Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, το Ν80 είναι σίγουρα το "κινητό" που θα αντικαταστήσει το Ν70 μου. Το θέμα όμως είναι ότι δεν καταλαβαίνω τίποτα απο τα παραπάνω που λέει ο φίλος KingDRAGON(εκτός του WLAN) και σκέφτομαι μήπως τελικά παρέχει περισσότερα απ'όσα χρειάζομαι! Μπορείται να μου πείτε λοιπόν πόσο καλά λειτουργεί το WiFi και τι είναι όλα αυτά που λέει ο KingDRAGON.

Thanx a lot!

To WiFi λειτουργεί απροβλημάτιστα! Απλά ο KingDRAGON ανέφερε ότι υπάρχει συμβατότητα με WPA...

 

Αυτά είναι κωδικοποιήσεις και δεν πρέπει να σε απασχολούν :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to WPA ine protipo kriptografias ke prostasias asirmaotn diktion ke ama to kinito dne ine simvato mea fto aplustata simenei oti den boreis na sindetheis sto diktio! ego pantos eho sindethei mia hara

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

kai se ti akrivws xrhsimevun oi kwdikopoihseis ???

Στην ασφαλή επικοινωνία του κινητού και του ασύρματου router. Επιπλέον, ο κωδικός του ασύρματου δικτύου δεν μπορεί να σπάσει εύκολα και δεν μπορούν να μπουν εύκολα μέσα άλλοι και να χρησιμοποιούν τι σύνδεση που μοιράζεις με το WiFi router.

Link to comment
Share on other sites

exei kaneis upopsin tou kanena software(eite symbian eite java) pou na paizei sto n80 kai na einai SIP(voip) client? gia Windows leitourgika(to proigoumeno mou kinito MPX220) uparxei to SJPhone. Meta apo ena grigoro search pou ekana sto inet den brika kati antistoixo oute gia symbian S3 alla oute kai gia proigoumena symbian

 

euxaristw polu

Δεν έχει βγει ακόμη τίποτα για symbian s60.

Κάποιες εταιρείες έχουν προαναγείλλει την ανάπτυξη SIP client για symbian, όπως η Woize για το δεύτερο εξάμηνο του 2006.

Επίσης κοίτα στο http://www.scn.com και στο http://www.sillyant.com. Κάποια στιγμή αυτές οι εταιρείες θα βγάλουν κάτι και για εμάς τους N80άδες.

NickBoss
Link to comment
Share on other sites

to WPA ine protipo kriptografias ke prostasias asirmaotn diktion ke ama to kinito dne ine simvato mea fto aplustata simenei oti den boreis na sindetheis sto diktio! ego pantos eho sindethei mia hara

 

Να συμπληρώσω ότι το N80 υποστηρίζει και WEP (το οποίο βέβαια είναι κατώτερο του WPA) και που δεν αποδείχθηκε και τόσο secure στο παρελθόν για αυτό και αναφέρθηκα σε κρυπτογράφηση WPA.

Επίσης το N80 μπορεί να συνδεθεί και χωρίς κρυπτογράφηση σε ανοιχτό WLAN, αλλά αμφιβάλλω αν κανείς θέλει να αφήσει το WLAN του σπιτιού του ανοιχτό στους πάντες. Προτιμήστε WLAN routers με WPA/WPA2...

Link to comment
Share on other sites

το σαββατο θα παω να βαλω την τελευταια αναβαθμιση και ελπιζω να βελτιωθουν καποια πραγματα....

γιατι αν κανει να στειλει ενα μηνυμα 30-40" το εχουμε χαμενο.

και κολαει στην καμερα που και που...

ενω το κινητο στην αρχη ηταν τελειο!

τωρα μας προδωσε...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω ότι το N80 υποστηρίζει και WEP (το οποίο βέβαια είναι κατώτερο του WPA) και που δεν αποδείχθηκε και τόσο secure στο παρελθόν για αυτό και αναφέρθηκα σε κρυπτογράφηση WPA.

Επίσης το N80 μπορεί να συνδεθεί και χωρίς κρυπτογράφηση σε ανοιχτό WLAN, αλλά αμφιβάλλω αν κανείς θέλει να αφήσει το WLAN του σπιτιού του ανοιχτό στους πάντες. Προτιμήστε WLAN routers με WPA/WPA2...

k giati να μην συνδεονται με mac address?

