ego paizo polu poker kai katholou 21, opote tha tin hreiasto.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Στοίχημα μόνο σε γερή βάση.Σκαμπανεβάσματα και τις περισσότερες φορές άτυχος μιας και χάνω δελτία δυάδες ή τριάδες για 1 σημείο....

ευτυχώς είμαι κερδισμένος τον τελευταίο 1.5 χρόνο που παίζω οπότε όλα καλά.Ελπίζω σε θετική στροφή της τύχης μου απο την νέα χρονιά ώστε να τα πάω ακόμα καλυτερα.

Εν τέλει, θα ασχοληθώ με το sport τα Χριστούγεννα που έχει 3 αγωνιστικές στην Αγγλία και την Σκωτία την λεγόμενη Boxing Week :p

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

me orous

* Υπάρχει άπειρος αριθμός σε τράπουλες

* Απαγορεύεται το Splitting / Doubling (Διπλασιασμός) ή Surrender (Ντούκου, Πάσο)

* Η πενταφυλλία κάτω των 22 πόντων είναι καλύτερο από το Blackjack

σημειωση.

η orizontia σειρα ειναι το φυλλο του dealer

η καθετη ειναι τα δυο φυλλα του παικτη

http://www.betfairgames.com/exchange-web/resources/betfair/standard/common/content/images/exchangepoker/player_logic.gif

Υπόμνημα

H O παίκτης τραβάει πάντα νέο φύλλο.

H3 O παίκτης τραβάει νέο φύλλο όταν έχει 3 ή περισσότερα χαρτιά, ειδάλλως μένει.

H4 O παίκτης τραβάει νέο φύλλο όταν έχει 4 ή περισσότερα χαρτιά, ειδάλλως μένει.

S O παίκτης μένει.

 

 

Στρατηγική παίκτη – Πως να διαβάσετε το σχεδιάγραμμα

Δείτε το σύνολο πόντων των ‘hands’ όλων των παικτών πάνω στην αριστερή κάθετη πλευρά και το ανοικτό χαρτί του ‘dealer’ που εμφανίζεται στο πάνω μέρος, για να δείτε την επόμενη κίνηση του παίκτη.

 

* Για το σύνολο του παίκτη, ένα 10 και ένα 6 (16) λαμβάνονται υπόψη όπως στην περίπτωση που έχουμε ένα σύνολο6, 5, 3 μαζί με2 (16).

* A7 σημαίνει Άσος μαζί με φύλλο ή φύλλα που να δίνουν 7 συνολικούς πόντους. πχ έναν Άσο και 7 ή Άσο, 2 και 5.

* ’Οταν ένα ‘hand’ έχει Άσο και επιπλέον φύλλα με σύνολο πόντων περισσότερους από 10, ο Άσος θα μετράει ως 1. Για παράδειγμα,, ένας Άσος, 6 και 8 εκλαμβάνονται ως 15 (όχι A14)

 

 

Παραδείγματα:

Ο παίκτης έχει 10 και 6 (16), ο ‘dealer’ έχει 7. Κίνηση παίκτη = H - Ο Παίκτης τραβάει

Ο παίκτης έχει 10, 6 και 3 (19), ο ‘dealer’ έχει 7. Κίνηση παίκτη = S Ο παίκτης μένει

Ο παίκτης έχει Άσο και 7 (A7), ο ‘dealer’ έχει 7. Κίνηση παίκτη = H4 - Ο Παίκτης μένει μιας και έχουν 2 χαρτιά.

Ο παίκτης έχει Άσο, 2, 3 και 2 (A7), ο ‘dealer’ έχει 7. Κίνηση του παίκτη = H4 - Ο παίκτης τραβάειμιας και έχουν4 χαρτιά

Link to comment
Share on other sites

ναι παιζω,λοτο τζοκερ και καμια φορα καζινο ρουλετα,τωρα λογο γιορτων κανενα 21 σε σπιτι αλλα δεν το ευχαριστιεμαι γιατι αμα κερδιζεις δεν μπορεις να φυγεις.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...