Jump to content

[Επίσημο] Nokia N72


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exo kati paromoio ego!

opote exo exo pano sto kinito to hands free auto ppou eixe sto kouti tou kai alla pou exo dokimasei i mousiki akougetai kanonika radio to idio opote me kaloun i kalo kai pao na miliso mesa apo to hands free ekei den akouo tipota!!!tous akouo elaxista kai me entasi full!!

me to bluetooth hands free ola ok ola akougontai ok!!

mborei na mou pei kapoios allos an exei to idio problima i na to dokimasei kai mou pei?

ppiga stin nokia thessaloniki kala paidia kai mou eipan oti einai mallon problima tou logismikou kai na perimeno tin anabathisi!!!

thanks paidia keep up:w00t:

drifting is not a crime
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Το κινητάκι το πήρε και ο αδερφός μου.Γενικά καλό τηλέφωνο αλλά έχει δύο προβληματάκια

1.Το πίσω κάλυμμα τρίζει υπερβολικά

2.Όταν μπαίνω στην κάμερα,μετά από λίγα δευτερόλεπτα με πετάει έξω

και

3.Το καλώδιο δεν κένει καλή επαφή,δηλαδή μερικές φορες αποσυνδέεται μόνο του(χανει επαφή για λίγα δευτερολεπτα)΄

 

Μόνο το συγκεκριμένο να ναι τόσο προβληματικό? Τι να κάνω?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Το κινητάκι το πήρε και ο αδερφός μου.Γενικά καλό τηλέφωνο αλλά έχει δύο προβληματάκια

1.Το πίσω κάλυμμα τρίζει υπερβολικά

2.Όταν μπαίνω στην κάμερα,μετά από λίγα δευτερόλεπτα με πετάει έξω

και

3.Το καλώδιο δεν κένει καλή επαφή,δηλαδή μερικές φορες αποσυνδέεται μόνο του(χανει επαφή για λίγα δευτερολεπτα)΄

 

Μόνο το συγκεκριμένο να ναι τόσο προβληματικό? Τι να κάνω?:wacko:

 

Το δικό μου δεν έχει κανάνα από αυτά τα προβλήματα.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Το κινητάκι το πήρε και ο αδερφός μου.Γενικά καλό τηλέφωνο αλλά έχει δύο προβληματάκια

1.Το πίσω κάλυμμα τρίζει υπερβολικά

2.Όταν μπαίνω στην κάμερα,μετά από λίγα δευτερόλεπτα με πετάει έξω

και

3.Το καλώδιο δεν κένει καλή επαφή,δηλαδή μερικές φορες αποσυνδέεται μόνο του(χανει επαφή για λίγα δευτερολεπτα)΄

 

Μόνο το συγκεκριμένο να ναι τόσο προβληματικό? Τι να κάνω?:wacko:

 

Oute to diko mou exei kapoio apo afta ta provlimata. To kalimma einai mia xara, afto me tin kamera protakousto kai gia to kalwdio ti na pw. Epeses stin periptwsi. Eixa faei ki egw mia paromoia patata stin arxi alla eftixws to plaisio exei eggyisi antikatastasis stis 7 meres opote to piga pisw kai mou dwsan allo kainourio to opoio einai apsogotato. Mono to bug me to fwtismo othonis pou exw anaferei kai se proigoumeno minima to opoio einai psilopragmata kai xalara tha diorthwthei me to neo firmware.

Link to comment
Share on other sites

είδα το κινητό χθες στα fnac τα χρώματα του στην οθόνη μου φάνηκαν πολύ ξεθοριασμένα. Δηλαδή η οθόνη ενός ταπεινού SE Z550 που είχε πιο δίπλα ήταν πολύ πιο φωτείνη και με πολύ πιο "ζωντανά" χρώματα!Η άποψη σας για την οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

είδα το κινητό χθες στα fnac τα χρώματα του στην οθόνη μου φάνηκαν πολύ ξεθοριασμένα. Δηλαδή η οθόνη ενός ταπεινού SE Z550 που είχε πιο δίπλα ήταν πολύ πιο φωτείνη και με πολύ πιο "ζωντανά" χρώματα!Η άποψη σας για την οθόνη;

 

Η οθόνη του είναι αλήθεια οτι δεν είναι κι ότι καλύτερο. Είναι ίδια με του N70. Στην αρχή με είχε εντυπωσιάσει αλλά πρόσφατα απέκτησα και ένα N71 και τα έβαλα δίπλα δίπλα. Εκεί φαίνεται πολύ φτωχό. Οπότε το συμπέρασμα: αν την εξετάσεις μεμονωμένα είναι μια αξιοπρεπέστατη οθόνη αλλά συγκρινόμενη με κάποια ανώτερα N Series όπως το N71 που ανέφερα είναι λίγο "φτωχός συγγενής".