Link to comment
Share on other sites

Re paidia enas filos mou pire to N80 simera kai otan ine kleisto yparxi ena mikro keno metaksi tou panou merous kai tou katou me apotelesma na paizei ligo.

 

Yparxi periptosi na to paroun se ena club nokia kai na to sfiksoun ligo?

Kanenas me auto to problima?

Link to comment
Share on other sites

k giati να μην συνδεονται με mac address?

 

Γιατί είναι ότι χειρότερο για να ασφαλίσεις το WLAN σου. Το MAC address είναι ένας 12ψήφιος δεκαεξαδικό αριθμός ο οποίος φαίνεται αμέσως σε καθαρή μορφή (clear text) με το πιο απλό wireless sniffer. Απλά πας μετά στη wireless κάρτα που έχεις, κάνεις paste το MAC address που βρήκες από το sniffer και όλα έτοιμα. Η χαρά του hacker... Όπως και το SSID hiding που απλά κλείνει έναν από τους πέντε μηχανισμούς ID broadcast που έχει το Access Point.

Link to comment
Share on other sites

Re paidia enas filos mou pire to N80 simera kai otan ine kleisto yparxi ena mikro keno metaksi tou panou merous kai tou katou me apotelesma na paizei ligo.

 

Yparxi periptosi na to paroun se ena club nokia kai na to sfiksoun ligo?

Kanenas me auto to problima?

 

Ναι. Μόλις δύο σελίδες πίσω

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

κουφο αλλα μου ετυχε...οταν φορτιζει το κινητο ν80 σας αφηνει να ανοιξετε καποιο προγραμμα;εμενα τωρα φορτιζει και δεν ανοιγει κανενα προγραμμα αλλα δεχεται και κανει κλησεις.κουφο ή:confused:
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΜΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ S60v3 ?

ΔΕΝ ΛΕΩ, ΚΑΛΟ ΤΟ Ν80 ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗIRD PARTY SOFTWARE ΤΖΙΦΟΣ.

ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΧΑΖΑ GAMES ΚΑΙ ΤΗΑΤ'S ALL. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΑ SITE ΓIA NA ΠAΡOYME ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ?

Link to comment
Share on other sites

geia sas!exei anafer8ei oti i poiotita kataskeuis n80 maurou xrwmatos einai pio xalia apo oti tou n80 asimi xrwmatos ta kinita twn opoiwn ta 2 meri trizoun sti donisi ti xrwma exoun?mipws telika i agora asimi n80 einai kaluteri???????????:confused: :( :wacko:
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ειχα ακουσει αλλα ελεγα οτι ειναι @@λακιες,τελικα πηρα μαυρο και εχω οντως προβλημα με το διαδρομο και τριξιματα και κενα,εχω δει 3 ασημι και ειναι αψογα λετε να ετυχε?παντως τα ασημι δειχνουν πιο δεμενα και στο ματι ενω τα μαυρα πλαστικουρα.αλλα black is beautifull :cool: ..
Ν80power
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ειχα ακουσει αλλα ελεγα οτι ειναι @@λακιες,τελικα πηρα μαυρο και εχω οντως προβλημα με το διαδρομο και τριξιματα και κενα,εχω δει 3 ασημι και ειναι αψογα λετε να ετυχε?παντως τα ασημι δειχνουν πιο δεμενα και στο ματι ενω τα μαυρα πλαστικουρα.αλλα black is beautifull :cool: ..

 

Εγώ έχω το ασημί και ήμουν από τους πρώτους που το απέκτησαν, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τριξίματα και οι τζόγοι δεν έχουν αυξηθεί...είναι όπως την πρώτη μέρα που το πήρα. Μόνο το καπάκι της μπαταρίας είχε κενά αλλά το άλλαξα

Link to comment
Share on other sites

@sv1eqe: Υπομονή φίλε μου!Όταν είχα πάρει το ΝΟΚΙΑ 7650(το πρώτο series 60 της ΝΟΚΙΑ) περίμενα σχεδόν ένα χρόνο για να κυκλοφορήσει καμία αξξιόλογη εφαρμογή! Βέβαια οι εποχές άλλαξαν και φαντάζομαι πως πολύ σύντομα θα υπάρχει πληθώρα εφαρμογών! Το μόνο site στο οποίο θα βρεις σίγουρα ότι καλύτερο κυκλοφορεί είναι το iphone-forum.org!
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

File Sergios to problimatiko (logo triksimatos) N80 tou filou mou ine agorasmeno apo to eksoteriko ara den nomizo na exei elpida antikatastas gia auto rotao gia periptosi episkevis...

