Jump to content

[Επίσημο] Nokia N72


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δημοσίευσα μιά αγγελία στο internet και έγραψα (αναγκαστικά) το νούμερο του κινητού μου (Nokia N72). Από τότε με παίρνει ενα νουμερο από εξωτερικό - ίσα ίσα για να κτυπήσει μία φορά και το κλείνει ο μαλακόοος.:X !!Ξέρει κάποιος τρόπο να αποκλείσω το συγκεκριμένο νούμερο (είναι το ίδιο συνέχεια).:blink:
Link to comment
Share on other sites

Το blackballer θα αποκλεισει τον αριθμο.. Αυτο το προγραμμα θα το βρεις στο dοtsis

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα :)

Βαλε καποιο προγραμμα Black List στο κινητο σου οπος το interactive voice call master και το blackballer

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω το ΝΟΚΙΑ Ν72 και του εχω βαλει πανω το autolock 0.3 οποτε κλεισω το κινητο και το ξαναανοιξω δεν δουλευει το προγραμμα και πρεπει να το ξαναεγκαταστησω.Εχετε καποιο αλλο προγραμμμα η μπορειται να μου πειτε πως θα το κανω να το φορτωνει την ωρα που ανοιγει το τηλεφωνο.Επισης υπαρχει καποιο προγραμμα που να δειχνει τον χρονο κλησης την ωρα που μιλαω στο κινητο.τελος κατι που να μεταφερει τον τηλεφωνικο καταλογο απο νοκια σε αλλο κινητο.

Ευχαριστω πολυ

 

Επισης θα ηθελα να ρωτησω να το ν72 παιρνει προγραματα s60 3rd edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω το ΝΟΚΙΑ Ν72 και του εχω βαλει πανω το autolock 0.3 οποτε κλεισω το κινητο και το ξαναανοιξω δεν δουλευει το προγραμμα και πρεπει να το ξαναεγκαταστησω.Εχετε καποιο αλλο προγραμμμα η μπορειται να μου πειτε πως θα το κανω να το φορτωνει την ωρα που ανοιγει το τηλεφωνο.Επισης υπαρχει καποιο προγραμμα που να δειχνει τον χρονο κλησης την ωρα που μιλαω στο κινητο.τελος κατι που να μεταφερει τον τηλεφωνικο καταλογο απο νοκια σε αλλο κινητο.

Ευχαριστω πολυ

 

Επισης θα ηθελα να ρωτησω να το ν72 παιρνει προγραματα s60 3rd edition

 

-βαλε το autolock 0.5 :)

http://fuse.stc.cx/autolock/autolock.sis

-Υπαρχει το Contacts Transfer για symbian

http://personal.inet.fi/private/riihimaki/s60/

Πρεπει να ειναι symbian και η αλλη συσκευη

Επιπλεον μπορεις να στειλεις τις επαφες μεσω bluetooth

-Φυσικα και ΔΕΝ παιρνει προγραματα s60 3rd edition αφου ειναι

S60 2nd Edition

-Υπαρχει αναλογο θεμα για εφαρμογες :!:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για το πληκτρολογιο δοκιμασε καποιο αλλο προγραμμα δοκιμασε το Best KeyLocker η το Keypadlock

2)Το statmonitor

3)Για της επαφες το καλητερο ειναι το contacts manager

4)Οχι δεν περνει προγραμματα για τα 3rd edition

 

Προγραμματα για το κινητο σου κατεβασε απο εδω αφου κανεις προτα μια εγγραφη :)

xxxxxxxxxxxxxxxxx

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για application, νομίζω όμως οτι το κινητό μπορεί να βγάλει έναν ήχο όταν φτάσει σε χρονικό διάστημα που του θέτεις εσύ. Δεν το έχω δοκιμάσει, δεν μου χρειάζεται.
Link to comment
Share on other sites

yparxei kapoio application pou na stamataei tin klisi meta apo px 5 lepta poy milaw.Dld a tou dinw egw to xrono.

eyxaristw

δοκιμασε το minutebeep :)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα βλακεια, 45€ για ένα πλαστικό τζαμάκι..

