Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 ώρες πριν, cmvr said:

Πήγα σε κατάστημα για άλλη δουλειά και ρώτησα αν παίζει καμία προσφορά. Είπε το ξανά έδωσαν εκείνη την ημέρα προσφορά για μεταφορά κινητής και σταθερής σε όλα τα καταστήματα για λίγες ημέρες.

Αν δεν πας σταθερό το παίρνεις στα 33 ευρώ όπως έχει στον τιμοκατάλογο. Όπως το έγραψα στο φόρουμ το είπα και σε κάποιους του κύκλου μου αν πάνε Δευτέρα να κάνουν την μεταφορά θα δούνε τι παίζει και θα σας πω αν έχει αλλάξει κάτι. 

Δηλαδή δίνουν την προσφορά βάζοντας ως στόχο ένα ποσό, τα 30 περίπου ευρώ ανά μήνα ή με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο. 
& αν δεν υπάρχει σταθερό τι κάνουμε; Αν υπάρχει η δυνατότητα  να τους δώσουμε ζεστό χρήμα, προ-πληρώνοντας κάποια πάγια. 😏

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αφου δινουν το unlimited με 16ε μονο για κινητο

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, optostyle said:

Αφου δινουν το unlimited με 16ε μονο για κινητο

OptoStyle
 

Χωρίς σταθερή δεν το δίνουν από κατάστημα 😃

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μερικους τους εξηγησα μη λεμε ολο τα ιδια

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2023 at 1:39 ΠΜ, cmvr said:

Έμαθα από κατάστημα ότι πάλι έχει προσφορά συνδυαστικά με σταθερό το Red Unlimited στα 12,5 ευρώ.

Για να μη λέτε ότι δε σας το είπα μόλις το έμαθα 🤣

Παρεπιπτόντως το νέο όνομα δε μου αρέσει αλήθεια τώρα δεν κάνω πλάκα 

Αν μάθει κανείς για εκείνα τα καρτοσυμβολαια με unlimited ομιλία και 5gb internet στα 8.5 ευρώ ας σφυρίξει κλέφτικα να το μεταφέρω στον φίλο μου που ενδιαφέρεται.

Μολις εκανα μετατροπη το cu μου στο red 5 συνδυαστικα με σταθερο vodafone που ηδη εχω. Αρχικη τιμη 10.48€ αλλα θα μου δωσουν εκπτωση 2 εως 5€ στο παγιο του σταθερου απο τον επομενο λογαριασμο. Τα GB τα κανουν 10 αντι 5 εντος 24ωρων απο την ενεργοποιηση του προγραμματος. Ομιλια απεριοριστη και 6000sms. 

To αμεσως επομενο προγραμμα στα 12+€ ηταν με 15GB (αγνωστο αν τα διπλαζσιαζει η vodafone)

Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2023 at 1:59 ΠΜ, terkos2 said:

Οκ την Δευτέρα πάω σε κατάστημα να ρωτήσω και επανέρχομαι εδώ να ενημερώσω και εγώ.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Λοιπόν φίλοι συμφορουμίτες η προσφορά των 12,5€ όλα απεριόριστα όντως υπάρχει, αλλά ισχύει μόνο με φορητότητα ταυτόχρονα και σταθερού και κινητού, δηλαδή δεν ισχύει ούτε με υπάρχουσες στην vodafone ούτε ακόμη και με καινούργιες γραμμές.

Μου έδωσε προσφορά για κινητό στα 24,60€ όλα απεριόριστα με καινούργιο αριθμό κινητής και δεύτερη sim για διαμοιρασμό ίντερνετ, εφόσον έχω ήδη την υπάρχουσα σταθερή γραμμή μου, από την τιμή των 27,62€ που υπάρχει στο site σε συνδυασμό πάντα με σταθερή. Αυτή η προσφορά μου είπε ότι ισχύει μέχρι την Τετάρτη.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, terkos2 said:

Λοιπόν φίλοι συμφορουμίτες η προσφορά των 12,5€ όλα απεριόριστα όντως υπάρχει, αλλά ισχύει μόνο με φορητότητα ταυτόχρονα και σταθερού και κινητού, δηλαδή δεν ισχύει ούτε με υπάρχουσες στην vodafone ούτε ακόμη και με καινούργιες γραμμές.

Μου έδωσε προσφορά για κινητό στα 24,60€ όλα απεριόριστα με καινούργιο αριθμό κινητής και δεύτερη sim για διαμοιρασμό ίντερνετ, εφόσον έχω ήδη την υπάρχουσα σταθερή γραμμή μου, από την τιμή των 27,62€ που υπάρχει στο site σε συνδυασμό πάντα με σταθερή. Αυτή η προσφορά μου είπε ότι ισχύει μέχρι την Τετάρτη.

