Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, margaritagr said:

Εγώ έχω πανω απο 15χρονα συμβόλαιο στη Vodafone και εδώ και κάμποσα χρονια εχουμε προσθέσει και δεύτερη γραμμή, σε οικογενειακό πακέτο.

Κάθε φορά για να ανανεώσουμε μας έκαναν αυξήσεις και φτάσαμε τωρα για 2 αριθμούς να μου ζητάνε 82€ για το unlimited.
Αν ανανεώσουμε με τα τωρινα μας προγράμματα , κατι plus και start που έχουν ξεμείνει, θα παει 79€ ξερω γω.

Νευρίασα που κάθε χρόνο σα το μ@κακα δέχομαι αυξήσεις και πήρα την Cosmote.

Επειδή εχουμε και σταθερό Cosmote, μας δινει τα πάντα απεριόριστα με σύνολο 49€ και για τους 2 αριθμούς. Είπα αμέσως ναι και την Τετάρτη περιμένω τα συμβολαια.

Επειδή δεν έχω κάνει ποτέ ως τωρα φορητότητα μπορεί κάποιος να μου πει αν ισχύουν αυτά που μου πε η κοπέλα στο τηλ?
Μου πε οτι απο τη στιγμη που υπογράφω το συμβόλαιο θέλει 10-14 μέρες να ενεργοποιηθεί. Εκει λεει θα δούμε οτι θα χαθεί το σήμα απο τα κινητα κι έτσι θα καταλάβουμε οτι πρέπει να αλλάξουμε sim και να βάλουμε της Cosmote.

Στο μεταξύ η Vodafone ποτέ ειδοποιείται οτι εγώ κατέθεσα αίτημα φορητότητας ?


Sent from my iPad using Tapatalk

Θα υπογράψετε τα συμβόλαια, θα πάνε πίσω στην cosmote και θα κάνουν αίτηση φορητότητας. Όταν κάνουν την αίτηση λαμβάνεις μήνυμα με τον κωδικό της ΕΒΔΑΦ, τότε είναι που ειδοποιείται και η Vodafone. Από την στιγμή που θα λάβεις το μήνυμα υπολόγισε ότι σε έως 3 εργάσιμες ημέρες θα έχει ολοκληρωθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και μόλις ειδοποιηθεί η Vodafone, αναμείνατε στο ακουστικό σας, για αντιπροσφορά 😄

Link to comment
Share on other sites

27 ευρώ για απεριόριστα τα πάντα σε κινητό (ομιλία και ίντερνετ) είναι καλή τιμή?

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, takpanos said:

27 ευρώ για απεριόριστα τα πάντα σε κινητό (ομιλία και ίντερνετ) είναι καλή τιμή?

Έχεις και σταθερό στην εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις και σταθερό στην εταιρεία;
Για φίλο είναι που δεν έχει σταθερό ούτε θέλει να βάλει. Ψάχνει μόνο συμβόλαιο σε κινητη
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, takpanos said:
1 hour ago, Gv2008 said:
Έχεις και σταθερό στην εταιρεία;

Για φίλο είναι που δεν έχει σταθερό ούτε θέλει να βάλει. Ψάχνει μόνο συμβόλαιο σε κινητη

Μια χαρά είναι 

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις ειδοποιηθεί η Vodafone, αναμείνατε στο ακουστικό σας, για αντιπροσφορά 
το βλέπω δύσκολο να φτάσει τα επίπεδα της Cosmote αλλά θα δείξει!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

27 ευρώ για απεριόριστα τα πάντα σε κινητό (ομιλία και ίντερνετ) είναι καλή τιμή?
Καλή είναι, δεδομένου ότι είναι τιμή και χωρίς σταθερό.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, margaritagr said:

το βλέπω δύσκολο να φτάσει τα επίπεδα της Cosmote αλλά θα δείξει!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εσύ να έχεις στην άκρη του νου σου ότι υπάρχει μια περίπτωση να εκπλαγείς ευχάριστα... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

το βλέπω δύσκολο να φτάσει τα επίπεδα της Cosmote αλλά θα δείξει!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απίθανο δεν είναι αλλά αν σε ρωτήσει η vf τι προσφορά σου έδωσε η cosmote δώσε μια τιμή 5 ευρώ κάτω και αν δεν έχουν την ίδια για να μείνεις να μην ξοδεύουν σάλιο!
Έτσι και αλλιώς έχεις πάρει πολύ καλύτερη προσφορά οπότε πάνε για all or nothing!
έτσι και αλλιώς κερδισμένη θα βγείς και η φορητότητα δεν θα σε παιδέψει καθόλου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε αυτό το μήνυμα! Δεν κατάλαβα τι αναβάθμιση είναι αυτή.