 

Και τώρα που το έψαξα λίγο, παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος πρόγραμμα το οποίο να ελέγχει το φωτάκι της κάμερας έτσι ωστε να χρησιμοποιηθεί το τηλέφωνο σα φακός; Να είναι όμως συμβατό με το N72 (Symbian OS 8.1). Και κάτι άλλο: στη λειτουργία βίντεο δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί το φλάς; Απ' όσο το έψαξα, μόνο νυχτερινή λειτουργία υπάρχει η οποία δε χρησιμοποιεί φλάς, είναι κάτι σαν το night shot στις κάμερες της SONY. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι αλήθεια οτι δεν είναι κι ότι καλύτερο. Είναι ίδια με του N70. Στην αρχή με είχε εντυπωσιάσει αλλά πρόσφατα απέκτησα και ένα N71 και τα έβαλα δίπλα δίπλα. Εκεί φαίνεται πολύ φτωχό. Οπότε το συμπέρασμα: αν την εξετάσεις μεμονωμένα είναι μια αξιοπρεπέστατη οθόνη αλλά συγκρινόμενη με κάποια ανώτερα N Series όπως το N71 που ανέφερα είναι λίγο "φτωχός συγγενής".

 

Και τώρα που το έψαξα λίγο, παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος πρόγραμμα το οποίο να ελέγχει το φωτάκι της κάμερας έτσι ωστε να χρησιμοποιηθεί το τηλέφωνο σα φακός; Να είναι όμως συμβατό με το N72 (Symbian OS 8.1). Και κάτι άλλο: στη λειτουργία βίντεο δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί το φλάς; Απ' όσο το έψαξα, μόνο νυχτερινή λειτουργία υπάρχει η οποία δε χρησιμοποιεί φλάς, είναι κάτι σαν το night shot στις κάμερες της SONY. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Υπάρχει τοΝ70 Torch αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί και στα δικά σας!:)

Link to comment
Share on other sites

mi3s πιο πανο λες οτι υπαρχει προγραμμα για το Ν70 που το φοτακι της καμερας να λειτουργει σαν φακος μπορεις να μου πεις το ονομα του? Γνωριζεις αν λειτουργει κ σε 6680?

---------------------------------------------------

ενταξη το βρηκα σημερα στο επισημο του Ν70:happy:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση που βαλατε ορισμενοι απο εσας online απο το site της Νοκια περιλαμβανει και την Ελληνικη γλωσσα οταν μπαινει το firmware στο κινητο;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση που βαλατε ορισμενοι απο εσας online απο το site της Νοκια περιλαμβανει και την Ελληνικη γλωσσα οταν μπαινει το firmware στο κινητο;

 

Εχουμε πει αρκετες φορες οτι οταν η συσκευη δεν ειναι παραεισαγωγη ,

μπαινουν Ελληνικα κανονικα ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

nervous Δεν ανεφερα ουτε για παραεισαγωγες ουτε για κατι αλλο. Ρωτησα αν μπαινει Ελληνικη γλωσσα. Το τηλεφ. δεν το εχω αγορασει ακομη και σκεφτομαι αν βγει νεα εκδοση λογισμικου και χρειαστει να την περασω μην τυχον και μου περασει μονο Αγγλικη γλωσσα.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

nervous Δεν ανεφερα ουτε για παραεισαγωγες ουτε για κατι αλλο. Ρωτησα αν μπαινει Ελληνικη γλωσσα. Το τηλεφ. δεν το εχω αγορασει ακομη και σκεφτομαι αν βγει νεα εκδοση λογισμικου και χρειαστει να την περασω μην τυχον και μου περασει μονο Αγγλικη γλωσσα.

 

Και σου απαντησα :rolleyes:

Καποια καταστηματα -εδω στην Ελλαδα- , κανουν παραεισαγωγη συσκευες περνωντας ομως

τα Ελληνικα .Στην συνεχεια πας εσυ να το αγορασεις χωρις να ξερεις .

Περναει ο καιρος πας για αναβαθμιση ή καλη ωρα κανεις απο το σπιτι σου.