 

Poso les na tou kostisi?

Akoma otan to ftiaksoune eksafanizete telios to problima?

Link to comment
Share on other sites

eog pantos provlimatizome arketa gia to thema ton efarmogon giati i nokia apo ena simio ke meta theli na ipostirizei mono vga ke xvga diastaseis ke ayto tha simvei me ola amesos epomena kinita! opote ama ginei kati tetio tin vapsame ( ke mallon ke i nokia giait mas vlepo olous gia mobile pc platform)

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα πηγα το δικο μου για αυτο το λογο κενο τριξιμο κτλ και οτο παιδι στο service εχει το ιδιο ασημι,το συγκριναμε,συμφωνησε οτι δεν ειναι φυσιολογικο και μου ειπε να παω τη δευτερα για καινουργιο διαδρομο.
Ν80power
Link to comment
Share on other sites

eog pantos provlimatizome arketa gia to thema ton efarmogon giati i nokia apo ena simio ke meta theli na ipostirizei mono vga ke xvga diastaseis ke ayto tha simvei me ola amesos epomena kinita! opote ama ginei kati tetio tin vapsame ( ke mallon ke i nokia giait mas vlepo olous gia mobile pc platform)

Είναι το μόνο που δεν χρειάζεται να ανησυχείς , εδώ εφαρμογές που είναι για ανάλυση 176x208 για το Ν91 και 3250 και φαίνονται τέλεια στο Ν80.

Αλλά και οι μελλοντικές εφαρμογές θα αναπροσαρμόζονται στην qvga ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

File Sergios to problimatiko (logo triksimatos) N80 tou filou mou ine agorasmeno apo to eksoteriko ara den nomizo na exei elpida antikatastas gia auto rotao gia periptosi episkevis...

 

Poso les na tou kostisi?

Akoma otan to ftiaksoune eksafanizete telios to problima?

 

Αν είναι αγορασμένο από χώρα της Ευρωπαικής Ενωσης

δεν θα έχει πρόβλημα σίγουρα.

Ίσως και από άλλες χώρες.Αν ανατρέξει στο manual της συσκευής , φαντάζομαι θα υπάρχουν πληροφορίες σχετικά με τις χώρες όπου το κινητό καλύπτεται από εγγύηση:) :)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το πηρα και εγω μετα απο 1μιση αναμονης!!!

Αρκετα καλο κινητο !!Προβληματα τζογου δεν βλεπω!!Μονο αυτο το χαζο με τον ηχο κατα εναλλαγη 2G 3G και το καπακι της μπαταριας που κουνιεται λιγο προς τα μεσα!!Και η φωτο δεν με τρελανε κιολας αν και εχει αρκετες ρυθμισεις!!Και το κουμπακι κατω απο καμερα πολυ ψευτικο δεν το βλεπω να αντεχει!!

Τεσπα!!

Επειδη ειμαι και νεος με το κινητο αλλα και με το ασυρματο μοντεμ μου Linksys WAG354G μπορει καποιος να με βοηθησει να κανω συνδεση??Γιατι ενω βρισκω κανονικα το δικτυο μετα οταν παω στο Internet για να μπω σε μια σελιδα μου λεει οτι δεν υπαρχει δικτυο!!

Υπαρχει καποια συγκεκριμενη ρυθμιση??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αγορασμένο από χώρα της Ευρωπαικής Ενωσης

δεν θα έχει πρόβλημα σίγουρα.

Ίσως και από άλλες χώρες.Αν ανατρέξει στο manual της συσκευής , φαντάζομαι θα υπάρχουν πληροφορίες σχετικά με τις χώρες όπου το κινητό καλύπτεται από εγγύηση:) :)

As plirosei den to apasxolei, kai na min kalyptete apo tin egiisi poso na plirosei?

30-40 euro?

Apla ine krima olokainourgio kinito na "paizei" toso poly...

Link to comment
Share on other sites

Είναι το μόνο που δεν χρειάζεται να ανησυχείς , εδώ εφαρμογές που είναι για ανάλυση 176x208 για το Ν91 και 3250 και φαίνονται τέλεια στο Ν80.

Αλλά και οι μελλοντικές εφαρμογές θα αναπροσαρμόζονται στην qvga ανάλυση.

 

nomizeis! gia pes mu posa pexnidia pu trexun sto 3250 fenonte sosta ke stin othoni tu N80?

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...