Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχω συμβολαιο Vodafone σταθερο μεχρι 15/10/2023

Μπορω να δω καπου ή να μαθω απο καπου τι πεναλτυ θα εχω αν το διακοψω τωρα;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο My Vodafone από υπολογιστή και διάλεξε από τις ρυθμίσεις συμβόλαια. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, paanos said:

Μπες στο My Vodafone από υπολογιστή και διάλεξε από τις ρυθμίσεις συμβόλαια. 

Μονο αυτο βρισκω

2023-03-12 14_42_11-Window.png

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Just now, paanos said:

Έπρεπε να σου βγάζει το αρχείο… 

στα κινητα το βγαζει, στο σταθερο οχι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2023 at 7:06 ΜΜ, mastorantza said:

Καλησπερα

Υπαρχει καποια προσφορα για φορητοτητα σε προγραμμα unlimited?

Έχω κάνει μεταφορα του καρτοσυμβολαιου της κόρης μου στην cosmote για να πάρει το φοιτητικό. Μου αντιπρότεινε η Vodafone με 9,90 απεριόριστες κλήσεις και 14 ή 16 γιγα Ίντερνετ χωρίς να έχω σταθερή. Θα της μεταβιβάσω και τη σταθερή της μητέρας μου σε λίγες μέρες. Λέτε να συμφέρει ή να την αφήσω στην φοιτητική κάρτα με τα προνόμια που δίνει 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ioultria said:

Έχω κάνει μεταφορα του καρτοσυμβολαιου της κόρης μου στην cosmote για να πάρει το φοιτητικό. Μου αντιπρότεινε η Vodafone με 9,90 απεριόριστες κλήσεις και 14 ή 16 γιγα Ίντερνετ χωρίς να έχω σταθερή. Θα της μεταβιβάσω και τη σταθερή της μητέρας μου σε λίγες μέρες. Λέτε να συμφέρει ή να την αφήσω στην φοιτητική κάρτα με τα προνόμια που δίνει 

Αν την καλύπτει η Vodafone αξίζει περισσότερο και από φοιτητικό. Φοιτητικο αξίζει το καρτοκινητο διότι είναι το πιο φθηνό από άποψη παροχών,πολλά δωράκια τζάμπα η με 0,5-1-2€, big bang κρυστάλλους, ανανέωση κάθε 6 μήνες και όχι 3 όπως η πρασινη. Όχι το καρτοσυμβολαιο, το ίδιο ισχύει και για την πρασινη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κατάργηση δικτύου 3G: Στο πλαίσιο αναβάθμισης του δικτύου κινητής, η Vodafone θα προχωρήσει στη σταδιακή κατάργηση του δικτύου 3G σε όλη την χώρα. Οι συνδρομητές θα ενημερώνονται με προσωποποιημένο γραπτό μήνυμα (SMS) ένα μήνα πριν την κατάργηση του δικτύου 3G ανά περιοχή. Οι συνδρομητές που επηρεάζονται από την διακοπή του δικτύου 3G στην περιοχή τους, έχουν δικαίωμα αζήμιας καταγγελίας της σύμβασής τους εντός δύο (2) μηνών από την ημερομηνία για την οποία θα ενημερωθούν μέσω του SMS (εξαιρουμένων τυχόν υπολοίπων επιδότησης συσκευής ή τερματικού εξοπλισμού).


Χθες το ρώτησα αυτό στο Chat και η κοπέλα οντως μου είπε ναι μπορείτε να το κάνετε.
Το θέμα είναι ότι δεν έχω πάρει κανένα sms ακόμη. γραπτώς το έχω στον λογαριασμό.
Αν θέλει κάποιος να φύγει στην Cosmote λοιπόν απλά κάνει αίτηση φορητότητας στην Cosmote η και κάτι άλλο πρίν;



Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα επικοινωνήσεις μαζί τους Και θα αποθηκεύσεις την συνομιλία όπου θα σε διαβεβαιώνει ότι μπορείς να φύγεις (αν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα αυτή στο chat) ή θα το ζητήσεις να σου το στείλουνε σε ένα μήνυμα ή e-mail. Μετά κάνεις ότι θέλεις, μετατροπή σε καρτοκινητό ή αίτηση σε άλλη εταιρία ή διακοπή και κατάργηση αριθμού.

