Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα κάνει όλα backup αρκει να μην εχεις κωδικό ασφαλείας. Ουτε καν το 12345.

 

Αν είναι έτσι, πρόκειται προφανώς για πολύ σημαντικό bug του προγράμματος. Θα έπρεπε τουλάχιστον να βγάζει ένα μήνυμα που να σε ενημερώνει ότι δεν έγινε full backup. Το πιο σωστό βέβαια θα ήταν, πριν το backup να σου ζητάει τον κωδικό ασφαλείας και να κάνει full backup χρησιμοποιώντας τον.

 

Μάλλον πολλοί θα την έχουν πατήσει σαν εμένα, που έκανα αναβάθμιση το τηλέφωνό μου έχοντας κάνει πρώτα backup από το PC Suite, για να διαπιστώσω μετά ότι το "backup" τους ήταν πέτσινο...

Link to comment
Share on other sites

Άσε φίλε μου!

Κι εγώ μια απ'τα ίδια... Πήγα σε nokia shop για ανβάθμιση κ με ρώτησε το παλικάρι "έκανες backup"; Λέω κι εγώ "ναί". Όταν γύρισα σπίτι είδα ότι το backup δε λειτουργούσε κι ευτυχώς που είχα κ πιο παλιό backup και δεν έχασα όλες τις επαφές μου...

Α! Και κάτι άλλο...

Πρίν την αναβάθμιση λειτουργούσαν οι φωνητικές εντολές. Τώρα όχι... Τί φταίει; (παλιά του έλεγα bluetooth και άνοιγε το bt και δούλευαν και οι κλήσεις σε ονόματα αλλά τώρα τπτ...) :(

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση του pc suite 6.81 (που εχει διαφορετικα εικονιδια) σε ενημερωνει να για τον κωδικο.
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Α! Και κάτι άλλο...

Πρίν την αναβάθμιση λειτουργούσαν οι φωνητικές εντολές. Τώρα όχι... Τί φταίει; (παλιά του έλεγα bluetooth και άνοιγε το bt και δούλευαν και οι κλήσεις σε ονόματα αλλά τώρα τπτ...) :(

 

Αυτο εχει εμφανιστει απο παλια ,δεν γνωριζω γιατι συμβαινει,αλλα μετα απο back up ή μεταφορα επαφων απο αλλη συσκευη .

Οι επαφες θα πρεπει να περαστουν χειροκινητα:wacko: ή και απο outlook .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχει εμφανιστει απο παλια ,δεν γνωριζω γιατι συμβαινει,αλλα μετα απο back up ή μεταφορα επαφων απο αλλη συσκευη .

Οι επαφες θα πρεπει να περαστουν χειροκινητα:wacko: ή και απο outlook .

 

Άν σβήνω μια μια τις επαφές και τις ξαναγράφω θα γίνει;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..

 

παρακαλω θα ηθελα να μου πει καποιος πως θα κανω αναβαθμηση στο Ν80 μου ??

 

που θα κατεβασω τα προγραμματα για να το κανω ??

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καποιες ερωτησεις για το Ν80 πριν το παραλαβω......:rolleyes:

1.- Το εχει παραλαβει καποιος προσφατα και αν ναι με ποια firmware;

2.- Αν εχει παλαιοτερη να του περασω κατευθειαν την 4.0623.041 αφου αυτη εχει τοσες πολλες διορθωσεις, πριν αρχισω να χρησιμοποιω το τηλεφωνο, να περναω επαφες,κτλ ;

3.- Εχει ενσωματωμενο gps hardware και εφαρμογη η μονο μια εφαρμογη που θα πρεπει να συνδεθει με καποιο gps για να λειτουργησει ;

4.- Η εφαρμογη weather διαβασα οτι ειναι trial για 14 ημερες. Μετα τι γινεται ; πληρωνεις κατι καπου για να συνεχιζεται και ποσο ;

5.- Οι εφαρμογες που θα εγκαθιστανται ειναι καλυτερο αυτο να γινεται στην sd καρτα η στο τηλεφωνο ;

Ελπιζω να μην κουρασα.....:)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καποιες ερωτησεις για το Ν80 πριν το παραλαβω......:rolleyes:

1.- Το εχει παραλαβει καποιος προσφατα και αν ναι με ποια firmware;

2.- Αν εχει παλαιοτερη να του περασω κατευθειαν την 4.0623.041 αφου αυτη εχει τοσες πολλες διορθωσεις, πριν αρχισω να χρησιμοποιω το τηλεφωνο, να περναω επαφες,κτλ ;