 

Εκανα μια βολτα στο φορουμ, και βρηκα αυτο. Επειδη και εγω ειχα το ιδιο προβλημα στο ιδιο κινητο, να ρωτησω που πηγες και σου αλλαξαν τη προσοψη?? Γιατι εγω που πηγα σε Νοκια σοπ εκανε 10€. Υπαραχει μια (μικρη) περιπτωση να μου καναν εκπτωση γιατι ειναι γνωστος μου ο υπευθυνος του μαγαζιου, αλλα δε νομιζω επειδη ειναι απλα γνωστος να μου εκοψε 35€.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια βολτα στο φορουμ, και βρηκα αυτο. Επειδη και εγω ειχα το ιδιο προβλημα στο ιδιο κινητο, να ρωτησω που πηγες και σου αλλαξαν τη προσοψη?? Γιατι εγω που πηγα σε Νοκια σοπ εκανε 10€. Υπαραχει μια (μικρη) περιπτωση να μου καναν εκπτωση γιατι ειναι γνωστος μου ο υπευθυνος του μαγαζιου, αλλα δε νομιζω επειδη ειναι απλα γνωστος να μου εκοψε 35€.

 

Τελικά ρώτησα στο Club Nokia Κορυδαλλού και μου ειπε 13€ και θα αλλάξει μόνο την μπροστά πρόσοψη.

Τα 45€ τα ειπα από μήνυμα κάποιου παραπάνω που πίστευε λανθασμένα οτι πρέπει να αλλάξεις ολόκληρη την πρόσοψη (μπροστά, πίσω, καπάκι φακού)

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρώτησα στο Club Nokia Κορυδαλλού και μου ειπε 13€ και θα αλλάξει μόνο την μπροστά πρόσοψη.

Τα 45€ τα ειπα από μήνυμα κάποιου παραπάνω που πίστευε λανθασμένα οτι πρέπει να αλλάξεις ολόκληρη την πρόσοψη (μπροστά, πίσω, καπάκι φακού)

 

Αναφέρθηκα στην περίπτωση που ήθελες να το αλλάξεις μόνος σου. Σε Club Nokia εννοείται οτι την αλλάζουν μεμονωμένα απλά δεν το ανέφερα καν γιατί δε γνώριζα την τιμή!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου δωσέτε τα φωτα σας σε ένα προβληματακι που αντιμετωπιζω.Οταν έχω το handsfree και με καλουν πεφτει πολυ η ενταση του ηχου κλησης, οταν το βγαζω ειναι ok.Ειναι προβλημα του handsfree ή του κινητου?(του εχω κανει ηδη hard format).Eυχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου δωσέτε τα φωτα σας σε ένα προβληματακι που αντιμετωπιζω.Οταν έχω το handsfree και με καλουν πεφτει πολυ η ενταση του ηχου κλησης, οταν το βγαζω ειναι ok.Ειναι προβλημα του handsfree ή του κινητου?(του εχω κανει ηδη hard format).Eυχαριστω προκαταβολικα

 

Με το bluetooth που χρησιμοποιώ (HS-21W) δεν έχω κανένα πρόβλημα. Απλό handsfree δεν έχω δοκιμάσει ποτέ για κλήσεις (μόνο για mp3 και ραδιόφωνο) οπότε δε γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό είχα επιλεγμένη γλώσσα την ελληνική και γράφοντας μηνύματα στα ελληνικά το μήκος του μηνύματας περιορίζονταν στους 146!

Άλλαξα την γλώσσα του κινητού από ελληνικά σε αγγλικά και πήγα να γράψω μήνυμα με επιλεγμένη την ελληνική, το μήκος επανήλθε στους 160!

Τελικά επανέφερα την γλώσσα του κινητού στα ελληνικά και παρέμεινε το κανονικό μήκος στα sms!

 

Παραξενο! :ninja:

Έχει συμβεί και σε εσάς κάτι τετοιο;

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

1 και 2 συμφωνώ.

 

3) Αν βάλεις στις ρυθμίσεις μηνυμάτων στην υποστήριξη χαρακτήρων πλήρης κι όχι περιορισμένη (όπως το έχουμε όλοι για να στέλνει 160 χαρακτήρες) τότε στέλνει και μικρούς χαρακτήρες.

 

Μπορείς να μου πεις που ειναι αυτή η ρύθμιση;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις που ειναι αυτή η ρύθμιση;

 

Στις ρυθμισεις των μηνυματων ,ριξε μια ματια στο manual :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις των μηνυματων ,ριξε μια ματια στο manual :rolleyes:

 

Είναι πολύ πιο ευκολο να κοιταξω τις ρυθμίσεις από το να ρωτήσω εδω και να περιμενω απάντηση.

Για να ρωτάω σημαίνει ότι ίσως κάτι δεν πάει καλά και δεν το βρήκα.

Αν υπάρχει κάποιος άλλος που δεν είναι "νευρικός" και θέλει ας μου απαντήσει..