Ειδάλλως μπορείς να το ρισκάρεις και να φύγεις κατευθείαν μετά την 31η Μαρτίου, αλλά θα έχει λίγο τρέξιμο για να σου πιστωθούν τα χρήματα. Παλι καλυμμένος είσαι λόγω της ανακοίνωσης στον λογαριασμό 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα επικοινωνήσεις μαζί τους Και θα αποθηκεύσεις την συνομιλία όπου θα σε διαβεβαιώνει ότι μπορείς να φύγεις (αν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα αυτή στο chat) ή θα το ζητήσεις να σου το στείλουνε σε ένα μήνυμα ή e-mail. Μετά κάνεις ότι θέλεις, μετατροπή σε καρτοκινητό ή αίτηση σε άλλη εταιρία ή διακοπή και κατάργηση αριθμού.
Ειδάλλως μπορείς να το ρισκάρεις και να φύγεις κατευθείαν μετά την 31η Μαρτίου, αλλά θα έχει λίγο τρέξιμο για να σου πιστωθούν τα χρήματα. Παλι καλυμμένος είσαι λόγω της ανακοίνωσης στον λογαριασμό 

Οκ θέλω απλά ένα νούμερο οικογενειακό να φύγει ενώ έχει ακόμα 7 μήνες γιαυτό!
Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2023 at 2:14 ΜΜ, alfeios said:

Εχω συμβολαιο Vodafone σταθερο μεχρι 15/10/2023

Μπορω να δω καπου ή να μαθω απο καπου τι πεναλτυ θα εχω αν το διακοψω τωρα;

Το ένα τέταρτο των υπολοιπόμενων παγίων, βάσει κανονισμού της ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα σήμερα υπογεγραμμένη σύμβαση για VDSL50 (20,90€ με ebill και έως +1,5€ το 2ο χρόνο) στην περιοχή του Κ. Χαλανδρίου και φορητότητα από -πρώην Wind- σημειώνοντας παντού ότι δεν επιθυμώ ενεργοποίηση πριν τις 21/3 (20/3 λήγει το συμβόλαιό μου). Επιφυλακτικός είμαι για την 1η δοκιμή της εταιρίας στη σταθερή και το έντυπο της υπαναχώρησης το κράτησα στα "Αγαπημένα" μη τυχόν χρειαστεί..

Γνωρίζετε τι εξοπλισμό στέλνουν;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, geodimis said:

Έστειλα σήμερα υπογεγραμμένη σύμβαση για VDSL50 (20,90€ με ebill και έως +1,5€ το 2ο χρόνο) στην περιοχή του Κ. Χαλανδρίου και φορητότητα από -πρώην Wind- σημειώνοντας παντού ότι δεν επιθυμώ ενεργοποίηση πριν τις 21/3 (20/3 λήγει το συμβόλαιό μου). Επιφυλακτικός είμαι για την 1η δοκιμή της εταιρίας στη σταθερή και το έντυπο της υπαναχώρησης το κράτησα στα "Αγαπημένα" μη τυχόν χρειαστεί..

Γνωρίζετε τι εξοπλισμό στέλνουν;

Στέλνουν το router sercomm h300s που εμένα μου φαίνεται μέτριο που το έχω στο γραφείο

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, geodimis said:

Έστειλα σήμερα υπογεγραμμένη σύμβαση για VDSL50 (20,90€ με ebill και έως +1,5€ το 2ο χρόνο) στην περιοχή του Κ. Χαλανδρίου και φορητότητα από -πρώην Wind- σημειώνοντας παντού ότι δεν επιθυμώ ενεργοποίηση πριν τις 21/3 (20/3 λήγει το συμβόλαιό μου). Επιφυλακτικός είμαι για την 1η δοκιμή της εταιρίας στη σταθερή και το έντυπο της υπαναχώρησης το κράτησα στα "Αγαπημένα" μη τυχόν χρειαστεί..

Γνωρίζετε τι εξοπλισμό στέλνουν;

Είτε Sercomm ή Vodafone Power station που είναι το τελευταίο μοντέλο που στέλνουν 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

Γύρισε η wind να μείνω με 23€ και το σκέφτομαι να μην μπλέκω με άλλο εξοπλισμό σε άλλο σπίτι (της μάνας μου) για 1-1,5€/μήνα στη διετία..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Καταρχήν να σας ενημερώσω ότι για το ερώτημα που θα θέσω, σκοπεύω να ρωτήσω και την Vodafone αλλά επειδή δεν βγάζω άκρη από το τηλέφωνο, και μένω σε χωριό (πρέπει να ταξιδέψω σε άλλη πόλη για να βρω κατάστημα), θα ήθελα να είμαι κάπως προετοιμασμένος.

Έχουμε σταθερό τηλέφωνο + ίντερνετ στη Vodafone και το πρόβλημά μου είναι το εξής. Διαμένω στο σπίτι με τους γονείς μου και το τηλέφωνο το έχουμε στο όνομα του πατέρα μου. Δυστυχώς ο πατέρας μου πέρασε από μια εγχείρηση και ένα μίνι εγκεφαλικό. Είναι σχετικά καλά τώρα, αλλά η επικοινωνία μαζί του είναι ελαφρώς δύσκολη.