3.- Εχει ενσωματωμενο gps hardware και εφαρμογη η μονο μια εφαρμογη που θα πρεπει να συνδεθει με καποιο gps για να λειτουργησει ;

4.- Η εφαρμογη weather διαβασα οτι ειναι trial για 14 ημερες. Μετα τι γινεται ; πληρωνεις κατι καπου για να συνεχιζεται και ποσο ;

5.- Οι εφαρμογες που θα εγκαθιστανται ειναι καλυτερο αυτο να γινεται στην sd καρτα η στο τηλεφωνο ;

Ελπιζω να μην κουρασα.....:)

 

1&2. Καλύτερα να το κάνεις upgrade πριν αρχίσεις να περνάς τα δεδομένα σου για να μη χρειαστεί να μπεις στη διαδικασία back up & restore.

3. Απ' όσο γνωρίζω μόνο την εφαρμογή έχει, δεν υπάρχει κάποιο hardware μέσα στο κινητό για να είναι και gps. Θα πρέπει να αγοράσεις χωριστά (π.χ ld-1w ή ld-3w της Nokia).

4. Mετά....μπαίνεις στην άβυσσο της αναζήτησης μέσω Internet, πάνε στο αντίστοιχο thread (εφαρμογές για symbian 9.1) και θ καταλάβεις :cool:

5. Οι εφαρμογές καλύτερα να μπαίνουν στην sd όπως και γενικά όλα τα δεδομένα για να μην χάνονται με Upgrades (προσωπική μου άποψη) αλλά π.χ το θέμα που μου αρέσει πολύ θα το βάλω στη μνήμη τηλεφώνου για να μην "φεύγει" κάθε φορά που βάζω-βγάζω την κάρτα μνήμης ή το mp3 που θα έχω για ήχο κλήσης θα το έχω κι αυτό στη μνήμη τηλεφώνου για να το διαβάζει πιο γρήγορα η συσκευή μου. Επιλεκτικά πράγματα δηλαδή.

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Άν σβήνω μια μια τις επαφές και τις ξαναγράφω θα γίνει;

 

Μπα ,οχι .Θελει φορματ πρωτα και μετα . Αν δεν σε ενδιαφερουν αρκετα

οι φωνητικες εντολες ,αστο καλυτερα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, έχω ξανακάνει παρόμοια ερώτηση αλλά δε βρήκα λύση και έτσι ρωτάω ξανά μήπως κάποιος ανακάλυψε κάτι. Διάβασα και ότι έχει γραφτεί εδώ περί του θέματος αλλά δεν είναι αυτό που ζητάω να μάθω αν γνωρίζετε.

 

Έχω το PC συνδεμένο με το ασύρματο router USR9108. Το router μου έχει τις εξής επιλογές: AP mode:Access Point ή Wireless Bridge. Επίσης μπορώ να κάνω enable ή disable το Bridge restrict. Στον υπολογιστή η κάρτα δικτύου μπορεί να ρυθμιστεί σαν access point, getaway ή και σαν station mode.

Μέχρι στιγμής έχω συνδεμένο το pc με το router κανονικά έχοντας ιντερνετ. Επίσης συνδέω το Ν80 με το router και έχω ιντερνετ στο κινητό. Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι το αν μπορώ με κάποιο τρόπο να συνδέω pc-router-N80 ώστε να έχω ιντερνετ στα pc και Ν80 και να μπορώ να μεταφέρω αρχεία μεταξύ τους μέσω του ασύρματου δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

1&2. Καλύτερα να το κάνεις upgrade πριν αρχίσεις να περνάς τα δεδομένα σου για να μη χρειαστεί να μπεις στη διαδικασία back up & restore.

3. Απ' όσο γνωρίζω μόνο την εφαρμογή έχει, δεν υπάρχει κάποιο hardware μέσα στο κινητό για να είναι και gps. Θα πρέπει να αγοράσεις χωριστά (π.χ ld-1w ή ld-3w της Nokia).

4. Mετά....μπαίνεις στην άβυσσο της αναζήτησης μέσω Internet, πάνε στο αντίστοιχο thread (εφαρμογές για symbian 9.1) και θ καταλάβεις :cool:

5. Οι εφαρμογές καλύτερα να μπαίνουν στην sd όπως και γενικά όλα τα δεδομένα για να μην χάνονται με Upgrades (προσωπική μου άποψη) αλλά π.χ το θέμα που μου αρέσει πολύ θα το βάλω στη μνήμη τηλεφώνου για να μην "φεύγει" κάθε φορά που βάζω-βγάζω την κάρτα μνήμης ή το mp3 που θα έχω για ήχο κλήσης θα το έχω κι αυτό στη μνήμη τηλεφώνου για να το διαβάζει πιο γρήγορα η συσκευή μου. Επιλεκτικά πράγματα δηλαδή.