Αντιλαμβανεσαι ομως στην τελος οτι δεν εχει Ελληνικα .

Ο λογος : αναφερθηκε .

 

Συμπερασμα : Αν δεν ειναι παραεισαγωγη ,ΔΕΝ εχεις προβλημα με την αναβαθμιση .Ελληνικα

θα εχεις .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα θέλει το Ν72 για να ενεργοποιηθεί (εννοώ από την αρχή που πατάς το κουμπί μέχρι να βγούν τα χέρια της ΝΟΚΙΑ). Πάντως το δικόμου (καινούργιο με δύο φορτώματα μπαταρίας μόνο) θέλει γύρω στα 25 δευτερόλεπτα, πράγμα που μου φαίνεται πολύ:cry: .

Τις εντυπώσεις σας. pls

 

p.s Αλλο πρόβλημα για την ώρα δεν παρατήρησα. (Το έχω 4-5 μέρες μόνο)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας για να απαντήσει στην προηγούμενη ερώτηση??.......:O

Είναι αρκετά ενοχλητικό να περιμένεις 1/2 του λεπτού για να ξεκινήσει το τηλέφωνο. Μόνο στο δικό μου συμβαίνει..???:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα series 60 αργούν. Το ν70 ας πούμε ανοίγει σε ~70δευτ ή το 6600 σε ~35

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα θέλει το Ν72 για να ενεργοποιηθεί (εννοώ από την αρχή που πατάς το κουμπί μέχρι να βγούν τα χέρια της ΝΟΚΙΑ). Πάντως το δικόμου (καινούργιο με δύο φορτώματα μπαταρίας μόνο) θέλει γύρω στα 25 δευτερόλεπτα, πράγμα που μου φαίνεται πολύ:cry: .

Τις εντυπώσεις σας. pls

 

p.s Αλλο πρόβλημα για την ώρα δεν παρατήρησα. (Το έχω 4-5 μέρες μόνο)

 

Να είσαι πολύ ευχαριστημένος φίλε roxy! Όπως προειπώθηκε όλα τα S60 αργούν να κάνουν εκκίνηση. Εμένα μπορεί να κάνει και 40 δευτερόλεπτα. Δεν ξέρω από τι εξαρτάται (μπορεί επειδή έχω μεγάλη κάρτα μνήμης με πολλές εφαρμογές φορτωμένες, βίντεο, φωτογραφίες κ.λπ) πάντως το δικό σου είναι από τα γρήγορα :p

 

Υ.Γ. Ένα N71 που έχω κάνει εκκίνηση σε πολύ λιγότερο χρόνο (10 - 15 δευτερόλεπτα :ninja: ) μήπως ευθύνεται το Symbian 9.1a (3rd edition) γι' αυτό;

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia. endiaferomai gia to n72 pink alla epidi den to vrisko pou8ena stin agora skeftika mipos ginete na agoraso to mavro k argotera na agoraso k mia original faceplate pink apo nokia shop. ginete i den 8a vgei pote i pink ?
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia. endiaferomai gia to n72 pink alla epidi den to vrisko pou8ena stin agora skeftika mipos ginete na agoraso to mavro k argotera na agoraso k mia original faceplate pink apo nokia shop. ginete i den 8a vgei pote i pink ?

 

Η αλήθεια είναι οτι κι εγώ ενδιαφέρθηκα στην αρχή για το pink. Είναι πολύ εντυπωσιακό. Πάντως τότε είχα ψάξει όλο τον κόσμο και δεν το βρήκα πουθενά. Για πρόσοψη που λες κι εσυ ακόμα το σκέφτομαι αλλά στα κεντρικά της NOKIA Θεσσαλονίκης δεν έχουν ιδέα. Αν κάποιος ακούσει κάτι ας μας σφυρίξει γιατί ψήνομαι άσχημα να το κάνω ροζ.