ΘA ΘEΛAME NA ΣAΣ ENHMEPΩΣOYME OTI THN TETAPTH 03/05/23 ANAMENETAI NA ΓINEI ΔΩPEAN ANABAΘMIΣH TOY YΦIΣTAMENOY EΞOΠΛIΣMOY INTERNET THΣ THΛEΦΩNIKHΣ ΓPAMMHΣ 23510***** , ΓIA NA AΠOΛAMBANETE MIA AKOMA KAΛYTEPH EMΠEIPIA INTERNET ΣTO ΣΠITI. KATA THN ANABAΘMIΣH, ΘA AΠOΣYNΔEΘOYN MONO OI ΣYΣKEYEΣ ΠOY EXETE ΣYNΔEΔEMENEΣ ΣTO ΔIKTYO 5GHz KAI ΘA MΠOPEITE NA ΣYNΔEΘEITE AΠEYΘEIAΣ ΣTO ENOΠOIHMENO ΔIKTYO ME TO IΔIO ONOMA KAI KΩΔIKO ΠOY EIXATE APXIKA OPIΣEI ΣTO 2.4GHz. OΠOIAΔHΠOTE ΣTIΓMH, MΠOPEITE NA AΛΛAΞETE EYKOΛA KAI ΓPHΓOPA TA ΣTOIXEIA ΠPOΣBAΣHΣ TOY Wi-Fi ΔIKTYOY ΣAΣ, ΠATΩNTAΣ EΔΩ https://bit.ly/H300SWS. EYXAPIΣTOYME.



Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2023 at 6:40 ΜΜ, pank said:

Σήμερα μου ήρθε αυτό το μήνυμα! Δεν κατάλαβα τι αναβάθμιση είναι αυτή!

Απ' ότι φαίνεται θα αλλάξουν ρυθμίσεις ασύρματου, πιθανόν για να ενεργοποιήσουν επιλογές όπως band steering, που απαιτεί να έχεις κοινό SSID - ασύρματο δίκτυο στις συχνότητες 2.4GHz και 5GHz.

Εάν κάτι δεν σου αρέσει, ξαναμπαίνεις στο ρούτερ και τα κάνεις όπως θέλεις...

edit: έσβησα την εικόνα

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τον αριθμό σταθερού μόνο…
Δύσκολο γιατί το έχω ανεβάσει ήδη! Οπότε φαίνεται στα reply.
Δεν πειραζει!
Απ' ότι φαίνεται θα αλλάξουν ρυθμίσεις ασύρματου, πιθανόν για να ενεργοποιήσουν επιλογές όπως band steering, που απαιτεί να έχεις κοινό SSID - ασύρματο δίκτυο στις συχνότητες 2.4GHz και 5GHz.
Εάν κάτι δεν σου αρέσει, ξαναμπαίνεις στο ρούτερ και τα κάνεις όπως θέλεις...
Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα μηνύματα γιατί τα στέλνουν και σε όσους έχουμε unlimited συμβόλαια;
3ca59c3a1ec116a06f92667ce1dd3bd1.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zerokill said:

Αυτά τα μηνύματα γιατί τα στέλνουν και σε όσους έχουμε unlimited συμβόλαια;
3ca59c3a1ec116a06f92667ce1dd3bd1.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Από μόνος σου το άνοιξες στο My Vf app ή ήρθε αυτόματα; 

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματα μου ήρθε (sms) δεν είχα μπεί καθόλου στην εφαρμογή αλλά και πάλι…
το έχει λάβει και άλλος με unlimited ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zerokill said:

Αυτόματα μου ήρθε (sms) δεν είχα μπεί καθόλου στην εφαρμογή αλλά και πάλι…
το έχει λάβει και άλλος με unlimited ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν ξέρω αν καλύπτει την περίπτωση της περιαγωγής διαφορετικά δεν έχει νόημα όντως.

Link to comment
Share on other sites

Είναι συστημική αλλαγή. Δεν καλύπτει το εξωτερικό. Μέχρι τώρα στα προγράμματα unlimited αυτό το hoc ήταν ανενεργό και τώρα τρέχει ενέργεια για την ενεργοποίηση του.

