Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12ο αν μέτραω καλά το θέμα είναι ότι ημερολογιακά συμπληρώθηκε το έτος+ ότι προπληρωνουμε τον επόμενο μήνα μας λέει ότι μάλλον το γλυτώνουμε 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3 minutes ago, dimitris15 said:

12ο αν μέτραω καλά το θέμα είναι ότι ημερολογιακά συμπληρώθηκε το έτος+ ότι προπληρωνουμε τον επόμενο μήνα μας λέει ότι μάλλον το γλυτώνουμε 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πιστεύω πως από τον επόμενο λογαριασμό θα έχεις καθαρή εικόνα. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, dimitris15 said:

εκλεισα χρονο στις  4/5 και στις 2 γραμμες μου στο λογαριασμο που εκδοθηκε 28/5 δεν ειδα καμια αυξηση παροτι το ελεγε στο συμβολαιο λετε να το γλυτωσουμε το εως 1.5 ευρω?

Δεν είναι απίθανο, γνωρίζω περιπτώσεις που έχουν υπογράψει με όρο δυνητικής αύξησης έως 1,5€ ο οποίος δεν έχει εφαρμοστεί στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα σας. 

Γνωρίζετε εάν θα βγει ξανά η πρόσφορα αυτή; 

Πρεπει να κάνω συμβολαιο με extra sim αναγκαστικά. 

Σας ευχαριστώ!! 

Screenshot_20230530_145759.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antonio21 said:

Καλήσπερα σας. 

Γνωρίζετε εάν θα βγει ξανά η πρόσφορα αυτή; 

Πρεπει να κάνω συμβολαιο με extra sim αναγκαστικά. 

Σας ευχαριστώ!! 

Screenshot_20230530_145759.jpg

Περίμενε το ΣΚ μήπως βγάλουν προσφορά.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Antonio21 said:

Καλήσπερα σας. 

Γνωρίζετε εάν θα βγει ξανά η πρόσφορα αυτή; 

Πρεπει να κάνω συμβολαιο με extra sim αναγκαστικά. 

Σας ευχαριστώ!! 

Screenshot_20230530_145759.jpg

Ήταν μόνο για φορητότητα από άλλο πάροχο. Έκανα άιτηση, με πήραν τηλ, αλλά τελικά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να φέρω 3 f2g με όλα απεριόριστα στην Voda ΧΩΡΊΣ σταθερό μαζί. το ιδανικό θα ήταν μέχρι 22 ευρώ τον μήνα το καθένα. ! γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, ilka71 said:

ψάχνω να φέρω 3 f2g με όλα απεριόριστα στην Voda ΧΩΡΊΣ σταθερό μαζί. το ιδανικό θα ήταν μέχρι 22 ευρώ τον μήνα το καθένα. ! γίνεται;

Κάνε μια απόπειρα στο τμήμα προσφορών η βαλε το τηλέφωνο σου να σε καλέσουν.

Στα είπα και πιο πριν και στο θέμα της κόσμοτε.

Κάνε μια βόλτα και σε κατάστημα μετα της μια του μήνα.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα νέα σύνδεση εχθές σταθερού για νέο σπίτι και μου έδωσαν το unlimited στο κινητό με 13€ να ξέρετε. Ισχύει ακόμα

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, DjTony said:

Έκανα νέα σύνδεση εχθές σταθερού για νέο σπίτι και μου έδωσαν το unlimited στο κινητό με 13€ να ξέρετε. Ισχύει ακόμα

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Καλημέρα και από μένα. 

Επειδή χρειάζομαι συμβόλαιο με extra sim γιατί στην περιοχή μου πιάνω μέχρι 8 mbps. 

Έβαλα τον αριθμό μου στην σελίδα της Vodafone με πήραν τηλέφωνο και με φορητοτητα σταθερου και κινητού μου έδωσαν το Unlimited και μένα στα 12.70€. 