 

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις......:) :) :)

Εχω κατεβασει (πιστευω) αυτα που χρειαζονται για την ενδεχομενη αναβαθμιση της firmware( ελπιζω για την συνδεση με το pc να χρησιμοποιειται το καλωδιο της συσκευασιας). Παραλληλα εχω συννενοηθει με το καταστημα οτι μπορει με το που θα το παραλαβω να το στειλει πισω για αναβαθμιση. Τι υα επελεγες ;

 

Ευχαριστω.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αναβάθμιση στο κατάστημα της ΝΟΚΙΑ στην Αλεξανδρούπολη και έχω την τελευταία έκδοση firmware [V 4.0623.0.41]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα και εγώ την αναβάθμιση.Ρε παιδιά είστε σίγουροι ότι το κινητό έχει γίνει πιο γρήγορο??

Γενικότερα έχετε παρατηρήσει κάποια εμφανή βελτίωση?

Με τη μπαταρια?Παίχει να διόρθωσαν τη διαχείρηση ενέργειας?

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, εμένα μετά την αναβάθμιση μου φαινόταν πολύ αργό αλλά με 2 restart ήρθε στα ίσια του. Πιο γρήγορο όμως όχι. Τουλάχιστον όχι εμφανώς.
In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είδα να είναι πιο γρήγορο το κινητό μετά την αναβάθμιση. Από την άλλη έγινε μεγάλο μπάχαλο με τα διάφορα προγράμματα που είχα βάλει. Επίσης φαίνεται να μην κρατάει το επιλεγμένο theme αν αυτό είναι στην minisd, μετά από επανεκκίνηση. Πριν δεν το έκανε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είδα να είναι πιο γρήγορο το κινητό μετά την αναβάθμιση. Από την άλλη έγινε μεγάλο μπάχαλο με τα διάφορα προγράμματα που είχα βάλει. Επίσης φαίνεται να μην κρατάει το επιλεγμένο theme αν αυτό είναι στην minisd, μετά από επανεκκίνηση. Πριν δεν το έκανε αυτό.

Εμένα μου το κρατάει κανονικότατα... :)

 

 

Βασικά δοκίμασε να κάνεις format και να ξαναπεράσεις τις εφαρμογές μία-μία. Τουλάχιστον σε εμένα έτσι δουλεύει τέλεια και το έκανα λόγο προβλήματος που είχε με χαμένα δεδομένα στη κάρτα μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά είδα μεγάλη βελτίωση στην ταχύτητα, ιδίως στο άνοιγμα των επαφών του τηλεφωνικού καταλόγου, όπως ανέφερα και παραπάνω. Πριν την αναβάθμιση , η κατάσταση ήταν απελπιστική.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το κρατάει κανονικότατα... :)

 

 

Βασικά δοκίμασε να κάνεις format και να ξαναπεράσεις τις εφαρμογές μία-μία. Τουλάχιστον σε εμένα έτσι δουλεύει τέλεια και το έκανα λόγο προβλήματος που είχε με χαμένα δεδομένα στη κάρτα μνήμης...

Το theme το κρατάει όταν είναι αποθηκευμένο στη μνήμη του κινητού. Format έκανα γιατί είχε χάσει τη μπάλα με διάφορα προγράμματα. Τώρα δουλεύει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

εκανα backup αλλα. μετα απο την επαναφορα.. δεν μου εμφανιζε τα τηλ. γιατι ???

 

exei anaferthei oti to pc suite antimetwrizei auto to problhma.ksanadokimase to 3,4 fores mhpws kai sta emfanish,emana prosopika etsi epiase.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι κολπο ειναι αυτο που βαζεις το καλωδιο του usb και λεει αναπαραγωγη πολυμεσων?πως το χρησιμοποιω τι μπορω να κανω απο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι κολπο ειναι αυτο που βαζεις το καλωδιο του usb και λεει αναπαραγωγη πολυμεσων?πως το χρησιμοποιω τι μπορω να κανω απο αυτο?

 

Οτι λεει ,αναπαραγωγη αρχειων της συσκευης με την τελευταια εκδοση του windows media player ,δεν το εχω δοκιμασει .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...