Ενδεχομένως αυτό να σημαίνει ότι προετοιμάζονται να το κυκλοφορήσουν και για την περιαγωγή

Link to comment
Share on other sites

Είναι συστημική αλλαγή. Δεν καλύπτει το εξωτερικό. Μέχρι τώρα στα προγράμματα unlimited αυτό το hoc ήταν ανενεργό και τώρα τρέχει ενέργεια για την ενεργοποίηση του.
Ενδεχομένως αυτό να σημαίνει ότι προετοιμάζονται να το κυκλοφορήσουν και για την περιαγωγή
Για τις χώρες εκτός ΕΕ? Γιατί από όσο ξέρω η ΕΕ έχει απεριόριστα data. Θα βάλουν μήπως περιορισμό;
Link to comment
Share on other sites

Και να βάλουνε όριο δεν θα πιάνει τους υφισταμένους. Το πιθανότερο είναι ότι αν προετοιμάζεται για ΕΕ θα αφορά τα υπόλοιπα προγράμματα και απλώς έτρεξε ο κανόνας εδώ.

Δεν ξέρω αν είναι εύκολο να υλοποιηθεί σε χώρες εκτός ευρωπαϊκής ένωσης. Και η ανταγωνίστρια εταιρία έχει μόνο για εντός της Ε.Ε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

 

Θα μπορούσε ένα mifi unlimited που μου δίνουν σε προσφορά από τη vodafone να δουλέψει σε κατάστημα εστίασης όπου υπάρχει ανάγκη να μπαίνουν στο δίκτυο ταυτόχρονα αρκετοί πελάτες;

Το ρωτάω αυτό γιατί λόγω απόστασης η κατάσταση με τις σταθερές συνδέσεις είναι τουλάχιστον τραγική σε όλες τις εταιρίες ενώ υπάρχει στην περιοχή κάλυψη 4G με πολύ καλό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα SIM ναι αλλά το MiFi δεν θα σηκώσει πολλούς πελάτες, όπως και επειδή είναι απλό 4G θα έχεις χαμηλή ταχύτητα.

Επενδυσε σε κάποιο router (όχι απαραίτητα 5G, απλά να είναι 4G+) με σταθερή πηγή τροφοδοσίας που συνήθως σηκώνουν και περισσότερες συσκευές. Το MiFi έχει όριο 10 ή 16 ανάλογα το μοντέλο που έχεις. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, paanos said:

Η κάρτα SIM ναι αλλά το MiFi δεν θα σηκώσει πολλούς πελάτες, όπως και επειδή είναι απλό 4G θα έχεις χαμηλή ταχύτητα.

Επενδυσε σε κάποιο router (όχι απαραίτητα 5G, απλά να είναι 4G+) με σταθερή πηγή τροφοδοσίας που συνήθως σηκώνουν και περισσότερες συσκευές. Το MiFi έχει όριο 10 ή 16 ανάλογα το μοντέλο που έχεις. 

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση paanos.

Αν κατάλαβα καλά δηλαδή, σαν υπηρεσία το 4G θεωρητικά μάλλον θα με καλύψει(εφόσον είναι και unlimited) αλλά με καλύτερο router που θ' αγοράσω εγώ, που να μπορεί να σηκώσει παραπάνω συσκευές, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, duckino said:

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση paanos.

Αν κατάλαβα καλά δηλαδή, σαν υπηρεσία το 4G θεωρητικά μάλλον θα με καλύψει(εφόσον είναι και unlimited) αλλά με καλύτερο router που θ' αγοράσω εγώ, που να μπορεί να σηκώσει παραπάνω συσκευές, έτσι;

Ακριβώς. Αν έχεις όμως 100αρα σύνδεση ή 200αρα εγώ θα έφτιαχνα το τοπικό δίκτυο στο μαγαζί παρά να βασιστώ σε 4G σύνδεση. Ίσα ίσα θα την εκανα backup για τις ταμειακές και POS. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikolas14 said:

Ακριβώς. Αν έχεις όμως 100αρα σύνδεση ή 200αρα εγώ θα έφτιαχνα το τοπικό δίκτυο στο μαγαζί παρά να βασιστώ σε 4G σύνδεση. Ίσα ίσα θα την εκανα backup για τις ταμειακές και POS. 

Αυτή τη στιγμή έχω 50άρα και φτάνω 19 μετρημένο στο speedtest με πάρα πολλές αποσυνδέσεις.Όταν είχα 24άρα έπιανα 4,5-5 στην καλύτερη αλλά σίγουρα σταθερότερο με πολύ λιγότερες αποσυνδέσεις.Γι αυτό το 4G, τουλάχιστον μέχρι να φέρουν οπτική ίνα εδώ, φαντάζει μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...