Link to comment
Share on other sites

με πήραν που είχα ζητήσει προσφορά για τα 3 καρτοκινητα f2g να τα πάω Vodafone και η προσφορά είναι (χωρίς σταθερό επειδή το συμβόλαιο μας με νόβα λήγει σε 16 μήνες) ένα ΑΦΜ με το ένα νούμερο 21.14 το 2ο ΑΦΜ με τα άλλα 2 νούμερα το ένα 25.95,το άλλο 21.14. δεν ξέρω.. ακούω κάτι για 13 ευρώ με σταθερό βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, ilka71 said:

με πήραν που είχα ζητήσει προσφορά για τα 3 καρτοκινητα f2g να τα πάω Vodafone και η προσφορά είναι (χωρίς σταθερό επειδή το συμβόλαιο μας με νόβα λήγει σε 16 μήνες) ένα ΑΦΜ με το ένα νούμερο 21.14 το 2ο ΑΦΜ με τα άλλα 2 νούμερα το ένα 25.95,το άλλο 21.14. δεν ξέρω.. ακούω κάτι για 13 ευρώ με σταθερό βέβαια..

Τα 13 ευρώ είναι μονό με σταθερή γίνεται και από ότι είχαν πει στο κατάστημα και ήταν μέχρι σήμερα η προσφορά.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

έλεγα καταρχήν για κοσμοτε λόγω καλύτερου δικτύου αλλά πιο κάτω από τα 25 και στο ίδιο ΑΦΜ χωρίς σταθερό δεν πάει.
Voda 21.14 τα 2 και 25.95 το 3ο μου δίνουν χωρίς σταθερό

υπάρχει πρόβλημα με την εφορία τράπεζες κλπ εάν της συζύγου το κινητό το φέρω στο δικό μου ονομα/ΑΦΜ για καλύτερη τιμή; γιατί σε εκείνο το κινητό της έρχονται ειδοποιήσεις από τράπεζες εφορία

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

έλεγα καταρχήν για κοσμοτε λόγω καλύτερου δικτύου αλλά πιο κάτω από τα 25 και στο ίδιο ΑΦΜ χωρίς σταθερό δεν πάει.
Voda 21.14 τα 2 και 25.95 το 3ο μου δίνουν χωρίς σταθερό

υπάρχει πρόβλημα με την εφορία τράπεζες κλπ εάν της συζύγου το κινητό το φέρω στο δικό μου ονομα/ΑΦΜ για καλύτερη τιμή; γιατί σε εκείνο το κινητό της έρχονται ειδοποιήσεις από τράπεζες εφορία

Δεν θα υπάρχει πρόβλημα ούτε με τράπεζες ούτε με εφορίες. Το κινητό της κοπέλας μου είναι στο όνομά μου από τότε που γύρισα στην Ελλάδα και δεν ψρι παρουσιαστεί πρόβλημα με εφορία ή τράπεζα. Ας μας πουν όμως κι άλλοι τη γνώμη τους 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

έλεγα καταρχήν για κοσμοτε λόγω καλύτερου δικτύου αλλά πιο κάτω από τα 25 και στο ίδιο ΑΦΜ χωρίς σταθερό δεν πάει.
Voda 21.14 τα 2 και 25.95 το 3ο μου δίνουν χωρίς σταθερό

υπάρχει πρόβλημα με την εφορία τράπεζες κλπ εάν της συζύγου το κινητό το φέρω στο δικό μου ονομα/ΑΦΜ για καλύτερη τιμή; γιατί σε εκείνο το κινητό της έρχονται ειδοποιήσεις από τράπεζες εφορία

Με ένα αντίγραφο του λογαριασμού που φαίνονται τα στοιχεία σου και οι τηλεφωνικοί αριθμοί και δύο υπεύθυνες δηλώσεις μέσω Gov.gr,  όπου στην πρώτη θα δηλώνεις ότι τον τάδε αριθμό τον παραχωρείς να τον χρησιμοποιεί αποκλειστικά η σύζυγός σου με τα στοιχεία της και μία δεύτερη από την σύζυγο σου ότι αποδέχεται την αποκλειστική χρήση αυτού του αριθμού που της παραχωρείς.

ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. 

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jimmis11 said:

Με ένα αντίγραφο του λογαριασμού που φαίνονται τα στοιχεία σου και οι τηλεφωνικοί αριθμοί και δύο υπεύθυνες δηλώσεις μέσω Gov.gr,  όπου στην πρώτη θα δηλώνεις ότι τον τάδε αριθμό τον παραχωρείς να τον χρησιμοποιεί αποκλειστικά η σύζυγός σου με τα στοιχεία της και μία δεύτερη από την σύζυγο σου ότι αποδέχεται την αποκλειστική χρήση αυτού του αριθμού που της παραχωρείς.

ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. 

Γιατί να κάνει όλη αυτή τη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gv2008 said:

Γιατί να κάνει όλη αυτή τη διαδικασία;

Συνήθως δεν χρειάζεται, αλλά υπάρχουν υπάλληλοι τραπεζών ή οργανισμών που είναι λίγο δύσκολοι, όπως της Εθνικής τράπεζας για παράδειγμα.

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Που θα μάθει η εφορία ή η τράπεζα ότι ο αριθμός έχει αλλάξει όνομα;;

Μήπως πρόκειται να τους ενημερώσει η vodafone; σαφώς και όχι, οπότε αν δεν ενημερωθούν από εσένα τον ίδιο δεν πρόκειται να το μάθουν ποτέ ότι έγινε αυτή η αλλαγή ονόματος.

Αν ποτέ χρειαστεί να ζητήσουν τον λογαριασμό τηλεφωνίας, κάνεις αυτό που είπε ο φίλος @jimmis11.

Και εμένα η αδερφή έχει κινητό στο όνομα του άντρα της, δεν είχε ποτέ θέμα.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, terkos2 said:

Που θα μάθει η εφορία ή η τράπεζα ότι ο αριθμός έχει αλλάξει όνομα;;

Μήπως πρόκειται να τους ενημερώσει η vodafone; σαφώς και όχι, οπότε αν δεν ενημερωθούν από εσένα τον ίδιο δεν πρόκειται να το μάθουν ποτέ ότι έγινε αυτή η αλλαγή ονόματος.

Αν ποτέ χρειαστεί να ζητήσουν τον λογαριασμό τηλεφωνίας, κάνεις αυτό που είπε ο φίλος @jimmis11.

Και εμένα η αδερφή έχει κινητό στο όνομα του άντρα της, δεν είχε ποτέ θέμα.

Η τράπεζα δεν θα το μάθει αλλά εάν χρειαστεί επικύρωση λογαριασμόυ τραπέζης ανά κάποια χρόνια το ζητάει η ίδια η τράπεζα, η να ανοιχτεί νέος λογαριασμός, πρέπει να γίνει η διαδικασία που γράφτηκε παραπάνω με τις υπεύθυνες δηλώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογή της Vodafone για τα συμβόλαια γίνεται να διαχειριζομαι και τηλ αριθμό που είναι σε άλλο ΑΦΜ (της γυναίκας);
Νομίζω πως όχι και μάλλον σίγουρα μη σου πω, γιατί καλά καλά δεν μπορείς να διαχειριστείς νούμερα υπό τη σκεπή του ίδιου ΑΦΜ και αναγκάζεσαι να κάνεις logout-login συνέχεια. Πόσο μάλλον εδώ λοιπόν.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι και μάλλον σίγουρα μη σου πω, γιατί καλά καλά δεν μπορείς να διαχειριστείς νούμερα υπό τη σκεπή του ίδιου ΑΦΜ και αναγκάζεσαι να κάνεις logout-login συνέχεια. Πόσο μάλλον εδώ λοιπόν.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δηλαδή θα πρέπει να κάνω λογαριασμό για ΚΆΘΕ νούμερο ξεχωριστά; ακόμα και τα 2 που θα είναι στο όνομα μου;
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή θα πρέπει να κάνω λογαριασμό για ΚΆΘΕ νούμερο ξεχωριστά; ακόμα και τα 2 που θα είναι στο όνομα μου;
Και όμως ναι. Πριν λίγο καιρό που το είχα τσεκάρει σε συγγενικό πρόσωπο που έχει δύο νούμερα συμβόλαια, δεν μπορούσε να τα δει ταυτόχρονα. Αλλά άμα χρησιμοποιείς δεδομένα, δεν χρειάζεται να μπαίνεις με λογαριασμό. Αρκεί να χρησιμοποιείς την sim του εκάστοτε νούμερου. Τώρα άμα το έφτιαξαν και πλέον μπορείς να τα έχεις όλα να τα βλέπεις σε ένα επιτέλους δεν το έχω ελέγξει πρόσφατα πρόσφατα να σου πω την αλήθεια αν άλλαξε κάτι. Αλλά για να δούμε για σιγουριά, όλο και κάποιος άλλος εδώ θα έχει δύο νούμερα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...