Αφού το ξεκαθάρισες όλα καλά. Άλλη φορά αν πάω σε οποιοδήποτε κατάστημα οποιασδήποτε εταιρίας θα ρωτάω αν είναι για μεταφορά ώστε να είναι ξεκάθαρα τα πράγματα. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, terkos2 said:

Λοιπόν φίλοι συμφορουμίτες η προσφορά των 12,5€ όλα απεριόριστα όντως υπάρχει, αλλά ισχύει μόνο με φορητότητα ταυτόχρονα και σταθερού και κινητού, δηλαδή δεν ισχύει ούτε με υπάρχουσες στην vodafone ούτε ακόμη και με καινούργιες γραμμές.

Μου έδωσε προσφορά για κινητό στα 24,60€ όλα απεριόριστα με καινούργιο αριθμό κινητής και δεύτερη sim για διαμοιρασμό ίντερνετ, εφόσον έχω ήδη την υπάρχουσα σταθερή γραμμή μου, από την τιμή των 27,62€ που υπάρχει στο site σε συνδυασμό πάντα με σταθερή. Αυτή η προσφορά μου είπε ότι ισχύει μέχρι την Τετάρτη.

Μπαίνω μέσω υπολογιστή στο MyVodafone που ήδη είχα, αρχικά μου ζήτησε να προσθέσω τον νέο αριθμό τον οποίο όμως δεν τον βλέπω όπως βλέπω τους ήδη τρεις αριθμούς μου, δύο σταθερής και έναν κινητής, δεν γνωρίζω αν παίρνει κάποιο χρόνο να εμφανιστεί, ψάχνοντας όμως βρήκα το νέο συμβόλαιο, εκεί λοιπόν διαπίστωσα ότι η προσφορά που μου έδωσε ήταν το επαγγελματικό πακέτο Vodafone Giga Business Unlimited Ultra με 24.78€ και όχι το Vodafone Red Unlimmited για ιδιώτες όπως το μετονόμασε πρόσφατα.

https://www.vodafone.gr/business/eshop/unlimited-simvolaia-business/?m_name=20200529-vodafone-unlimited&m_medium=banners&m_content=ebu-programmata-kinitis&m_source=homepage-banner&d=null

 

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

είμαστε 3 νούμερα πολλά χρόνια nova καρτοκινητα. θέλουμε απεριόριστα δεδομένα. κλήσεις μηνύματα αρκετά, όχι απαραίτητα απεριόριστα. στην Voda υπάρχει συμβόλαιο-σε λογική τιμή-για αυτά που θέλουμε;

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ilka71 said:

είμαστε 3 νούμερα πολλά χρόνια nova καρτοκινητα. θέλουμε απεριόριστα δεδομένα. κλήσεις μηνύματα αρκετά, όχι απαραίτητα απεριόριστα. στην Voda υπάρχει συμβόλαιο-σε λογική τιμή-για αυτά που θέλουμε;

Με μεταφορά σταθερού αν το κανείς θα πετύχεις πολύ καλή τιμή. Αλλιώς γύρω στα 25€…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

είμαστε 3 νούμερα πολλά χρόνια nova καρτοκινητα. θέλουμε απεριόριστα δεδομένα. κλήσεις μηνύματα αρκετά, όχι απαραίτητα απεριόριστα. στην Voda υπάρχει συμβόλαιο-σε λογική τιμή-για αυτά που θέλουμε;

Αν δεν ρώτήσεις απευθείας σε αυτούς εδώ εγγυημένες τιμές δεν υπάρχουν όλα είναι στο περίπου..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

είμαστε 3 νούμερα πολλά χρόνια nova καρτοκινητα. θέλουμε απεριόριστα δεδομένα. κλήσεις μηνύματα αρκετά, όχι απαραίτητα απεριόριστα. στην Voda υπάρχει συμβόλαιο-σε λογική τιμή-για αυτά που θέλουμε;
Το business ultra unlimited στα 20ε

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι τον Απρίλιο έκανα φορητότητα απο Wind σε Vodafone δυο νούμερα κινητής. Η τιμή τους ήταν για το πρόγραμμα με την απεριόριστη ομιλία και δεδομένα στα 55,40. Είχα υπογράψει στο συμβόλαιο για την αύξηση του παγίου λόγου πληθωρισμού. Πράγματι στον λογαριασμό που μου ήρθε εχθές αυξήθηκε η τιμή του σε 56,40. Αύξηση ένα ευρώ και για τα δυο νούμερα. 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, optostyle said:

Το business ultra unlimited στα 20ε

OptoStyle
 

Δίνουν επαγγελματικό συμβόλαιο και σε ιδιώτες;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, jimmis11 said:

Δίνουν επαγγελματικό συμβόλαιο και σε ιδιώτες;

Σε εμένα είχαν δώσει 2 επαγγελματικά καρτοπρογραμματα και το επαγγελματικό One net 4G και δεν είμαι επαγγελματίας 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, AlexM2 said:

Σε εμένα είχαν δώσει 2 επαγγελματικά καρτοπρογραμματα και το επαγγελματικό One net 4G και δεν είμαι επαγγελματίας 