Link to comment
Share on other sites

αν εκανες μονο το πισω θα ηταν πολυ ωραιο :)

υπαρχουν οι μαυρες προσοψεις ?αν ειναι να παρω το πισω καλυμα για το Ν70 μου :)

Link to comment
Share on other sites

αν εκανες μονο το πισω θα ηταν πολυ ωραιο :)

υπαρχουν οι μαυρες προσοψεις ?αν ειναι να παρω το πισω καλυμα για το Ν70 μου :)

 

Μαύρες υπάρχουν σίγουρα αλλά προς το παρόν απ' όσο γνωρίζω μόνο σαν ανταλλακτικά. Πράγμα που σημαίνει οτί βρίσκεις μεν σε όλα τα NOKIA SHOPS (το πολύ πολύ να τις παραγγείλουν και να περιμένεις καμιά βδομάδα) αλλά ακριβώς επειδή τα παραγγέλνουν σαν ανταλλακτικά στοιχοίζουν πιο ακριβά απ' ότι θα στοίχιζαν σα προσόψεις (μη με ρωτήσετε με ποιά λογική-λογική μάλλον δεν υπάρχει αλλά το θυμάμαι από ένα 7250 που είχα κάποτε). Για τιμές δεν έχω ιδέα.

 

Τι καλά που θα ήταν να γίνει ότι είχε γίνει και με παλιότερα τηλέφωνα της NOKIA (βλ. 3210,3310,3330 κ.λπ.) που είχε γεμίσει ο κόσμος με προσόψεις! Ειδικά για το N72 θα μπορούσε η NOKIA να βγάλει πολλά σχέδια!!

Link to comment
Share on other sites

Τι προγράμματα μπορώ να χρησιμοποιήσω γιά να καθαρίσω την μνήμη (κάρτας και τηλεφώνου) από διάφορα προγράμματα που δεν δουλεύουν και πιάνουν χώρο?:rolleyes:

Μετά από διάφορα που έβαλα (χμμμμ) υπάρχουν ένα σωρά άχρηστα τα οποία δεν μπορώ να βρω που έχουν πάει και έχουν γράψει σαν εγκατάσταση.

Γενικά τι μπορώ να κάνω για νοικοκύρεμα..:cry: (τι μπορώ να σβήσω και που)

Την βοηθειά σας PLS...

 

Δυστυχώς το κακό έγινε.

Με το που το ανοίγω μου βγάζει (αφού έλθει η αρχική οθόνη) -- Σφάλμα συστ.

Αυτό έγινε μετά από την εγκατάσταση του "Localization greek v.1.41 sis" με το Nokia pc suite. Τι κάνουμε τώρα.....???????????:O

Το τηλέφωνο για την ώρα δουλεύει κανονικά αμα πατήσω το "εντάξει" μετά από αυτό το μήνυμα.

 

B O H Θ Ε Ι Α pls.:worry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

@roxy μαλον εχει ερθει ο κερος να κανεις ενα hard format στο κινητο σου!!;)

 

Καταρχήν υπάρχουν 2 είδη φορμάτ, το λεγόμενο soft format και το hard format. Το soft απλώς επαναφέρει τις αρχικές ρυθμίσεις που είχε το κινητό όταν το αγοράσατε. Δεν επηρεάζει τα δεδομένα σας. Το hard σβήνει τα πάντα από τη μνήμη τηλεφώνου και το κάνει από κάθε πλευρά όπως όταν το αγοράσατε. Καλύτερα, αρχικά, και εφόσον είστε σίγουροι ότι θέλετε να κάνετε φορμάτ, να κάνετε soft και ύστερα hard αν δε λυθεί το πρόβλημα. Πάντα να κρατάτε back up των δεδομένων σας πρώτα, είτε μέσα από το κινητό, στο μενού Πρόσθετα>Μνήμη>Επιλογές>Δημιουργία Αντιγράφων Ασφαλείας και επαναφορά πάλι από εκεί, είτε από το PC Suite. Επίσης, να ξέρετε ότι αν το πρόβλημα δημιουργείται από κάποιο αρχείο που δεν έπρεπε να είναι εκεί που είναι στη μνήμη τηλεφώνου, τότε πιθανόν το πρόβλημα που έχετε να επαναφερθεί μαζί με την επαναφορά του back up.

Soft format γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7780#.

Hard format γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7370#. Επίσης όταν είναι κλειστό το κινητό, πατάτε «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα ανοίγετε το κινητό χωρίς να αφήσετε τα πλήκτρα. Δύσκολα πιάνει με την πρώτη, οπότε θέλει υπομονή. Αν σας ζητήσει ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας, τότε έχει πετύχει.

 

το κειμενο πιο πανο ειναι γραμμενο απο τον @nikoskat

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ Ν72 ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΕΔΕΙΞΕ Ο ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΥΠΟΚΛΟΠΕΣ ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ ΣΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΤΟ Ν72 ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΦΡΕΣΚΙΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...