Πρόσφατα προέκυψε ένα πρόβλημα στην γραμμή, το οποίο ακόμη με παιδεύει, και δυσκολεύτηκα να συνεννοηθώ με το τηλεφωνικό κέντρο και τους τεχνικούς, καθώς καλούσαν συνεχώς στο κινητό του πατέρα μου ο οποίος όπως είπα δεν μπορούσε να μιλήσει. Και εκτός του ότι τον ενοχλούσαν, τον έπαιρναν και στιγμές που δεν ήμουν στο σπίτι οπότε δεν μπορούσα να προλάβω τις κλήσεις για να απαντήσω εγώ.

Και θα ήθελα να ρωτήσω. Υπάρχει τρόπος να γυρίσω τα στοιχεία του λογαριασμού στο όνομά μου; Και αν ναι, με ποιον τρόπο; Θα πρέπει να πάω μαζί με τον πατέρα μου, ή μπορούμε να βγάλουμε μια υπεύθυνη δήλωση και να πάω μόνος μου για να μην τον ταλαιπωρώ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, gokuthelegend said:

Χαιρετώ την παρέα.

Καταρχήν να σας ενημερώσω ότι για το ερώτημα που θα θέσω, σκοπεύω να ρωτήσω και την Vodafone αλλά επειδή δεν βγάζω άκρη από το τηλέφωνο, και μένω σε χωριό (πρέπει να ταξιδέψω σε άλλη πόλη για να βρω κατάστημα), θα ήθελα να είμαι κάπως προετοιμασμένος.

Έχουμε σταθερό τηλέφωνο + ίντερνετ στη Vodafone και το πρόβλημά μου είναι το εξής. Διαμένω στο σπίτι με τους γονείς μου και το τηλέφωνο το έχουμε στο όνομα του πατέρα μου. Δυστυχώς ο πατέρας μου πέρασε από μια εγχείρηση και ένα μίνι εγκεφαλικό. Είναι σχετικά καλά τώρα, αλλά η επικοινωνία μαζί του είναι ελαφρώς δύσκολη.

Πρόσφατα προέκυψε ένα πρόβλημα στην γραμμή, το οποίο ακόμη με παιδεύει, και δυσκολεύτηκα να συνεννοηθώ με το τηλεφωνικό κέντρο και τους τεχνικούς, καθώς καλούσαν συνεχώς στο κινητό του πατέρα μου ο οποίος όπως είπα δεν μπορούσε να μιλήσει. Και εκτός του ότι τον ενοχλούσαν, τον έπαιρναν και στιγμές που δεν ήμουν στο σπίτι οπότε δεν μπορούσα να προλάβω τις κλήσεις για να απαντήσω εγώ.

Και θα ήθελα να ρωτήσω. Υπάρχει τρόπος να γυρίσω τα στοιχεία του λογαριασμού στο όνομά μου; Και αν ναι, με ποιον τρόπο; Θα πρέπει να πάω μαζί με τον πατέρα μου, ή μπορούμε να βγάλουμε μια υπεύθυνη δήλωση και να πάω μόνος μου για να μην τον ταλαιπωρώ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μπορεί να σου κάνει μια εξουσιοδότηση στα ΚΕΠ ή στο gov.gr γράφοντας ότι"Σε εξουσιοδοτεί να προβείς σε οποιαδήποτε διαδικασία για την αλλαγή ονόματος του σταθερού τηλεφώνου 2ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ στο όνομα σου" και να πας μόνος σου σε κατάστημα και να το κάνεις. 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gokuthelegend said:

Χαιρετώ την παρέα.

Καταρχήν να σας ενημερώσω ότι για το ερώτημα που θα θέσω, σκοπεύω να ρωτήσω και την Vodafone αλλά επειδή δεν βγάζω άκρη από το τηλέφωνο, και μένω σε χωριό (πρέπει να ταξιδέψω σε άλλη πόλη για να βρω κατάστημα), θα ήθελα να είμαι κάπως προετοιμασμένος.

Έχουμε σταθερό τηλέφωνο + ίντερνετ στη Vodafone και το πρόβλημά μου είναι το εξής. Διαμένω στο σπίτι με τους γονείς μου και το τηλέφωνο το έχουμε στο όνομα του πατέρα μου. Δυστυχώς ο πατέρας μου πέρασε από μια εγχείρηση και ένα μίνι εγκεφαλικό. Είναι σχετικά καλά τώρα, αλλά η επικοινωνία μαζί του είναι ελαφρώς δύσκολη.

Πρόσφατα προέκυψε ένα πρόβλημα στην γραμμή, το οποίο ακόμη με παιδεύει, και δυσκολεύτηκα να συνεννοηθώ με το τηλεφωνικό κέντρο και τους τεχνικούς, καθώς καλούσαν συνεχώς στο κινητό του πατέρα μου ο οποίος όπως είπα δεν μπορούσε να μιλήσει. Και εκτός του ότι τον ενοχλούσαν, τον έπαιρναν και στιγμές που δεν ήμουν στο σπίτι οπότε δεν μπορούσα να προλάβω τις κλήσεις για να απαντήσω εγώ.