Τα ζήτησες εσύ ή στα πρότειναν μόνοι τους;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jimmis11 said:

Τα ζήτησες εσύ ή στα πρότειναν μόνοι τους;

Τα καρτοπρογραμματα μου τα πρότειναν σε κατάστημα! Το onenet το ζήτησα μόνος μου 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, polaris3 said:

Πέρυσι τον Απρίλιο έκανα φορητότητα απο Wind σε Vodafone δυο νούμερα κινητής. Η τιμή τους ήταν για το πρόγραμμα με την απεριόριστη ομιλία και δεδομένα στα 55,40. Είχα υπογράψει στο συμβόλαιο για την αύξηση του παγίου λόγου πληθωρισμού. Πράγματι στον λογαριασμό που μου ήρθε εχθές αυξήθηκε η τιμή του σε 56,40. Αύξηση ένα ευρώ και για τα δυο νούμερα. 

Θεωρώ ότι λάθος δέχτηκες την αύξηση. Ανόδους κ καθόδους πληθωρισμού κλπ τα έχουν προβλέψει, πριν βγάλουν τις τιμές στην αγορά. 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι λάθος δέχτηκες την αύξηση. Ανόδους κ καθόδους πληθωρισμού κλπ τα έχουν προβλέψει, πριν βγάλουν τις τιμές στην αγορά. 

Ο πληθωρισμός βέβαια έχει υποχωρήσει απο περσι τώρα με τι σκεπτικό χώνουν αύξηση ….


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Ο πληθωρισμός βέβαια έχει υποχωρήσει απο περσι τώρα με τι σκεπτικό χώνουν αύξηση ….


Sent from my iPhone using Tapatalk
Είναι για όταν θα ανέβει πάλι, ώστε να σου φαίνεται ότι και λίγα πληρώνεις. Όλα τα έχουν προβλέψει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι λάθος δέχτηκες την αύξηση. Ανόδους κ καθόδους πληθωρισμού κλπ τα έχουν προβλέψει, πριν βγάλουν τις τιμές στην αγορά. 
Υποτίθεται ότι η αύξηση αυτή δεν είναι μόνο λόγω πληθωρισμού, αλλά και για επενδύσεις δικτύου. Αν είναι να βελτιωθεί το δίκτυο, χαλάλι το 1€.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, zerokill said:


Ο πληθωρισμός βέβαια έχει υποχωρήσει απο περσι τώρα με τι σκεπτικό χώνουν αύξηση ….


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ο πληθωρισμός δεν έχει υποχωρήσει. Έχει υποχωρήσει ο ρυθμός αύξησης του. Έτσι δεν ανεβαίνουν οι τιμές 10% αλλά ανεβαίνουν 5%. Παντως ανεβαίνουν. Και επιπλέον έχουν ανέβει ήδη με τον ρυθμό 10%. 

Link to comment
Share on other sites

Ο πληθωρισμός δεν έχει υποχωρήσει. Έχει υποχωρήσει ο ρυθμός αύξησης του. Έτσι δεν ανεβαίνουν οι τιμές 10% αλλά ανεβαίνουν 5%. Παντως ανεβαίνουν. Και επιπλέον έχουν ανέβει ήδη με τον ρυθμό 10%. 

Ναι σε σχέση με τα 12% που τρέχαμε έναν χρόνο υποχώρησε στο 5 με τις αυξήσεις μισθών αλλά με το χαμηλότερο που είχαμε μεχρι το 2020 ναι αυξήθηκε κατα 2 μονάδες για να είμαστε ακριβής.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργη άυξηση πάντως , 1.9% μόνο  ....  θα είναι εφάπαξ ή μπορεί να γίνει ξανά ?

 

Εδω εχει κάτι προσφορές λέει η voda... δεν το έψαξα.

  1. Απεριόριστα στο κινητό απο 22,70€
  2. 50 Mbps απο 18,5€
  3. Vodafone TV με 2 πάγια δώρο και 9,90€
  4. Iphone 12 με 769€

https://www.lagonika.gr/prosfores/vodafone-weekend-deals-unlimited-apo-2270euro-kai-50mbps-internet-apo-1850euro-mhn/

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, blizard said:

Περίεργη άυξηση πάντως , 1.9% μόνο  ....  θα είναι εφάπαξ ή μπορεί να γίνει ξανά ?

 

Εδω εχει κάτι προσφορές λέει η voda... δεν το έψαξα.

  1. Απεριόριστα στο κινητό απο 22,70€
  2. 50 Mbps απο 18,5€
  3. Vodafone TV με 2 πάγια δώρο και 9,90€
  4. Iphone 12 με 769€

https://www.lagonika.gr/prosfores/vodafone-weekend-deals-unlimited-apo-2270euro-kai-50mbps-internet-apo-1850euro-mhn/

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση αλλά δεν 😄

IMG_2725.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...