Ευχαριστώ

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις που ειναι αυτή η ρύθμιση;

 

Πλάκα πλάκα τώρα που το λες... κανονικά είναι [Μηνύματα -> Επιλογές -> Ρυθμίσεις -> Σύντομο μήνυμα -> Κωδικοποίηση χαρακτήρων] αλλά... δε μπορώ να το βρώ στο N72!! Νομίζω πως πριν το τελευταίο update (τώρα έχω την V 2.0635.3.0.2 που είναι και η τελευταία) υπήρχε η συγκεκριμένη επιλογή!!!! :wacko: :wacko: Στο N71 που έχω το τσέκαρα και υπάρχει. Περίεργα πράγματα :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου έχει το Ν72 και το τσέκαρα. Η συγκεκριμένη επιλογή που λέτε δεν υπάρχει.

Σίγουρα προσφέρει επιλογή κωδικοποίησης χαρακτήρων το OS8????

Ο φίλος stefidis αναφέρει και το Ν71 που έχει 3rd Edition. Μήπως μπερδεύεστε με το καινούργιο λειτουργικό????

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιο ευκολο να κοιταξω τις ρυθμίσεις από το να ρωτήσω εδω και να περιμενω απάντηση.

Για να ρωτάω σημαίνει ότι ίσως κάτι δεν πάει καλά και δεν το βρήκα.

Αν υπάρχει κάποιος άλλος που δεν είναι "νευρικός" και θέλει ας μου απαντήσει..

Ευχαριστώ

 

Δικιο εχετε , δεν υπαρχει .:O

Γι αυτο σου ειπα να κοιταξεις στο manual ...:O

 

ps:Pitsi Δεν ειμαι νευρικος ,δεν με ξερεις ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου έχει το Ν72 και το τσέκαρα. Η συγκεκριμένη επιλογή που λέτε δεν υπάρχει.

Σίγουρα προσφέρει επιλογή κωδικοποίησης χαρακτήρων το OS8????

Ο φίλος stefidis αναφέρει και το Ν71 που έχει 3rd Edition. Μήπως μπερδεύεστε με το καινούργιο λειτουργικό????

 

Δικιο εχετε , δεν υπαρχει .:O

Γι αυτο σου ειπα να κοιταξεις στο manual ...:O

 

ps:Pitsi Δεν ειμαι νευρικος ,δεν με ξερεις ...

 

Σίγουρα πάντως δεν είναι αποκλειστικότητα του 3rd edition γιατί υπάρχει και σε κάποια S40. Τώρα τι άλλο να πώ; Δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά που μας προβληματίζει με κάτι ανεξήγητο η NOKIA :worry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας αν ξέρετε πως μπορώ να μεταφέρω τηλέφωνα και ονόματα από Ν72 σε ένα παλιό Nokia 6610.:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Εχω καλώδιο για σύνδεση Ν72 με PC ενώ η σύνδεση του 6610 γίνεται με υπέρυθρες.

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας αν ξέρετε πως μπορώ να μεταφέρω τηλέφωνα και ονόματα από Ν72 σε ένα παλιό Nokia 6610.:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Εχω καλώδιο για σύνδεση Ν72 με PC ενώ η σύνδεση του 6610 γίνεται με υπέρυθρες.

Υπάρχει καλώδιο που μπορείς να συνδέσεις το 6610 με το PC σου. Δοκίμασε να κάνεις συγχρονισμό με το PC Suite. Δεν είμαι σίγουρος όμως αν θα δουλέψει. :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχετε , δεν υπαρχει .:O

Γι αυτο σου ειπα να κοιταξεις στο manual ...:O

 

ps:Pitsi Δεν ειμαι νευρικος ,δεν με ξερεις ...

 

Ήταν σχόλιο για το nick σου...

 

Το τηλέφωνο μου, με την τελευταία έκδοση λογισμικού, εχει δύο διαφορές με τα υπόλοιπα: δεν υπάρχει αυτη η επιλογη που συζητάμε για τα μυνηματα και , ενω εχει φωνητικές εντολές, δεν εχει φωνητική κλήση...

Μίλησα με το club Nokia στον Κορυδαλλό τηλεφωνικά και μου είπαν να μου κάνουν αναβάθμιση, για να λυθεί, "μα αυτή την έκανα και μόνος μου στο σπίτι μου" για να πάρω απάντηση "αποκλείεται, δεν μπορείς να την κάνεις στο σπίτι σου μόνος σου"

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...