Και θα ήθελα να ρωτήσω. Υπάρχει τρόπος να γυρίσω τα στοιχεία του λογαριασμού στο όνομά μου; Και αν ναι, με ποιον τρόπο; Θα πρέπει να πάω μαζί με τον πατέρα μου, ή μπορούμε να βγάλουμε μια υπεύθυνη δήλωση και να πάω μόνος μου για να μην τον ταλαιπωρώ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ούτε ΚΕΠ, ούτε gov για σταθερή. 

Συμπληρώνεις την αίτηση μεταβίβασης (από τον πατέρα σου προς εσένα, δηλαδή υποτίθεται ότι ο πατέρας σου την συμπληρώνει), μαζί με τις φωτοτυπίες της ταυτότητας (δύο όψεις) και των δύο. Και όλα αυτά τα στέλνεις ηλεκτρονικά ως pdf στο email που θα σου δώσουν. 

Πριν 3 χρόνια έκανα ακριβώς το ίδιο.

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/faqs/symvolaio-statheris/epithymo-na-kano-metavivasi-statherou-se-kapoio-allo-prosopo-ti-prepei-na-kano

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, AlexM2 said:

Μπορεί να σου κάνει μια εξουσιοδότηση στα ΚΕΠ ή στο gov.gr γράφοντας ότι"Σε εξουσιοδοτεί να προβείς σε οποιαδήποτε διαδικασία για την αλλαγή ονόματος του σταθερού τηλεφώνου 2ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ στο όνομα σου" και να πας μόνος σου σε κατάστημα και να το κάνεις. 

 

14 minutes ago, EllinikoNisi said:

Ούτε ΚΕΠ, ούτε gov για σταθερή. 

Συμπληρώνεις την αίτηση μεταβίβασης (από τον πατέρα σου προς εσένα, δηλαδή υποτίθεται ότι ο πατέρας σου την συμπληρώνει), μαζί με τις φωτοτυπίες της ταυτότητας (δύο όψεις) και των δύο. Και όλα αυτά τα στέλνεις ηλεκτρονικά ως pdf στο email που θα σου δώσουν. 

Πριν 3 χρόνια έκανα ακριβώς το ίδιο.

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/faqs/symvolaio-statheris/epithymo-na-kano-metavivasi-statherou-se-kapoio-allo-prosopo-ti-prepei-na-kano

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ειδικά η πρόταση του @EllinikoNisi φαίνεται πολύ απλή. Κάποια στιγμή θα το προχωρήσω και θα ενημερώσω για το πως πήγε.

Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω (χωρίς να το προτείνω) ότι και τηλεφωνικά μπορείς να ταυτοποιηθείς ως ο πατέρας σου, εάν έχεις τα απαιτούμενα στοιχεία, όπως ΑΦΜ, ημερομηνία γέννησης, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αντιπροσφορα Vodafone μετά από αίτημα φορητότητας.

11.87€/μήνα unlimited ultra από 25€ που πλήρωνα!

Και 4 πάγια δώρο + αφαίρεση από τον λογαριασμό το πέναλτι πρόωρης αποσύνδεσης από την κοσμοτε.

Τι λέτε; Να το δεχτώ;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Cris4524 said:

Αντιπροσφορα Vodafone μετά από αίτημα φορητότητας.

11.87€/μήνα unlimited ultra από 25€ που πλήρωνα!

Και 4 πάγια δώρο + αφαίρεση από τον λογαριασμό το πέναλτι πρόωρης αποσύνδεσης από την κοσμοτε.

Τι λέτε; Να το δεχτώ;

Εξαρτάτε πόσο καλό είναι το δίκτυο στην περιοχή που κινήσαι. Τα 4παγια δώρο είναι για να πληρώσεις ρήτρα στη cosmote μήπως ; 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε πόσο καλό είναι το δίκτυο στην περιοχή που κινήσαι. Τα 4παγια δώρο είναι για να πληρώσεις ρήτρα στη cosmote μήπως ; 
Μου είπαν 4 πάγια + το ποσό της ριτρας. Οπότε μου λένε λογαριασμό θα πληρώσω καλό Σεπτέμβρη.

Σχετικά με την περιοχή που κινούμαι έχει καλό σήμα αλλά ανύπαρκτη χωρητικότητα 2CA (B3+B20). Ειδικά όταν μαζεύει τουρίστες το καλοκαίρι 4mbps με το ζόρι! Η κοτε από την άλλη έχει πολύ καλη χωρητικότητα αλλά ασθενές σήμα σε εσωτερικούς χώρους (βολεύεσαι με VoWifi)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...